My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Getin Bank przedłużył ofertę Lokaty na Nowe Środki IX. W odświeżonej osłonie zmniejszono jednak oprocentowanie. W analizie omawiamy, na jakich warunkach możesz obecnie założyć ten depozyt. 

Ocena redakcji:

2,4% na 3-miesięcznej e-Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku

Aktualizacja:
Portrait
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora wspierającego oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
2,4% na 3-miesięcznej e-Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku
Źródło: strona Getin Banku

e-Lokata na Nowe Środki w Getin Banku to depozyt zakładany na 3 lub 12 miesięcy. W zależności od tego, który wariant wybierzesz, możesz zyskać oprocentowanie od 2,2% do 2,4% w skali roku. Aby skorzystać z oferty, nie potrzebujesz posiadać konta osobistego w tym banku. Do promocji możesz przystąpić do 3 lipca.

Szczegóły lokaty

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli oprocentowania. e-Lokata na Nowe Środki dostępna jest w dwóch wariantach:  

 • na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,40%,

 • na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,20%. 

Minimalna kwota lokaty to 500 zł, maksymalna zaś – aż 1 mln zł. Możesz założyć tylko jeden taki depozyt w danej edycji. Co to oznacza? Jeśli założyłeś e-Lokatę na Nowe Środki np. w I edycji, to możesz założyć po jednej takiej lokacie także w edycjach kolejnych.

Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Depozyt tylko dla nowych środków 

Jak sama nazwa wskazuje, e-Lokata na Nowe Środki dotyczy wyłącznie nadwyżki ponad saldo ze wszystkich rachunków, jakie klient posiada w Getin Banku, na dzień 6 czerwca 2019 r. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem tej instytucji.  

Odnawianie e-Lokaty na Nowe Środki 

Niezależnie od okresu zapadalności e-Lokata na Nowe Środki może być depozytem odnawialnym lub nieodnawialnym. Wszystko zależy od tego, czy posiadasz rachunek osobisty w Getin Banku i za pomocą jakiego kanału otwierałeś lokatę. I tak: 

 • e-Lokata zostanie automatycznie depozytem odnawialnym, jeżeli zakładasz ją poprzez stronę internetową Getin Banku lub poprzez bankowość internetową, ale nie posiadasz konta osobistego lub oszczędnościowego w tym banku;

 • jeżeli posiadasz konto w Getin Banku i otwierasz e-Lokatę na Nowe Środki poprzez bankowość internetową, to możesz wybrać, czy chcesz, aby depozyt był odnawialny czy nie. 

e-Lokata na Nowe Środki odnawia się na poniższych warunkach: 

 • oprocentowanie wyliczane na podstawie stopy referencyjnej NBP –0,25 p.p. dla lokaty trzymiesięcznej;

 • oprocentowanie oparte o stopę referencyjną NBP dla lokaty 12-miesięcznej. 

Ile możesz zarobić na e-Lokacie na Nowe Środki? 

A teraz najważniejsze - sprawdźmy, ile możemy zyskać na e-Lokacie. W poniższej tabeli prezentujemy wysokość zysku netto z e-Lokaty na Nowe Środki dla depozytu 3-miesięcznego:

Zysk* z e-Lokaty na Nowe Środki na 3 miesiące
Kwota Lokaty Zysk z lokaty
1 000 zł 5 zł
5 000 zł 24 zł
10 000 zł 49 zł
20 000 zł 97 zł
50 000 zł 243 zł
100 000 zł 486 zł
200 000 zł 972 zł
400 000 zł 1 944 zł
430 000 zł 2 090 zł
500 000 zł 2 430 zł
1 000 000 zł 4 860 zł

Kliknij, aby powiększyć
Jak widzisz, dla niższych kwot zysk z lokaty jest niewielki; jeśli jednak zdeponujesz wyższą kwotę (np. 200 000 zł) to Twój zysk po 3 miesiącach wyniesie prawie 1 tys. zł.

Jak założyć e-Lokatę na Nowe Środki? 

Aby założyć e-Lokatę na Nowe Środki, nie musisz wcale posiadać konta osobistego ani oszczędnościowego w Getin Banku.  

Depozyt otwierasz za pomocą bankowości internetowej (jeśli jesteś klientem Getin Banku) lub za pomocą tej strony internetowej banku (jeśli klientem Getin Banku jeszcze nie jesteś)

Ważne: zakładając e-Lokatę na Nowe Środki, musisz wyrazić zgody marketingowe.

Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet 3,5% 

Obecnie oszczędzający w Getin Banku mogą sporo zyskać: poza ofertą lokat bank proponuje jeszcze Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 3,5% dla kwot do 10 000 zł przez cały rok. Dodatkowo można skorzystać z 3,0% dla nowych środków do 400 000 zł przez 4 miesiące. Więcej o tej ofercie przeczytasz w naszej dokładnej analizie Konta Oszczędnościowego w Getin Banku.

Warto także wspomnieć, że Konto Oszczędnościowe to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku i numer 1 w naszym rankingu rachunków oszczędnościowych.

Getin Bank a gwarancja bezpieczeństwa 

Choć Getin Banku od pewnego czasu przeżywa trudności, to depozyty klientów objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – dla kwot do 100 tys. euro (mniej więcej 430 tys. zł). Jest to kwota ponad dwukrotnie niższa, niż możesz zdeponować na e-Lokacie na Nowe Środki. 

Czy warto zakładać e-Lokatę na Nowe Środki? 

Oferta Getin Banku być może nie jest spektakularna, lecz obecnie i tak stanowi jedną z ciekawszych opcji na rynku lokat. Oprocentowanie na poziomie 2,4% w przypadku lokaty 3-miesięcznej daje niezły zysk netto, jeżeli zdeponujesz na niej wyższe kwoty. Nieco gorzej przedstawia się e-Lokata zakładana na 12 miesięcy, gdyż w tym wariancie oprocentowanie depozytu wynosi 2,2%.

Jednak szczególnie w połączeniu z ofertą Konta Oszczędnościowego (3,5%) e-Lokata na Nowe Środki może być naprawdę atrakcyjną formą pomnażania oszczędności. 

Ocena redakcji:

Zalety

 • Brak konieczności posiadania dodatkowych produktów w tym banku.
 • Możliwość ulokowania zarówno niskich, jak i wysokich kwot.

Wady

 • Możesz założyć tylko jedną taką lokatę.

Przydatne dokumenty

 1. Karta produktu e-Lokaty na Nowe Środki
 2. Regulamin e-Lokaty na Nowe Środki

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze