My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

2 bilety do Multikina za otwarcie Lokaty Happy 4% w Idea Banku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
2 bilety do Multikina za otwarcie Lokaty Happy 4% w Idea Banku
Źródło: strona promocji

Idea Bank dał właśnie kolejny argument do skorzystania z oferty Lokaty Happy. Nie dość, że jest ona oprocentowania na poziomie aż 4% w skali roku, to dodatkowo za jej otwarcie możesz aktualnie zgarnąć 2 bilety do kina.

Idea Bank słynie z atrakcyjnej oferty depozytowej, czego przykładem jest właśnie Lokata Happy. Depozyt – dzięki wysokiemu oprocentowaniu 4% w skali roku i braku konieczności otwierania konta osobistego – jest liderem wśród lokat kwartalnych na polskim rynku.

Dodatkową korzyścią związaną z otwarciem tego depozytu jest premia, którą są 2 bilety do Multikina (na film 2D) o łącznej wartości 36 zł. Chcesz wiedzieć, czy możesz wziąć udział w promocji i co musisz zrobić, by zgarnąć bilety?

Wyłącznie nowi klienci

Z oferty promocyjnej mogą skorzystać nowi klienci, tzn. osoby fizyczne, które nigdy wcześniej nie posiadały w Idea Banku (oraz Lion’s Banku) jakiegokolwiek produktu.

Promocja z biletami do kina potrwa do 30 listopada 2018 r. Nie obowiązuje pula uczestników ani premii. Masz więc chwilę, by zapoznać się z warunkami promocji.

Wystarczy otwarcie lokaty

Aby wygrać bilety, wystarczy:

  1. Wejść na stronę promocji i zarejestrować się, podając swój numer telefonu i akceptując regulamin akcji.
  2. Kliknąć w przycisk „Przejdź na wniosek o lokatę” i… wypełnić wniosek o lokatę.

To właściwie wszystko. Pamiętaj jednak, że we wniosku powinieneś podać ten sam numer, który wskazałeś podczas rejestracji do udziału w promocji. Po wypełnieniu wniosku otrzymasz w wiadomości e-mail wszystkie niezbędne dokumenty wraz z numerem konta, na które będziesz musiał przelać środki zasilające lokatę. Koniecznie dokonaj tego w terminie 5 dni, gdyż po tym czasie upłynie termin ważności Twojego wniosku i musiałbyś składać go ponownie.

Ważne! Jeśli zerwiesz lokatę przed upływem miesiąca kalendarzowego, w którym ją założyłeś, utracisz prawo do odebrania premii.

Kiedy otrzymasz bilety?

Bank przyznaje premię w formie elektronicznych kodów (wysyłanych pod numer telefonu podany podczas rejestracji oraz we wniosku o lokatę), które w kinie będziesz mógł wymienić na bilety. Kody są ważne tylko do 23 grudnia 2018 r. Należy je więc stosunkowo szybko wykorzystać.

Weryfikacja prawa do odbioru biletów nastąpi najpóźniej 5. dnia miesiąca następującego po miesiącu skorzystania z oferty. Bilety otrzymasz w terminie 5 dni kalendarzowych od dnia przeprowadzenia takiej weryfikacji. Dla jasności podajemy przykład: jeśli otworzysz lokatę w listopadzie, to bank przeprowadzi weryfikację do 5 grudnia. Bilety powinieneś więc otrzymać najpóźniej 10 grudnia 2018 r.

Każdy uczestnik może otworzyć tylko jedną Lokatę Happy, a co za tym idzie – odebrać tylko dwa bilety. Wartość premii jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Regulamin promocji „CINEMA HAPPY” jest dostępny tutaj.

Lokata Happy w Idea Banku: 4% dla środków do 20 tys. zł

W tym miejscu wypadałoby pokrótce przedstawić ofertę Lokaty Happy. Jest to 3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem aż 4% w skali roku, na który możesz wpłacić środki w przedziale 500 zł - 20 000 zł. Kapitalizacja następuje na koniec okresu umownego, a zerwanie lokaty przed tym terminem spowoduje utratę całości odsetek.

Depozyt ma charakter odnawialny, ale oprocentowanie odnowionej lokaty wyniesie zaledwie... 0,01%. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będzie wypłata środków po zakończeniu okresu umownego i rozejrzenie się za inną ofertą (w tym celu zapoznaj się z naszym rankingiem).

Wpłata na lokatę maksymalnej kwoty sprawia, że po 3 miesiącach zysk netto z odsetek wyniesie ponad 160 zł. Dla porównania, to niemal trzykrotnie więcej niż w przypadku przeciętnego bankowego depozytu kwartalnego.

Zysk z Lokaty Happy
Kliknij, aby powiększyć

Z drugiej strony, na lokatę możesz wpłacić zaledwie 500 zł, a w przypadku tak niskiej kwoty zysk również jest odpowiednio niższy (w tym przypadku byłyby to symboliczne 4 złote). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byś po prostu ulokował tę kwotę na niedługi czas, zerwał lokatę na początku kolejnego miesiąca i – rezygnując z „groszowych” odsetek – odebrał po prostu samą premię w postaci biletów.

Proste warunki i sympatyczna premia

Pomimo zasłużonej popularności Lokaty Happy Idea Bank postanowił dodatkowo zachęcić nowych klientów do założenia depozytu. W efekcie oprócz odsetek możesz otrzymać 2 bilety o łącznej wartości 36 zł. Zwróć uwagę, że w przypadku wpłaty na lokatę niskich kwot wartość biletów przewyższy zysk z odsetek.

Jeżeli natomiast dysponujesz wyższą kwotą, którą chciałbyś korzystnie ulokować, sprawdź 3-miesięczną Lokatę Happy PRO 3% lub 1-miesięczną Lokatę Skarbonka 3%.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji CINEMA HAPPY
  2. Tabela oprocentowania lokat bankowych dla klientów indywidualnych

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze