My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Efektywny zysk nawet 4,8% w Alior Banku, czyli o korzyściach z łączenia lokaty z promocją

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
Efektywny zysk nawet 4,8% w Alior Banku, czyli o korzyściach z łączenia lokaty z promocją
Źródło: strona promocji

Alior Bank przedłużył do końca roku promocję, w której za założenie rachunku osobistego można zdobyć 200 zł premii. Nas jednak równie mocno co nagroda interesuje możliwość otwarcia wraz z kontem dobrze oprocentowanej lokaty dla nowego klienta. Połączenie obu okazji sprawia, że oszczędzający może liczyć na efektywne oprocentowanie na poziomie 4,8% w skali roku. W artykule przedstawiamy, na czym polega ta „sztuczka”.

Banki nie są w ostatnich latach łaskawe dla oszczędzających, a oferowane przez nie depozyty często balansują na granicy opłacalności lub w ogóle nie pozwalają realnie zarobić. Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że lepsze oferty lokat niemal zawsze wiążą się z koniecznością otwarcia konta osobistego w danym banku i nierzadko jeszcze spełnieniem kilku warunków aktywności (takich jak zapewnienie regularnego wpływu itp.).

Skoro więc bezpieczne i opłacalne ulokowanie środków wymaga od nas ściślejszego związania się z bankiem, to dlaczego nie spróbować „wycisnąć” z tej sytuacji maksymalnych korzyści? Naszą propozycją jest połączenie lokaty z kontem osobistym objętym ciekawą promocją, w której nagrodą jest premia gotówkowa. A dokładniej to założenie Lokaty dla nowego klienta wraz z Kontem Jakże Osobistym z 200-złotowym bonusem.

Fakt, taka operacja wymaga od nas większego wysiłku: poza „standardowym” otwarciem rachunku osobistego i depozytu należy spełnić jeszcze warunki oferty specjalnej. Jednak naszym zdaniem gra jest warta świeczki, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu efektywne oprocentowanie Twoich oszczędności podskoczy do 4,8% (dla kwoty 50 tys. zł) lub nawet do 12%, jeśli zamierzasz zdeponować 10 tys. zł.

Depozyt na 3% i konto osobiste z 200 zł premii

Produkty bankowe, o których mowa, to Konto Jakże Osobiste oraz ściśle z nim związana Lokata dla nowego klienta – depozyt dedykowany wyłącznie osobom, które otworzą wspomniany rachunek. Na lokacie możesz ulokować środki od 1 tys. do 50 tys. zł, a ich oprocentowanie wyniesie 3% w skali roku przez 100 dni.

Konto Jakże Osobiste objęte jest akcją promocyjną, w której do zdobycia jest 200 zł. Ponieważ warunki promocji nie należą do skomplikowanych, warto poświęcić nieco swojej energii i otrzymać atrakcyjny bonus do odsetek z depozytu.

Promocja „Z nami najlepiej – 3 edycja” trwa do 31 grudnia 2019 r.

Kto może wziąć udział w promocji Alior Banku?

Na początku sprawdźmy jednak, czy możesz skorzystać z oferty specjalnej Alior Banku. Ponieważ jest to akcja dedykowana nowym klientom, wykluczone są z niej osoby, które posiadały w tej instytucji konto osobiste, walutowe lub Kartę Kibica po 31 października 2018 r. Co więcej, uczestnik nie mógł złożyć wniosku o Konto Jakże Osobiste w okresie od 1 czerwca 2019 r. do 15 listopada 2019 r. Ponadto należy legitymować się polskim dowodem osobistym. 

Przejdźmy teraz do zadań, jakie stoją przed Tobą do osiągnięcia zysku na poziomie 4,8% w skali roku.

Załóż Konto Jakże Osobiste w promocji

Zdobycie 200 zł premii nie jest szczególnie skomplikowane, wymaga jednak aktywnego korzystania z nowo założonego rachunku osobistego. Aby zdobyć 200-złotowy bonus:

 • Do 31 grudnia 2019 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste i kartę debetową na stronie banku. Następnie w ciągu 30 dni (najdalej do 30 stycznia 2020 r.) podpisz umowę o oba produkty. Możesz to zrobić za pomocą strony internetowej, telefonicznie lub w obecności kuriera. 
 • W każdym z 3 miesięcy następujących po tym, w którym założyłeś Konto Jakże Osobiste, wykonaj poniższe kroki: 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej; 
  • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę min. 1000 zł; 
  • wykonaj przynajmniej 3 płatności bezgotówkowe kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych. 

Przykładowo, jeśli umowę o konto podpiszesz w grudniu 2019 r., to wspomniane powyżej warunki aktywności (zalogowanie do aplikacji, zapewnienie wpływów na konto oraz płatności kartą) powinieneś zrealizować w styczniu, w lutym i w marcu 2020 r.

Premię otrzymasz na swoje nowo otwarte Konto Jakże Osobiste do końca miesiąca następującego po tym, w którym wypełniłeś wszystkie warunki promocji. W naszym przykładzie będzie to kwiecień 2020 r.

O czym warto pamiętać?

W regulaminie akcji znajduje się kilka obostrzeń, które – nieprzestrzegane – mogą pozbawić Cię nagrody. Przede wszystkim, z listy punktów, w których możesz wykonać transakcje kartą, wyłączone są placówki posługujące się pewnymi kodami MCC (np. kasyna, zakłady bukmacherskie, internetowe przekazy pieniężne, brokerzy ubezpieczeniowi – lista kodów znajduje się w regulaminie akcji).

Jeżeli zaś chodzi o wpływ na nowe konto, bank również stawia kilka warunków. Przede wszystkim w promocji wykluczone są przelewy wewnętrzne między własnymi rachunkami w Alior Banku. Regulamin definiuje to następująco:

Wpływy - przelewy przychodzące z rachunków prowadzonych w innych bankach; przelewy z innych rachunków prowadzonych w Banku dla osób fizycznych (z wyłączeniem rachunków prowadzonych przez Biuro Maklerskie Banku), których klient nie jest posiadaczem lub współposiadaczem; przelewy z rachunków prowadzonych w Banku dla firm, których klient nie jest właścicielem ani wobec których nie jest osobą powiązaną organizacyjnie lub kapitałowo.

Wszystko wskazuje więc na to, że aby spełnić warunki promocji, możesz po prostu przelać wymaganą kwotę ze swojego rachunku prowadzonego w innym banku.

Warunkiem otrzymania nagrody jest posiadanie aktywnego Konta Jakże Osobistego z kartą do momentu przekazania bonusu. Premia zwolniona jest z opodatkowania.

Masz już konto? Złóż wniosek o lokatę!

Kolejnym krokiem - po otwarciu Konta Jakże Osobistego - jest założenie Lokaty dla nowego klienta. Depozyt ten obowiązuje przez 100 dni i oferuje 3% w skali roku dla kwot z przedziału 1 tys. - 50 tys. zł. Jak sama nazwa wskazuje, lokata przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które nigdy nie korzystały z usług Alior Banku (a dokładnie nie posiadają w tej instytucji Karty Klienta).

Pamiętaj! Na założenie Lokaty na 100 dni masz zaledwie 2 tygodnie od momentu zarejestrowania w banku Twojej Karty Klienta. Depozyt ten możesz założyć w oddziale lub placówce partnerskiej.

Odsetki z premią = niebagatelny zysk

Połączenie „zwykłych” odsetek z lokaty wraz z premią gotówkową uzyskaną w promocji daje możliwość uzyskania efektywnego oprocentowania na poziomie obecnie nieosiągalnym dla depozytów. W tabeli przedstawiamy nasze obliczenia: 

Zysk z Lokaty "100 dni" z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

7 zł

207 zł

93,12%

5 000 zł

33 zł

233 zł

21,02%

10 000 zł

67 zł

267 zł

12,01%

15 000 zł

100 zł

300 zł

9,01%

20 000 zł

133 zł

333 zł

7,51%

30 000 zł

200 zł

400 zł

6,00%

40 000 zł

266 zł

466 zł

5,25%

50 000 zł

333 zł

533 zł

4,80%

Kliknij, aby powiększyć

Dodatkowe korzyści: nawet 3% na Koncie Oszczędnościowym Alior Banku

Atrakcyjna lokata i premia gotówkowa to jeszcze nie wszystko, co oferuje Alior Bank. Zakładając Konto Jakże Osobiste, możesz również ulokować swoje oszczędności na dobrze oprocentowanych rachunkach oszczędnościowych.

Na początku warto zwrócić uwagę na Konto Oszczędnościowe, na którym możesz zyskać 3% do 20 tys. zł. Jest to oferta wyłącznie dla osób posiadających Konto Jakże Osobiste, które wybiorą do niego tzw. korzyść podwyższonego oprocentowania. Aktywujesz ją sam w bankowości internetowej lub mobilnej (pamiętaj jednak, że tylko dwie są bezpłatne. Więcej na ten temat piszemy w dalszej części artykułu).

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Alior Banku z oprocentowaniem 3%

Wpłacona kwota

Odsetki

1 000 zł

6 zł

5 000 zł

30 zł

10 000 zł

61 zł

15 000 zł

91 zł

20 000 zł

122 zł

Drugim wartym uwagi rachunkiem oszczędnościowym jest Konto Mocno Oszczędnościowe, na którym możesz zyskać 2,6% przez kwartał. Dużą zaletą tej oferty jest możliwość ulokowania nawet 100 tys. zł, jednak uzyskanie takich warunków uzależnione jest od zapewnienia regularnego wpływu w wysokości 1500 zł na Konto Jakże Osobiste oraz wpłata na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków.

Jeżeli zastanawiasz nad ulokowaniem w Alior Banku wyższych kwot, to pamiętaj, że środki zgromadzone w tej instytucji objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 100 tys. euro, czyli ok. 430 tys. zł.

Najważniejsze informacje o Koncie Jakże Osobistym

Konto Jakże Osobiste to ciekawa i stosunkowo nietypowa propozycja na rynku; jest to jeden z nielicznych rachunków, który możesz częściowo sam skonfigurować, dobierając do niego wspomniane już korzyści. Opcji tych jest aż 12, więc niemal każdy klient znajdzie dla siebie coś odpowiedniego; można wybrać darmowe wypłaty z bankomatów krajowych lub zagranicznych, pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych, korzystne przewalutowania przy transakcjach zagranicznych lub wspomnianą już korzyść polegającą na podwyższeniu oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 3% dla 20 tys. zł.

Korzystanie z dwóch korzyści w danym miesiące jest darmowe, każda kolejna kosztuje 3,50 zł / mies. Można je w prosty sposób aktywować (lub dezaktywować) w bankowości internetowej i mobilnej.

Pamiętaj, że bank pobiera niemałą prowizję za prowadzenie rachunku - aż 10 zł. Możesz jej uniknąć, zapewniając co miesiąc jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł – to o 500 zł więcej, niż wymagane jest w promocji. Podobnie sprawa ma się z kartą debetową: choć w ofercie promocyjnej wymagane są zaledwie 3 transakcje „debetówką” na dowolną kwotę, to uniknięcie prowizji (5 zł / mies.) uzależnione jest od wykonania płatności kartą aż na 300 zł. 

Radzimy więc, żeby w przypadku tej akcji przelewać co miesiąc kwotę min. 1500 zł (jako jeden przelew) i płacić kartą na min. 300 zł - ale przynajmniej 3 razy w miesiącu (oraz przynajmniej raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej). W ten sposób zostaną spełnione i warunki promocji, i warunki zwolnienia z opłat za konto, a premia nie będzie pomniejszona o prowizje Alior Banku.  

Więcej o tym rachunku przeczytasz w naszej analizie Konta Jakże Osobistego.

Promocje i lokaty mogą chodzić ze sobą w parze

Osiągnięcie satysfakcjonujących zysków ze zdeponowanych oszczędności jest obecnie coraz trudniejsze. Bardzo często wymaga się od klientów banków spełniania dodatkowych warunków, takich jak założenie konta osobistego lub aktywne korzystanie z rachunku. Naszym zdaniem takie sytuacje należy maksymalnie wykorzystywać na własną korzyść i „wyciągać” z bankowych ofert, ile tylko się da.

Jednym ze sposobów jest udział w promocji, w której można otrzymać atrakcyjną premię gotówkową. Fakt, wymusza to na nas pewne zaangażowanie, ale z drugiej strony – gdzie znajdziemy bezpieczny sposób na zdobycie oprocentowania na poziomie min. 4,8%?

Decydując się na skorzystanie z oferty Alior Banku, możesz zyskać odsetki z Lokaty dla nowego klienta (3% do 50 tys. zł) oraz 200 zł premii w gotówce. Co więcej, czekają na Ciebie ciekawe propozycje kont oszczędnościowych, na których możesz ulokować nawet 120 tys. zł na przyzwoitych warunkach.

Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z Alior Bankiem, a szukasz ciekawych możliwości na lokowanie oszczędności i bezpieczne pomnażanie zysków, zdecydowanie powinieneś rozważyć tę propozycję.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Atrakcyjna stopa zwrotu (blisko 5%)
 • Możliwość założenia lokaty już od 1000 zł
 • Stosunkowo wysoka kwota maksymalna lokaty (50 000 zł)
 • Możliwość skorzystania z dodatkowych produktów oszczędnościowych (3% do 20 000 zł i 2,6% do 100 000 zł)

Wady

 • Możliwość założenia Lokaty „100 dni” tylko przez osoby bez Karty Klienta

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Z nami najlepiej - edycja III"

O banku

Alior Bank funkcjonuje na rynku jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działalność banku jest uniwersalna, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, a depozyty kwartalne i średnioterminowe stanowią kompromis między zyskiem a bezpieczeństwem. Alior Bank systematycznie dostosowuje swoją ofertę do ich oczekiwań i idzie z duchem czasu, co znajduje odbicie w haśle „Wyższa kultura. Bank nowości".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze