My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

13,85% dla 20 000 zł od Credit Agricole dzięki połączeniu premii za konto osobiste z oprocentowaniem 1,5% na Rachunku Oszczędzam

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
13,85% dla 20 000 zł od Credit Agricole dzięki połączeniu premii za konto osobiste z oprocentowaniem 1,5% na Rachunku Oszczędzam

W normalnej sytuacji, widząc ofertę oprocentowania na poziomie kilkunastu procent, w Twojej głowie – całkiem słusznie zresztą – zapaliłaby się zapewne „lampka ostrzegawcza”. Jednak co powiesz na to, że dzięki łączeniu promocji możesz zyskać takie efektywne oprocentowanie w zupełnie bezpieczny sposób? Taką możliwość daje Credit Agricole, choć uczciwie trzeba przyznać, że skorzystanie z niej wymaga pewnego wysiłku.

Czasy nie sprzyjają łatwemu zarabianiu „kokosów” na bankowych produktach oszczędnościowych. By zyskać więcej niż rynkowa średnia, trzeba się postarać. Od dłuższego czasu promujemy aktywną postawę, zwracając uwagę na fakt, iż taka aktywność zwyczajnie się opłaca.

Aby uzyskać efektywne oprocentowanie na poziomie 13,85% dla 20 000 zł (a nawet wyższe w przypadku mniejszych kwot), należy połączyć dwie oferty promocyjne Credit Agricole:

  • Konto dla Ciebie w promocji z premią moneyback do 500 zł (za płatności kartą / mobilne wykonywane przez 18 miesięcy) oraz
  • Rachunek Oszczędzam w promocji „Na start” z oprocentowaniem 1,5% (do 20 000 zł przez 3 miesiące).

Tylko nowi klienci Credit Agricole

Aby móc skorzystać z tego pakietu, należy spełnić prosty warunek – być nowym klientem banku. W tym przypadku oznacza to, że nie możesz posiadać konta osobistego w Credit Agricole obecnie, a także kiedykolwiek wcześniej w okresie po 31 marca 2018 r.

Co musisz zrobić?

Wspomnieliśmy już, że do uzyskania wysokiego, efektywnego oprocentowania niezbędna jest aktywność. Pora przejść do konkretów i przedstawić wymagane działania.

Otwórz konto osobiste i zgarniaj moneyback

  1. Do 31 lipca 2021 r. otwórz w promocji Konto dla Ciebie na stronie banku. Wyraź przy tym zgody: na otrzymywanie ofert marketingowych oraz wyciągów z konta w formie elektronicznej.
  2. Aktywuj dostęp do bankowości elektronicznej.
  3. W celu otrzymania pierwszej części premii (50 zł) do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zapewnij wpływy w łącznej wysokości min. 300 zł. Nie mogą one pochodzić z innych Twoich rachunków (dotyczy to również Twoich kont w innych bankach).
  4. Aby otrzymać najwyższy możliwy zwrot (25 zł miesięcznie), w każdym z kolejnych 18 miesięcy wykonaj przynajmniej 10 transakcji kartą, Blikiem, telefonem lub zegarkiem. Bank zwraca 3% kwoty płatności, co oznacza, że uzyskanie maksymalnego moneybacku wymaga wydania co miesiąc 834 zł.

W promocji możesz co prawda wybrać krótszy okres aktywności (6 lub 12 miesięcy), zmniejszając tym samym wymagania banku dotyczące liczby transakcji w każdym miesiącu. Tym samym maleje jednak możliwa do uzyskania premia, więc po co się ograniczać?

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi promocji Konta dla Ciebie w Credit Agricole. Znajdziesz tam m.in. informacje o uznawanych transakcjach i wpływach, a także o terminach przyznawania poszczególnych premii.

Otwórz Rachunek Oszczędzam w promocji „Na start”

Będąc świeżo upieczonym posiadaczem konta osobistego w Credit Agricole, jesteś uprawniony do skorzystania z powitalnej, promocyjnej oferty Rachunku Oszczędzam. Bank przyznaje oprocentowanie 1,5% w skali roku obejmujące kwotę do 20 000 zł i obowiązujące przez 3 miesiące, licząc od dnia otwarcia konta oszczędnościowego.

Pamiętaj o tym, by podczas składania wniosku wyrazić zgody na otrzymywanie ofert banku (także po wygaśnięciu umowy) lub innych podmiotów przez SMS / mailowo / telefonicznie oraz na przesyłanie informacji dotyczących umów na adres e-mail.

Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania bank będzie naliczał stawkę standardową. Jeśli jednak będziesz notował na koncie osobistym regularne wpływy w wysokości min. 1500 zł (a te mogą się przydać chociażby w kontekście wykonywania transakcji), to Credit Agricole na osłodę podwyższy oprocentowanie do 0,4%. Niewiele, ale to zawsze lepsze niż 0,01%.

Dobra informacja jest taka, że Rachunek Oszczędzam jest darmowy w prowadzeniu. Trzeba jedynie uważać na przelewy wychodzące, gdyż bezpłatnie możesz wykonać tylko jeden taki transfer w miesiącu (każdy kolejny będzie Cię kosztował 10 zł).

Potencjalny zysk robi wrażenie

Pora sprawdzić, na jakie oprocentowanie efektywne możesz liczyć po spełnieniu warunków promocji na koncie osobistym i skorzystaniu z promocyjnej oferty Rachunku Oszczędzam. W tabeli przyjęliśmy założenie, że zgarniesz najwyższą możliwą premię, czyli 500 zł. W przypadku niższych zwrotów efektywne oprocentowanie będzie niższe, ale i tak zdecydowanie bardziej okazałe od obecnych stawek na rynku.

Zysk z połączenia 500 zł premii i promocji Rachunku Oszczędzam
Kwota Lokaty Odsetki Odsetki i premia Oprocentowanie efektywne
1 000 zł 3 zł 503 zł 248,41%
3 000 zł 9 zł 509 zł 83,80%
5 000 zł 15 zł 515 zł 50,88%
7 000 zł 21 zł 521 zł 36,77%
10 000 zł 30 zł 530 zł 26,19%
15 000 zł 46 zł 546 zł 17,96%
20 000 zł 61 zł 561 zł 13,85%

Zysk z połączenia promocji Konta dla Ciebie i Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć

Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Podstawowy rachunek osobisty z oferty Credit Agricole z pozoru może się wydawać drogi. Bank pobiera za jego prowadzenie 7 zł, a kolejne 9 zł kosztuje korzystanie z karty debetowej.

Nie jest jednak tak źle, bo obu wspomnianych opłat możemy naprawdę łatwo uniknąć. Wystarczy notować co miesiąc wpływy w łącznej wysokości min. 1000 zł oraz przynajmniej raz zapłacić kartą lub Blikiem, by konto było dla nas darmowe. Jeśli chcesz zgarniać moneyback i będziesz w tym dążeniu konsekwentny, to Twoja aktywność w zupełności pozwoli na uniknięcie prowizji

Zapoznaj się z analizą Konta dla Ciebie w Credit Agricole.

Efektywnie i bezpiecznie

Pisanie o kilkunastoprocentowych stawkach oprocentowania – pomijając nawet fakt, że obecnie są one generalnie najniższe w historii – początkowo może się wydawać szaleństwem. Po zapoznaniu się z naszą propozycją (a właściwie Credit Agricole) wiesz już, że to możliwe.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić, a warunki uzyskania pełnego moneybacku w promocji Konta dla Ciebie nie należą do najprostszych. Mimo to uważamy, że warto przynajmniej spróbować, gdyż nawet niepełny zwrot zapewni efektywne oprocentowanie nieporównywalnie wyższe od tego, które aktualnie oferują produkty oszczędnościowe.

Na koniec warto zaznaczyć, że mówimy o całkowicie bezpiecznym sposobie na zysk. Środki zgromadzone na rachunkach w Credit Agricole podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro.

Wniosek? Nie masz nic do stracenia, możesz wyłącznie zyskać. Sam zdecyduj, czy warto.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
  • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące

Wady

  • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
  • Konieczność posiadania rachunku osobistego

O banku

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze