My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

16 października 2020 r. Santander Bank obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej do 1,5%. Zaktualizowaliśmy informacje w tekście.

Ocena redakcji:

7,06% dla 20 tys. zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki premii 300 zł za Konto Jakie Chcę

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.
7,06% dla 20 tys. zł na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska dzięki premii 300 zł za Konto Jakie Chcę
Źródło: strona promocji

Santander Bank Polska zrobił nam miłą niespodziankę i zdecydował się na kolejną odsłonę swojej promocji z premią 200 zł, dorzucając do niej jeszcze 100 zł w punktach Bezcenne Chwile. Jeśli szukasz efektywnych sposobów na oszczędzanie, możesz połączyć premię z tych akcji z Lokatą Mobilną i zyskać nawet 7,06%!

Cieszy nas, że kolejny raz możemy Ci przedstawić tę propozycję na pomnażanie oszczędności. Połączenie Lokaty Mobilnej (1,5% na 4 miesiące) w Santander Bank Polska z 300 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę może przynieść naprawdę konkretny zysk - 7,06% dla 20 000 zł. Cały proces ma kilka etapów, które można podsumować “Załóż konto i lokatę i korzystaj aktywnie z rachunku”.

Uwaga: Rachunek w promocji otworzysz do 31 października, jednak w międzyczasie warunki Lokaty Mobilnej mogą ulec zmianie!

Zacznij od konta osobistego

Głównym rachunkiem w Santanderze jest Konto Jakie Chcę. W promocji za jego założenie i standardową aktywność możesz zyskać 200 zł premii w gotówce, a w równoległej akcji ok. 100 zł w postaci punktów w programie Bezcenne Chwile.

Twój zysk może być jeszcze wyższy – kolejne 50 zł otrzymasz, jeśli w ramach tej samej promocji założysz konto swojemu dziecku, a następne 50 zł za założenie rachunku w programie poleceń.

W artykule przyjmujemy, że otwieramy Konto Jakie Chcę w promocji z 200 zł premii i jednocześnie w akcji z punktami w programie Bezcenne Chwile.

Kto skorzysta z promocji?

Akcja “Bonus 200+50 za Konto Jakie Chcę z dzieckiem” skierowana jest do nowych klientów Santandera, którzy od 1 października 2019 r. nie posiadali w tym banku konta osobistego w złotych. Ponadto wykluczone są osoby, które od 1 kwietnia 2019 r. brały udział w promocjach Konta Jakie Chcę.

Przepis na 300 zł

Santander Bank Polska nie jest szczególnie wymagający, jeśli chodzi o warunki do spełnienia w promocjach. Przekonaj się sam.

 1. Do 31 października 2020 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę z kartą debetową Mastercard na stronie promocji. Na tym etapie możesz także podać kod polecenia otrzymany od znajomego (zyskasz dodatkowe 50 zł po spełnieniu warunków programu poleceń w Santanderze). Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby przekazać Ci taki kod, użyj naszego: 1013953301.

  Podczas składania wniosku pamiętaj o wyrażeniu koniecznych zgód marketingowych, na EKK oraz podaj swój e-mail i telefon. Gdybyś o tym zapomniał, możesz nadrobić zaległości do 30 listopada.

 2. Do 15 listopada 2020 r. podpisz umowę o konto poprzez kuriera lub Wideo Doradcę.
 3. Do 30 listopada 2020 r. zarejestruj swoją kartę w programie Bezcenne Chwile (podając e-mail lub telefon do otrzymywania informacji) ORAZ zaloguj się do bankowości internetowej lub mobilnej, a następnie w ciągu 30 dni wykonaj jedną transakcję kartą.
 4. Przez 3 kolejne miesiące po założeniu rachunku:
  • zapewnij wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł,
  • wykonaj przynajmniej 5 transakcji kartą lub Blikiem,
  • zaloguj się raz do aplikacji mobilnej.
 5. 6800 pkt Bezcenne Chwile (ok. 100 zł) trafi na Twoje konto w programie w ciągu 10 dni po spełnieniu wymagań z kroku 3. Premia 200 zł wpłynie na Twoje Konto Jakie Chcę do 15 marca 2021 r.

Miesiące, w których będziesz spełniał wymagania promocji, zależą od tego, kiedy podpiszesz umowę o konto. Jeśli zrobisz to w październiku, warunki trzeba będzie spełnić od października do grudnia LUB od listopada do stycznia. Analogicznie rzecz wygląda dla rachunków założonych w listopadzie.

Więcej informacji o promocji znajdziesz w tekście 350 zł na start za konto osobiste + 300 zł zwrotu za rachunki i 1,5% na lokacie + 50 zł dla każdego dziecka w Santander Bank Polska!

Załóż Lokatę Mobilną

Lokata Mobilna w Santanderze to depozyt o prostych warunkach. Możesz go założyć w aplikacji Santander mobile na 4 miesiące i wpłacić maksymalnie 20 tys. zł. Oprocentowanie wynosi 1,5% w skali roku. Niestety z oferty skorzystamy tylko raz.

Wszystko sprowadza się do kilku kliknięć w telefonie - otwórz aplikację banku, wybierz Lokaty i wskaż Lokatę Mobilną. Potem podaj kwotę i rachunek, zatwierdź i gotowe.

7,06% przy połączeniu lokaty z promocją

Przejdźmy do liczb. Z pewnością zastanawiasz się, skąd wzięło się takie dziwne oprocentowanie. Spieszymy z wyjaśnieniem – otóż, jeśli przyjmiemy, że do odsetek z Lokaty Mobilnej dodamy premie z promocji (300 zł), dla kwoty 20 tys. zł otrzymamy efektywne oprocentowanie w wysokości właśnie 7,06%. Spójrz na poniższą tabelę i wykres (uwzględniliśmy podatek Belki).

Zysk z Lokaty Mobilnej dzięki połączeniu z promocją rachunku osobistego.

Kwota lokaty

Odsetki

Odsetki + premia 300 zł

Oprocentowanie efektywne

1000 zł

4 zł

304 zł

112,61%

3000 zł

12 zł

312 zł

37,29%

5000 zł

20 zł

320 zł

23,72%

7000 zł

28 zł

328 zł

17,37%

10 000 zł

41 zł

341 zł

12,61%

15 000 zł

61 zł

361 zł

8,91%

20 000 zł

81 zł

481 zł

7,06%

Z oferty Santandera skorzystasz po przejściu na stronę promocji.

Zysk z Lokaty Mobilnej dzięki połączeniu z promocją rachunku osobistego
Kliknij, aby powiększyć

Konto Jakie Chcę w Santanderze

Rzućmy jeszcze przez chwilę okiem na samo Konto Jakie Chcę. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, natomiast opłatę za kartę debetową ustalasz sam (3 zł bezwarunkowo lub 5 zł możliwe do uniknięcia przy wykonaniu 5 transakcji). Wypłaty z bankomatów Santandera są bezpłatne, jednak pozostałe już tylko dla osób poniżej 26 r.ż. – inni zapłacą za to 5 zł. Posiadacze konta mogą także korzystać z 1% zwrotu za rachunki.

Uwaga: od grudnia zmienią się niektóre opłaty za konto. Sprawdź w tym artykule.

Bezpieczeństwo środków

Nie musisz się martwić o swoje oszczędności. Środki ulokowane w Santanderze do kwoty ok. 430 tys. zł podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że w razie kłopotów banku (co nie zdarza się często) pieniądze w tej wysokości zostaną Ci zwrócone.

Kumulacja korzyści

Nie da się ukryć, że oferta Santandera może się podobać. Kilkaset złotych premii w promocjach i wysoko oprocentowana lokata, a do tego nowoczesne konto osobiste to wystarczające powody do chociażby rozważenia propozycji banku. Jeśli szukasz bezpiecznego miejsca dla swoich oszczędności, weź udział w promocji i połącz bonusy z odsetkami z Lokaty Mobilnej, a otrzymasz 7,06% dla 20 tys. zł. – oprocentowanie, o którym w obecnej sytuacji nie nawet co marzyć.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące

Wady

 • Dość niska kwota maksymalna (20 000 zł)
 • Konieczność posiadania rachunku osobistego i spełnienia warunków promocji

O banku

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków w Polsce i jednocześnie pionierem we wprowadzaniu innowacji płatniczych. Oferta tej instytucji skierowana jest do wszystkich klientów i ma na celu wspomaganie ich w rozwoju. Propozycje oszczędnościowe banku to głównie standardowe lokaty w złotych. Motto banku to obecnie słowa "Bank Jaki Chcesz".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze