My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

5,70% dla 20 000 zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki premii 200 zł za Konto Jakie Chcę

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
5,70% dla 20 000 zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki premii 200 zł za Konto Jakie Chcę
Źródło: strona promocji

Nieustannie szukamy szans na wyższe oprocentowanie naszych oszczędności, które będzie znacznie odbiegało od rynkowej średniej i przewyższało inflację. Tym razem wracamy do omawianej już kiedyś Lokaty Mobilnej w Santander Bank Polska. Wpłacając na nią maksymalną kwotę, czyli 20 000 zł, i zdobywając 200 zł w promocji Konta Jakie Chcę, realne oprocentowanie Twoich oszczędności wyniesie 5,70% w skali roku.

Ostatni raz Rada Polityki Pieniężnej zmieniła wysokość stóp procentowych na początku 2015 r. Gdyby nie pandemia zapewne jeszcze długo czekalibyśmy na jakikolwiek ruch RPP. Wobec wpływu sytuacji związanej z koronawirusem na gospodarkę, Rada szybko zdecydowała się na obniżenie stóp procentowych o 0,5 p.p., a w ślad za tą decyzją banki obniżyły oprocentowanie depozytów.

Trzeba więc szukać na własną rękę sposobów na uchronienie swoich pieniędzy przed zgubnym wpływem inflacji. 5,70% efektywnego zysku (czyli już po potrąceniu podatku Belki) po połączeniu Lokaty Mobilnej i promocji Konta Jakie Chcę to bardzo atrakcyjna propozycja.

Krok pierwszy – założenie rachunku osobistego

Jak wspomnieliśmy, nasz pomysł na uzyskanie aż 5,70% na Lokacie Mobilnej opiera się na połączeniu jej standardowego oprocentowania (2%) z premią gotówkową za otwarcie Konta Jakie Chcę. Podpisanie z bankiem umowy o ten rachunek i spełnienie prostych warunków aktywności to pierwszy krok do osiągnięcia ponadprzeciętnego zysku.

Uczestnicy promocji

Zacznijmy od sprawdzenia, czy możesz wziąć udział w promocji Konta Jakie Chcę. Regulamin mówi, że mogą w niej uczestniczyć osoby pełnoletnie z polskim obywatelstwem i adresem zamieszkania oraz pełną zdolnością do czynności prawnych. Wyłączeni z udziału są natomiast klienci, którzy po 5 marca 2019 r. posiadali (także jako współposiadacze) w Santander Bank Polska konto osobiste w PLN. Korzystanie z rachunku dla firm nie stanowi przeszkody w przystąpieniu do akcji.

Warunki zdobycia premii

Powiedzmy od razu, że nie trzeba się wiele napracować, by zasłużyć na 200 zł premii gotówkowej. Zresztą przekonaj się sam:

 1. Do 15 kwietnia 2020 r. stwórz profil na stronie promocji, aktywuj go i złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej. Nie zapomnij o akceptacji regulaminu promocji oraz wyrażeniu zgody na ujawnienie przez Santandera tajemnicy bankowej organizatorowi akcji (jest nim spółka Rankomat). Dokładnie chodzi o przekazanie informacji, że spełniłeś warunki i zasłużyłeś na nagrodę.
 2. Na tym etapie możesz skorzystać z kodu polecenia otrzymanego od znajomego (w razie potrzeby możesz użyć naszego – 1013953301), co pozwoli Ci zdobyć dodatkowe 50 zł. Wymagania stawiane uczestnikom programu poleceń znajdziesz w artykule „Po 50 zł dla poleconego i polecającego w programie Polecam mój Bank”.
 3. Do 30 kwietnia 2020 r. masz czas na podpisanie z Santander Bank Polska umowy o wspomniane produkty.
 4. Do 15 maja 2020 r. musisz wyrazić na rzecz banku zgody marketingowe oraz na elektroniczny kanał kontaktu (EKK).
 5. Zrealizuj wymagane aktywności - w każdym z dwóch kolejnych miesięcy następujących po otwarciu konta (jednak nie później niż do 31 lipca 2020 r.) wykonaj przynajmniej po 5 operacji bezgotówkowych kartą lub Blikiem na dowolną kwotę. Spełnienie tych warunków oznacza otrzymanie pierwszej premii – 100 zł.
 6. Do 31 lipca 2020 r. zapewnij wpływ na Konto Jakie Chcę w łącznej wysokości min. 1000 zł. Dzięki temu zasłużysz na kolejne 100 zł.
 7. Do 10 sierpnia 2020 r. organizator poinformuje Cię w wiadomości e-mail o przyznaniu premii. Od dnia otrzymania informacji będziesz miał 7 dni na skorzystanie z zawartego w niej linka i przekazanie numeru rachunku założonego w promocji.

Dodatkowe informacje

Transakcje wymagane przez regulamin tej akcji możesz zrealizować w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Wpływem może być każdy przelew na konto a nawet wpłata gotówkowa.

Dodatkowe informacje na temat tej promocji znajdziesz w artykule „Łatwe 200 zł za Konto Jakie Chcę z Bonusem”. Opisaliśmy w nim także akcję, w której możesz odzyskać nawet 300 zł za regulowanie z konta w Santanderze domowych rachunków.

Krok drugi - załóż Lokatę Mobilną

Jako klient Santandera uzyskasz dostęp do bankowości elektronicznej i będziesz mógł założyć w aplikacji mobilnej tego banku 4-miesięczną Lokatę Mobilną oprocentowaną na 2,0% w skali roku. Można na niej ulokować maksymalnie 20 000 zł.

Gdzie szukać Lokaty Mobilnej w aplikacji? Trzeba wejść w zakładkę Lokaty, potem wybrać opcję „Otwórz lokatę” i wskazać konto, z którego mają być przelane środki. Proces zakładania depozytu kończy potwierdzenie dyspozycji przyciskiem „Załóż”.

Ile można zarobić?

Wspomnieliśmy, że uczestnicząc w promocji Konta Jakie Chcę, możesz zdobyć nie tylko 200 zł premii, ale także 50 zł w programie poleceń. Załóżmy jednak, że nie skorzystasz z opcji dodatkowej, zadowolisz się tylko bonusem za założenie rachunku i spełnienie warunków aktywności. Oto jak będą wyglądały Twoje zyski (już po potrąceniu podatku Belki)..

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

5 zł

205 zł

76,07%

3 000 zł

16 zł

216 zł

26,69%

5 000 zł

27 zł

227 zł

16,81%

7 000 zł

38 zł

238 zł

12,58%

10 000 zł

54 zł

254 zł

9,41%

15 000 zł

81 zł

81 zł

6,44%

20 000 zł

108 zł

308 zł

5,70%

Lokata Mobilna z wykorzystaniem promocji Konta Jakie Chcę
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: opracowanie własne

Gdybyś zdecydował się na udział w programie poleceń i zgarnął dodatkowe 50 zł, to Twój zysk będzie jeszcze wyższy. Efektywne oprocentowanie kwoty 20 000 zł wyniesie 6,63% w skali roku.

Kilka informacji o ofercie Santander Bank Polska

Skoro warunkiem osiągnięcia oprocentowania podanego w powyższej tabeli jest skorzystanie z konkretnych produktów Santandera, przyjrzyjmy się im bliżej, by ocenić, czy nie wiążą się z nimi jakieś „haczyki”, które zepsują radość z zysku.

Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę prowadzone jest bezwarunkowo za darmo. Posiadacz rachunku może zdecydować o opłacie za kartę, wybierając jeden z dostępnych wariantów: 3 zł bez żadnych dodatkowych warunków lub 0 zł po zrealizowaniu min. 5 transakcji bezgotówkowych (gdyby nie zostały one wykonane, bank pobierze 5 zł prowizji).

Dokładne prześwietlenie tego rachunku znajdziesz w analizie Konta Jakie Chcę.

Lokata Mobilna

Depozyt można założyć tylko w aplikacji mobilnej Santandera. Bank pozwala na otwarcie tylko jednej 4-miesięcznej Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2%, na której możesz ulokować od 1000 do 20 000 zł.

Przypominamy, że zrywając depozyt przed terminem, nie dostaniesz żadnych odsetek.

Gwarancje BFG

Środki ulokowane w Santander Bank Polska objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro, czyli ok. 430 000 zł. Gdyby bank miał kłopoty, co jest mało prawdopodobne, taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz w artykule „Gwarancje BFG – czy moje pieniądze są bezpieczne?

Pokonanie inflacji jest możliwe

Pokazaliśmy, że możliwe jest wygenerowanie zysków przekraczających poziom inflacji. Wystarczy wykazać się niewielką aktywnością i połączyć dość dobrze (jak na warunki rynkowe) oprocentowaną Lokatę Mobilną z premią za otwarcie Konta Jakie Chcę. Nie rozbudzaliśmy wyobraźni dwucyfrowym oprocentowaniem niewielkich kwot, ale przedstawiliśmy dostępną dla wielu osób możliwość uzyskania 5,70% w skali roku dla kwoty 20 000 zł. Podkreślmy, że jest to opcja zupełnie bezpieczna.

Na zachętę przypominamy, że Santander Bank Polska oferuje aktualnie także inne bonusy. Warto dogłębnie rozważyć tę propozycję.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Możliwość założenia depozytu już od 1000 zł

Wady

 • Stosunkowo niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji Konta Jakie Chcę
 2. Regulamin Lokaty Mobilnej
 3. Tabela oprocentowania

O banku

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków w Polsce i jednocześnie pionierem we wprowadzaniu innowacji płatniczych. Oferta tej instytucji skierowana jest do wszystkich klientów i ma na celu wspomaganie ich w rozwoju. Propozycje oszczędnościowe banku to głównie standardowe lokaty w złotych. Motto banku to obecnie słowa "Bank Jaki Chcesz".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze