My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

6,56% dla 20 tys. zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki 300 zł premii za Konto Jakie Chcę

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.
6,56% dla 20 tys. zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki 300 zł premii za Konto Jakie Chcę
Źródło: strona promocji

Santander Bank Polska nie zwalnia tempa i kolejny raz zachęca do skorzystania z promocji z premią 200 zł, dokładając do tego 100 zł w postaci punktów w programie Bezcenne Chwile. Premie z obu akcji możesz połączyć z zyskiem z Lokaty Mobilnej, więc jej efektywne oprocentowanie wyniesie nawet 6,56%!

Santander Bank Polska raz za razem promuje swoje konto osobiste, a tym samym pozwala na skorzystanie z nieźle oprocentowanej Lokaty Mobilnej ze stawką 1%. Połączenie tego depozytu z 300 zł premii z dwóch specjalnych akcji dla klientów Santandera pozwala obecnie zyskać efektywnie 6,56% przy wpłacie 20 tys. zł. Jednak, aby móc cieszyć się taką stawką, trzeba przejść kilka kroków, o których piszemy poniżej.

Uwaga! Rachunek w promocji możesz otworzyć do 30 listopada 2020 r., jednak w międzyczasie warunki Lokaty Mobilnej mogą ulec zmianie!

Na początek - konto osobiste

Konto Jakie Chcę to podstawowy rachunek w Santander Bank Polska. W ramach promocji “Bonus 200 + 50 za Konto Jakie Chcę z dzieckiem – edycja II” możesz obecnie zyskać 200 zł w gotówce, natomiast w równoległej akcji - 100 zł w punktach programu Bezcenne Chwile. Wystarczy prosta aktywność na koncie.

Dodajmy, że możesz powiększyć swój zysk. Jeśli w tej promocji założysz rachunek dziecku, otrzymasz 50 zł, a wpisując kod polecenia od znajomego (i spełniając warunki programu poleceń!) - następne 50 zł w gotówce.

W tekście przyjmujemy, że otwieramy Konto Jakie Chcę w promocji z 200 zł premii i jednocześnie bierzemy udział w akcji z punktami w programie Bezcenne Chwile.

Dla kogo bank przygotował promocję?

Z promocji “Bonus 200+50 za Konto Jakie Chcę z dzieckiem - edycja II” mogą skorzystać osoby, które od 1 listopada 2019 r. nie posiadały w Santanderze rachunku osobistego w złotych. Ponadto wykluczeni są klienci, którzy od 1 kwietnia 2019 r. brali udział w promocjach Konta Jakie Chcę.

300 zł za standardową aktywność

Jak za chwilę się przekonasz, w tej promocji warunki nie są trudne do spełnienia.

 1. Do 30 listopada 2020 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę z kartą debetową Mastercard na stronie promocji (karta będzie Ci potrzebna, czytaj dalej) i zawrzyj umowę o oba produkty. Możesz to zrobić poprzez kuriera lub Wideo Doradcę.
  Jeśli posiadasz kod polecenia od znajomego, podaj go na tym etapie (zyskasz dodatkowe 50 zł po spełnieniu warunków programu poleceń w Santanderze). Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby przekazać Ci taki kod, użyj naszego: 1013953301.
  Pamiętaj o niezbędnych zgodach marketingowych i na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) oraz podaj także swój numer telefonu i e-mail. W razie przeoczenia tego wymagania, możesz nadrobić zaległości do 30 grudnia 2020 r.
 2. Także do 30 listopada 2020 r. zarejestruj swoją kartę debetową w programie Bezcenne Chwile (podając e-mail lub telefon do otrzymywania informacji) ORAZ zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej. Następnie w ciągu 30 dni wykonaj jedną transakcję kartą.
 3. W każdym z 3 kolejnych miesięcy po założeniu rachunku:
  • zapewnij wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł,
  • wykonaj przynajmniej 5 transakcji kartą lub Blikiem,
  • zaloguj się raz do aplikacji mobilnej Santander Mobile.
 4. 6800 punktów (ok. 100 zł) zostanie dodane do Twojego konta w programie Bezcenne Chwile w ciągu 10 dni po spełnieniu wymagań z kroku 2. Premia 200 zł trafi na Twoje Konto Jakie Chcę do 15 kwietnia 2021 r.

Przekładając powyższe zapisy na praktyczne wskazówki: warunki aktywności na rachunku powinieneś spełnić od listopada do stycznia LUB od grudnia do lutego.
Więcej informacji o promocji znajdziesz w tekście 350 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 50 zł dla każdego dziecka w Santander Bank Polska!

Otwórz Lokatę Mobilną

Lokatę Mobilną w Santanderze, jak sama nazwa wskazuje, założysz w aplikacji mobilnej Santander mobile. Czas trwania depozytu to 4 miesiące, natomiast maksymalna kwota wynosi jedynie 20 tys. zł. Oprocentowanie lokaty to obecnie 1% w skali roku. Niestety depozyt możesz założyć tylko raz.

Cały proces jest prosty. Wystarczy, że otworzysz aplikację banku, a potem wybierzesz Lokaty, a potem Lokatę Mobilną. Podaj kwotę, rachunek, z którego zostanie założony depozyt, potwierdź i gotowe.

6,56% przy połączeniu lokaty z promocją

Czas na obliczenia. Pewnie ciekawi Cię, skąd takie niespotykane oprocentowanie. Otóż przyjęliśmy, że do odsetek z Lokaty Mobilnej dodajemy premie ze wspomnianych wyżej promocji (300 zł). Przy wpłacie 20 tys. zł otrzymamy tu efektywne oprocentowanie w wysokości właśnie 6,56%. Spójrz na poniższą tabelę i wykres (uwzględniliśmy podatek Belki).

Zysk z Lokaty Mobilnej dzięki połączeniu z promocją rachunku osobistego.

Kwota lokaty

Odsetki

Odsetki + premia 300 zł

Oprocentowanie efektywne

1000 zł

3 zł

303 zł

112,11%

3000 zł

8 zł

308 zł

38,04%

5000 zł

14 zł

314 zł

23,22%

7000 zł

19 zł

319 zł

16,87%

10 000 zł

27 zł

327 zł

12,11%

15 000 zł

41 zł

341 zł

8,41%

20 000 zł

54 zł

354 zł

6,56%

Zysk z Lokaty Mobilnej dzięki połączeniu z promocją rachunku osobistego
Kliknij, aby powiększyć

Z oferty Santandera skorzystasz po przejściu na stronę promocji.

Konto Jakie Chcę w Santanderze

Powinieneś jeszcze wiedzieć kilka rzeczy o samym Koncie Jakie Chcę w Santanderze. Jest ono prowadzone bezpłatnie, natomiast sam możesz wybrać, w jaki sposób bank pobierze opłatę za kartę (3 zł bezwarunkowo czy 5 zł możliwe do uniknięcia przy wykonaniu 5 transakcji). Bez dodatkowych opłat wypłacisz środki z bankomatów Santandera, korzystanie z innych maszyn obciążone są 5-złotową prowizją dla osób powyżej 26 roku życia (młodsi klienci nie ponoszą opłaty). Posiadacze konta mogą także korzystać z 1% zwrotu za domowe rachunki.

Uwaga: od grudnia zmienią się niektóre opłaty za konto! Sprawdź w tym artykule.

Bezpieczeństwo oszczędności

Twoje środki wpłacone do Santandera podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Kwota gwarancji to ok. 450 tys. zł, zatem jeśli ulokujesz niższe kwoty, zostaną Ci one zwrócone w razie kłopotów banku (co nie jest częstą sytuacją).

Niezmiennie atrakcyjna oferta

Tym razem Santander zrobił nam niemiłą niespodziankę, obniżając o oprocentowanie Lokaty Mobilnej. 1% w skali roku nie jest już tak atrakcyjne, jednak w połączeniu z wysoką premią w promocjach daje już konkretny zysk - 6,56%. Pamiętaj także, że przy okazji otrzymujesz nowoczesne konto z bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi i wysokim poziomem bezpieczeństwa dla Twoich oszczędności.

Rozważ ofertę Santandera, a jeśli warunki Ci odpowiadają, nie wahaj się zbyt długo i korzystaj z okazji, aby Twoje oszczędności pracowały na dobrych warunkach.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące

Wady

 • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego

O banku

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków w Polsce i jednocześnie pionierem we wprowadzaniu innowacji płatniczych. Oferta tej instytucji skierowana jest do wszystkich klientów i ma na celu wspomaganie ich w rozwoju. Propozycje oszczędnościowe banku to głównie standardowe lokaty w złotych. Motto banku to obecnie słowa "Bank Jaki Chcesz".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze