My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Promocja została zakończona w dniu 16 października 2019 r. Aktualnie trwa druga edycja tej świetnej akcji. Warto się z nią zapoznać i zgarnąć 4,8% dla 50 000 zł.

Ocena redakcji:

4,8% dla 50 000 zł w Alior Banku. Wystarczy połączyć Lokatę 3% na „100 dni” z 200 zł premii za rachunek

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
4,8% dla 50 000 zł w Alior Banku. Wystarczy połączyć Lokatę 3% na „100 dni” z 200 zł premii za rachunek
Źródło: strona promocji

Alior Bank po raz kolejny daje szansę na uzyskanie efektywnego oprocentowania w wysokości 4,8% w skali roku dla kwoty 50 000 zł. Tyle zyskasz, zdobywając premię za założenie Konta Jakże Osobistego i wpłacając wspomnianą sumę na Lokatę „100 dni”. Spokojnie, bezpiecznie, przy niewielkiej aktywności, a to jeszcze nie wszystkie możliwe zyski.

Uzyskanie wysokiego oprocentowania depozytów, pozwalającego „pokonać” rosnącą inflację, jest coraz trudniejsze. Dotyczy to zwłaszcza kwot liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych. Szukamy więc możliwości łączenia różnych ofert, by podpowiadać Ci, jak chronić pieniądze przed utratą wartości. Po raz kolejny sięgamy po opcję dostępną w Alior Banku.

Zostawmy na boku kilkudziesięcioprocentowe zyski dla niskich kwot. Ważne, że przy 10 000 zł uzyskasz efektywnie 12% w skali roku, a gdy masz do ulokowania 50 000 zł, efektywne oprocentowanie Twojego depozytu może wynieść 4,8%. Poniżej wskazówki, jak osiągnąć tak atrakcyjny rezultat.

Zanim je przedstawimy, musimy niestety uprzedzić, że mogą z nich skorzystać jedynie osoby, które nie mają Karty Klienta w tej instytucji. Ci, których dane są już w banku z jakichś powodów, mają nieco ograniczone możliwości, ale też mogą zdobyć ciekawy bonus. Przedstawimy go pod koniec tekstu.

Krok 1: 200 zł w promocji Konta Jakże Osobistego

Wstępem do uzyskania wysokiego efektywnego oprocentowania Twoich pieniędzy jest wzięcie udziału w promocji Konta Jakże Osobistego, która trwa do 16 października 2019 r.

W akcji mogą wziąć udział osoby, które po 31 sierpnia 2018 r. nie posiadały w Alior Banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR), ROR walutowego lub Karty Kibica Alior Banku.

W jej ramach wymagane są następujące działania:

 1. Do 16 października 2019 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste z karta debetową na specjalnej stronie internetowej i w ciągu 30 dni (najpóźniej 15 listopada 2019 r.) podpisz umowę o wspomniane produkty.
 2. W każdym z 3 miesięcy następujących po tym, w którym otworzyłeś Konto Jakże Osobiste, wykonaj następujące zadania:
  • zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej;
  • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę co najmniej 1000 zł;
  • wykonaj przynajmniej trzy płatności bezgotówkowe kartą w punktach stacjonarnych lub sklepach internetowych.

Premię otrzymasz na nowo otwarte Konto Jakże Osobiste do końca miesiąca następującego po tym, w którym wywiązałeś się ze wszystkich wymagań regulaminu tej akcji.

Ważne informacje

Realizując warunek dotyczący transakcji kartą, pamiętaj, że nie mogą to być płatności w placówkach z kodami MCC „zakazanymi” w regulaminie. Chodzi m.in. o kasyna i zakłady bukmacherskie i im podobne, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych i internetowe przekazy pieniężne. Płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych są akceptowalne.

Wpływy nie muszą być wynagrodzeniem. Wystarczy dowolny przelew z innego banku, ale musi on pochodzić z rachunku, którego nie jesteś właścicielem czy choćby tylko współposiadaczem. Musisz więc mieć „pomocnika”, np. współmałżonka, zaufanego członka rodziny, przyjaciela lub swojego pracodawcę.

Nie musisz się martwić rozliczeniem z urzędem skarbowym, nagroda nie podlega opodatkowaniu.

Krok 2: Lokata „100 dni” na 3%

Po założeniu Konta Jakże Osobistego będziesz mógł skorzystać z Lokaty „100 dni”. Jej atrakcyjnym oprocentowaniem – 3% w skali roku dla kwot do 50 000 zł – mogą się cieszyć jedynie absolutnie nowi klienci (bez Karty Klienta) Alior Banku.

Depozyt można otworzyć tylko w ciągu 14 dni od chwili stworzenia w systemie bankowym Twojej Karty Klienta.

Uwaga: taki dokument dla Twojej osoby może istnieć, nawet jeśli nigdy nie współpracowałeś z Aliorem. Wystarczy, że byłeś klientem podmiotu, który został przejęty bezpośrednio przez Alior Bank (np. korzystałeś z usług Meritum Banku) lub wszedł w jego skład pośrednio (np. miałeś produkty w Powszechnym Banku Kredytowym, który stał się częścią BPH, a ten został przejęty przez Alior Bank).

Efekt? Twój efektywny zysk wyższy niż na standardowej lokacie

Spójrzmy, jak wysokie będą Twoje zyski dzięki połączeniu wysokiego oprocentowania Lokaty „100 dni” i premii 200 zł za udział w promocji.

Zysk z Lokaty "100 dni" z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

7 zł

207 zł

93,12%

5 000 zł

33 zł

233 zł

21,02%

10 000 zł

67 zł

267 zł

12,01%

15 000 zł

100 zł

300 zł

9,01%

20 000 zł

133 zł

333 zł

7,51%

30 000 zł

200 zł

400 zł

6,00%

40 000 zł

266 zł

466 zł

5,25%

50 000 zł

333 zł

533 zł

4,80%

Zysk z Lokaty "100 dni" z wykorzystaniem promocji Konta Jakże Osobistego
Kliknij, aby powiększyć
Opracowanie własne

Krok 3: 3% do 20 000 zł na Koncie Oszczędnościowym

Sygnalizowaliśmy na wstępie, że bonus za otwarcie Konta Jakże Osobistego w promocji i Lokata „100 dni” to nie jedyne ciekawe propozycje dostępne w Alior Banku.

Istnieje jeszcze jedna możliwość zyskania wysokiego oprocentowania. Wśród 10 korzyści do Konta Jakże Osobistego, które sam wybierasz, jest podwyższone do 3% oprocentowanie Konta Oszczędnościowego. Będzie ono obowiązywało do 31 grudnia 2019 r. dla kwot do 20 000 zł. Istnieje jednak spora szansa, że Alior Bank zdecyduje się na przedłużenie tej promocji na 2020 r.

Spójrzmy, ile możesz dzięki temu zarobić. Założyliśmy, że pieniądze zostały wpłacone 1 października 2019 r. i korzystne oprocentowanie obejmowało je przez 3 miesiące.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Alior Banku z oprocentowaniem 3%

Wpłacona kwota

Odsetki

1 000 zł

6 zł

5 000 zł

30 zł

10 000 zł

61 zł

15 000 zł

91 zł

20 000 zł

122 zł

Krok 4: 2,6% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym

To jeszcze nie wszystko! 19 września Alior Bank uruchomił nową promocję rachunku Konto Mocno Oszczędnościowe, na którym nowe środki do 100 000 zł mogą podlegać oprocentowaniu 2,6% przez 3 miesiące.

Wystarczy, że będziesz posiadaczem konta osobistego w tym banku oraz zapewnisz w każdym z 3 miesięcy oszczędzania wpływ na ROR w wysokości min. 1500 zł. Co ważne, nie musisz przelewać wynagrodzenia - może to był wpływ z Twojego konta w innym banku.

Z kolei „nowe środki” to po prostu nadwyżka ponad łączne saldo w banku (na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w dowolnej walucie) w dniu 11 września 2019 r. Jeśli jesteś nowym klientem Alior Banku, to wszystkie środki, które wpłacisz na Konto Mocno Oszczędnościowe, będą traktowane jak nowe.

Produkty Alior Banku

Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zyski nominalne, musisz skorzystać z kilku produktów z oferty Alior Banku. Popatrzmy na warunki ich prowadzenia, oceńmy, czy nie kryje się gdzieś jakaś „mina”, która mogłaby negatywnie oddziaływać na ocenę naszego pomysłu.

Konto Jakże Osobiste

Osoby, które nie ukończyły 26 r.ż., korzystają z tego rachunku bezwarunkowo za darmo. Starsi też mogą za niego nie płacić, o ile zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł (może być przelew ze swojego konta w innym banku). W przeciwnym wypadku bank pobierze 10 zł prowizji.

Karta debetowa standardowo kosztuje 5 zł/miesiąc. Opłaty możesz uniknąć, wykonując nią w danym miesiącu transakcje na kwotę przynajmniej 300 zł.

Konto Jakże Osobiste wyróżnia na rynku pakiet 10 różnorodnych korzyści. Są wśród nich m.in. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, płatności kartą bez kosztów przewalutowania, pakiet przelewów natychmiastowych, limit na koncie bez odsetek i wspomniane już podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego. Dwie korzyści przysługują Ci za darmo. Za każdą kolejną trzeba zapłacić 3,50 zł/miesiąc, ale oczywiście nie musisz ich wybierać i zostać przy dwóch darmowych.

Rachunek wart jest bliższej uwagi, więc dokonaliśmy jego szczegółowej analizy.

Lokata 100 dni

Aktualnie jest to jedna z najlepszych ofert dostępnych na rynku. Na taką ocenę wpływa wysokie oprocentowanie (3% w skali), dość długi czas trwania depozytu (100 dni) i wysoka kwota możliwa do ulokowania (50 000 zł). Do tego w pełni bezpieczna, bo środki w całości objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Uczulamy, że Lokatę „100 dni” możesz otworzyć tylko w ciągu 14 dni od chwili założenia Ci Karty Klienta w Alior Banku.

Szczegółowe informacje o tym depozycie znajdziesz w naszej analizie.

Konto Mocno Oszczędnościowe

Rachunek otwierany i prowadzony jest za darmo. Oprocentowanie dla nowych środków - definiowanych jako nadwyżka ponad łączne saldo w banku (na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w dowolnej walucie) w dniu 11 września 2019 r. - wynosi 2,3%. Dodatkowo zostanie ono podwyższone do 2,6%, jeśli będziemy posiadaczami rachunku osobistego (np. opisywanego powyżej Konta Jakże Osobistego) i zapewnimy co miesiąc wpływ na ten rachunek w kwocie min. 1500 zł.

Warte podkreślenia są darmowe przelewy między kontem oszczędnościowym a rachunkiem osobistym.

Gwarancje BFG

Środki, w tym lokaty w Alior Banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro, czyli ok. 430 000 zł. Oznacza to, że w przypadku mało prawdopodobnych kłopotów banku taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz w naszym artykule.

Tę propozycję warto rozważyć

Uważamy, że w czasach, gdy średnie oprocentowanie depozytów oscyluje wokół 1,5% w skali roku, a w promocjach można „ustrzelić’ oferty sięgające na ogół 2,5%, powinieneś wnikliwie przemyśleć nasz pomysł. Jeśli tylko spełnisz warunki do wykorzystania wszystkich możliwości oferty Alior Banku, masz doskonałą okazję do zmaksymalizowania zysków, wykręcenia wyniku znacznie przekraczającego inflację. Na dodatek osiągniesz to dla dość wysokiej kwoty.

Warto podkreślić, że nasza propozycja jest w pełni bezpieczna, nie bazuje na wykorzystaniu jakichkolwiek „haczyków”. Nie wymaga przy tym wielkiej aktywności, spełniania skomplikowanych warunków.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Atrakcyjna stopa zwrotu (blisko 5%)
 • Możliwość założenia lokaty już od 1000 zł

Wady

 • Możliwość założenia Lokaty „100 dni” tylko przez osoby bez Karty Klienta

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania lokat w Alior Banku
 2. Regulamin promocji Konta Jakże Osobistego
 3. Regulamin Konto Mocne Oszczędnościowe - edycja 10

O banku

Alior Bank funkcjonuje na rynku jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działalność banku jest uniwersalna, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, a depozyty kwartalne i średnioterminowe stanowią kompromis między zyskiem a bezpieczeństwem. Alior Bank systematycznie dostosowuje swoją ofertę do ich oczekiwań i idzie z duchem czasu, co znajduje odbicie w haśle „Wyższa kultura. Bank nowości".

Czytaj więcej

Komentarze