My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

50 zł premii za założenie Lokaty Bezkarnej 3,5% w BGŻOptima

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
50 zł premii za założenie Lokaty Bezkarnej 3,5% w BGŻOptima
Źródło: strona promocji

Bezpłatny rachunek oszczędnościowy, 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,5% w skali roku, a do tego premia 50 zł - właśnie takie korzyści mogą stać się Twoim udziałem dzięki najnowszej promocji w BGŻOptima.

Organizatorem promocji „Lokata z premią” jest Ad Astra Sp. z o.o. z siedzibą w Michałowicach. Skorzystać z niej mogą nowi klienci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie byli posiadaczami rachunków oszczędnościowych w BGŻOptima - Konta Smart oraz Konta Rachunek Główny. Klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą wziąć udział w tej akcji.

Aby wziąć udział w promocji, musisz być osobą pełnoletnią, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i miejsce zamieszkania na terytorium Polski.

50 zł premii dla najszybszych

Datę zakończenia promocji ustalono na 31 grudnia 2017 roku. Radzimy się jednak pospieszyć, gdyż akcja może zakończyć się znacznie szybciej w przypadku osiągnięcia liczby 1000 rejestracji (po osiągnięciu limitu nie będzie możliwości zarejestrowania się na stronie promocji).

Ci spośród zarejestrowanych uczestników, którzy spełnią warunki promocji, otrzymają od organizatora bonus w wysokości 50 zł.

Załóż bezpłatne konto z lokatą i zgarnij premię

Oto warunki, które musisz spełnić, by wraz z korzystnym pakietem oszczędnościowym otrzymać 50 zł premii:

  1. Wejdź na stronę promocji i wypełnij formularz rejestracyjny, wpisując swoje dane (imię i nazwisko, PESEL, nr telefonu i adres e-mail) oraz wyraź zgodę na ich przetwarzanie; pamiętaj o zaakceptowaniu regulaminu promocji i upoważnieniu banku do przekazania organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową.
  2. Po wypełnieniu formularza kliknij na przycisk „Otwórz konto i załóż lokatę” w celu złożenia wniosku o zawarcie umowy ramowej; dane zawarte we wniosku muszą być identyczne z tymi, które podałeś wcześniej w formularzu rejestracyjnym.
  3. Zawrzyj umowę o otwarcie Konta Smart wraz z Lokatą Bezkarną poprzez dokonanie przelewu autoryzacyjnego na wskazany przez bank numer rachunku. Wartość przelewu nie może być niższa niż deklarowana kwota lokaty, dokonaj go w terminie 7 dni od otrzymania numeru rachunku.

Nie zamykaj lokaty przed końcem okresu umownego!

Pamiętaj, że minimalna kwota, dla której możesz założyć Lokatę Bezkarną, to 1000 zł. Co za tym idzie, jest to także najniższa możliwa kwota przelewu autoryzacyjnego. Po zaksięgowaniu przelewu wpłacona kwota zasili Lokatę Bezkarną w wysokości, którą zadeklarujesz we wniosku. Jeśli wartość przelewu była wyższa od zadeklarowanej kwoty, nadwyżka trafi na Twoje Konto Smart.

Premia zostanie wypłacona tylko tym uczestnikom, którzy utrzymają Lokatę Bezkarną do końca 3-miesięcznego okresu jej trwania. Po tym okresie całość zgromadzonych na lokacie środków trafi na rachunek oszczędnościowy. Kluczowe jest, byś utrzymał je aż do 15 kwietnia 2018 r., czyli do tego dnia saldo na Twoim Koncie Smart nie może być niższe niż kwota założonej Lokaty Bezkarnej. To tak naprawdę jedyny tzw. "haczyk" tej promocji, dlatego warto mieć go na uwadze.

Przekazanie premii

O przyznaniu premii zostaniesz poinformowany w wiadomości e-mail najpóźniej 30 kwietnia 2018 r. Otrzymasz w niej unikalny kod, który posłuży Ci do zalogowania się na stronie organizatora. Masz na to czas do 10 maja 2018 r., zaś wypłata 50 zł premii nastąpi do 15 maja 2018 r. w formie przelewu na wskazany przez Ciebie numer rachunku oszczędnościowego Smart – nie zamykaj więc konta, zanim otrzymasz bonus!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Możesz otworzyć tylko jedną Lokatę Bezkarną – każdy uczestnik może więc zgarnąć wyłącznie jedną premię 50 zł.

Lokata Bezkarna i Konto Smart BGŻOptima

Nie będziemy owijać w bawełnę – przy obecnie obowiązujących promocjach premia 50 zł nie robi wielkiego wrażenia. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pakietu produktów konto oszczędnościowe + lokata dodatkową „premię” stanowią wypracowane odsetki, które powiększają efektywny zysk z lokaty.

Lokata Bezkarna to depozyt zakładany na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Możesz na nią wpłacić środki w wysokości od 1000 do 20 000 zł. Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu okresu umownego, co oznacza, że Twój zysk brutto wyniesie wówczas ok. 0,88%. Środki z lokaty możesz „bezkarnie” wypłacić w dowolnym momencie, bez utraty wcześniej wypracowanych odsetek. Jeśli jednak chcesz zgarnąć 50 zł w promocji, nie powinieneś tego robić – zamknięcie lokaty spowoduje utratę prawa do odebrania premii.

Konto Smart to rachunek oszczędnościowy, którego otwarcie i prowadzenie jest darmowe. Obecnie obowiązuje co prawda promocyjne oprocentowanie Konta Smart na poziomie 2,5%, jednak należy założyć, że po upływie okresu lokaty będzie ono w wynosiło 1,3 - 1,5% w skali roku.

Korzystny pakiet oszczędnościowy z bonusem

Do udziału w akcji „Lokata z premią” gorąco zachęcamy wszystkich tych, którzy poszukują sposobów na efektywne oszczędzanie. Rachunek oszczędnościowy wraz z Lokatą Bezkarną 3,5% w BGŻOptima same w sobie stanowią ciekawą propozycję.

Premię 50 zł należy potraktować jedynie jako dodatek do zysku, który możesz otrzymać dzięki skorzystaniu z obu produktów. Na koniec podpowiadamy, byś nie zwlekał z udziałem w akcji, gdyż pula premii jest ograniczona.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Lokata z premią"

O banku

BGŻOptima wchodzi w skład BNP Paribas i jest bankiem skoncentrowanym wyłącznie na oszczędzaniu i inwestowaniu. Oferta tej instytucji obejmowała konta oszczędnościowe, lokaty o różnych okresach lokowania środków oraz fundusze inwestycyjne. Depozyty kwartalne Optimy plasują się w czołówce rankingów lokat. Od 14 września 2020 r. bank obsługuje wyłącznie dotychczasowych klientów, a od 4 grudnia 2020 r. działa jako GOoptima.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze