My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

6,94% dla 20 000 zł dzięki połączeniu 200 zł za Konto dla Ciebie i promocji Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
6,94% dla 20 000 zł dzięki połączeniu 200 zł za Konto dla Ciebie i promocji Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
Źródło: strona banku

W czasach, gdy oprocentowanie depozytu w wysokości 1% jest rarytasem, są bezpieczne sposoby, by zyskać znacznie więcej. Owszem, potrzeba nieco wysiłku, ale 6,94% w skali roku dla 20 000 zł brzmi imponująco. Tyle możesz efektywnie zyskać, łącząc premię 200 zł za otwarcie Konta dla Ciebie z podwyższonym przez 3 miesiące do 2% oprocentowaniem Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole.

Dziś nie wystarczają proste działania, by chronić swoje oszczędności przez inflacją. Chcąc tego dokonać, trzeba nieco pogłówkować, wykazać się inicjatywą i aktywnością w działaniu. Systematycznie podpowiadamy, w jaki sposób można uzyskać znacznie wyższe zyski niż te wynikające z tabeli standardowego oprocentowania podawanego przez banki. Wszystkie nasze propozycje są bezpieczne i nie wymagają nadzwyczajnej aktywności, gdyż bazują na połączeniu aktualnie dostępnych promocji, wykorzystaniu możliwości, które podsuwają same instytucje finansowe.

Tym razem opiszemy, jak 2% na Rachunku Oszczędzam w banku Credit Agricole zamienić w 6,94% dla 20 000 zł, dzięki wcześniejszemu skorzystaniu z promocji Konta dla Ciebie z premią 200 zł.

Propozycja dla nowych klientów

Zapewne mało kto będzie zaskoczony, gdy napiszemy, że oferta Credit Agricole kierowana jest do nowych klientów. Pod tym pojęciem bank rozumie osoby, które nie skorzystały dotąd z premii za przeniesienie rachunku do tej instytucji finansowej lub po 1 kwietnia 2018 r. nie posiadały w tym banku konta osobistego.

Wspomniane 200 zł można zdobyć za przeprowadzkę ROR-u do Credit Agricole albo za wykonywanie płatności mobilnych lub kartą. W pierwszym przypadku bonus wypłacany jest w całości po 3 miesiącach aktywności na rachunku, w drugim ma postać zwrotu 5% wartości płatności mobilnych i 2% transakcji kartą (maksymalnie 16,67 zł/miesiąc) realizowanych przez 12 miesięcy. Tak więc to od uczestnika promocji zależy, czy zgarnie pełną pulę, czy też nagroda będzie nieco niższa.

Jak zyskać atrakcyjne oprocentowanie?

Twoje działania można podzielić na dwa etapy.

Etap 1 – załóż Konto dla Ciebie i wykaż się aktywnością

 1. Najpóźniej do 31 stycznia 2021 r. otwórz Konto dla Ciebie
  • na stronie internetowej promocji, jeśli chcesz skorzystać z premii za płatności mobilne lub kartą;
  • w oddziale Credit Agricole, gdy decydujesz się na bonus za przeniesienie rachunku z innego banku. W tym przypadku w ciągu 7 dni od założenia ROR podpisz upoważnienie dla Credit Agricole do przeniesienia konta i dołącz wniosek o taką czynność. Muszą się w nim znaleźć nazwa banku, w którym masz obecnie ROR i jego numer, dyspozycja jego zamknięcia oraz dane instytucji, z której otrzymujesz wynagrodzenie/rentę/emeryturę/stypendium.
 2. Dalsze działania są uzależnione od tego, za co chcesz uzyskać nagrodę:
  • jeśli zdecydowałeś się na przeniesienie rachunku, to przez 3 kolejne miesiące następujące po tym, w którym otworzyłeś Konto dla Ciebie, zapewnij wpływ na nowy rachunek w wysokości min. 3000 zł (jeśli będzie to kwota z przedziału 1000 – 2999,99 zł, to zamiast 200 zł otrzymasz tylko 100 zł premii).
  • wybierając premię za płatności mobilne lub kartą, realizuj w każdym miesiącu min. 3 transakcje tego typu i zapewniaj wpływ na Konto dla Ciebie w wysokości min. 1000 zł. Po spełnieniu tych warunków za każdy z 12 kolejnych miesięcy bank będzie Ci wypłacał premię według podanego wcześniej przelicznika.

Premię za przeniesienie konta otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym bank odnotował trzeci z wymaganych wpływów.

Bonus za płatności mobilne/kartą będziesz otrzymywał przez rok na koniec miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wymogi regulaminu Szczegółowe omówienie wymagań regulaminu tej akcji znajdziesz w tekście „200 zł w promocji "Korzyści dla Ciebie" za Konto dla Ciebie w Credit Agricole + 2% dla oszczędności”.

Etap 2 – otwórz Rachunek Oszczędzam

Po uruchomieniu konta osobistego zawnioskuj o Rachunek Oszczędzam. Pamiętaj, by wyrazić zgody na otrzymywanie ofert banku lub podmiotów współpracujących przez SMS i e-mail oraz telefonicznie, także po wygaśnięciu umowy (dotyczy tylko ofert banku) oraz na przesyłanie przez bank informacji dotyczących umów na adres e-mail.

Oprocentowanie w wysokości 2% w skali roku będzie naliczane przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku, ale obejmie tylko kwoty do 20 000 zł.

Trudno powiedzieć, co będzie po tym okresie. Standardowe oprocentowanie tego rachunku wynosi 0%, ale bank regularnie podnosi je w ramach promocji do 0,05% i taka stawka obowiązuje też dla kwot przekraczających 20 000 zł.

Dodajmy, że w ramach oferty „Rachunek Oszczędzam – Lojalni zyskują” Credit Agricole proponuje osobom otrzymującym regularne wpływy na swoje konta osobiste i oszczędnościowe specjalne oprocentowanie, aktualnie 0,4% w skali roku.

Prowadzenie Rachunku Oszczędzam jest całkowicie bezpłatne. Darmowy jest też pierwszy przelew w miesiącu, każdy kolejny kosztuje 10 zł.

6,94% łącząc dwie promocje

Czas zaprezentować zyski, o których pisaliśmy na początku. Dodając do odsetek zgromadzonych na Rachunku Oszczędzam premię za otwarcie Konta dla Ciebie (200 zł), dla 20 000 zł otrzymamy efektywne oprocentowanie na poziomie 6,94%. Efektywne, czyli już po uwzględnieniu podatki Belki.

Spójrz na poniższą tabelę i wykres obrazujący zyski.

Zysk z połączenia 200 zł premii i promocji Rachunku Oszczędzam
Kwota Lokaty Odsetki Odsetki i premia Oprocentowanie efektywne
1 000 zł 4 zł 204 zł 100,77%
3 000 zł 12 zł 212 zł 34,92%
5 000 zł 20 zł 220 zł 21,75%
7 000 zł 28 zł 228 zł 16,11%
10 000 zł 41 zł 241 zł 11,88%
15 000 zł 61 zł 261 zł 8,58%
20 000 zł 81 zł 281 zł 6,94%

Zysk z połączenia promocji Rachunku Oszczędzam i 200 zł premii
Kliknij, aby powiększyć

Konto dla Ciebie

Credit Agricole pobiera 7 zł za Konto Otwarte na Ciebie i 9 zł za wydaną do niego kartę. Brzmi strasznie, ale spokojnie, obu opłat można uniknąć – wystarczy zapewnić co miesiąc wpływ w wysokości min. 1000 zł (przypominamy, że dla zdobycia 200 zł premii na rachunek musi wpłynąć min. 3000 zł) oraz wykonać choćby jedną transakcję bezgotówkową „plastikiem”.

Dodatkowe informacje znajdziesz w analizie Konta dla Ciebie.

Bezpieczeństwo środków

Wspomnieliśmy na wstępie, iż proponowany przez nas sposób na zwiększenie zysku jest w pełni bezpieczny. Wynika to z faktu, że środki ulokowane w Credit Agricole do kwoty 100 000 euro (ok. 430 000 zł) podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że w razie kłopotów banku (co zdarza się bardzo rzadko) szybko odzyskasz pieniądze.

Wiele więcej niż 1%

Jak widzisz, nie musisz się zadawalać 0,5% czy nawet 1% oferowanymi przez inne banki w ramach promocji. Wykazując nieco inicjatywy, podejmując aktywne działania, możesz zyskać znacznie więcej.

Przedstawiliśmy nasz pomysł. Teraz czas na Twoje przemyślenia i decyzję, czy zechcesz z niego skorzystać.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące

Wady

 • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego

O banku

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze