My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

7,94% dla 10 000 zł przy połączeniu Lokaty PeoPay 3% z premią 100 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao SA

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
7,94% dla 10 000 zł przy połączeniu Lokaty PeoPay 3% z premią 100 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao SA

Maksymalna kwota Lokaty PeoPay 3% w Banku Pekao nie jest co prawda najwyższa – wynosi 10 000 zł – ale łącząc uzyskane odsetki z premią 100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego, Twój efektywny zysk dla wspomnianej kwoty wyniesie aż 7,94%. Przy standardowych propozycjach na poziomie ok. 1% wygląda to naprawdę imponująco. Sprawdźmy, kto i na jakich zasadach może tyle zyskać.

Od dłuższego czasu wskazujemy, że przy rekordowo niskich stopach procentowych oszczędzający muszą się wykazać zaradnością i determinacją, by uzyskać jak najwyższe oprocentowanie swoich pieniędzy. Jednym ze sposobów jest łączenie premii gotówkowych w promocjach rachunków osobistych z oprocentowaniem depozytów oferowanych przez dany bank. Tym razem przedstawiamy wyjątkową propozycję wykorzystującą dwie akcje specjalne przygotowane przez Pekao SA. Jedna dotyczy Konta Przekorzystnego, którego założenie może przynieść 100 zł, a druga Lokaty PeoPay 3%, na której można ulokować na 3 miesiące maksymalnie 10 000 zł, a pieniądze będą oprocentowane 3% w skali roku.

Depozyt dostępny jest jedynie w nowej bankowości mobilnej PeoPay (wersja 3.4) nie tylko dla nowych klientów, ale i – pod pewnymi warunkami – dla obecnych.

Uczestnicy promocji

Osoby współpracujące już z Bankiem Pekao mogą zyskać, jak wskazuje nazwa lokaty, 3% w skali roku. Tak wysokie oprocentowanie otrzymają jednak tylko pełnoletni klienci, którzy od 1 marca 2020 r. do 15 maja 2020 r. nie logowali się do bankowości mobilnej PeoPay.

Natomiast osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 20 maja 2020 r. (włącznie) nie posiadały w Pekao (także jako współposiadacz) rachunku płatniczego w złotówkach ani lokaty terminowej, mogą zgarnąć znacznie więcej, jeśli do 30 czerwca 2020 r. otworzą Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium. Po spełnieniu warunków aktywności na ROR otrzymają 100 zł premii. Tym samym, po zsumowaniu obu bonusów, efektywny zysk (już po potrąceniu podatku Belki) dla 10 000 zł wyniesie po 3 miesiącach 7,94% w skali roku.

Zacznij od założenia rachunku osobistego

Jak wspomnieliśmy, punktem wyjścia jest założenie ROR-u w Pekao i spełnienie warunków aktywności:

 1. Do 30 czerwca 2020 r. złóż wniosek na stronie promocji i otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium wraz z kartą debetową i aplikacją PeoPay metodą „na selfie”, czyli wykonując zdjęcie twarzy. Pamiętaj o akceptacji regulaminu akcji oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji promocji.
 2. Do końca miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś rachunek:
  • zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł;
  • zrealizuj min. 1 transakcję bezgotówkową za pomocą otrzymanej karty lub aplikacji PeoPay, płacąc w sklepie stacjonarnym lub Internecie;
  • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji PeoPay.
 3. Powtórz wszystkie wymienione wyżej czynności w kolejnych 3 miesiącach.
 4. Nagrodę, czyli 100 zł, otrzymasz na nowo otwarte konto osobiste do 30 listopada 2020 r.

Ważne informacje dodatkowe

Realizując warunki aktywności, zwróć uwagę na dwie kwestie:

 • transakcje bezgotówkowe muszą być wykonane kartą lub aplikacją PeoPay, płatności Blikiem nie spełnią wymagań regulaminu;
 • wpływ na rachunek może pochodzić z Twojego konta w innym banku. Niedopuszczalne są tylko wpłaty gotówkowe, rozliczenia związane z depozytami lub udzielonymi kredytami/pożyczkami czy przelewy wewnętrzne między Twoimi rachunkami.

Dodatkowe informacje oraz podpowiedzi związane z otwieraniem rachunku „na selfie” znajdziesz w tekście „150 zł premii za Konto Przekorzystne i 3% na lokacie(+100 zł za polecenie)”.

… a potem otwórz Lokatę PeoPay 3%

Po otwarciu rachunku osobistego przyjdzie czas na założenie trzymiesięcznej, nieodnawialnej Lokaty PeoPay 3%. Masz na to czas do 30 czerwca 2020 r., chyba że umowę o konto podpiszesz w okresie od 22 do 30 czerwca 2020 r. Wówczas depozyt będzie dla Ciebie dostępny do 5 lipca 2020 r. (włącznie).

W regulaminie akcji zapisano, że bank udostępni Lokatę PeyPay 3% w bankowości mobilnej PeoPay (wersja 3.4) w terminie do 3 dni roboczych po dacie zawarcia umowy o konto.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, a maksymalna 10 000 zł. Możesz założyć tylko jedną Lokatę PeoPay 3%. Zerwanie jej przed terminem zapadalności będzie oznaczało, że nie otrzymasz żadnych odsetek i nie będziesz miał prawa do ponownego założenia depozytu na promocyjnych warunkach.

Czas policzyć zysk

Przyszedł czas na najprzyjemniejszy moment artykułu – przedstawienie wysokości zysku, jaki osiągniesz, łącząc premię gotówkową za otwarcie rachunku osobistego w Pekao i promocyjne oprocentowanie Lokaty PeoPay 3%.

Zysk z Lokaty PeoPay 3% z uwzględnieniem promocji Konta Przekorzystnego

Kwota Lokaty

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

106 zł

52,38%

2 000 zł

112 zł

27,69%

3 000 zł

118 zł

19,46%

5 000 zł

130 zł

12,88%

7 000 zł

143 zł

10,05%

9 000 zł

155 zł

8,49%

10 000 zł

161 zł

7,94%

Zysk z Lokaty PeoPay 3% z wykorzystaniem promocji Konta Przekorzystnego w banku Pekao
Kliknij, aby powiększyć
Podkreślmy, że jest to już „czysty zysk”, czyli kwota, która będzie do Twojej dyspozycji po potrąceniu podatku Belki (od odsetek z lokaty) i z uwzględnieniem faktu, że premia za otwarcie rachunku osobistego nie podlega opodatkowaniu.

Konto Przekorzystne w Pekao

Regulamin promocji mówi o możliwości otwarcia jednego z dwóch kont, ale my skupmy się na tym najpopularniejszym – Koncie Przekorzystnym.

Osoby, które nie ukończyły 26 r.ż., nie muszą spełniać żadnych warunków, by rachunek był dla nich darmowy. Starsi, dla uniknięcia wynoszącej 6 zł opłaty za ROR i 3 zł prowizji za obsługę karty, muszą w każdym miesiącu zapewnić jednorazowo wpływ w wysokości min. 500 zł i wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub aplikacją PeoPay.

Więcej informacji znajdziesz w analizie Konta Przekorzystnego.

Omawiając ofertę banku Pekao, warto jeszcze wspomnieć o dwóch akcjach specjalnych, które pozwolą Ci zdobyć dodatkowe bonusy: 50 zł za zarejestrowanie karty w programie Bezcenne Chwile oraz 100 zł za każdą skuteczną rekomendację produktów banku. Dodajmy, że maksymalna nagroda w programie poleceń może wynieść 1500 zł.

Gwarancje BFG

Środki ulokowane w Banku Pekao SA objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro, czyli ok. 430 tys. zł. Oznacza to, że w przypadku kłopotów banku taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz w naszym artykule.

Okazja jakich mało

Po cięciach stóp procentowych dokonanych przez Radę Polityki Pieniężnej banki niemal natychmiast obniżyły oprocentowanie swoich produktów oszczędnościowych. W efekcie oszczędzający muszą się wiele natrudzić, by znaleźć atrakcyjnie oprocentowane depozyty. Chętnie w tym pomagamy, tworząc ranking lokat bankowych czy zestawienie kont oszczędnościowych, ale także zastanawiając się nad możliwościami połączenia różnych ofert, by zmaksymalizować zyski.

Śledź nasz portal, by nic Ci nie umknęło, na przykład taka gratka jak opisane wyżej połączenie dwóch akcji w Pekao. Patrząc na przywołane przed chwilą rankingi produktów depozytowych, przekonasz się, że przedstawiona przez nas propozycja to prawdziwy rarytas.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo atrakcyjna stopa zwrotu
 • Możliwość założenia depozytu już od 1000 zł

Wady

 • Niska kwota maksymalna (10 000 zł)
 • Konieczność założenia rachunku osobistego i wykazania się aktywnością w korzystaniu z niego

Przydatne dokumenty

 1. 2020-05/regulamin-lokata-peopay-3-procent.pdf

O banku

Pekao SA to drugi największy bank w Polsce. W ciągu wielu lat przechodził wiele zmian, również tych wizualnych, jednak obecnie znajduje się w rękach polskiego kapitału. Działalność Pekao jest uniwersalna, ale oferta lokat niezbyt obszerna. Hasło przewodnie banku to "Docenisz różnicę" i odzwierciedla jego dążenie do bycia partnerem dla swoich klientów.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze