My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

[Aktualizacja] Bank zmienił regulamin promocji. Z oferty można skorzystać tylko do 22 maja 2018 r.

Ocena redakcji:

3% na półrocznej Lokacie Standard dla nowych klientów Toyota Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
3% na półrocznej Lokacie Standard dla nowych klientów Toyota Banku
Źródło: Strona banku

Toyota Bank zdążył przyzwyczaić nas do znakomitych ofert depozytowych. Nie inaczej jest i tym razem. Do 22 maja 2018 roku nowi klienci banku mogą założyć 6-miesięczną Lokatę Standard z promocyjnym oprocentowaniem 3% (normalnie oferowane odsetki wynoszą tylko 1,7%). Co istotne – oferta nie wymaga zakładania konta osobistego ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów.

Kto może wziąć udział w promocji?

Promocja dedykowana jest wszystkim pełnoletnim osobom, które od 1 stycznia 2016 roku nie posiadały jakiejkolwiek lokaty ani konta osobistego w Toyota Banku. Z oferty można skorzystać do 31 maja 22 maja 2018 roku.

Jak zarobić 3% na Lokacie Standard w Toyota Banku?

Aby założyć 6-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 3% w skali roku, należy:

  1. Do 31 maja 22 maja 2018 roku w serwisie internetowym Toyota Banku złożyć wniosek o otwarcie Lokaty Standard.
  2. Zasilić przynajmniej jedną lokatę kwotą w wysokości min. 2000 zł.
  3. Wyrazić zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych ze strony banku.

Spełnienie powyższych warunków będzie skutkowało podniesieniem oprocentowania Lokaty Standard z 1,7% do 3,0% w skali roku.

Czy warto wybrać Lokatę Standard?

Promocyjna Lokata Standard to jeden z najwyżej oprocentowanych, półrocznych depozytów terminowych dostępnych na polskim rynku bankowym. Oprócz wysokich odsetek, oferta charakteryzuje się dużą elastycznością – na rachunek lokaty można wpłacić od 2 tys. zł do nawet 250 tys. zł.

Na etapie składania wniosku można także określić, czy dana lokata ma być odnawialna, czy też nie. W przypadku wyboru tej pierwszej opcji Lokata Standard jest odnawiana na kolejne pół roku, jednak jej oprocentowanie wyniesie już tylko 1,7%.

Zerwanie lokaty przed terminem

Niestety w przypadku przedterminowego zerwania Lokaty Standard oszczędzający utraci aż 90% naliczonych odsetek. Na szczęście oferta Toyota Banku pozwala na przynajmniej częściową ochronę przed takim negatywnym scenariuszem.

Jak to możliwe? Wystarczy podzielić swój kapitał na kilka mniejszych części (w ramach oferty można założyć do 10 promocyjnych lokat). W takiej sytuacji potrzebując pilnie gotówki, można zerwać np. tylko jedną lokatę, podczas gdy kapitał ulokowany na pozostałych depozytach nadal będzie pracował.

Uwaga – łączna kwota wszystkich promocyjnych lokat nie może przekroczyć 250 tys. zł.

Zysk na Lokacie Standard

W poniższej tabeli prezentujemy kalkulację zysku z 6-miesięcznej Lokaty Standard w zależności od wpłaconej kwoty. Wysokość oferowanych odsetek porównaliśmy ze średnim oprocentowaniem lokat terminowych oferowanych obecnie na polskim rynku bankowym (dowiedz się więcej).

Kwota wpłacona na lokatę

Zysk netto na Lokacie Standard

Zysk netto na statystycznej lokacie dostępnej na polskim rynku bankowym

2 000,00 zł

24,30 zł

12,96 zł

5 000,00 zł

60,75 zł

32,40 zł

10 000,00 zł

121,50 zł

64,80 zł

20 000,00 zł

243,00 zł

129,60 zł

50 000,00 zł

607,50 zł

324,00 zł

100 000,00 zł

1 215,00 zł

648,00 zł

250 000,00 zł

3 037,50 zł

1 620,00 zł

Jeśli zdecydujesz się wpłacić na Lokatę Standard kwotę 2000 zł, to po pół roku oszczędzania (po zapłaceniu podatku „Belki”) zarobisz na niej 24,30 zł. Pozornie to niewiele, jednak jest to blisko 2-krotnie więcej, niż w tym samym czasie zyskałbyś na statystycznej lokacie oferowanej gdzie indziej.

Natomiast jeśli wpłacisz na rachunek Lokaty Standard wyższą kwotę, np. 50 tys. zł, to po sześciu miesiącach oszczędzania otrzymasz ponad 600 zł odsetek. A kiedy zdecydowałbyś się na ulokowanie maksymalnej możliwej kwoty, czyli 250 tys. zł, to po pół roku Twój zarobek sięgnąłby ponad 3000 zł.

Zdaniem redakcji: dobra oferta bez haczyków i gwiazdek

Lokata Standard z promocyjnym oprocentowaniem w wysokości 3% rocznie to aktualnie jedna z najlepszych ofert średnioterminowych dostępnych na rynku depozytów terminowych. Otwierając ją, możesz liczyć na wysokie odsetki przy braku jakichkolwiek dodatkowych warunków, co w przypadku konkurencyjnych oferta zdarza się niezwykle rzadko.

Jedyne ograniczenie – lokata oferowana jest wyłącznie dla osób, które od 2016 roku nie korzystały z usług Toyota Banku. Co prawda inne również mogą założyć Lokatę Standard, ale wówczas zarobią na niej tylko 1,7%.

Dla niektórych osób pewną niedoskonałością oferty może być także konieczność podpisania umowy za pośrednictwem kuriera. Oznacza to, że lokaty nie założymy od ręki, a dopiero po wypełnieniu wniosku na stronie Toyota Banku, jego zweryfikowaniu przez bank i odebraniu umowy dostarczonej przez kuriera.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Wysokie oprocentowanie.
  • Elastyczność - na lokatę można wpłacić do 2 tys. zł do 250 tys. zł.
  • Brak wymogu posiadania konta osobistego.

Wady

  • Lokatę założą wyłącznie te osoby, które od 2016 roku nie korzystały z usług Toyota Banku.
  • Konieczność podpisania umowy za pośrednictwem kuriera.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Komentarze