My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3,03% dla 30 000 zł dzięki połączeniu Lokaty Bonusowej z promocją monet Allegro w Santander Bank Polska

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
3,03% dla 30 000 zł dzięki połączeniu Lokaty Bonusowej z promocją monet Allegro w Santander Bank Polska

Jest jeszcze szansa na godziwy zarobek, tylko trzeba się nieco wysilić, czyli złożyć wniosek o kartę kredytową Visa Silver Pajacyk z oferty Santander Bank Polska, wziąć udział w promocji „300 monet Allegro” i założyć Lokatę Bonusową. Zdobywając zaledwie połowę monet i wpłacając na depozyt 30 tys. zł, możesz osiągnąć zysk 3,03% w skali roku.

Niestrudzenie przekonujemy, że aktywne poszukiwanie ofert promocyjnych może przynieść ciekawe rezultaty. Tym razem mamy propozycję dotyczącą oferty Santander Bank Polska, który za sięgnięcie po kartę kredytową Visa Silver Pajacyk oferuje możliwość założenia 6-miesięcznej Lokaty Bonusowej z oprocentowaniem 1,8%. Można z niej skorzystać także w sytuacji, gdy złoży się wniosek o wspomnianą „kredytówkę” w jednej z dwóch akcji specjalnych. Zostawmy na boku tę z 800 zł moneybacku, bo zdobycie znacznej premii jest w niej dość trudne, skupmy się na propozycji dotyczącej monet do wykorzystania w serwisie Allegro.

Naszym zdaniem zdobycie 150 monet, czyli 150 zł na zakupy na Allegro, jest w zasięgu każdego i oznacza, że realny zysk (już po potrąceniu podatku Belki) z 30 tys. zł wpłaconych na Lokatę Bonusową wyniesie 3,03%. Gdybyś wykazał się większą determinacją i zgarnął całą pulę, czyli 300 monet (300 zł), to efektywnie zarobisz aż 4,27% w skali roku!

W czasach, gdy standardowe oprocentowanie depozytów wynosi na ogół poniżej 0,5%, a w promocji kont oszczędnościowych banki oferują 1%, warto się postarać.

Kto ma szansę na wysokie oprocentowanie?

Z propozycji mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową i posiadają konto w serwisie Allegro.

Regulamin akcji dotyczącej Lokaty Bonusowej wyklucza z promocji tych, którzy 29 lutego 2020 r. byli posiadaczami wspomnianej „kredytówki”, a zasady dotyczące akcji z monetami - osoby, które korzystały z Visa Silver Akcja Pajacyk 25 maja 2020 r. Najbezpieczniej jest wiec przyjąć, że na maksymalizację zysków mogą liczyć Ci, którzy nie korzystali z tej „kredytówki” po 28 lutego 2020 r.

Jak zdobyć monety?

Jak wspomnieliśmy, najważniejsze jest podpisanie umowy o kartę, a później trzeba z niej aktywnie korzystać. W szczegółach wygląda to następująco:

  1. Do 30 czerwca 2020 r. wypełnij formularz, w którym wyrazisz chęć zawnioskowania o kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk i poczekaj na kontakt pracownika banku. Podczas rozmowy z nim złóż wniosek o wspomnianą „kredytówkę”. Musisz przy tym wyrazić zgody na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych, kontakty w ramach Elektronicznego Kanału Kontaktu oraz otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną i telefoniczną, a także podać adres e-mail i numer telefonu do kontaktu.
  2. Za samo podpisanie umowy o kartę otrzymasz 120 monet.
  3. Aktywnie korzystaj z „kredytówki” przez 6 miesięcy. W każdym z nich możesz zdobyć 30 monet za transakcje o wartości min. 40 zł. Jeśli wykonasz je na Allegro, to za każdą otrzymasz 5 monet (maksymalnie 15 w miesiącu), a jeśli w innym miejscu – 1 (też maksymalnie 15).

Tak więc by zgarnąć pełną pulę, musiałbyś w każdym miesiącu zrealizować 3 płatności na Allegro i aż 15 gdzieś indziej. Trudne, ale wykonalne.

Szczegółowe informacje na temat tej akcji znajdziesz w jej regulaminie.

Warunki Lokaty Bonusowej

Po podpisaniu umowy o kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk będziesz miał prawo założyć 6-miesięczną Lokatę Bonusową z oprocentowaniem 1,8% w skali roku. Minimalna kwota, jaką możesz na niej ulokować, to 1 tys. zł, a maksymalna - 30 tys. zł. Depozyt musisz założyć w tym samym dniu, w którym zawrzesz umowę o „kredytówkę”.

Bonusowe oprocentowanie bank naliczy na koniec trwania okresu umownego, o ile w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy o kartę wydasz otrzymanym „plastikiem” min. 1500 zł. Nie ma znaczenia, czy zrobisz to w punktach stacjonarnych, czy też w sklepach internetowych.

Ile na tym zyskam?

Popatrzmy, ile wyniesie zysk dzięki połączeniu oprocentowania Lokaty Bonusowej ze zdobytymi monetami. Uznaliśmy, że wariant minimum to 150 monet, czyli 120 sztuk za podpisanie umowy o kartę kredytową i po 5 monet w każdym z 6 miesięcy aktywności (czyli 1 transakcja na Allegro lub 5 płatności w innych miejscach).

Oczywiście możesz wykazać się większą aktywnością, zgromadzić więcej monet. Gdybyś zgarnął pełną pulę, czyli 300 sztuk, to efektywne oprocentowanie dla 30 tys. zł wyniesie 4,27%.

Zysk z Lokaty Bonusowej z uwzględnieniem promocji dotyczącej monet Allegro

Kwota               

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

157 zł

38,84%

5 000 zł

186 zł

9,21%

10 000 zł

223 zł

5,50%

15 000 zł

259 zł

4,27%

20 000 zł

296 zł

3,65%

25 000 zł

332 zł

3,28%

30 000 zł

369 zł

3,03%

Zysk z Lokaty Bonusowej z wykorzystaniem monet Allegro w Santander Bank Polska
Kliknij, aby powiększyć

Podkreślmy, że jest to „czysty zysk”, czyli kwota, którą będziesz mógł swobodnie dysponować. W obliczeniach uwzględniliśmy już podatek Belki od odsetek oraz fakt, że zdobytych monet nie musisz wykazywać w zeznaniu podatkowym.

Kilka istotnych szczegółów

Podpisanie umowy o kartę i założenie lokaty musi nastąpić najpóźniej 30 czerwca 2020 r. W związku z tym sugerujemy, by wniosek o „kredytówkę” złożyć nieco wcześniej, nie czekać z tym do ostatniego dnia, bo nie wiadomo, jak szybko nastąpi kontakt pracownika banku.

Zwracamy uwagę, że monety możesz zdobywać przez 6 miesięcy, ale na spełnienie warunku uprawniającego do otrzymania podwyższonego oprocentowania na lokacie bank dał tylko 4 miesiące.

W regulaminie Lokaty Bonusowej jest zapis, że wysokie odsetki otrzymasz tylko wtedy, gdy do chwili jej zakończenia nie zrezygnujesz z karty kredytowej. Gdybyś to zrobił, oprocentowanie wyniesie tylko 0,5%, a w sytuacji zerwania depozytu przed terminem nie otrzymasz ani grosza.

Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk

Korzystanie z tej karty wiąże się z opłatami, których można uniknąć. Za pierwszy rok bank pobiera 90 zł, ale nie zrobi tego, jeśli w ciągu 3 miesięcy od daty podpisania umowy wykonasz „kredytówką” min. 10 transakcji bezgotówkowych. Taka liczba płatności w każdym miesiącu będzie wymagana w drugim i kolejnym roku używania karty, byś nie płacił 7,5 zł/miesiąc.

Warto wiedzieć, że Santander przekazuje część zysków z płatności dokonywanych tą „kredytówką” na program Pajacyk prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną.

Gwarancje BFG

Pieniądze powierzone Santander Bank Polska objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro, czyli ok. 440 tys. zł. Oznacza to, że w przypadku kłopotów banku taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz w naszym artykule.

Trochę wysiłku da efekty

Obecnie oszczędzający przeżywają trudne czasy. Nie sposób znaleźć wysoko oprocentowany depozyt, który można po prostu założyć i cieszyć się odsetkami. Chcąc zyskać więcej niż rynkowy standard, trzeba wykazać się aktywnością, chęcią podejmowania różnych działań.

W opisywanej propozycji wiele zależy od uczestnika akcji, od tego, ile monet Allegro zdobędzie. Ich wykorzystanie nie powinno stanowić problemu, bo wybór towarów w tym serwisie jest bardzo duży.

Realizując zadania wymagane przez regulamin, trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z wydatkami. Należy pamiętać, że płatności dokonane kartą kredytową to zaciągnięte zobowiązanie, które trzeba spłacić terminowo, by nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

  1. 2020-06/regulamin-monety-allegro-3-edycja.pdf
  2. 2020-06/regulamin-lokata-bonusowa.pdf

O banku

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków w Polsce i jednocześnie pionierem we wprowadzaniu innowacji płatniczych. Oferta tej instytucji skierowana jest do wszystkich klientów i ma na celu wspomaganie ich w rozwoju. Propozycje oszczędnościowe banku to głównie standardowe lokaty w złotych. Motto banku to obecnie słowa "Bank Jaki Chcesz".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze