My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Promocja została zakończona w dniu 31 marca 2021 r. Sprawdź aktualną promocję: 13,85% dla 20 000 zł od Credit Agricole dzięki połączeniu premii za konto osobiste z oprocentowaniem 1,5% na Rachunku Oszczędzam.

Ocena redakcji:

6,44% dla 20 000 zł w Credit Agricole. Połącz premię 200 zł za Konto dla Ciebie z oprocentowaniem 1,5% na Rachunku Oszczędzam

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
6,44% dla 20 000 zł w Credit Agricole. Połącz premię 200 zł za Konto dla Ciebie z oprocentowaniem 1,5% na Rachunku Oszczędzam

Sytuacja na rynku produktów oszczędnościowych nie pozostawia innego wyjścia – by można było mówić o jakimkolwiek realnym zysku, musimy korzystać z najlepiej oprocentowanych propozycji, dodatkowo łącząc je z równoległymi promocjami innych produktów. Taki „mix” oferuje aktualnie Credit Agricole, gdzie efektywne oprocentowanie dla 20 000 zł może sięgnąć 6,44% w skali roku.

Co prawda uzyskanie takiej stawki – absolutnie „kosmicznej” w porównaniu z tym, na co możemy obecnie liczyć na rynku lokat i kont oszczędnościowych – wymaga nieco zachodu, ale naszym zdaniem warto. By ochronić środki przed inflacją, trzeba dziś korzystać z każdej nadarzającej się okazji.

Składnikami oferty Credit Agricole są:

  • Rachunek Oszczędzam z oprocentowaniem 1,5% (do 20 000 zł przez 3 miesiące) w ramach promocji „Na start” oraz
  • Konto dla Ciebie w promocji z premią 200 zł (za przeniesienie wynagrodzenia lub w formie zwrotu za płatności mobilne).

Kto może skorzystać?

Nawet pobieżna analiza warunków obu akcji prowadzi do prostego wniosku – możliwość połączenia ofert mają wyłącznie nowi klienci banku. Mówiąc precyzyjnie: tacy, którzy nie posiadali konta osobistego w Credit Agricole po 1 kwietnia 2018 r, a także nigdy wcześniej nie skorzystali z premii za przeniesienie rachunku.

Niezbędne działania

Oto plan działań, który pozwoli na efektywne wykorzystanie obu produktów.

Etap I. Otwórz konto osobiste i spełnij warunki uzyskania premii

  1. Do 31 marca 2021 r. otwórz Konto dla Ciebie: na stronie banku (jeśli chcesz ubiegać się o premię za płatności mobilne) lub w oddziale (gdy interesuje Cię bonus za przeniesienie rachunku). W tym drugim przypadku wymagane jest, w terminie 7 dni od zawarcia umowy, podpisanie upoważnienia do przeniesienia konta i dołączenie stosownego wniosku zawierającego nazwę obecnego banku, numer aktualnego rachunku, dyspozycję jego zamknięcia oraz nazwę firmy lub instytucji przekazującej wynagrodzenie.
  2. Spełnij warunki aktywności wymagane do uzyskania wybranej przez Ciebie premii:
  • premia za płatności mobilne lub kartą – w każdym miesiącu wykonuj min. 3 takie płatności, a także zapewniaj wpływ na konto w wysokości co najmniej 1000 zł. Za każdy z 12 miesięcy spełnienia tych warunków otrzymasz premię w wysokości 5% wartości wykonanych płatności mobilnych oraz 2% kwoty wydanej kartą. Maksymalny miesięczny zwrot to 16,67 zł.
  • premia za przeniesienie rachunku – w każdym z kolejnych 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta zapewniaj wpływy w łącznej wysokości min. 3000 zł, aby otrzymać bonus 200 zł. Jeśli suma wpływów choćby w jednym z miesięcy będzie niższa (z przedziału między 1000 zł a 2999,99 zł), to bank przyzna Ci „tylko” 100 zł premii.

Premię za płatności mobilne możesz zgarniać co miesiąc (np. zwrot za transakcje w marcu otrzymasz w kwietniu itd.) przez okrągły rok. Z kolei należny bonus za przeniesienie konta bank przyzna Ci do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zanotowałeś ostatni z wymaganych wpływów.

Koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym opisem promocji, gdzie znajdziesz istotne informacje m.in. o premiowanych transakcjach i wpływach.

Etap II. Skorzystaj z oferty Rachunku Oszczędzam dla nowych klientów (1,5%)

Jako nowy posiadacz konta osobistego możesz skorzystać z oferty powitalnej w postaci oprocentowania 1,5% na Rachunku Oszczędzam. Przy okazji składania wniosku nie zapomnij o wyrażeniu zgód marketingowych: na otrzymywanie ofert banku (także po wygaśnięciu umowy) lub innych podmiotów przez SMS / mailowo / telefonicznie oraz na przesyłanie przez bank informacji dotyczących umów na adres e-mail.

Podwyższone oprocentowanie obejmie kwotę do 20 000 zł i będzie obowiązywało jedynie przez okres 3 miesięcy od otwarcia rachunku. Po tym czasie odsetki będą naliczane zgodnie ze standardową stawką. Warto jednak dodać, że w ramach akcji „Lojalni zyskują” bank przyznaje oprocentowanie 0,4% w skali roku tym klientom, którzy notują na koncie osobistym regularne wpływy.

Rachunek Oszczędzam rzecz jasna prowadzony jest bezpłatnie. Pamiętaj jednak, że za darmo możesz z niego wykonać tylko jeden przelew w miesiącu, a każdy kolejny wiąże się niestety z prowizją 10 zł.

Sprawdź, ile możesz w sumie zyskać

Skoro zapoznałeś się już z koniecznymi działaniami i warunkami, to pora przejść do czegoś przyjemniejszego, a więc do wizji potencjalnego zysku.

Oto efektywne oprocentowanie (po odliczeniu podatku Belki) dla poszczególnych kwot na rachunku oszczędnościowym przy założeniu, że zgarniesz pełną pulę w promocji konta osobistego (200 zł).

Zysk z połączenia 200 zł premii i promocji Rachunku Oszczędzam
Kwota Lokaty Odsetki Odsetki i premia Oprocentowanie efektywne
1 000 zł 3 zł 203 zł 100,27%
3 000 zł 9 zł 209 zł 34,42%
5 000 zł 15 zł 215 zł 21,25%
7 000 zł 21 zł 221 zł 15,61%
10 000 zł 30 zł 230 zł 11,38%
15 000 zł 46 zł 246 zł 8,08%
20 000 zł 61 zł 261 zł 6,44% 

Kliknij, aby powiększyć

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

16 zł – tyle Credit Agricole pobiera co miesiąc za prowadzenie Konta dla Ciebie (7 zł) oraz za wydaną do niego kartę (9 zł).

Zanim jednak te kwoty Cię odstraszą, uspokajamy – obu tych opłat można uniknąć, wystarczy w danym miesiącu zapewnić wpływ w wysokości min. 1000 zł oraz wykonać choć jedną transakcję „plastikiem” lub przy użyciu Blika.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną analizą Konta dla Ciebie.

Bezpieczeństwo środków gwarantowane przez BFG

Dla formalności przypomnijmy też, że środki zgromadzone w Credit Agricole podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro. Nawet gdyby bank upadł (co trudno sobie wyobrazić), otrzymasz swoje oszczędności.

Warto się postarać

Jak zapewne dobrze wiesz, obecne stawki na lokatach i kontach oszczędnościowych nie pozwalają nawet myśleć o ochronie kapitału przed inflacją, o realnym zysku nie wspominając. W takiej sytuacji łączenie ofert dotyczących różnych produktów tego samego banku jest bardzo dobrym i, co istotne, bezpiecznym rozwiązaniem.

Aby maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez Credit Agricole, należy się trochę postarać. Gra jest jednak warta świeczki, gdyż efektem starań jest wysokie oprocentowanie efektywne – nawet 6,44% w skali roku dla 20 000 zł.

Koniec końców ostateczna decyzja, jak zwykle, należy do Ciebie.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
  • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące

Wady

  • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
  • Konieczność posiadania rachunku osobistego

O banku

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze