My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

4,78% dla 20 000 zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki premii 150 zł za konto osobiste

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
4,78% dla 20 000 zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki premii 150 zł za konto osobiste

W czasach, gdy przeciętne oprocentowanie lokat oscyluje wokół 0,7% w skali roku, trzeba szukać niestandardowych pomysłów na „zatrudnienie” oszczędności do rzetelnej pracy. Tym razem wracamy do oprocentowanej na 2% 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej w Santander Bank Polska. Łącząc ją z premią 150 zł za Konto Jakie Chcę, po wpłaceniu 20 tys. zł otrzymasz efektywne oprocentowanie Twoich oszczędności (już po odjęciu podatku Belki) na poziomie 4,78 % w skali roku.

Kolejne decyzje Rady Polityki Pieniężnej o cięciu stóp procentowych radykalnie zmieniły warunki depozytów oferowanych przez banki. Dziś za atrakcyjne uważane jest 1% na koncie oszczędnościowym i 2% na lokacie. Szukamy więc sposobów, by zmaksymalizować zyski i konsekwentnie proponujemy korzystanie z kilku produktów, zgarnianie wszelkich możliwych bonusów. Propozycja Santander Bank Polska doskonale spełnia nasze oczekiwania – zapewnia wysokie zyski, jest bezpieczna i nie wymaga wielkiego wysiłku.

Na początek otwórz rachunek osobisty

Uzyskanie wspomnianego na wstępie oprocentowania w wysokości 4,78% wymaga sięgnięcia po 150 zł premii za Konto Jakie Chcę oraz skorzystania z 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej (2% w skali roku dla kwot do 20 tys. zł). Takie połączenie będzie możliwe do 14 sierpnia 2020 r., chyba, że wcześniej wyczerpie się pula 16 tys.promocyjnych wniosków o ROR.

Przedstawmy więc kolejne działania, które trzeba podjąć, by zgarnąć profity.

Kto ma szansę na atrakcyjny zysk?

Najważniejsze to sprawdzenie, czy możesz wziąć udział w promocji. Regulamin dopuszcza do udziału w niej osoby pełnoletnie z polskim obywatelstwem i adresem zamieszkania oraz pełną zdolnością do czynności prawnych.

Jest jednak dość poważne ograniczenie. Nagrody nie zdobędą Ci, którzy od 1 lipca 2019 r. posiadali (także jako współposiadacze) w Santander Bank Polska rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN. Oznacza to, że korzystanie z innych produktów (np. rachunku firmowego lub karty kredytowej) nie stanowi przeszkody w udziale w promocji.

Jak zdobyć 150 zł premii? (a nawet więcej)

Santander Bank Polska nie jest zbyt wymagający wobec uczestników organizowanych przez siebie akcji specjalnych. Oto dowody:

 1. Do 14 sierpnia 2020 r. złóż wniosek o jeden z promowanych rachunków, przechodząc z poniższych linków:
 2. Pamiętaj o akceptacji regulaminu promocji, podaniu numeru telefonu oraz adresu e-mail, a także o wyrażeniu zgód na kontakt w sprawie realizacji wniosku oraz korzystanie z elektronicznych kanałów kontaktu (EKK).

  W formularzu znajdziesz miejsce na wpisanie kodu polecenia otrzymanego od znajomego, co pozwoli Ci zdobyć dodatkowe 50 zł. Jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci go przekazać, możesz skorzystać z naszego – 1013953301.

  Informacje o zasadach programu poleceń znajdziesz w tekście „Po 50 zł dla poleconego i polecającego w programie Polecam mój Bank”.
 3. Gdybyś nie wyraził wymaganych zgód na etapie składania wniosku o wybrane konto, możesz to nadrobić do 15 września 2020 r. Pamiętaj, że nie możesz ich odwołać do momentu otrzymania nagrody.
 4. Do 31 sierpnia 2020 r. musisz zawrzeć z bankiem umowę o ROR.
 5. Kolejny krok to aktywne korzystanie z rachunku przez 3 miesiące. W każdym z nich musisz:
  • zapewnić wpływ w wysokości min. 1000 zł;
  • wykonać przynajmniej 5 operacji bezgotówkowych kartą lub Blikiem na dowolną kwotę;
  • zalogować się do aplikacji Santander Mobile.
 6. Premię otrzymasz na nowo otwarty rachunek do 15 grudnia 2020 r.

Dodatkowe wyjaśnienia

Warunki aktywności musisz zrealizować w trzech kolejnych miesiącach po otwarciu konta. W regulaminie doprecyzowano, że dla rachunków uruchomionych w lipcu mogą to być lipiec, sierpień i wrzesień, ale i okres od sierpnia do października. Analogiczna zasada dotyczy osób, które przystąpią do promocji w sierpniu.

Transakcje bezgotówkowe możesz zrealizować w sklepach stacjonarnych i internetowych. Zwracamy uwagę, że nie mogą być one anulowane w ciągu 7 dni od ich rozliczenia.

Regulamin nie mówi nic na temat wymagań wobec wpływu, można więc przyjąć, że może to być dowolne zasilenie konta.

Konto osobiste w Santanderze

Konto Jakie Chcę prowadzone jest bezwarunkowo za darmo. Opłata za kartę uzależniona jest od wybranego przez klienta wariantu – 3 zł/miesiąc bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków lub 0 zł, gdy wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 5 zł).

Konto Select należy do segmentu Premium i kosztuje 30 zł/miesiąc, chyba że zapewnisz w miesiącu wpływ na rachunek w wysokości pow. 10 tys. zł. Za to korzystanie z karty i wszystkich bankomatów jest bezpłatne.

W tekście „150 zł za konto osobiste + 50 w programie poleceń + 300 zł zwrotu + 2% na lokacie” zawarte są dodatkowe informacje o promowanych rachunkach, a także więcej szczegółów o programie poleceń. Nie ma przeszkód, byś przeobraził się w polecającego i zgarnął kolejne premie za rekomendowanie produktów Santandera znajomym.

W przytoczonym tekście wspominamy też o możliwości odzyskania 300 zł za rachunki za prąd, gaz, telefon i telewizję.

Następnie załóż Lokatę Mobilną

Będąc już klientem Santandera, będziesz miał dostęp do bankowości elektronicznej. Pozwoli Ci to założyć w aplikacji mobilnej tego banku 4-miesięczną Lokatę Mobilną oprocentowaną na 2% w skali roku. Maksymalna kwota, jaką możesz na niej ulokować, to 20 000 zł.

Wspomniany depozyt znajdziesz w zakładce Lokaty. Potem wystarczy wybrać opcję Otwórz lokatę, wskazać rachunek, z którego mają być przelane środki i potwierdzić dyspozycję, naciskając przycisk Załóż.

Niestety możesz otworzyć tylko jedną lokatę tego typu. Pamiętaj, że zrywając ją przed terminem, nie otrzymasz żadnych odsetek.

Czas policzyć zyski

Ulokowanie na Lokacie Mobilnej niewielkich kwot da dwucyfrowe zyski. Przy wpłacie 10 tys. zł, efektywne oprocentowanie (już po potrąceniu podatku Belki) wyniesie 7,56% (!) w skali roku, a dla 20 tys. zł – 4,78%. Jak na obecne warunki – bardzo dużo.

Zauważ, że w obliczeniach nie uwzględniliśmy premii 50 zł za udział w programie poleceń ani innych bonusów, które możesz zdobyć z Santanderem.

Zysk z Lokaty Mobilnej dzięki połączeniu z promocją rachunku osobistego.

Kwota Lokaty

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

155 zł

57,56%

3 000 zł

166 zł

20,52%

5 000 zł

177 zł

13,11%

7 000 zł

188 zł

9,94%

10 000 zł

204 zł

7,56%

15 000 zł

231 zł

5,70%

20 000 zł

258 zł

4,78%

Zysk z Lokaty Mobilnej z wykorzystaniem promocji konta osobistego w Santander Bank Polska
Kliknij, aby powiększyć

Gwarancje BFG

Środki zdeponowane w Santander Bank Polska objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro (ok. 440 tys. zł). Gdyby bank miał kłopoty, co jest mało prawdopodobne, właśnie taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Dodatkowe informacje o gwarancjach BFG znajdziesz w artykule „Gwarancje BFG – czy moje pieniądze są bezpieczne?

Bardzo atrakcyjny zysk

Naszym zdaniem nie warto się zadowalać niewielkimi odsetkami, skoro jest możliwe uzyskanie znacznie bardziej atrakcyjnego oprocentowania. Owszem, wymaga to nieco wysiłku, pewnej aktywności, ale satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest bezcenna.

Zwracamy uwagę, że przedstawione wyliczenia pokazują kwoty, które będziesz miał do dyspozycji już po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych i nie uwzględniają premii w ramach programu poleceń i innych bonusów, które możesz zdobyć.

Nasza sugestia – przemyśl dobrze tę propozycję i podejmij rozważną decyzję.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Możliwość założenia depozytu już od 1000 zł

Wady

 • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego

O banku

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków w Polsce i jednocześnie pionierem we wprowadzaniu innowacji płatniczych. Oferta tej instytucji skierowana jest do wszystkich klientów i ma na celu wspomaganie ich w rozwoju. Propozycje oszczędnościowe banku to głównie standardowe lokaty w złotych. Motto banku to obecnie słowa "Bank Jaki Chcesz".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze