My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

5,70% dla 20 000 zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska przy skorzystaniu z premii 200 zł za Konto Jakie Chcę

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
5,70% dla 20 000 zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska przy skorzystaniu z premii 200 zł za Konto Jakie Chcę
Źródło: strona promocji

Średnie oprocentowanie lokat w lipcu 2020 r. wyniosło 0,36%, a inflację mamy na poziomie ok. 3%. W takiej sytuacji trzeba szukać nieszablonowych rozwiązań, które choć trochę zlikwidują tę różnicę. Ponownie zachęcamy do przyjrzenia się propozycji Santander Bank Polska, która pozwala osiągnąć 5,70% w skali roku dla 20 tys. zł. Wystarczy połączyć 200 zł premii za Konto Jakie Chcę z oprocentowaną na 2% 4-miesięczną Lokatą Mobilną.

Standardowe oprocentowanie depozytów jest dziś bliskie zeru. W ramach promocji na ogół można zyskać ok. 1%, a wyższe stawki proponowane są jednorazowo nowym klientom. Posiadacze oszczędności mają naprawdę niewiele możliwości, by chronić swoje pieniądze przed zgubnym wpływem inflacji, nie mówiąc już o zarabianiu na nich.

Czasem można jednak znaleźć „perełki”, które dają powody do radości. Propozycja Santander Bank Polska jest jedną z nich, gdyż jest bezpieczna i nie wymaga specjalnego wysiłku.

Krok 1 – otwarcie rachunku osobistego

Wspomniane wyżej 5,70% w skali roku dla 20 tys. zł stanie się realne, jeśli zdobędziesz 200 zł premii za otwarcie Konta Jakie Chcę (albo Konta Jakie Chcę dla Młodych), a potem założysz 4-miesięczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2% w skali roku.

To jeszcze nie wszystko! Zakładając ROR w ramach programu poleceń, otrzymasz dodatkowo 50 zł, a opłacając rachunki domowe z konta w Santanderze, w ciągu roku możesz odzyskać nawet 300 zł.

Prawda, że brzmi zachęcająco? Nie zastanawiaj się zbyt długo nad tą propozycją, bo co prawda Konto Jakie Chcę możesz otworzyć w promocji do 30 września 2020 r., ale bank w każdej chwili może zmienić warunki Lokaty Mobilnej.

Uczestnicy promocji

Zgodnie z regulaminem w promocji rachunku osobistego mogą wziąć udział osoby pełnoletnie z polskim obywatelstwem i adresem zamieszkania oraz pełną zdolnością do czynności prawnych.

O nagrodę nie może się ubiegać ten, kto od 1 września 2019 r. posiadał (także jako współposiadacz) w Santanderze rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w złotówkach oraz osoby, które po 1 kwietnia 2019 r. brały udział w promocji Konta Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych organizowanej przez bank lub inny podmiot. Użyte w regulaminie sformułowanie wskazuje, że jeśli po wspomnianej dacie przystąpiłeś do promocji ROR w Santanderze lub choćby realizowałeś warunki aktywności lub oczekiwałeś na nagrodę w akcji, do której przystąpiłeś wcześniej, to nie możesz tym razem starać się o premię. 

200 zł premii w zasięgu ręki

Santander Bank Polska znany jest z tego, że nie ma wygórowanych oczekiwań wobec uczestników organizowanych przez siebie akcji specjalnych. Podobnie jest i tym razem.

 1. Do 30 września 2020 r. złóż wniosek o jeden z promowanych rachunków na stronie promocji.
 2. Zwracamy uwagę, że w formularzu jest rubryka na wpisanie kodu polecenia, który pozwoli Ci zdobyć dodatkowe 50 zł. Gdybyś nie miał znajomego, który może Ci udostępnić kod, skorzystaj z naszego – 1013953301
  Szczegółowe informacje o programie poleceń znajdziesz w tekście „Po 50 zł dla poleconego i polecającego w programie Polecam mój Bank”. Tutaj tylko wspomnimy, że będąc już klientem Santandera, możesz rekomendować jego produkty znajomym i zgarniać za to kolejne premie.
 3. Nie zapomnij o zaakceptowaniu regulaminu promocji, wpisaniu numeru telefonu oraz adresu e-mail, a także o wyrażeniu zgód na kontakt w sprawie realizacji wniosku i w celach marketingowych oraz korzystanie z elektronicznych kanałów kontaktu (EKK). Zgody możesz wyrazić od razu albo później. Ostateczny termin to 30 października 2020 r.
 4. Do 15 października 2020 r. zawrzyj z bankiem umowę o wybrany rachunek.
 5. Aktywnie korzystaj z konta przez 3 miesiące. W każdym z nich musisz:
  • zapewnić wpływ w wysokości min. 1000 zł;
  • wykonać co najmniej 5 operacji bezgotówkowych kartą lub Blikiem, kwota nie ma znaczenia;
  • choć raz zalogować się do aplikacji Santander Mobile.
 6. Bank przeleje premię na Twój rachunek do 15 lutego 2020 r.

Dodatkowe wyjaśnienia

Warunki aktywności możesz zrealizować we wrześniu, październiku i listopadzie lub w październiku, listopadzie i grudniu – jeśli otworzyłeś ROR we wrześniu albo – gdy umowę o konto podpisałeś w październiku – w październiku, listopadzie i grudniu lub w listopadzie i grudniu 2020 r. oraz w styczniu 2021 r.

Transakcji bezgotówkowych możesz dokonywać w sklepach stacjonarnych i internetowych. Pamiętaj, że nie możesz ich anulować w ciągu 7 dni od ich rozliczenia, jednak kluczowa będzie data zaksięgowania środków przez bank.

Regulamin nie stawia konkretnych wymagań odnośnie wpływów. Wynika z tego, że ten warunek spełni dowolne zasilenie konta.

Oferta Santandera – co warto wiedzieć?

Konto Jakie Chcę prowadzone jest bezwarunkowo za darmo. Spośród innych rachunków wyróżnia je możliwość samodzielnego wyboru wariantu opłaty za korzystanie z karty. Może to być 3 zł/miesiąc bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków lub 0 zł - po wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (w przeciwnym wypadku bank pobierze od Ciebie 5 zł opłaty).

W tekście „250 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 2% na lokacie. Kumulacja korzyści w Santander Bank Polska!” znajdziesz dodatkowe informacje o rachunkach oraz opis wspomnianej na wstępie akcji, w której możesz odzyskać nawet 300 zł za opłacanie domowych rachunków z konta w Santanderze.

Krok 2 – założenie Lokaty Mobilnej

Po założeniu rachunku uzyskasz dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki czemu będziesz mógł założyć w aplikacji mobilnej 4-miesięczną Lokatę Mobilną. Możesz na niej ulokować maksymalnie 20 tys. zł z oprocentowaniem 2% w skali roku.

Wystarczy kilka kliknięć:

 1. Otwórz aplikację mobilną i wejdź w zakładkę Lokaty.
 2. Wybierz opcję Otwórz lokatę, podaj kwotę, którą chcesz ulokować, wskaż rachunek, z którego mają być przelane środki i potwierdź dyspozycję przyciskiem Załóż.

Możesz otworzyć tylko jedną lokatę tego typu.

Ile na tym zarobię?

Powyższe pytanie pewnie nurtuje Cię już od dłuższego czasu. Popatrzmy więc na wynik obliczeń. Podkreślamy, że są to już kwoty i oprocentowanie po uwzględnieniu podatku Belki, mówiąc kolokwialnie, jest to Twój czysty zysk.

Zwróć uwagę, że w obliczeniach nie uwzględniliśmy premii 50 zł za udział w programie poleceń ani innych bonusów, które możesz zdobyć z Santanderem.

Zysk z Lokaty Mobilnej dzięki połączeniu z promocją rachunku osobistego.

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

5 zł

205 zł

76,07%

3 000 zł

16 zł

216 zł

26,69%

5 000 zł

27 zł

227 zł

16,81%

7 000 zł

38 zł

238 zł

12,58%

10 000 zł

54 zł

254 zł

9,41%

15 000 zł

81 zł

281 zł

6,94%

20 000 zł

108 zł

308 zł

5,70%

Zysk z Lokaty Mobilnej z wykorzystaniem promocji konta osobistego w Santander Bank Polska
Kliknij, aby powiększyć

Gwarancje BFG

Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Środki zdeponowane w Santander Bank Polska objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro (ok. 440 tys. zł). W razie kłopotów banku, co jest mało prawdopodobne, taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Dodatkowe informacje o gwarancjach BFG znajdziesz w artykule „Gwarancje BFG – czy moje pieniądze są bezpieczne?

Zysk niczym z marzeń

Można powiedzieć, że tak wysoki zysk, jaki możesz uzyskać, korzystając z naszej podpowiedzi, to dziś marzenie każdego oszczędzającego. Jego spełnienie zależy tylko od Ciebie, od tego, czy zdecydujesz się wziąć udział w promocji rachunku osobistego w Santander Bank Polska, a potem skorzystasz z Lokaty Mobilnej i kolejnych bonusów, by zmaksymalizować swoje zyski.

Naszym zdaniem warto poważnie rozważyć tę propozycję.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące

Wady

 • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego

O banku

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków w Polsce i jednocześnie pionierem we wprowadzaniu innowacji płatniczych. Oferta tej instytucji skierowana jest do wszystkich klientów i ma na celu wspomaganie ich w rozwoju. Propozycje oszczędnościowe banku to głównie standardowe lokaty w złotych. Motto banku to obecnie słowa "Bank Jaki Chcesz".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze