My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

4,48% dla 50 000 zł w Alior Banku łącząc promocję Konta Mega Oszczędnościowego z 200 zł premii za Konto Jakże Osobiste

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
4,48% dla 50 000 zł w Alior Banku łącząc promocję Konta Mega Oszczędnościowego z 200 zł premii za Konto Jakże Osobiste

Przedstawiamy kolejny pomysł na uzyskanie bardzo atrakcyjnego oprocentowania oszczędności. Tym razem proponujemy wykorzystanie produktów Alior Banku – Konta Jakże Osobistego z premią 200 zł i Konta Mega Oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Połączenie tych możliwości oznacza efektywny zysk w wysokości 4,48% dla 50 tys. zł.

W marcu po raz pierwszy od 5 lat Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe, w kwietniu nastąpiło kolejne cięcie. W efekcie spada oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Spieszymy z podpowiedzią, jak ochronić oszczędności przed zgubnym wpływem inflacji, korzystając z dostępnych jeszcze możliwości. Nasz pomysł jest w pełni bezpieczny i nie wymaga specjalnej aktywności.

Zostawmy na boku kilkudziesięcioprocentowe zyski dla niskich kwot. Ważne, że przy 10 tys. zł uzyskasz 12,38% w skali roku, a gdy masz do ulokowania 50 tys. zł, efektywne oprocentowanie Twojego depozytu (już po potrąceniu podatku Belki) może wynieść 4,48%. Poniżej wskazówki, jak osiągnąć tak atrakcyjny rezultat.

Uczestnicy promocji

Maksymalizacja zysków dostępna jest tylko dla nowych klientów Alior Banku. Zgodnie z regulaminem promocji Konta Jakże Osobistego są nimi osoby, które w ciągu roku przed złożeniem wniosku o ten rachunek nie posiadały w Alior Banku konta osobistego (w złotówkach lub walutach obcych) ani Karty Kibica Alior Banku.

Posiadanie konta oszczędnościowego (również walutowego), rachunku firmowego lub konta w Kantorze Walutowym Alior Banku albo ROR w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza z udziału w promocji.

Krok 1 – 200 zł w promocji Konta Jakże Osobistego

Na początek trzeba dopełnić kilku formalności i doprowadzić do otwarcia Konta Jakże Osobistego, a później pomyśleć o wpłacie oszczędności na Konto Mega Oszczędnościowe. Harmonogram niezbędnych działań wygląda następująco:

 1. Do 30 kwietnia 2020 r. stwórz swój profil na stronie Money Manii (cyklicznej akcji dla osób korzystających z promocji bankowych, której partnerem w obecnej edycji jest właśnie Alior Bank). Jeśli brałeś udział w jej poprzednich odsłonach, pomijasz ten etap.
 2. W podanym terminie zaloguj się na swój profil w Money Manii i złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste z kartą debetową, po czym podpisz umowę o te produkty.
 3. Do 31 sierpnia 2020 r. zrealizuj wymagania regulaminu. W każdym z 3 miesięcy następujących po tym, w którym otworzyłeś Konto Jakże Osobiste, wykonaj następujące zadania:
  • zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej;
  • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę co najmniej 500 zł;
  • wykonaj przynajmniej trzy płatności bezgotówkowe kartą w punktach stacjonarnych lub sklepach internetowych.
 4. Do 31 sierpnia 2020 r. uzupełnij w swoim profilu w Money Manii numer nowo otwartego rachunku w Alior Banku, na który ma zostać przekazane 200 zł premii.
 5. Informację o nagrodzie bank prześle na Twój adres e-mail do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wymagania akcji. Premię otrzymasz na wskazany rachunek na początku kolejnego miesiąca.

Dodatkowe informacje

W regulaminie promocji nie ma żadnych obostrzeń odnośnie wpływów. Ważne, by w każdym z trzech miesięcy wymaganej aktywności na rachunek wpłynęło łącznie min. 500 zł.

Są za to ograniczenia dotyczące transakcji kartą. Nie mogą to być płatności w placówkach z kodami MCC wymienionymi w regulaminie, np. w kasynach, instytucjach finansowych czy u brokerów ubezpieczeniowych.

Dodatkowe informacje dotyczące tego etapu znajdziesz w tekście „200 zł za standardową aktywność na Koncie Jakże Osobistym Alior Banku”.

Krok 2 – Wpłata środków na Konto Mega Oszczędnościowe

Po założeniu Konta Jakże Osobistego będziesz mógł skorzystać z podwyższonego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Jest ono dostępne do 10 maja 2020 r.

Promocją objęte są tylko nowe środki do kwoty 100 tys. zł wpłacone na Konto Mega Oszczędnościowe. Jako że dopiero rozpoczynasz współpracę z Alior Bankiem, każda wpłacona przez Ciebie kwota poniżej podanego limitu spełni warunki promocji.

Promocyjne odsetki będą naliczane przez 3 miesiące od daty pierwszej wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy. Ich wysokość będzie wynosiła 2,5% w skali roku (jeśli zapewnisz w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł) lub 1,7% (bez żadnych dodatkowych warunków).

Musisz wiedzieć, że warunki regulaminu spełnią wpływy z rachunków w innym banku (w tym także z własnych), a nawet z konta firmowego w Alior Banku. Niedozwolone są przelewy z T-Mobile Usługi Bankowe oraz z jakiegokolwiek rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Twój zysk

Spójrzmy, jak wysokie będą Twoje zyski dzięki połączeniu premii 200 zł za udział w promocji Konta Jakże Osobistego i bonusowych odsetek na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Zysk na Koncie Mega Oszczędnościowym (przy oprocentowaniu 2,5% w skali roku) z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego

Kwota oszczędności

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

5 zł

205 zł

101,27%

5 000 zł

25 zł

225 zł

22,25%

10 000 zł

51 zł

251 zł

12,38%

15 000 zł

76 zł

276 zł

9,08%

20 000 zł

101 zł

301 zł

7,44%

30 000 zł

152 zł

352 zł

5,79%

40 000 zł

203 zł

403 zł

4,97%

50 000 zł

253 zł

453 zł

4,48%

70 000 zł

354 zł

554 zł

3,91%

100 000 zł

506 zł

706 zł

3,49%

Zysk na Koncie Mega Oszczędnościowym (przy oprocentowaniu 2,5% w skali roku) z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego
Zysk na Koncie Mega Oszczędnościowym (przy oprocentowaniu 2,5% w skali roku) z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego
Kliknij, aby powiększyć

Produkty Alior Banku

Chcąc osiągnąć maksymalne zyski, musisz skorzystać z dwóch produktów Alior Banku. Spójrzmy na warunki ich prowadzenia.

Konto Jakże Osobiste

Dla osób, które nie ukończyły 26 r.ż., jest on prowadzony bezwarunkowo za darmo. Starsi też mogą za niego nie płacić, o ile zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł. W przeciwnym wypadku bank pobierze 10 zł prowizji.

Karta debetowa standardowo kosztuje 5 zł/miesiąc. Opłaty możesz uniknąć, wykonując nią w danym miesiącu transakcje na kwotę przynajmniej 300 zł.

Konto Jakże Osobiste wyróżnia na rynku pakiet 10 różnorodnych korzyści (m.in. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, płatności kartą bez kosztów przewalutowania, limit na koncie bez odsetek, darmowe przelewy natychmiastowe, 3% na koncie oszczędnościowym). Dwie z nich bank oferuje za darmo, za każdą kolejną trzeba zapłacić 3,50 zł/miesiąc. Na szczęście możesz pozostać przy dwóch bezpłatnych korzyściach i nie ponosić dodatkowych kosztów.

Szczegółowe informacje znajdziesz w analizie Konta Jakże Osobistego.

Konto Mega Oszczędnościowe

Rachunek otwierany jest i prowadzony za darmo. Należy podkreślić, że bank nie pobiera opłat za przelewy internetowe realizowane z niego na konto osobiste w Alior Banku.

Dokładny opis znajdziesz w analizie Konta Mega Oszczędnościowego.

Gwarancje BFG

Środki ulokowane w Alior Banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro, czyli ok. 430 tys. zł. Oznacza to, że w przypadku kłopotów banku taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz w naszym artykule.

Jedna z ostatnich okazji

Po obniżeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej banki z pewnością obetną oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Skorzystanie z możliwości, jakie dają opisane wyżej akcje, to jedna z ostatnich okazji na osiągnięcie tak wysokiego efektywnego zysku (już po potrąceniu podatku Belki).

Co prawda wymagana jest określona aktywność na rachunku osobistym, ale warunki nie są uciążliwe, można je zrealizować bez większego wysiłku. Podkreślmy też, że nasz pomysł pozwoli ochronić przed inflacją dość znaczną kwotę (maksymalnie 100 tys. zł) i jest w pełni bezpieczny.

Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku na stronie organizatora promocji.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Atrakcyjna stopa zwrotu
 • Możliwość ulokowania do 100 tys. zł

Wady

 • Konieczność posiadania rachunku osobistego i zapewnienia wpływu na niego

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji Konta Jakże Osobistego
 2. Regulamin promocji Konta Mega Oszczędnościowego

O banku

Alior Bank funkcjonuje na rynku jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działalność banku jest uniwersalna, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, a depozyty kwartalne i średnioterminowe stanowią kompromis między zyskiem a bezpieczeństwem. Alior Bank systematycznie dostosowuje swoją ofertę do ich oczekiwań i idzie z duchem czasu, co znajduje odbicie w haśle „Wyższa kultura. Bank nowości".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze