My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

4,78% dla 20 000 zł dzięki połączeniu premii za Konto Przekorzystne (150 zł) z 2% na Koncie Oszczędnościowym w Pekao

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
4,78% dla 20 000 zł dzięki połączeniu premii za Konto Przekorzystne (150 zł) z 2% na Koncie Oszczędnościowym w Pekao
Źródło: strona promocji

Można się zadowolić propozycjami banków i ulokować swoje oszczędności na 0,5 – 1% lub zawalczyć o znacznie wyższe oprocentowanie. Podpowiadamy, jak zdobyć 4,78% w skali roku dla 20 tys. zł w Pekao S.A. Bez wielkiego wysiłku, w pełni bezpiecznie.

W czasach, gdy oprocentowanie depozytów powyżej 1,5% jest rarytasem, można siąść i narzekać albo aktywnie poszukiwać możliwości osiągnięcia wyższych zysków. My wybieramy drugi wariant i proponujemy połączenie dwóch ofert Banku Pekao (dostępnych do 30 września 2020 r.) – promocji Konta Przekorzystnego z premią gotówkową 100 zł + 50 zł w postaci 3400 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile oraz podwyższonego do 2% oprocentowania Konta Oszczędnościowego. W efekcie dla kwoty 20 tys. zł efektywne oprocentowanie (już po potrąceniu podatku Belki) wyniesie 4,78% w skali roku. Twoje zyski będą jeszcze większe, gdy skutecznie zarekomendujesz produkty Pekao.

Jesteś zainteresowany? Czytaj dalej!

Czy mam szansę na wysokie oprocentowanie?

Praktycznie w każdej promocji związanej z założeniem konta bankowego obowiązuje okres karencji czy inne wykluczenia z grona uczestników. Podobnie jest i w tym przypadku. Szansę na premię mają osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które od 1 stycznia 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. nie posiadały w Pekao S.A. rachunku płatniczego w złotówkach (także jako współposiadacz) ani lokaty.

150 zł za konto osobiste

Warunki aktywności, po których otrzymasz nagrodę, nie są wymagające:

 1. Do 30 września 2020 r.
  • złóż wniosek o Konto Przekorzystne wraz z kartą i aplikacją PeoPay na stronie promocji;
  • otwórz rachunek metodą „na selfie”, akceptując przy tym regulamin akcji i wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do jej przeprowadzenia.
  • zarejestruj swoją kartę w programie Mastercard Bezcenne Chwile na jego stronie internetowej lub po zalogowaniu się do bankowości internetowej Pekao24.
 2. Do końca miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś Konto Przekorzystne:
  • zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł;
  • wykonaj w sklepie stacjonarnym lub internetowym min. 1 transakcję bezgotówkową kartą lub w aplikacji PeoPay;
  • zaloguj się choć raz do aplikacji mobilnej PeoPay. Uwaga: jeśli założyłeś Konto Przekorzystne we wrześniu i chcesz zdobyć punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile, ten warunek musisz zrealizować do 30 września 2020 r.!
 3. Zrealizuj powyższe czynności – wpływ na konto, transakcje bezgotówkowe i logowanie do aplikacji PeoPay – także w trzech kolejnych miesiącach.
 4. Premię gotówkową – 100 zł – otrzymasz na nowo otwarte konto do 31 grudnia 2020 r. (gdy otworzyłeś Konto Przekorzystne w lipcu) albo do 31 stycznia 2021 r. (otwarcie ROR nastąpiło w sierpniu 2020 r.) lub do 28 lutego 2021 r. (jeśli umowę o rachunek podpisałeś we wrześniu).

Przedstawmy na konkretnym przykładzie zawiłości terminów realizacji warunków regulaminu. Jeśli założyłeś Konto Przekorzystne w lipcu, to do końca sierpnia musisz zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości 500 zł, wykonać transakcję bezgotówkową i zalogować się do aplikacji PeoPay. Te same czynności masz też wykonać we wrześniu, październiku i listopadzie.

Punkty dla Ciebie

1000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile otrzymasz na utworzone w nim konto w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji „debetówki”.

Kolejne 2400 punktów w Bezcennych Chwilach otrzymasz w ciągu 30 dni od zalogowania się do aplikacji PeoPay. Będziesz miał więc 3400 punktów, co stanowi równowartość 50 zł (np. w postaci vouchera na zakupy na Allegro).

Ważne szczegóły

Transakcje bezgotówkowe musisz wykonać, płacąc za towary lub usługi „plastikiem” albo aplikacją PeoPay. Skorzystanie z Blika nie daje prawa do nagrody.

Zwracamy uwagę, że w każdym z miesięcy spełniania warunków aktywności na rachunek musi wpłynąć jednorazowo 500 zł, nie może to być suma kilka przelewów. Niedozwolone są wpłaty gotówkowe, rozliczenia z tytułu depozytów i produktów kredytowych, a także wewnętrzne przelewy między rachunkami uczestnika promocji.

Jako klient Pekao będziesz mógł polecać jego produkty. Za każdą skuteczną rekomendację (maksymalnie za 15) otrzymasz 100 zł.

… 2% na Koncie Oszczędnościowym

Mając dostęp do bankowości elektronicznej, do 30 września 2020 r. otwórz Konto Oszczędnościowe i wpłać na nie swoje pieniądze. Do kwoty 20 tys. zł oprocentowanie wyniesie 2% w skali roku i będzie obowiązywało przez 4 miesiące od daty otwarcia rachunku.

Zobacz, jak ta propozycja wygląda na tle konkurencji w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Ile na tym zarobię?

To bardzo ważne pytanie i nadszedł czas, by przedstawić wyliczenia dla różnych kwot. Pomińmy „kosmicznie” wysokie oprocentowanie dla 1000 zł. Wystarczy powiedzieć, że połączenie premii za otwarcie Konta Przekorzystnego i podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym da dla 20 tys. zł efektywny zysk (już po uwzględnieniu podatku Belki) na poziomie 4,78%.

Zysk z połączenia premii za Konto Przekorzystne i 2% na Koncie Oszczędnościowym w Pekao

Kwota Lokaty

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

155 zł

57,56%

3 000 zł

166 zł

20,52%

5 000 zł

177 zł

13,11%

7 000 zł

188 zł

9,94%

10 000 zł

204 zł

7,56%

15 000 zł

231 zł

5,70%

20 000 zł

258 zł

4,78%

Zysk z połączenia promocji Konta Przekorzystnego i 2% na Koncie Oszczędnościowym w Pekao S.A.
Kliknij, aby powiększyć

Gwarancje BFG

Promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym obejmuje tylko kwoty do 20 tys. zł, ale na wypadek, gdybyś chciał powierzyć Pekao większą kwotę, przypominamy, że środki zgromadzone w jednym banku podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro, czyli ok. 440 tys. zł.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

Rzut oka na produkty Banku Pekao

Spójrzmy na oba rachunki, które trzeba otworzyć, by cieszyć się atrakcyjnym zyskiem.

Konto Przekorzystne

Opłata za Konto Przekorzystne uzależniona jest od aktywności jego posiadacza. Standardowo wynosi 6 zł/miesiąc, ale możesz jej uniknąć, zapewniając jednorazowy wpływ w wysokości 500 zł i wykonując przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub aplikacją PeoPay. Łatwo zauważyć, że są to te same warunki, które dają prawo do otrzymania nagrody. Zrealizowanie ich zwalnia też z wynoszącej 3 zł/miesiąc opłaty za kartę.

Konto Oszczędnościowe

Miły czas wysokiego oprocentowania w ramach promocji skończy się po 4 miesiącach. Później Twoje środki zostaną objęte stawką standardową, która aktualnie wynosi 0,1% w skali roku.

Rachunek otwierany jest i prowadzony za darmo. Trzeba uważać na przelewy z Konta Oszczędnościowego na ROR – te zlecane w bankowości internetowej zawsze kosztują 7 zł, darmowe są tylko wypłaty w aplikacji mobilnej.

Oprocentowanie z odległej przeszłości

Czytając, że oprocentowanie zgromadzonych środków może osiągnąć 4,78% w skali roku, można się poczuć przeniesionym w czasie o kilka lat wstecz, do czasów, gdy takie oferty były powszechne. Dziś można je tylko powspominać lub aktywnie zawalczyć o to, by osiągnąć podobny wynik.

Nasz propozycja jest dowodem, że aktywność pozwala pomnażać zyski. Ważne, że nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Tylko od Ciebie zależy, czy zechcesz skorzystać z nadarzającej się okazji i zaprząc swoje pieniądze do efektywnej pracy.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące

Wady

 • Konieczność posiadania rachunku osobistego
 • Niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje od dnia założenia rachunku, a nie od dnia wpłaty pieniędzy

O banku

Pekao SA to drugi największy bank w Polsce. W ciągu wielu lat przechodził wiele zmian, również tych wizualnych, jednak obecnie znajduje się w rękach polskiego kapitału. Działalność Pekao jest uniwersalna, ale oferta lokat niezbyt obszerna. Hasło przewodnie banku to "Docenisz różnicę" i odzwierciedla jego dążenie do bycia partnerem dla swoich klientów.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze