My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata Świąteczna: 2,2% dla dowolnych kwot w Idea Banku

Beata Szymańska
Beata Szymańska
Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.
Lokata Świąteczna: 2,2% dla dowolnych kwot w Idea Banku

Jeśli jesteś klientem Idea Banku, sprawdź koniecznie, logując się do bankowości elektronicznej, czy znalazłeś się w gronie osób, którym bank zaproponował swój gwiazdkowy depozyt.

Lokata Świąteczna zakładana jest na 2 miesiące, a zgromadzone na niej środki są oprocentowane na poziomie 2,2% w skali roku, co w dzisiejszych czasach jest naprawdę atrakcyjną stawką.

Kilka ważnych informacji

Na Lokatę Świąteczną możesz wpłacić od 500 zł do nawet miliona zł. Nie musisz wszystkich środków lokować na jednym depozycie, ponieważ możliwe jest założenie kilku takich lokat. Jeśli więc dysponujesz sporą nadwyżką finansową, tym bardziej powinieneś zainteresować się tą ofertą. Nie da się bowiem ukryć, że obecnie najbardziej atrakcyjne depozyty pozwalają na lokowanie znacznie skromniejszych środków (z reguły jest to maksymalnie 10 – 15 tys. złotych).

Lokata Świąteczna jest zakładana na 2 miesiące, nie wymaga posiadania konta i ma charakter odnawialny. Oznacza to, że po upływie okresu umownego zostanie automatycznie odnowiona na kolejne 3 miesiące – niestety, na warunkach przewidzianych dla Lokaty Standardowej (0,1%). Jeśli nie interesuje Cię takie rozwiązanie, złóż w oddziale lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej dyspozycję zmiany charakteru depozytu na wariant nieodnawialny. Możesz to uczynić w dowolnym momencie trwania lokaty. Alternatywnie możesz poczekać do zakończenia depozytu i po jego odnowieniu (na gorszych warunkach) możesz go zerwać i przenieść środki w bardziej opłacalne miejsce.

Pamiętaj jednak, że jeśli zerwiesz lokatę przed upływem terminu jej zapadalności, stracisz wszystkie wypracowane do tej pory odsetki, a bank wypłaci Ci jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

I ostatnia ważna informacja – Lokata Świąteczna nie może być lokatą wspólną.

Więcej szczegółów w regulaminie oferty.

Jak założysz Lokatę Świąteczną?

Jeśli znalazłeś się w gronie zaproszonych osób, możesz założyć depozyt od dnia 21 grudnia do dnia 24 grudnia 2020 r. (bank zastrzega w regulaminie, że oferta może zostać przedłużona).

Uczynisz to wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej, strony internetowej lub bankowości mobilnej, składając poprawnie wypełniony wniosek (ważny 2 dni).

Bezpieczeństwo lokaty

Lokata Świąteczna – podobnie jak wszystkie depozyty oferowane przez Idea Bank – objęta jest gwarancją ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. 

W razie bankructwa banku po zdeponowane w nim pieniądze (wraz z wypracowanymi odsetkami) będziesz mógł zgłosić się już w ciągu 7 dni roboczych od daty ogłoszenia tego faktu. Maksymalna kwota gwarancji to równowartość 100 tys. euro (według obecnego kursu jest to ok. 440 tys. zł), zatem mniej niż wynosi maksymalny limit Lokaty Świątecznej. Odradzamy lokowanie kwot powyżej limitów gwarancji.

Jak znaleźć się w gronie zaproszonych?

W regulaminie promocyjnej oferty możemy znaleźć nieco intrygujące zdanie: „Bank zastrzega sobie prawo do wprowadzenia oferty lokaty w formie krótkich edycji, o czym poinformuje za pośrednictwem strony internetowej”. Być może więc szybkie akcje dla zaproszonych klientów będą pojawiały się coraz częściej.

Dlatego jeśli do tej pory nie korzystałeś z produktów Idea Banku, a chciałbyś mieć dostęp do wyselekcjonowanych ofert, zastanów się, czy nie warto zostać klientem tej instytucji. Tym bardziej, że jako nowy klient będziesz mógł założyć Lokatę Happy ze stawką aż 2,9% dla kwot do 20 000 zł na 3 miesiące lub kwartalną Lokatę Happy PRO, oprocentowaną na 2,5% w skali roku dla kwot do 400 tys. zł. A potem poczekać na zaproszenie od banku i skorzystać z kolejnej promocyjnej propozycji.

Tak się bowiem składa, że w okresie świąt kończy się oprocentowanie wysoko oprocentowanych lokat zakładanych 3 miesiące temu – można więc przypuszczać, że bank wysyła zaproszenia przede wszystkim tym osobom, które mogłyby wycofać swoje oszczędności ze względu na kiepską ofertę standardową.

Dlatego jeśli nasz domysł jest słuszny i bank będzie powtarzał takie akcje, w gronie uprzywilejowanych znajdą się przede wszystkim ci klienci, którzy skorzystali wcześniej np. z dwóch wspomnianych wyżej depozytów.

Unikatowa oferta

Niedawno Idea Bank odświeżył ofertę swoich flagowych depozytów dla nowych klientów i podniósł ich oprocentowanie do poziomu 2,9% (Lokata Happy) i do 2,5% (Lokata Happy PRO). Dziś zaproponował swoim obecnym klientom kolejną lokatę, która wyraźnie odbiega wysokością stawki od mizernej średniej obowiązującej ostatnio na rynku depozytów.

Oprocentowanie 2,2% w skali roku to naszym zdaniem całkiem niezła oferta; na dodatek na depozycie możesz ulokować praktycznie dowolną kwotę (nie zalecamy przekraczania progu gwarancji BFG), co również dzisiaj jest ewenementem.

Oferta zdecydowanie warta rozważenia.

Przeczytaj także

Komentarze