My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3,07% dla 50 000 zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku dzięki połączeniu z 50 zł premii w programie poleceń

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
3,07% dla 50 000 zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku dzięki połączeniu z 50 zł premii w programie poleceń
Źródło: strona Getin Banku

Getin Bank konsekwentnie zachęca do korzystania ze swoich produktów. Oferuje 50 zł za założenie Konta Proste Zasady w ramach programu poleceń i kusi podwyższonym do 2,7% w skali roku (na 4 miesiące) oprocentowaniem Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Łącząc obie oferty, dla kwoty 50 000 zł uzyskasz efektywne oprocentowanie (już po odjęciu podatku Belki) w wysokości 3,07%.

Od kilku miesięcy podpowiadamy, które akcje specjalne można połączyć ze sobą, by osiągnąć maksymalne zyski. Nie są to żadne „sztuczki księgowe”, ale proste wykorzystanie dostępnych możliwości. Jak choćby w Alior Banku, gdzie można osiągnąć 4,8% dla 50 000 zł!

Tym razem sięgamy po ofertę dostępną w Getin Banku. Pomijamy kilkadziesiąt procent zysku dla niskich kwot, bo nie chodzi o to, by epatować wysokimi wskaźnikami, ale pokazać, w jaki sposób „zmusić” Twoje pieniądze do efektywniejszej pracy. Łącząc 2,7% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym z 50 zł premii w programie poleceń, zyskasz 4,55% dla 10 000 zł. Przy 50 000 zł Twój zysk wyniesie 3,07%, nawet przy 100 000 zł też nie jest źle – 2,89%. Podkreślmy, że są to stawki już po uwzględnieniu podatku Belki!

Propozycja dla nowych klientów

Jak wspomnieliśmy, maksymalizacja zysków według naszego pomysłu dostępna jest wyłącznie dla osób, które nie mają w Getin Banku rachunku osobistego. Otwarcie go da Ci możliwość skorzystania nie tylko z omawianej oferty „na nowe środki”, ale i umożliwi udział w akcji z premią za aktywność. Szczegóły znajdziesz niżej.

Na początek załóż Konto Proste Zasady

Prawo korzystania z atrakcyjnego oprocentowania Elastycznego Konta Oszczędnościowego mają tylko klienci Getin Banku. Na początek musisz więc założyć Konto Proste Zasady. Poniżej przedstawiamy niezbędne działania:

 1. Złóż wniosek o Konto Proste Zasady i Elastyczne Konto Oszczędnościowe na specjalnej stronie internetowej. Nie zapomnij o wpisaniu kodu polecenia otrzymanego od obecnego klienta Getin Banku. Jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci go użyczyć, możesz skorzystać z naszego: RQXC47
  Kliknij, aby powiększyć
 2. Składając wniosek o wspomniane produkty, wyraź zgody marketingowe (na przetwarzanie przez Getin Bank danych marketingowych na potrzeby promocji i otrzymywanie od niego informacji handlowych drogą elektroniczną, czyli przez e-mail oraz telefon komórkowy), a także na przekazanie przez organizatora osobie, która poleciła Ci program, informacji o spełnieniu przez Ciebie warunków niezbędnych do otrzymania 50 zł premii. Zwracamy uwagę, że do momentu otrzymania bonusu nie możesz odwołać udzielonych zgód.
 3. Do 29 lutego 2020 r. aktywuj Konto Proste Zasady.
 4. Większość promocji kont osobistych wiąże się z koniecznością wykazania się określoną aktywnością w korzystaniu z rachunku. Tak jest i tym razem. Getin Bank wymaga, byś w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po tym, w którym aktywowałeś konto, zapewnił jednorazowy wpływ wysokości minimum 1000 zł. Pieniądze mogą pochodzić z Twojego rachunku w innym banku lub z konta firmowego w Getin Noble Banku.
  Dobrym sposobem na spełnienie tego warunku jest ustanowienie zlecenia stałego w obecnym banku. Po wpłynięciu pieniędzy do Getin Banku można je wykorzystać w dowolny sposób, choćby z powrotem przekazać na rachunek, z którego zostały przesłane.
 5. Należne Ci 50 zł otrzymasz na nowo otwarte konto najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia wszystkich warunków promocji. Premii nie musisz wykazywać w rocznym zeznaniu podatkowym.

Dodajmy, że jako klient Getin Banku będziesz mógł rekomendować jego usługi innym. Za każde skuteczne polecenie otrzymasz 50 zł, maksymalnie 500 zł.

Wpłać pieniądze na Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Do obecnej edycji promocji „na nowe środki” na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym możesz przystąpić do 19 stycznia 2020 r., co oznacza, że do tego dnia możesz wpłacić “nowe środki”. Jako że bank cyklicznie ją odnawia, można się spodziewać, że akcja zostanie przedłużona na podobnych zasadach.

Co prawda regulamin promocji mówi, że podwyższonym oprocentowaniem 2,7% mogą być objęte tylko „nowe środki” stanowiące nadwyżkę ponad saldo z 26 listopada 2019 r., ale tym nie musisz się przejmować, bo skoro dopiero rozpoczynasz współpracę z Getin Bankiem, to wszystkie Twoje pieniądze będą „nowymi środkami”. Informację o objęciu Twoich oszczędności bonusowym oprocentowaniem znajdziesz w bankowości elektronicznej.

Po więcej informacji na temat tej oferty kierujemy Cię do naszego tekstu.

Czas pomyśleć o zysku

Po przebrnięciu przez wszystkie formalności i procedury, można pomyśleć o zyskach, które staną się Twoim udziałem dzięki skorzystaniu z naszej propozycji.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym z uwzględnieniem 50 zł premii w programie poleceń.

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

8 zł

58 zł

21,22%

3 000 zł

23 zł

73 zł

8,87%

5 000 zł

38 zł

88 zł

6,40%

10 000 zł

76 zł

126 zł

4,55%

15 000 zł

113 zł

163 zł

3,93%

20 000 zł

151 zł

201 zł

3,63%

50 000 zł

378 zł

428 zł

3,07%

70 000 zł

529 zł

579 zł

2,96%

100 000 zł

756 zł

806 zł

2,89%

200 000 zł 1458 1508 2,79%

Kliknij, aby powiększyć

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – 3,5% dla kwot do 10 000 zł, aż przez 12 miesięcy!

Sygnalizowaliśmy na wstępie, że premia za otwarcie Konta Proste Zasady w programie poleceń oraz wysokie oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego to nie jedyne „atrakcje”, jakie przygotował dla swoich klientów Getin Bank. Nawiązując z nim współpracę, możesz też skorzystać z promocji, w której Twoje oszczędności będą oprocentowane aż na 3,5%! Co trzeba zrobić? Wystarczy, że będziesz co miesiąc zasilał swój rachunek „wynagrodzeniem” w wysokości minimum 1000 zł. Za każdy miesiąc, w którym wywiążesz się z tego obowiązku, bank naliczy Ci właśnie 3,5% w skali roku.

Celowo piszemy słowo wynagrodzenie w cudzysłowie, bo tak prawdę mogą to być pieniądze z Twojego rachunku w innym banku lub z rachunku firmowego w Getin Banku.

Szczegółowy opis zasad promocji „Bonus za aktywność” znajdziesz tutaj.

Lokata Mobilna – 3% do 10 000 zł przez 3 miesiące 

Warto też wiedzieć o Lokacie Mobilnej dostępnej w aplikacji mobilnej. Można na niej ulokować maksymalnie 10 000 zł na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 3%.

Produkty Getin Banku

Skorzystanie z naszego pomysłu wymaga otwarcia dwóch rachunków: osobistego i oszczędnościowego w Getin Banku. Przyjrzyjmy się bliżej tym produktom.

Konto Proste Zasady

Konto Proste Zasady prowadzone jest bezwarunkowo za darmo dla osób, które nie ukończyły 26 r.ż. Starsi nie zapłacą 8 zł/miesiąc prowizji za rachunek, jeśli wykonają w danym okresie choćby jedną transakcję bezgotówkową kartą.

Dodatkowe informacje znajdziesz w analizie Konta Proste Zasady.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Rachunek tego typu otwierany i prowadzony jest za darmo.

Pierwszy przelew internetowy do innego banku z Elastycznego Konta Oszczędnościowego w miesiącu jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 9 zł. Natomiast za wszystkie przelewy wewnętrzne do 31 grudnia 2020 r. Getin Bank nie pobiera opłat.

Zachęcamy do lektury analizy Elastycznego Konta Oszczędnościowego.

Gwarancje BFG

Twoje oszczędności, do równowartości 100 000 euro (ok. 430 000 zł), będą oczywiście objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu masz pewność, że w przypadku kłopotów Getin Banku taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz w naszym artykule.

Propozycja warta przemyślenia

Cóż, sytuacja na rynku finansowym nie jest zbyt przyjemna dla oszczędzających, z trudem udaje się chronić zgromadzone pieniądze przed wpływem inflacji. Dlatego uważamy, że należy korzystać z każdej okazji, która pozwala bezpiecznie wygenerować realne zyski.

Podkreślmy raz jeszcze, że nasza propozycja bazuje na wykorzystaniu możliwości stworzonych przez bank, który sam zresztą do tego zachęca. Na dodatek Getin Bank nie wymaga specjalnego zaangażowania od uczestników promocji. Naprawdę niewiele trzeba, byś i Ty cieszył się z premii w programie poleceń i atrakcyjnego oprocentowania Elastycznego Konta Oszczędnościowego.

I na koniec jeszcze jedna sprawa, ważna dla wszystkich oszczędzających. Zachęcamy Cię do przyłączenia się do naszej akcji „Skończmy z podatkiem Belki” i podpisania się pod petycją do Ministra Finansów o zniesienie tej daniny.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Wysoki efektywny zysk.
 • Podwyższonym oprocentowaniem objęte są kwoty do 200 000 zł.
 • Możliwość przedłużenia obowiązywania promocyjnego oprocentowania na kolejne okresy.

Wady

 • Konieczność spełnienia warunków programu poleceń.
 • Podwyższone oprocentowanie dotyczy tylko nowych środków.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin oferty "Na nowe środki"
 2. Regulamin promocji "Bonus za aktywność"

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze