My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Lokata 3% i 200 zł premii w gotówce, czyli jak efektywnie zyskać 4,8% do 50 0000 zł w Alior Banku

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
Lokata 3% i 200 zł premii w gotówce, czyli jak efektywnie zyskać 4,8% do 50 0000 zł w Alior Banku
Źródło: strona promocji

W kolejnej odsłonie promocji Alior Banku ponownie masz okazję podwyższyć efektywne oprocentowanie swoich oszczędności do nawet 4,8% w skali roku. Warunkiem jest założenie Lokaty dla nowego klienta do kwoty 50 tys. zł oraz otwarcie rachunku osobistego.

Rynek depozytów w ostatnich latach nie rozpieszcza osób chcących bezpiecznie i zyskownie ulokować swoje oszczędności. Ciekawym i jednocześnie niezwiązanym z jakimkolwiek ryzykiem jest pomysł na połączenie lokaty z premią uzyskaną od banku w ramach promocji kont osobistych. A że coraz więcej banków i tak wymaga posiadania konta do otwarcia lokaty, czemu by nie wykorzystać nadarzającej się okazji i do „standardowego” zysku z depozytu dodać jeszcze niemałą premię gotówkową?

Lokata na 3% i 200 zł premii

Nasza propozycja to ulokowanie środków do 50 tys. zł na lokacie na 100 dni w Alior Banku – jest to depozyt przeznaczony wyłącznie dla nowych klientów, którzy otworzą Konto Jakże Osobiste. Lokata dla nowego klienta oprocentowana jest na poziomie 3,0% w skali roku, a wpłacać można na nią środki z przedziału 1 tys. - 50 tys. zł.

Ponieważ Konto Jakże Osobiste objęte jest aktualnie promocją, w której możesz zdobyć dodatkowo 200 zł premii, warto spełnić kilka nieskomplikowanych warunków akcji i zdobyć bonus do odsetek z lokaty. Dzięki temu rozwiązaniu efektywne oprocentowanie Twoich oszczędności podskoczy do 4,8% (dla kwoty 50 tys. zł) lub nawet do 12%, jeśli zamierzasz zdeponować 10 tys. zł.

Promocja „Z nami najlepiej – 2 edycja” trwa do 15 listopada 2019 r.

Czy mogę skorzystać z promocji Alior Banku?

Nim przejdziemy do szczegółów promocji, sprawdźmy jeszcze, czy możesz wziąć w niej udział. Akcja ta ma bowiem jeden znaczący minus: przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które po 31 sierpnia 2018 r. nie posiadały w Alior Banku konta osobistego, walutowego czy Karty Kibica ani w okresie między 1 kwietnia a 16 października 2019 r. nie złożyły internetowego wniosku o Konto Jakże Osobiste. 

Aby otworzyć wspomniany rachunek w ramach akcji promocyjnej, konieczny będzie polski dowód osobisty.

Etap 1: Otwórz konto osobiste w Alior Banku w promocji

W celu zdobycia 200-złotowej premii należy wykonać kilka przedstawionych niżej kroków: 

 1. Do 15 listopada 2019 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste i kartę debetową na tej stronie banku i w ciągu 30 dni (najpóźniej do 16 grudnia 2020 r.) podpisz umowę o wspomniane produkty.
 2. W każdym z 3 miesięcy następujących po tym, w którym otworzyłeś Konto Jakże Osobiste, wykonaj poniższe zadania:
  • zaloguj się choć raz do aplikacji mobilnej;
  • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę min. 1000 zł;
  • wykonaj co najmniej 3 płatności bezgotówkowe kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

Dla przykładu, jeśli otworzysz konto w listopadzie 2019 r., to wspomniane powyżej warunki aktywności (zalogowanie do aplikacji, zapewnienie wpływów na konto oraz płatności kartą) powinieneś zrealizować w grudniu 2019 r., styczniu 2020 r. i lutym 2020 r.

Premia zostanie przelana na Twoje Konto Jakże Osobiste do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wszystkie wymagania stawiane w tej akcji. W naszym przykładzie będzie to marzec 2020 r.

O czym warto pamiętać?

Wykonując transakcje kartą, uważaj na placówki posługujące się „zakazanymi” w regulaminie kodami MCC (np. kasyna, zakłady bukmacherskie, internetowe przekazy pieniężne, brokerzy ubezpieczeniowi). Płatności plastikiem w sklepach stacjonarnych i Internecie (w tym na Allegro) są jak najbardziej akceptowalne.

Jeżeli zaś chodzi o wpływ na nowe konto, to należy pamiętać, że przelew nie może być nadany z konta, którego jesteś właścicielem lub współwłaścicielem.

I jeszcze jedna dobra wiadomość - ponieważ nagroda w wysokości 200 zł nie jest opodatkowana, nie musisz martwić się rozliczeniami z fiskusem.

Etap 2: wniosek o Lokatę dla nowego klienta

Po otwarciu Konta Jakże Osobistego przyjdzie czas na założenie lokaty w Alior Banku. Depozyt ten obowiązuje przez 100 dni dla kwot z przedziału 1 tys. - 50 tys. zł i oferuje 3% w skali roku. Jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony wyłącznie dla osób, które nigdy nie korzystały z usług Alior Banku (a dokładnie nie posiadają w tej instytucji Karty Klienta).

Uwaga! Na założenie Lokaty na 100 dni masz 2 tygodnie od momentu zarejestrowania w banku Twojej Karty Klienta. Depozyt ten możesz założyć wyłącznie w oddziale.

Odsetki + premia = ponadprzeciętny zysk

Sprawdźmy teraz, jak będzie się prezentował Twój zysk po połączeniu korzyści wynikających z promocji z odsetkami z lokaty. Poniżej przedstawiamy nasze obliczenia:

Zysk z Lokaty "100 dni" z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

7 zł

207 zł

93,12%

5 000 zł

33 zł

233 zł

21,02%

10 000 zł

67 zł

267 zł

12,01%

15 000 zł

100 zł

300 zł

9,01%

20 000 zł

133 zł

333 zł

7,51%

30 000 zł

200 zł

400 zł

6,00%

40 000 zł

266 zł

466 zł

5,25%

50 000 zł

333 zł

533 zł

4,80%

Zysk na Lokacie dla nowego klienta w Alior Banku z promocją Konta Jakże Osobistego
Kliknij, aby powiększyć


Etap 3: nawet 3% na Koncie Oszczędnościowym Alior Banku

Powyższe propozycje to jeszcze nie wszystko, co oferuje Alior Bank. W dodatkowych promocjach rachunków oszczędnościowych możesz ulokować więcej swoich oszczędności na całkiem atrakcyjnych warunkach.

Pierwsza z propozycji to 3% do 20 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym – jest to tzw. korzyść do Konta Jakże Osobistego, którą sam wybierasz w systemie bankowości internetowej/mobilnej po zalogowaniu na swoje konto. Tak, dobrze rozumiesz: podwyższone oprocentowanie „włączasz” sobie sam. Nie ma tutaj żadnych pułapek ani haczyków, z wyjątkiem tego, że wyłącznie dwie „korzyści” są darmowe. Pozostałe są płatne, ale nie musisz ich włączać.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Alior Banku z oprocentowaniem 3%

Wpłacona kwota

Odsetki

1 000 zł

6 zł

5 000 zł

30 zł

10 000 zł

61 zł

15 000 zł

91 zł

20 000 zł

122 zł

Możesz także skorzystać z promocyjnych stawek na Koncie Mocno Oszczędnościowym – 2,6% przez 3 miesiące dla kwot aż do 100 tys. zł. Warunkiem jest zapewnienie regularnego wpływu w wysokości 1500 zł na Konto Jakże Osobiste oraz wpłata na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków (nadwyżki ponad łączne saldo na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w dowolnej walucie w dniu 11 października 2019 r.).

Środki ulokowane w Alior Banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 100 tys. euro, czyli ok. 430 tys. zł.

Kilka słów o Koncie Jakże Osobistym

Konto Jakże Osobiste to dość oryginalna propozycja na rynku; jest to jeden z nielicznych rachunków do częściowego skonfigurowania przez jego posiadacza za pomocą wspomnianych wcześniej tzw. korzyści. Wśród nich możesz znaleźć darmowe wypłaty z bankomatów krajowych/zagranicznych, pakiet darmowych przelewów natychmiastowych, ubezpieczenia, a nawet korzystne przewalutowania przy transakcjach zagranicznych. Z naszego, oszczędnościowego punktu widzenia, warto wybrać wspomnianą już korzyść polegającą na podwyższeniu oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 3% do 20 000 zł.

Samo konto do najtańszych nie należy, ale może stać się całkowicie darmowe, jeśli zapewnisz na nie comiesięczny wpływ w wysokości 1500 zł (w przeciwnym wypadku bank pobierze 10 zł prowizji). Zwróć uwagę, że jest o 500 zł więcej, niż wynosi kwota wymagana w promocji. Z kolei karta będzie bezpłatna, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe na sumę 300 zł miesięcznie.

Więcej o tej ciekawej propozycji przeczytasz w naszej analizie Konta Jakże Osobistego.

Jesień wielorakich korzyści i konkretny zysk w Alior Banku

Choć obecnie banki nie rozpieszczają oszczędzających, to przy odrobinie pomysłowości i samozaparcia można z ich dość przeciętnych ofert „wycisnąć” całkiem atrakcyjny zysk. Jednym ze sposobów jest łączenie kilku propozycji z – na pierwszy rzut oka – niepowiązanych ze sobą działów.

Tak więc, decydując się na skorzystanie z oferty Alior Banku, możesz zyskać niezłe odsetki z Lokaty dla nowego klienta (3% do 50 tys. zł) oraz 200 zł premii w gotówce za otwarcie i tak wymaganego Konta Jakże Osobistego. Jeżeli ulokujesz maksymalną dopuszczalną kwotę, to Twój realny zysk wyniesie aż 4,8% - stawkę obecnie nieosiągalną nigdzie indziej.

Co więcej, Alior Bank przygotował także ciekawe promocje na kontach oszczędnościowych, na których możesz ulokować 20 tys. zł (na 3%) oraz wyższe kwoty (do 100 tys. zł na 2,6%).

Jeżeli nie miałeś wcześniej do czynienia z Alior Bankiem, a szukasz ciekawych możliwości na lokowanie oszczędności i bezpieczne pomnażanie zysków, zdecydowanie powinieneś rozważyć tę ofertę.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Atrakcyjna stopa zwrotu (blisko 5%)
 • Możliwość założenia lokaty już od 1000 zł
 • Stosunkowo wysoka kwota maksymalna lokaty (50 000 zł)
 • Możliwość skorzystania z dodatkowych produktów oszczędnościowych (3% do 20 000 zł i 2,6% do 100 000 zł)

Wady

 • Możliwość założenia Lokaty „100 dni” tylko przez osoby bez Karty Klienta

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji Konta Jakże Osobistego "Z nami najlepiej - 3 edycja"
 2. Tabela oprocentowania Alior Banku

O banku

Alior Bank funkcjonuje na rynku jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działalność banku jest uniwersalna, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, a depozyty kwartalne i średnioterminowe stanowią kompromis między zyskiem a bezpieczeństwem. Alior Bank systematycznie dostosowuje swoją ofertę do ich oczekiwań i idzie z duchem czasu, co znajduje odbicie w haśle „Wyższa kultura. Bank nowości".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Komentarze