My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

2,75% na półrocznej Lokacie Standard dla nowych klientów Toyota Banku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
2,75% na półrocznej Lokacie Standard dla nowych klientów Toyota Banku
Źródło: strona Toyota Banku

Jeśli wcześniej nie korzystałeś z oferty depozytowej w Toyota Banku ani nie posiadałeś w nim konta, to najnowsza oferta promocyjna może Cię zainteresować. Bank oferuje bowiem podwyższone oprocentowanie na półrocznej Lokacie Standard wynoszące 2,75% w skali roku.

Z oferty skorzystasz, jeśli od 1 stycznia 2017 roku nie zawarłeś z Toyota Bankiem żadnej umowy o lokatę czy konto. Twój czas na złożenie wniosku o lokatę z promocyjnym oprocentowaniem upływa 30 września 2018 r., choć bank zastrzegł sobie prawo do zmiany okresu promocji.

Za otwarcie Lokaty Standard w promocji bank podwyższa oprocentowanie z 1,7% do 2,75% w skali roku (wzrost o 1,05 p.p.). Atrakcyjne warunki depozytu będą obowiązywać przez 6 miesięcy, czyli przez cały okres trwania lokaty. Co więcej, wraz z lokatą nie musisz wnioskować o konto osobiste.

Zainteresowany? Sprawdź szczegółowe warunki oferty.

Wystarczy, że założysz półroczną Lokatę Standard

Warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania są naprawdę proste. Wystarczy, że:

  1. Do 30 września 2018 r. złożysz wniosek o 6-miesięczną Lokatę Standard na stronie Toyota Banku.
  2. Podpiszesz umowę za pośrednictwem kuriera.
  3. Zasilisz lokatę kwotą od 2 tys. do 30 tys. zł.
  4. Upewnisz się, że masz wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną i SMS.

Co ciekawe, możesz założyć nie jedną, nie dwie, a nawet pięć Lokat Standard z oprocentowaniem 2,75%. Warunek: łączna wysokość środków wpłaconych na wszystkie depozyty nie może przekroczyć 30 tys. zł.

Ile zyskasz na Lokacie Standard dzięki promocyjnemu oprocentowaniu?

W poniższej tabelce przedstawiamy zysk z Lokaty Standard w Toyota Banku. Wysokości odsetek podane w tabeli to kwoty netto, a więc po odliczeniu tzw. podatku Belki:

Zysk* z promocyjnej Lokaty Standard

Kwota lokaty

Zysk netto

Kwota lokaty wraz z odsetkami

2 000 zł

22,27 zł

2 022,27 zł

5 000 zł

55,69 zł

5 055,69 zł

10 000 zł

111,37 zł

10 111,37 zł

15 000 zł

167,06 zł

15 167,06 zł

20 000 zł

222,75 zł

20 222,75 zł

25 000 zł

278,44 zł

25 278,44 zł

30 000 zł

334,12 zł

30 334,12 zł

Zysk z promocyjnej Lokaty Standard Toyota Bank
Kliknij, aby powiększyć

Oprocentowanie to jednak nie jedyny istotny parametr lokaty. Warto zapoznać się z innymi ważnymi informacjami.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. W przypadku zerwania lokaty przed upływem okresu umownego bank wypłaci Ci tylko 10% wypracowanych do tej pory odsetek. Z drugiej strony, to zawsze „coś” – większość banków wypłaca w takiej sytuacji jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

Jeśli chodzi o odnawialność lokaty, to sam decydujesz o tym na etapie wnioskowania o depozyt. Może on być nieodnawialny, odnawialny wraz z odsetkami lub odnawialny bez odsetek – w tym ostatnim przypadku powinieneś mieć jednak konto osobiste w Toyota Banku, by odsetki mogły na nie wpłynąć po okresie lokaty. Oczywiście zgromadzone w banku środki są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł).

Poza promocją możesz otworzyć Lokatę Standard. Oferowane są okresy od 1 do nawet 36 miesięcy, a każda wersja charakteryzuje się nieco innym oprocentowaniem (od 0,5% do 2,7% w skali roku). Wszystkie lokaty Toyota Banku znajdziesz tutaj.

Bywało lepiej, ale i tak jest nieźle

Najnowsza propozycja Toyota Banku, choć wciąż całkiem atrakcyjna, jest niestety wyraźnie gorsza od ostatniej promocji związanej z Lokatą Standard. Jeszcze w maju ten sam depozyt oferował nowym klientom aż 3% w skali roku, a do tego oprocentowanie obejmowało środki w wysokości nawet 250 tys. zł.

Mimo wszystko na uznanie zasługuje fakt, że w aktualnej propozycji skorzystanie z oprocentowania 2,75% nadal nie wiąże się z koniecznością otwierania konta osobistego. Jeśli więc zależy Ci tylko na atrakcyjnej lokacie dla stosunkowo niewielkich kwot (do 30 tys. zł), Lokata Standard w promocji może się okazać dla Ciebie całkiem dobrym wyborem. W innych przypadkach proponujemy zapoznanie się z aktualnym rankingiem lokat w celu znalezienia jeszcze lepszej oferty.

Ocena redakcji:

Zalety

  • oprocentowanie 2,75% w skali roku
  • brak konieczności posiadania konta
  • możliwość wyboru opcji związanej z odnawialnością lokaty

Wady

  • tylko dla nowych klientów Toyota Banku
  • na lokatę można wpłacić stosunkowo niewielkie kwoty (do 30 tys. zł)

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze