My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

7,69% dla 20 000 zł dzięki połączeniu Lokaty Mobilnej i 280 zł premii za Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
7,69% dla 20 000 zł dzięki połączeniu Lokaty Mobilnej i 280 zł premii za Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska
Źródło: strona promocji

Średnie oprocentowanie depozytów wynosi ok. 1,5%, a najlepsze oferty opiewają na 4% w skali roku. My podpowiadamy, jak „wykręcić” aż 7,69% dla 20 000 zł w Santanderze. Propozycja jest zupełnie bezpieczna – sprowadza się do uzyskania premii 280 zł za założenie Konta Jakie Chcę w tym banku oraz skorzystania z 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej.

Sygnały płynące z Rady Polityki Pieniężnej wskazują, że nie ma co liczyć, iż w najbliższych miesiącach zostaną podwyższone stopy procentowe (raczej możliwy jest scenariusz odwrotny), co mogłoby przełożyć się na nieco wyższy poziom oprocentowania depozytów bankowych. W tej sytuacji trzeba samodzielnie poszukiwać możliwości skutecznej ochrony swoich oszczędności przed coraz wyższą inflacją.

Przedstawiamy kolejny pomysł: połączenie promocji związanej z założeniem Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska oraz oferowanej przez ten bank 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej pozwala uzyskać dla 20 000 zł zysk (już po potrąceniu podatku Belki) na poziomie 7,69% w skali roku. Najbardziej zdeterminowani zgarną jeszcze więcej, bo dostępne są także inne bonusy, o czym za chwilę.

Zacznij od założenia Konta Jakie Chcę

Dla osiągnięcia tak atrakcyjnego oprocentowania konieczne jest założenie Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska. Warunki aktywności, które pozwolą Ci zgarnąć łącznie 280 zł (150 zł w gotówce i 50 zł w postaci vouchera do Biedronki za założenie rachunku + 80 zł za udział w programie poleceń) są proste, łatwo je zrealizować.

Uczestnicy

Nagrodę mogą otrzymać osoby pełnoletnie z polskim obywatelstwem i adresem zamieszkania oraz pełną zdolnością do czynności prawnych. Wyłączeni z udziału są natomiast klienci, którzy po 26 sierpnia 2018 r. posiadali (także jako współposiadacze) w Santander Bank Polska konto osobiste w PLN. Korzystanie z rachunku dla firm nie stanowi przeszkody w przystąpieniu do akcji.

Niezbędne działania

Aktywność w ramach tej promocji sprowadza się do założenia Konta Jakie Chcę i aktywnego używania karty przez 2 miesiące.

 1. Do 21 października 2019 r. zarejestruj swój profil na stronie promocji i po jego aktywacji złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z kartą debetową w zakładce „KONTO BONUS”.
  Wpisując we wniosku o rachunek kod polecenia otrzymany od znajomego (albo nasz: 1013953301), dasz sobie szansę na zdobycie 80 zł. Warunki, jakie musisz spełnić, by zgarnąć ten dodatkowy bonus, opisaliśmy tutaj.
 2. Najpóźniej 31 października 2019 r. podpisz z Santander Bank Polska umowę o wspomniane produkty.
 3. W listopadzie i grudniu wykonaj przynajmniej po 5 operacji bezgotówkowych kartą lub Blikiem, kwota nie ma znaczenia.
 4. Jeśli wywiążesz się z powyższych zadań, to do 10 stycznia 2020 r. otrzymasz e-maila z informacją o przyznaniu nagrody. W ciągu 7 dni od daty przesłania wiadomości musisz skorzystać z zawartego w niej linka i przekazać numer rachunku założonego w promocji.

Do 20 stycznia 2020 r. otrzymasz 150 zł na konto oraz sms lub e-mail z elektronicznym kodem o wartości 50 zł do wykorzystania w Biedronce.

Przydatne informacje

Warunki dotyczące transakcji spełnią płatności kartą (w tym Apple Pay czy Google Pay) oraz Blikiem w realnym świecie i w Internecie.

Premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Pamiętaj, by nie zamykać konta i nie rezygnować z karty przed otrzymaniem bonusu! Gdybyś to uczynił, stracisz prawo do nagrody.

O innych istotnych kwestiach przeczytasz w tym artykule.

Wpłać pieniądze na Lokatę Mobilną

Jako klient Santandera otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej. Zainstaluj na swoim telefonie aplikację tego banku i załóż w niej Lokatę Mobilną. Przez 4 miesiące Twoje oszczędności, do kwoty 20 000 zł, będą objęte oprocentowaniem 2,5%.

Konieczne działania nie są skomplikowane:

 1. Zaloguj się do Santander mobile i przejdź do zakładki Lokaty.
 2. Wybierz „Otwórz lokatę” i wskaż konto, z którego przelejesz na nią środki.
 3. Na liście depozytów wybierz Lokatę Mobilną, wpisz kwotę, którą chcesz ulokować i kliknij „Załóż”.

To wszystko. Twoje pieniądze już zaczęły „pracować” na odsetki dla Ciebie.

Wysoki zysk

Skoro przebrnęliśmy przez działania, które mają przynieść zysk, to spójrzmy, ile może on wynieść. Zakładamy, że zechcesz sięgnąć po premię za założenie Konta Jakie Chcę wraz z bonusem za udział w programie poleceń (czyli zgarniesz w sumie 280 zł) oraz założyłeś Lokatę Mobilną.

Zysk z Lokaty Mobilnej z uwzględnieniem promocji Konta Jakie Chcę

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

7 zł

287 zł

106,20%

3 000 zł

20 zł

300 zł

37,07%

5 000 zł

34 zł

314 zł

23,24%

7 000 zł

47 zł

327 zł

17,31%

10 000 zł

68 zł

348 zł

12,87%

15 000 zł

101 zł

381 zł

9,41%

20 000 zł

135 zł

415 zł

7,69%

Kliknij, aby powiększyć

Dodatkowe bonusy

Sygnalizowaliśmy na wstępie, że oprócz premii za założenie konta osobistego oraz atrakcyjnego oprocentowania Lokaty Mobilnej dostępne są także inne bonusy. Najwyższa pora, by je przedstawić.

150 zł za wynagrodzenie

Do 31 stycznia 2020 r. trwa akcja, w której do zgarnięcia jest 150 zł za złożenie dyspozycji przekazywania do Santandera wynagrodzenia. Można to uczynić, kontaktując się z infolinią lub wchodząc do bankowości internetowej.

Warunkiem otrzymania premii jest dopilnowanie, by w każdym z 3 miesięcy po złożeniu dyspozycji na nowo otwarte konto wpłynęło wynagrodzenie lub renta, emerytura, świadczenie ZUS/KRUS lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski w jednorazowej wysokości min. 1000 zł.

Szczegółowe informacji na temat tej promocji znajdziesz w tym artykule.

Nawet 300 zł zwrotu za rachunki

Santander oferuje 1% zwrotu za rachunki za prąd, gaz, telefon, telewizję i internet, które zostaną zapłacone w bankowości internetowej. Ważne, by faktura była wystawiona na posiadacza konta i odbiorca należności został wcześniej zarejestrowany w systemie bankowym. W tym celu wystarczy okazać rachunek w oddziale lub przesłać go elektronicznie do banku.

Maksymalna wysokość zwrotu to 25 zł/miesiąc, czyli 300 zł rocznie.

Oferta Santander Bank Polska

Warunkiem zmaksymalizowania zysków jest założenie Konta Jakie Chcę oraz Lokaty Mobilnej. Przyjrzyjmy się bliżej tym produktom.

Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę prowadzone jest bezwarunkowo za darmo. Opłatę za kartę możesz sam wybrać – 3 zł bez żadnych warunków lub 0 zł, o ile wykonasz w miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych. Gdybyś ich nie zrealizował, to bank pobierze 5 zł.

Dokładne prześwietlenie tego rachunku znajdziesz w naszej analizie.

Lokata Mobilna

Jak wspomnieliśmy, ten depozyt dostępny jest jedynie w aplikacji mobilnej. Minimalna kwota, na jaką możesz założyć Lokatę Mobilną, to 1000 zł, a maksymalna – 20 000 zł. Niestety można posiadać tylko jedną lokatę tego typu i nie jest ona odnawialna.

Wypłata całości lub części pieniędzy przed końcem 4-miesięcznego okresu umownego będzie oznaczała, że nie dostaniesz żadnych odsetek.

Gwarancje BFG

Środki ulokowane w Santander Bank Polska objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro, czyli ok. 430 000 zł. W przypadku mało prawdopodobnych kłopotów banku taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz w naszym artykule.

7,69%?! Niemożliwe! A jednak prawdziwe

Być może, czytając pierwsze zdania tego tekstu, miałeś obawy, że proponujemy jakieś ryzykowne lub bardzo trudne do zrealizowania działania. Może nie dowierzałeś, że naprawdę realne jest obecnie osiągnięcie efektywnego oprocentowania na poziomie 7,69% w skali roku.

Pokazaliśmy, że nie jest to wcale skomplikowane. Wystarczy po prostu umiejętne połączenie dwóch atrakcyjnych ofert Santandera – promocji Konta Jakie Chcę i Lokaty Mobilnej. Na dodatek, niejako przy okazji, można jeszcze sięgnąć po 150 zł za przelew wynagrodzenia i 1% zwrotu za rachunki za media. Zdobycie co miesiąc maksymalnej kwoty 25 zł jest mało realne (Twoje płatności musiałyby wynosić 2500 zł), ale uzyskanie kilkunastu złotych zwrotu jest w zasięgu każdego.

Otrzymałeś naszą podpowiedź. Decyzja należy do Ciebie.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Możliwość założenia depozytu już od 1000 zł

Wady

 • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania kont i lokat w Santander Bank Polska
 2. Warunki prowadzenia Lokaty Mobilnej
 3. Regulamin promocji Konta Jakie Chcę

O banku

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków w Polsce i jednocześnie pionierem we wprowadzaniu innowacji płatniczych. Oferta tej instytucji skierowana jest do wszystkich klientów i ma na celu wspomaganie ich w rozwoju. Propozycje oszczędnościowe banku to głównie standardowe lokaty w złotych. Motto banku to obecnie słowa "Bank Jaki Chcesz".

Czytaj więcej

Komentarze