My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Aż 6,44% (dla 50 000 zł) od Credit Agricole. Wystarczy połączyć premię za konto osobiste z 1,5% na Rachunku Oszczędzam

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Aż 6,44% (dla 50 000 zł) od Credit Agricole. Wystarczy połączyć premię za konto osobiste z 1,5% na Rachunku Oszczędzam
Źródło: najlepszelokaty.pl

Naturalną reakcją na komunikat o kilkunastoprocentowym oprocentowaniu depozytu jest nieufność i poszukiwanie "haczyków" – tym bardziej w obecnej sytuacji, gdy stawki są najniższe w historii. Udowodnimy jednak, że przy odpowiednim podejściu taki zysk jest jak najbardziej możliwy. Przykład? Credit Agricole. 

Czasy są, jakie są i trudno dziś mówić o realnym zarabianiu na produktach oszczędnościowych. Od dawna powtarzamy, że aby zyskać cokolwiek ponad rosnącą inflację, trzeba wykazać się sprytem i – niestety – zgodzić się na odrobinę niezbędnego wysiłku. Taka postawa jest jednak warta włożonej energii.

Promocyjny mix od Credit Agricole

Przejdźmy jednak do konkretów. W celu uzyskania efektywnego oprocentowania na poziomie 6,44% dla 50 000 zł (lub wyższego w przypadku mniejszych kwot), należy połączyć aktualne oferty Credit Agricole, czyli:

  • Konto dla Ciebie z premią moneyback do 500 zł za częste płatności wykonywane przez 18 miesięcy oraz
  • Rachunek Oszczędzam w ofercie „Na start”, który kusi oprocentowaniem 1,5% do 50 000 zł przez 3 miesiące.

Przede wszystkim należy jednak spełniać warunek uczestnictwa, mianowicie – być nowym klientem banku, a konkretnie nie posiadać konta osobistego w Credit Agricole ani w chwili obecnej, ani kiedykolwiek po 31 marca 2018 r.

Niezbędne działania

Aktywność to w tym przypadku podstawa, dlatego pora przedstawić wymagane działania.

I. Otwórz rachunek osobisty z moneybackiem

  1. Do 31 grudnia 2021 r. otwórz Konto dla Ciebie na stronie banku. Pamiętaj o wyrażeniu zgód na otrzymywanie ofert marketingowych oraz wyciągów z konta w formie elektronicznej.
  2. Koniecznie aktywuj dostęp do bankowości internetowej lub mobilnej.
  3. Do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zapewnij wpływy w łącznej wysokości min. 300 zł. Nie mogą one pochodzić z innych Twoich rachunków (dotyczy to również Twoich kont w innych bankach). Pozwoli Ci to zyskać pierwszą część premii (50 zł).
  4. W celu zgarnięcia maksymalnego zwrotu (25 zł / mies.) w każdym z kolejnych 18 miesięcy wykonaj min. 10 transakcji kartą, Blikiem, telefonem lub zegarkiem. Bank zwraca 3% kwoty płatności, co oznacza, że uzyskanie najwyższego możliwego moneybacku wymaga wydania w każdym miesiącu 834 zł.

Co prawda możesz wybrać krótszy okres aktywności (rok, a nawet pół roku), co pozwoli też na zmniejszenie wymagań dotyczących liczby płatności – problem w tym, że jest to równoznaczne z możliwością uzyskania o wiele niższej premii (odpowiednio 200 zł i 100 zł).

Warto, byś przed przystąpieniem do działania zapoznał się ze szczegółami promocji Konta dla Ciebie w Credit Agricole.

II. Otwórz Rachunek Oszczędzam w ofercie „Na start”

Jako nowy klient Credit Agricole możesz też skorzystać ze specjalnej oferty Rachunku Oszczędzam. Podwyższone oprocentowanie 1,5% w skali roku obejmuje kwoty do 50 000 zł i obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia konta oszczędnościowego.

O czym trzeba pamiętać? W momencie składania wniosku wyraź wymagane zgody: na otrzymywanie ofert banku lub innych podmiotów (SMS-owo, mailowo lub telefonicznie) oraz na przesyłanie informacji dotyczących umów na skrzynkę mailową.

Po upływie 3-miesięcznego okresu promocyjnego obowiązuje stawka standardowa, ale... o ile na Twoim koncie osobistym będą się regularnie pojawiać wpływy w wysokości min. 1500 zł, to bank podwyższy oprocentowanie do 0,4%. Niby wciąż niewiele, ale zawsze lepsze to niż 0,01%.

Prowadzenie Rachunku Oszczędzam jest bezpłatne. Uważaj jednak na zlecanie przelewów wychodzących, gdyż tylko jeden taki transfer w miesiącu jest darmowy (10 zł za drugi i każdy kolejny).

Imponujący zysk

Po części dotyczącej warunków pora przejść do czegoś przyjemniejszego – sprawdź, na jakie efektywne oprocentowanie możesz liczyć.

Oczywiście zakładamy, że zgarniesz maksymalny moneyback (500 zł) i to właśnie ta wartość została uwzględniona w tabeli. Pamiętaj jednak, że nawet w przypadku niższego bonusu efektywne oprocentowanie i tak będzie znacznie wyższe niż rynkowa średnia.

Zysk z połączenia 500 zł premii i promocji Rachunku Oszczędzam
Kwota Lokaty Odsetki Odsetki i premia Oprocentowanie efektywne
1 000 zł 3 zł 503 zł 248,41%
3 000 zł 9 zł 509 zł 83,80%
5 000 zł 15 zł 515 zł 50,88%
7 000 zł 21 zł 521 zł 36,77%
10 000 zł 30 zł 530 zł 26,19%
15 000 zł 46 zł 546 zł 17,96%
20 000 zł 61 zł 561 zł 13,85%
30 000 zł 91 zł 591 zł 9,73%
40 000 zł 122 zł 622 zł 7,68%
50 000 zł 152 zł 652 zł 6,44%

Odsetki na Rachunku Oszczędzam + premia za Konto dla Ciebie w Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć

Ile kosztuje Konto dla Ciebie w Credit Agricole?

Za prowadzenie podstawowego konta osobistego ze swojej oferty Credit Agricole pobiera 7 zł, a kolejne 9 zł kosztuje korzystanie z karty debetowej.

Dużo? Fakt, są na rynku tańsze konta, ale musisz mieć świadomość, że obu wspomnianych opłat możesz całkiem łatwo uniknąć – wystarczą comiesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł oraz jedna płatność kartą lub Blikiem. Wniosek? Aktywność związana ze standardowym korzystaniem z konta (i zgarnianiem zwrotu w promocji) pomoże jednocześnie w uniknięciu prowizji.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną analizą Konta dla Ciebie w Credit Agricole.

Bezpieczny zysk warty wysiłku

Propozycja Credit Agricole dowodzi, że nawet w obecnej sytuacji „wyciągnięcie” od banku zysku porównywalnego z kilkunastoprocentową lokatą jest jak najbardziej możliwe. Warunki uzyskania maksymalnego zwrotu w promocji konta osobistego są wymagające, ale zdecydowanie warto spróbować – nawet niepełny bonus zapewni efektywne oprocentowanie na poziomie bez porównania wyższym od tego, na jaki możemy liczyć u konkurencji.

To wszystko jest możliwe – co warte podkreślenia – w bezpieczny sposób. Środki na rachunkach w Credit Agricole podlegają bowiem ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro. Dzięki tej propozycji można więc wyłącznie zyskać, ale ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
  • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące

Wady

  • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
  • Konieczność posiadania rachunku osobistego

O banku

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze