My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Nawet 235 zł premii za założenie dwóch lokat i konta osobistego w Toyota Banku

Redakcja
Redakcja
Tworzymy zespół ekonomistów i redaktorów, których łączy pasja do finansów. Nasza misja: propagujemy świadome „bankowanie” i pomagamy w efektywnym oszczędzaniu.
Nawet 235 zł premii za założenie dwóch lokat i konta osobistego w Toyota Banku
Źródło: Źródło obrazka: strona promocji

W najnowszej promocji Toyota Banku, spółki Agora oraz serwisu Groupon w całkiem prosty sposób możemy zdobyć nagrody o łącznej wartości nawet 235 zł. Tyle mogą otrzymać osoby, które do tej pory nie korzystały z usług banku. W akcji uczestniczyć mogą także dotychczasowi klienci – w ich przypadku pula nagród jest jednak nieco mniejsza i wynosi 110 zł. 

Uczestnicy promocji mogą zdobyć:

 • premię gotówkową - 140 zł dla nowych klientów i 70 zł dla dotychczasowych klientów Toyota Banku;
 • voucher do Groupon – bon do wykorzystania w serwisie Groupon o wartości 75 zł dla nowych klientów lub 20 zł dla dotychczasowych klientów;
 • premię dodatkową – premia gotówkowa w kwocie 20 zł dla nowych i dotychczasowych klientów wypłacana jako zwrot opłaty za Konto Jedyne.

Oprócz powyższych nagród, uczestnicy promocji zarobią także na odsetkach od posiadanych Lokat Sprint i Plus. Przy założeniu, że utrzymają je do dnia zapadalności wypłacone odsetki wyniosą przynajmniej 90,71 zł.

Kto może wziąć udział w promocji?

Do promocji mogą przystąpić wszystkie pełnoletnie osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i zamieszkałe na terytorium Polski. Akcja skierowana jest zarówno do nowych jak i dotychczasowych klientów banku. Z oferty nie mogą skorzystać pracownicy Toyota Banku, osoby zawodowo związane z serwisem Groupon, a także uczestnicy wcześniejszej promocji zorganizowanej przez bank o nazwie „Zarabiaj z Duetem korzyści – edycja 2”.

O nagrody można ubiegać się do 19 marca 2018 roku.

Jak  otrzymać 215 zł premii? – oferta dla nowych klientów

Aby otrzymać nagrody w postaci 140 zł premii gotówkowej oraz wartego 75 zł vouchera na zakupy na Groupon.pl należy spełnić następujące warunki:

 1. Do 19 marca 2018 roku należy zakupić na Groupon.pl voucher promocyjny z kodem umożliwiającym rejestrację w promocji. Koszt zakupu to 5 zł.
 2. Do 19 marca 2018 roku zarejestrować się jako uczestnik promocji. Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego należy podać otrzymany kod Groupon, a także swoje dane osobowo-kontaktowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon). Po zarejestrowaniu w promocji zostaniemy przekierowani na stronę umożliwiającą założenie Konta Jedynego w Toyota Banku.
 3. Złożyć wniosek, a następnie zawrzeć z Toyota Bankiem umowę o prowadzenie Konta Jedynego. Otwarcie konta będzie wiązało się z wyrażeniem zgód na przetwarzanie naszych danych osobowych w celach objętych regulaminem promocji, a także na otrzymywanie informacji o charakterze marketingowym.
 4. Do 16 kwietnia 2018 roku za pośrednictwem systemu bankowości internetowej założyć co najmniej jedną Lokatę Sprint na 180 dni oprocentowaną na 2,50% oraz co najmniej jedną Lokatę Plus na 9 miesięcy z oprocentowaniem 2,00% w skali rocznej.
 5. Nie zerwać posiadanych lokat przynajmniej przez 90 dni od daty ich założenia.
 6. Posiadać aktywne Konto Jedyne przynajmniej do 23 sierpnia 2018 roku.

Jak otrzymać 90 zł premii? – oferta dla dotychczasowych klientów

Oprócz osób, które nigdy nie korzystały z usług Toyota Banku, o nagrody mogą ubiegać się także dotychczasowi klienci. W ich przypadku do zdobycia jest 70 zł premii gotówkowej oraz voucher o wartości 20 zł do wykorzystania na Groupon. Aby otrzymać oferowane nagrody, należy:

 1. Do 19 marca 2018 roku zakupić na Groupon.pl voucher promocyjny z kodem umożliwiającym rejestrację w promocji. Koszt zakupu to 5 zł.
 2. Do 19 marca 2018 roku zarejestrować się jako uczestnik promocji. Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego należy podać otrzymany kod Groupon, a także swoje dane osobowo-kontaktowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon). Po zarejestrowaniu w promocji zostaniemy przekierowani na stronę umożliwiającą założenie Konta Jedynego w Toyota Bank.
 3. Po przekierowaniu na stronę umożliwiającą otwarcie konta wybrać opcję „Mam Konto Jedyne w Toyota Bank”.
 4. Do 19 marca 2018 roku wyrazić zgodę na przekazanie przez bank (Toyota Bank) organizatorowi promocji (spółka Agora) informacji objętych tajemnicą bankową. Brak wyrażonej zgody spowoduje, że uczestnik nie będzie mógł wziąć udziału w akcji.
 5. Posiadać aktualną zgodę na otrzymywanie wiadomości o charakterze marketingowym.
 6. Do 16 kwietnia 2018 roku za pośrednictwem systemu bankowości internetowej założyć co najmniej jedną Lokatę Sprint na 180 dni oprocentowaną na 2,50% oraz co najmniej jedną Lokatę Plus na 9 miesięcy z oprocentowaniem 2,00% w skali rocznej.
 7. Posiadać aktywne Konto Jedyne przynajmniej do 23 sierpnia 2018 roku.
 8. Przez co najmniej 30 dni od daty założenia utrzymywać saldo wszystkich lokat przekraczające stan z dnia 5 marca 2018 roku o minimum 8 tys. zł.

Przykładowo – 5 marca 2018 roku posiadaliśmy jedną lokatę w kwocie 5 tys. zł. W dniu 10 marca 2018 roku dokonaliśmy otwarcia Lokaty Sprint na 180 dni oraz Lokaty Plus na 9 miesięcy, wpłacając na nie łącznie 8 tys. zł. Zgodnie z warunkami stawianymi przez organizatora do 10 kwietnia 2018 roku saldo wszystkich posiadanych lokat nie powinno spaść poniżej 13 tys. zł.

Warunki otrzymania nagrody

Rozstrzygnięcie akcji nastąpi do dnia 3 sierpnia 2018 roku, a osoby, które nabędą prawo do otrzymania nagród, zostaną powiadomione o tym fakcie drogą mailową. Po otrzymaniu wiadomości uczestnicy promocji do 19 sierpnia 2018 roku powinni zalogować się na stronie promocji, podając na niej swoje dane osobowe oraz numer posiadanego Konta Jedynego (w przypadku niespełnienia tego warunku premie nie zostaną wydane).

Premia gotówkowa (140 zł dla nowych klientów i 70 zł dla dotychczasowych) zostanie przelana na Konto Jedyne do dnia 23 sierpnia 2018 roku.  Do tego samego dnia nastąpi także przekazanie voucherów do serwisu Groupon (75 zł dla nowych klientów i 20 zł dla dotychczasowych). Otrzymane kody będą ważne do 31 grudnia 2018 roku, a ich wykorzystanie będzie możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w serwisie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisani nagrody zwolnione są z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

20 zł dodatkowej nagrody od Toyota Banku

Oprócz nagród opisanych w powyższych sekcjach uczestnicy mogą otrzymać także 20 zł dodatkowej premii specjalnej wypłacanej przez Toyota Bank (premia ta w zamyśle ma zrekompensować koszty związane z korzystaniem z Konta Jedynego). Te pieniądze otrzymają wszystkie osoby, które spełnią stawiane przez organizatora promocji, a dodatkowo utrzymają posiadane lokaty do dnia ich zapadalności. Wypłata nagrody nastąpi w formie przelewu na Konto Jedyne nie później niż do 25 stycznia 2019 roku.

Lokata SPRINT i lokata PLUS

Lokata Sprint na 180 dni to – jak sama nazwa wskazuje – depozyt zakładany na okres 6 miesięcy. Jego oprocentowanie to 2,50% w skali roku. Każdy uczestnik promocji może założyć od jednej do dziesięciu tego typu lokat, a kwota pojedynczego depozytu może wynieść od 3 000 do 18 000 zł.

Lokata Plus to depozyt, który możemy założyć na okres od 1 do 36 miesięcy, a jego oprocentowanie w zależności od czasu trwania wynosi od 0,50% do 2,75%. Minimalna kwota, jaką możemy wpłacić, to 5000 zł.

Uwaga: uczestnicy promocji zobligowania są do otwarcia Lokaty Plus na 9 miesięcy, której oprocentowanie wynosi 2,00% w skali roku.

Konto Jedyne w Toyota Banku

Konto Jedyne to sztandarowy rachunek w ofercie Toyota Banku. Oto jego parametry:

 • 0 zł za otwarcie rachunku,
 • 2,49 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (opłaty unikniemy, jeśli w danym miesiącu dokonamy transakcji kartą na łączną kwotę min. 400 zł),
 • 0 zł – za wydanie o obsługę karty debetowej,
 • 0 zł – za krajowe przelewy w systemie ELIXIR,
 • 0 zł – za trzy pierwsze w danym miesiącu wypłaty z bankomatów (kolejne wypłaty kosztują 4,50 zł).

Więcej informacji na temat tego rachunku znajdziesz w tej analizie Konta Jedynego.

Ile można zyskać w promocji Toyota Banku?

Oprócz dwóch premii gotówkowych oferowanych przez Toyota Bank, a także vouchera do wykorzystania na Groupon.pl uczestnicy promocji mogą osiągnąć także zysk na odsetkach od posiadanych lokat. Poniżej prezentujemy wyliczenia tego, ile dokładnie można na nich zarobić:

Nazwa lokaty Wpłacona kwota Oprocentowanie Czas trwania lokaty Naliczone odsetki
Lokata Sprint 3000 zł 2,50% 180 dni 29,96 zł
Lokata Plus 5000 zł 2,00% 9 miesięcy 60,75 zł
Łącznie: 90,71 zł

W sumie nowi klienci Toyota Banku mogą zyskać na opisywanej przez nas promocji aż 320,71 zł. Na tą kwotę składają się: zyski z lokat (90,71 zł), premie gotówkowe w łącznej wysokości 160 zł oraz kod Groupon o wartości 70 zł netto (uwzględniając 5 zł koszt zakupu kodu). Dla porównania – żeby zarobić tyle na standardowej 9-miesięcznej lokacie, jej oprocentowanie musiałoby wynosić aż 6,36%.

Natomiast w przypadku dotychczasowych klientów Toyota Banku łączna suma nagród z aktualnie trwającej promocji wynosi 200,71 zł. Gdyby chcieć zyskać tyle na tradycyjnej lokacie, oferowane odsetki musiałby w jej przypadku sięgnąć aż 4,00%.

Naszym zdaniem

Na pierwszy rzut oka promocja, której głównym organizatorem jest spółka Agora, wydaje się nieco skomplikowana. Jednak po bliższym zapoznaniu się z regulaminem okaże się, że prowadzona akcja w gruncie rzeczy jest całkiem prosta. Mówiąc w skrócie – jej uczestnicy nabywając Groupon o wartości 5 zł, otrzymają możliwość ubiegania się o bardzo atrakcyjne nagrody. Najważniejszą z nich jest premia gotówkowa wypłacana za otwarcie Konta Jedynego w Toyota Banku oraz założenie dwóch wysokooprocentowanych lokat. Za spełnienie tych warunków otrzymamy ponadto wartościowy kod do wykorzystania w serwisie Groupon. A jeśli nie zerwiemy posiadanych lokat przed terminem, możemy liczyć także na dodatkową premię gotówkową w wysokości 20 zł. Jakby tego było mało, całkiem niezły zysk osiągniemy także z tytułu odsetek od założonych depozytów – jak wyliczyliśmy w tekście, będzie to minimum 90,71 zł netto. Trzeba więc przyznać, że kupno Groupona może okazać się w tym przypadku bardzo opłacalną inwestycją.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji „Zarabiaj z duetem korzyści – edycja 3”

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze