My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Toyota Bank: 2,5% na lokacie i 140 zł premii w promocji "Zarabiaj z duetem korzyści"

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Toyota Bank: 2,5% na lokacie i 140 zł premii w promocji "Zarabiaj z duetem korzyści"

Rusza kolejna wspólna promocja Toyota Banku i Agory. Z oferty mogą skorzystać nowi i obecni klienci banku, a do zyskania jest łącznie nawet 390 zł premii. Warunki to założenie konta, dwóch korzystnych lokat i (opcjonalnie) polecanie akcji znajomym.

Akcję "Zarabiaj z duetem korzyści" organizuje Agora SA i ta spółka wypłaci premię uczestnikom. Partnerem jest Toyota Bank – w tym banku deponowane są Twoje środki, które są również zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 tys. euro.

Promocja podzielona jest na dwie części. W akcji "Duet lokat" możesz zyskać premię - 70 lub 140 zł - za założenie dwóch lokat: Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem 2,5% i Depozyt Plus na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,3%. W akcji "Polecaj i zarabiaj" masz szansę na dodatkową nagrodę za polecanie promocji znajomym (maksymalnie 250 zł).

Kto może skorzystać z promocji?

Promocja trwa od 15 lutego do 8 marca 2017 r. i obejmuje akcje „Duet Lokat” oraz „Polecaj i zarabiaj”. Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, które:

 • nie posiadają i nie posiadały Konta Jedynego od 1 stycznia 2016 r. do 14 lutego 2017 r. - nowi klienci lub
 • posiadają w Toyota Banku Konto Jedyne założone w jednej z poprzednich promocji Toyota Banku i Agory (Lokata Toyota Bank z premią; SUPER DUET; SUPER DUET edycja 2; SUPER DUET edycja 3; Bądź aktywny - załóż nowy depozyt; Tankuj korzyści z Toyota Bank; Lokata 130 dni z premią; Aktywni zyskują) – obecni klienci.

Do promocji nie mogą przystąpić osoby, które między 1 stycznia 2016 r. a 14 lutego 2017 r. rozwiązały umowę o Konto Jedyne.

Co możesz zyskać?

W promocji Toyota Banku można zyskać:

 • Odsetki z lokaty Plan Depozytowy na 160 dni – oprocentowanie depozytu to 2,5% w skali roku, a limit kwot to 3 000 – 13 000 zł. Możesz założyć 10 takich lokat. Już sama lokata stanowi atrakcyjną ofertę - lokata 2,5% na ok. 5 miesięcy dla środków do 130 000 zł należy aktualnie do ścisłej czołówki rynkowej.
 • Odsetki z lokaty Depozyt Plus na 12 miesięcy - oprocentowanie tego depozytu to 2,3% w skali roku, a kwota minimalna to 5 000 zł.
 • Premia za założenie obu lokat – 140 zł dla nowego klienta lub 70 zł dla obecnego klienta banku.
 • Opcjonalna premia za polecenie akcji znajomym – 50 zł za pojedyncze polecenie, przy czym maksymalnie można tu otrzymać 5 premii, czyli 250 zł.
Poniższa tabelka prezentuje efektywny zysk z lokaty w skali roku po uwzględnieniu 140 zł premii dla nowych klientów:
Łączna kwota lokat Odsetki po opodatkowaniu Zysk (z premią 140 zł) Oprocentowanie (z premią 140 zł)
10 000 zł 137,53 zł 277,53 zł  3,43%

Po uwzględnieniu premii uzyskane oprocentowanie odpowiada standardowej lokacie na 3,43% w skali roku. W praktyce zysk może być wyższy od podanego, ponieważ środki z lokaty na 160 dni po zakończeniu okresu umownego możesz przerzucić na inną lokatę.

Jak przystąpić do akcji i zyskać 140 zł premii?

W zależności od tego, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem Toyota Banku, warunki udziału w promocji są nieco inne. Oto, jakie kroki należy wykonać, aby skorzystać z oferty „Duet lokat”:

 1. Rejestrujesz się na stronie organizatora promocji do 8 marca 2017 r., podając swój adres e-mail oraz imię i nazwisko. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko do celów promocji, nie musisz wyrażać zgody na przetwarzanie do celów marketingowych.
 2. Wybierasz jedną z dostępnych opcji (poniżej przedstawiamy tryb postępowania dla nowych i obecnych klientów banku):
  Mam Konto Jedyne w Toyota Bank Nie mam Konta Jedynego w Toyota Bank
  1. Klikasz we wskazany przez organizatora link, który przeniesie cię na stronę bankowości elektronicznej Toyota Banku, gdzie założysz lokaty. Wyrażasz zgodę na przekazywanie przez Toyota Bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową (jest to konieczne do przyznania premii). 1. Klikasz we wskazany przez organizatora link, który przeniesie cię na stronę Toyota Banku, gdzie założysz Konto Jedyne – w ciągu 2 dni roboczych bank skontaktuje się z Tobą i umówi wizytę kuriera, a w ciągu kolejnych 3 dni otrzymasz do podpisania umowę.Wyrażasz również zgodę na przekazywanie przez Toyota Bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową (jest to konieczne do przyznania premii). WAŻNE – musisz także wyrazić zgodę na przesyłanie informacji handlowych i przetwarzanie danych w celach marketingowych przez Toyota Bank.
  2. Do 15 kwietnia 2017 r. musisz założyć lokatę Plan Depozytowy na 160 dni oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy za pośrednictwem bankowości elektronicznej Toyota Banku, zwiększając saldo posiadanych dotychczas w banku depozytów na dzień 14 lutego 2017 r. WAŻNE – obie lokaty musisz założyć na minimum 5 tys. zł – inaczej stracisz prawo do premii. 2. Do 15 kwietnia 2017 r. musisz założyć lokatę Plan Depozytowy na 160 dni oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy za pośrednictwem bankowości elektronicznej Toyota Banku. WAŻNE – obie lokaty musisz założyć na minimum 5 tys. zł – inaczej stracisz prawo do premii.
  3. Saldo depozytów, które posiadałeś w banku na dzień 14 lutego 2017 r., powinieneś utrzymać przez min. 30 dni (czyli nie możesz zerwać lokat/wypłacić tych środków). 3. Obie lokaty powinieneś utrzymać przez min. 90 dni od ich założenia.
  4. Obie lokaty powinieneś utrzymać przez min. 90 dni od ich założenia.
 3. Do 31 lipca 2017 r. organizator w wiadomości e-mail poinformuje Cię o przyznaniu premii.
 4. Do 10 sierpnia 2017 r. należy zalogować się na stronie promocji i uzupełnić swoje dane o imię i nazwisko, numer założonego Konta Jedynego oraz adres zamieszkania.
 5. Premia zostanie wypłacona do 25 sierpnia 2017 r. na Konto Jedyne – należy posiadać aktywny rachunek na ten dzień.

Premia za polecenie – nawet 250 zł

W akcji „Polecaj i zarabiaj” można otrzymać dodatkowe 50 zł za zachęcenie znajomych do skorzystania z promocji. Maksymalnie zyskamy w ten sposób 250 zł nagrody (za polecenie akcji 5 osobom).

Polecającym mogą być zarówno osoby, które założyły Konto Jedyne w jednej z wcześniejszych akcji Agory i Toyota Banku (obecni klienci), jak i nowi posiadacze tego rachunku, którzy otworzą Konto Jedyne w ramach bieżącej promocji (nowi klienci). Warunki otrzymania premii dodatkowej przez Polecającego są następujące:

 • przystąpienie do akcji „Duet Lokat” i spełnienie warunków wypłaty premii podstawowej;
 • wygenerowanie kodu i przekazanie go osobie Poleconej w terminie do 8 marca 2017 r.;
 • użycie kodu przez osobę Poleconą oraz przystąpienie przez nią do promocji „Duet Lokat” i spełnienie warunków wypłaty premii podstawowej.

Osobą Poleconą może zostać nowy klient banku, który od 1 stycznia 2016 r. do 14 lutego 2017 r. nie posiadał w Toyota Banku Konta Jedynego – przed złożeniem wniosku o rachunek należy w aplikacji organizatora wprowadzić kod otrzymany od Polecającego wraz z jego imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail (użytymi podczas rejestracji w promocji).

Osoba Polecona może wykorzystać kod tylko od jednego Polecającego. Regulamin umożliwia także, aby Polecony mógł zostać jednocześnie Polecającym.

Premia dodatkowa zostanie wypłacona wraz z premią podstawową. Pełny regulamin promocji przeczytasz na stronie organizatora.

Konto Jedyne w Toyota Banku

Konto Jedyne w Toyota Banku to rachunek osobisty, która można polecić przede wszystkim osobom zmotoryzowanym, a to ze względu na program moneyback, pozwalający zyskać nawet 10% wydatków na paliwo. Parametry konta są następujące:

 • 2,49 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku – opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą debetową na min. 400 zł miesięcznie. Bank zwraca uczestnikom promocji tę opłatę, dopóki posiadają obie lokaty aktywne (nie później niż do końca 2017 r.).
 • bezpłatna obsługa karty debetowej;
 • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty gotówki z bankomatów w kraju, 4,50 zł za każdą kolejną wypłatę.

Komentarz redakcji

Kolejna z promocji Toyota Banku i Agory to niejako połączenie wcześniejszych akcji. Z oferty ponownie mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, jednak na bardziej wyśrubowanych warunkach.

Tym razem należy założyć aż dwie lokaty i to o różnym okresie lokowania środków. Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem 2,5% oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy ze stawką 2,3% to przy obecnych warunkach rynkowych naprawdę korzystne lokaty. Jeśli dodamy do tego 140 zł lub 70 zł premii podstawowej i 250 zł nagrody za polecenie, nasz efektywny zysk z obu depozytów może jeszcze wzrosnąć.

Pomimo całkiem atrakcyjnych premii nowa odsłona promocji produktów Toyota Banku jest dość skomplikowana. Należy pamiętać o założeniu aż dwóch lokat na łączną kwotę min. 10 000 zł i utrzymać je przez wymagany okres. Dodatkową premię za polecenie możemy zyskać tylko wtedy, kiedy zarówno my, jak i nasi znajomi spełnimy wszystkie warunki akcji, warto więc mieć to na uwadze, zanim skorzystamy z promocji.

Ocena redakcji:

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze