My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

50 zł premii za założenie lokaty w Toyota Banku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
50 zł premii za założenie lokaty w Toyota Banku
Źródło: strona Toyota Banku

Toyota Bank to ścisła czołówka, jeśli chodzi o ofertę lokat terminowych. Oprócz wysokich odsetek bank co jakiś czas kusi klientów atrakcyjnymi bonusami. Nie inaczej jest tym razem. Osoby, które do końca sierpnia założą dowolną lokatę z oferty banku na minimalny okres 6 miesięcy, otrzymają aż 50 zł premii w gotówce.

Tekst zaktualizowano 13 sierpnia 2018 roku.

Uczestnikiem promocji mogą być wszystkie pełnoletnie osoby fizyczne posiadające rachunek osobisty w Toyota Banku. Z akcji wyłączeni są natomiast pracownicy banku wraz z członkami ich najbliższych rodzin.

Promocja obowiązuje do 31 sierpnia 2018 roku.

Jak otrzymać 50 zł premii?

Premię otrzymają wszyscy posiadacze konta osobistego w Toyota Banku, które spełnią następujące warunki:

  1. W czasie obowiązywania promocji (do 31 sierpnia) założą co najmniej jedną lokatę terminową z oferty Toyota Banku na kwotę minimum 10 tys. zł i czasem trwania przynajmniej 6 miesięcy.

    Uwaga – środki wpłacane na lokatę muszą pochodzić spoza Toyota Banku. Jeśli np. zerwiesz lokatę, którą już posiadałeś w banku i założysz następnie nowy depozyt, nie będzie przysługiwało Ci prawo do otrzymania premii.
  2. Nie zerwą posiadanej lokaty przez przynajmniej 60 dni od daty jej założenia. Dodatkowo przez cały ten okres saldo wszystkich depozytów w Toyota Banku powinno o przynajmniej 10 tys. zł przekraczać stan z 31 lipca 2018 roku.

Przekazanie nagrody

Osoby, które spełnią dwa powyższe warunki otrzymają nagrodę w wysokości 50 zł premii gotówkowej wypłacanej na ich rachunek osobisty w Toyota Banku (w związku z tym nie zamykaj rachunku przed odbiorem premii). Informacja o przyznaniu nagrody zostanie wysłana w formie wiadomości sms, nie później niż do 14 listopada 2018 roku. Sama wypłata premii nastąpi natomiast do 23 listopada. Nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Ile można zarobić?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, lokaty ofertowane przez Toyota Banku to pod względem oprocentowania jedne z najlepszych depozytów na polskim rynku bankowym. W kontekście opisywanej przez nas promocji zdecdowanie najlepiej prezentuje się Lokata Sprint 180-dni. Depozyt ten pozwala na zarobienie aż 2,50% w skali roku. Zakładając, że wpłacisz na niego kwotę 10 tys. zł i utrzymasz go do dnia zapadalności, Twój łączny zysk (odsetki + premia) wyniesie prawie 150 zł. Odpowiada to efektywnej stopie zwrotu na poziomie aż 3,75%. Natomiast przy maksimum, jakie możesz wpłacić na Lokatę Sprint - 18 tys. zł, Twój efektywny zarobek wyniesie 3,20% w skali roku.

Toyota Bank akceptuje Lokatę Sprint
Wobec wątpliwości zgłaszanych przez czytelników, zapytaliśmy pisemnie przedstawicieli Toyota Banku, czy 180-dniowa Lokata Sprint napewno spełnia warunki otrzymania 50 zł premii. Oto otrzymana odpowiedź:

"Uprzejmie informujemy, iż po założeniu lokaty Sprint na okres 180 dni, również warunki promocji zostaną spełnione. Bank nie wykluczył wspomnianego produktu w zakresie promocji".

W praktyce oznacza to, że bank stosuję tzw. konwencję 30/actual. Zgodnie z nią każdy miesiąc liczony jest tak, jakby miał 30 dni. Stąd lokata 180-dniowa traktowana jest jako depozyt 6-miesięczny. 

Zysk* uczestnika promocji w przypadku otwarcia 180-dniowej Lokaty Sprint i utrzymania jej do terminu zapadalności

Ulokowana kwota

Odsetki

Premia

Łączny zysk (odsetki + premia)

Efektywna stopa zwrotu

10 000 zł

     99,86 zł

   50,00 zł

   149,86 zł

3,75%

12 000 zł

   119,84 zł

   50,00 zł

   169,84 zł

3,54%

14 000 zł

   139,81 zł

   50,00 zł

   189,81 zł

3,39%

16 000 zł

   159,78 zł

   50,00 zł

   209,78 zł

3,28%

18 000 zł

   179,75 zł

   50,00 zł

   229,75 zł

3,20%

Zysk z lokaty sprint plus Toyota Banku
Kliknij, aby powiększyć

Gwarancje BFG

Wszystkie depozyty oferowane przez Toyota Banku objęta jest 100% gwarancjami ze strony BFG. Kwota gwarancji stanowi równowartość 100 tys. euro.

Dowiedz się więcej na temat BFG tutaj.

Konto Jedyne w Toyota Banku

Konto Jedyne to podstawowy rachunek osobisty oferowany przez Toyota Bank. Otwarcie rachunku jest całkowicie darmowe, natomiast łączna opłata za korzystanie z konta oraz karty wynosi tylko 2,49 zł miesięcznie. Tego wydatku możesz jednak uniknąć, jeśli zdołasz zapewnić regularne wpływ na swój rachunek w wysokości min. 1000 zł lub utrzymasz miesięczne saldo lokat na poziomie przynajmniej 2500 zł. Innymi słowy – jeśli przystąpisz do promocji, w czasie jej trwania Twój rachunek będzie w pełni darmowy.

Przeczytaj pełną analizę Konta Jedyne w Toyota Banku tutaj.

Podsumowując

Aktualnie na rynku nie znajdziemy ofert dla "starych" klientów (zobacz ranking), które byłby w stanie przynieść im wyższy dochód, niż w przypadku opisywanej przez nas akcji Toyota Banku (zakładamy, że zdecydujesz się na otwarcie Lokaty Sprint). Jeśli posiadacz kwotę z zakresu 10 - 18 tys. zł, nie powinieneś długo zastanawiać się nad przystąpieniem do opisywanej przez nas promocji. 

A co zrobić, jeśli chciałbyś efektywnie ulokować więcej pieniędzy? Jeśli do tej pory nie korzystałeś z usług „samochodowego banku” rekomendujemy, abyś zainteresował się równoległą promocją, w której na półrocznej Lokacie Standard zarobisz aż 2,75% w skali roku. Niezależnie od wybranego wariantu – zarówno Ty jak i Twój portfel powinniście być zadowoleni.

Ocena redakcji:

Zalety

  • wysoka efektywna stopa zwrotu
  • możliwość założenia już od 10 tys. zł

Wady

  • konieczność posiadania konta osobistego
  • promocja opłacalna tylko dla kwot z zakresu 10-15 tys. zł

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze