My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Od 50 do 100 zł premii za założenie Moto Lokaty w Toyota Banku (efektywny zysk do 1,82%)

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
Od 50 do 100 zł premii za założenie Moto Lokaty w Toyota Banku (efektywny zysk do 1,82%)
Źródło: najlepszelokaty.pl

Na co dzień obserwujemy stopniowe obniżanie przez banki oprocentowania depozytów, aż tu nagle Toyota Bank zaproponował 9-miesięczną Moto Lokatę z premią 50, 75 lub nawet 100 zł. Efektywne oprocentowanie może sięgnąć nawet 1,82%, co obecnie jest bardzo atrakcyjną propozycją. Spójrzmy na plusy i minusy oferty Toyota Banku.

Swego rodzaju standardem promocyjnym w przypadku produktów oszczędnościowych jest okazjonalne podwyższanie ich oprocentowania. Od czasu do czasu zdarzają się jednak oferty, w których bank proponuje po prostu premię gotówkową za założenie konkretnej lokaty na określoną kwotę. Taką drogą podąża Toyota Bank, który co pewien czas przygotowuje tego typu oferty. Do 26 marca 2021 r. trwa promocja "Moto Lokata z premią", w której nagrody są następujące:

 • 50 zł za lokatę na min. 10 000 zł;
 • 75 zł za depozyt na min. 20 000 zł;
 • 100 zł za ulokowaniu min. 30 000 zł.

Produkty Toyota Banku

Poznałeś już wysokość premii, przejdźmy więc do przedstawienia produktów banku, które musisz posiadać, by mieć szansę na zdobycie nagrody.

Moto Konto

Proponujemy, byś założył Moto Konto, bo związana jest z nim ciekawa promocja, która pozwoli Ci odzyskać część wydatków na paliwo. Wysokość zwrotu uzależniona jest od tego, jaki samochód posiadasz (właściciele pojazdów marek Toyota i Lexus zyskują więcej na łatwiejszych warunkach), a także od tego, czy masz kredyt w Toyota Banku lub leasing w Toyota Leasing.

Maksymalny poziom zwrotów to 10% wydatków na paliwo (nie więcej jednak niż 30 zł/miesiąc).

Dodajmy, że kupując do końca lipca 2021 r. Toyotę lub Lexusa w sieci dealerskiej i korzystając przy tym z finansowania, możesz dostać premię w wysokości 600 zł.

Na co dzień Moto Konto kosztuje 2,49 zł/miesiąc, ale jest kilka możliwości uniknięcia opłaty. Najważniejsze, że bank nie pobierze jej, jeśli będziesz w nim posiadał depozyty na kwotę min. 2500 zł. Uczestnicząc w promocji Moto Lokaty, automatycznie spełnisz ten warunek.

Szczegółowy opis promocji "Tankuj korzyści" i parametrów Moto Konta znajdziesz tutaj.

Moto Lokata

9-miesięczna Moto Lokata może być założona dla kwot od 5000 do 50 000 zł. Jej standardowe oprocentowanie wynosi 1% w skali roku. Toyota Bank podwyższa je o 0,5 p.p. klientom, którzy w dniu zakładania Moto Lokaty posiadają w nim kredyt samochodowy. Jak ustaliliśmy, nie ma przeszkód, by korzystając z podwyższonego oprocentowania wziąć udział w promocji "Moto Lokata z premią".

Warunki skorzystania z promocji

Podstawowy warunek skorzystania z tej propozycji to posiadanie w Toyota Banku dowolnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Tym samym uczestnik promocji musi być osobą z pełną zdolnością do czynności prawnych, posiadającą miejsce zamieszkania na terenie Polski.

Konieczne też jest wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych na temat usług i produktów Toyota Banku za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej.

Droga po premię

Najwyższa pora, by przedstawić sekwencję działań, które zapewnią Ci premię gotówkową za założenie Moto Lokaty. Jak wspomnieliśmy, wysokość bonusu będzie uzależniona od kwoty, jaką ulokujesz na depozycie.

 1. Do 26 marca 2021 r. załóż Moto Konto w Toyota Banku. Jeśli już współpracujesz z tym bankiem, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.
 2. Zarejestruj udział w promocji, wypełniając specjalny formularz.
 3. Także do 26 marca powiększ saldo depozytów (środków na kontach i lokatach) w Toyota Banku na dzień 22 lutego 2021 r., korzystając z bankowości elektronicznej, czyli załóż promocyjną Moto Lokatę.
 4. Utrzymaj zwiększone saldo środków oraz założony depozyt przynajmniej przez 150 dni.
 5. Informację o przyznaniu Ci premii otrzymasz w wiadomości sms lub e-mail do 3 września 2021 r.
 6. Wypłata nagrody nastąpi do 8 września 2021 r. i do tego dnia nie możesz zamknąć rachunku w Toyota Banku.

Pamiętaj, że:

 • zwiększenie salda musi nastąpić przelewem z rachunku w innym banku;
 • wysokość premii zależy od kwoty, jaką ulokujesz na Moto Lokacie;
 • gdyby w trakcie pierwszych 150 dni trwania Moto Lokaty doszło do sytuacji, że różnica w zwiększeniu salda będzie większa niż 2500 zł (np. w związku z dokonanymi przez Ciebie transakcjami kartą lub wykonanymi przelewami), to w ciągu 5 dni roboczych musisz uzupełnić środki do pierwotnego poziomu zwiększonego salda depozytów. Gdybyś tego nie zrobił, to nie otrzymasz nagrody.
  Inaczej mówiąc, przez 150 dni od założenia Moto Lokaty musisz mieć w Toyota Banku kwotę większą o wartość założonego depozytu od tej posiadanej 22 lutego;
 • zrywając Moto Lokatę przed upływem 150 dni od jej założenia nie otrzymasz żadnych odsetek ani premii. Gdybyś zrobił to później, ale przed zakończeniem umowy depozytowej, bank wypłaci Ci premię bez odsetek.

I jeszcze trzy wiadomości - jedna zła i dwie dobre. Zacznijmy od złej - niezależnie od tego, ile promocyjnych depozytów otworzysz, możesz zgarnąć tylko jedną premię w maksymalnej wysokości 100 zł.

A teraz dwie dobre: depozyty w Toyota Banku do równowartości 100 000 euro (ok. 445 000 zł) objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Zdobyty bonus nie podlega opodatkowaniu.

Nawet 1,82% dla 9-miesięcznej Moto Lokaty

Spójrzmy, ile wynosi efektywne oprocentowanie Moto Lokaty (już po uwzględnieniu podatku Belki) dla różnych kwot.

Efektywny zysk na Moto Lokacie z premią

Kwota

Premia

Odsetki + premia

Oprocentowanie efektywne

10 000 zł

50 zł

111 zł

1,82%

15 000 zł

50 zł

141 zł

1,55%

20 000 zł

75 zł

197 zł

1,62%

25 000 zł

75 zł

227 zł

1,49%

30 000 zł

100 zł

282 zł

1,55%

40 000 zł

100 zł

343 zł

1,41%

50 000 zł

100 zł

404 zł

1,33%

Najwyższe oprocentowanie uzyskasz dla 10 000 zł, ale jeśli posiadasz większą kwotę, to i tak opłaca się ją ulokować na Moto Lokacie, bo ciężko Ci będzie znaleźć ofertę przekraczającą 1%.

Zwracamy też uwagę, że Twoje pieniądze będą pracowały na tak atrakcyjnych warunkach przez 9 miesięcy, co może się okazać dodatkowym bonusem, gdyby w tym czasie doszło do kolejnej obniżki stóp procentowych i tym samym oprocentowania depozytów w bankach.

Nie warto narzekać, trzeba korzystać

Oczywiście możesz narzekać na konieczność założenia konta osobistego, stosunkowo niewielką kwotę maksymalną i możliwość założenia tylko jednego depozytu. Zauważ jednak, że w innych bankach ciężko Ci będzie znaleźć równie atrakcyjną ofertę na tak długi okres. Na dodatek swój zysk możesz powiększyć, płacąc za paliwo kartą Toyota Banku.

Podpowiadamy też, że udział w promocji oznacza automatyczne spełnienie warunków bezpłatności Moto Konta. Może więc założysz ten rachunek także dla współmałżonka i/lub dorosłych dzieci, by jak najwyższa kwota została objęta promocją...

Ocena redakcji:

Zalety

 • atrakcyjna premia gotówkowa

Wady

 • konieczność założenia rachunku osobistego
 • niewielka kwota maksymalna

Przydatne dokumenty

 1. 2021-02/regulamin-akcji-promocyjnej-moto-lokata-z-premia.pdf

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze