My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Getin Bank przedłużył ofertę Lokaty na Nowe Środki VIII. W nowej, trzeciej już edycji, zachowane zostały warunki oprocentowania depozytu. Szczegóły odświeżonej oferty znajdziesz w naszej analizie.

Ocena redakcji:

2,8% na 3-miesięcznej e-Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku

Aktualizacja:
Portrait
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora wspierającego oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
2,8% na 3-miesięcznej e-Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku
Źródło: strona Getin Banku

e-Lokata na Nowe Środki w Getin Banku to depozyt zakładany na 3 lub 12 miesięcy. W zależności od tego, który wariant wybierzesz, możesz zyskać oprocentowanie od 2,5% do 2,8% w skali roku. Aby skorzystać z oferty, nie potrzebujesz posiadać konta osobistego w tym banku. Do promocji możesz przystąpić do 12 maja.

Szczegóły lokaty

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli oprocentowania. e-Lokata na Nowe Środki dostępna jest w dwóch wariantach:  

 • na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,80%,

 • na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,50%. 

Minimalna kwota lokaty to 500 zł, maksymalna zaś – aż 1 mln zł. Możesz założyć tylko jeden taki depozyt w danej edycji. Co to oznacza? Jeśli założyłeś e-Lokatę na Nowe Środki np. w I edycji, to możesz założyć po jednej takiej lokacie także w edycjach kolejnych.

Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Depozyt tylko dla nowych środków 

Jak sama nazwa wskazuje, e-Lokata na Nowe Środki dotyczy wyłącznie nadwyżki ponad saldo ze wszystkich rachunków, jakie klient posiada w Getin Banku, na dzień 11 kwietnia 2019 r. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem tej instytucji.  

Odnawianie e-Lokaty na Nowe Środki 

Niezależnie od okresu zapadalności e-Lokata na Nowe Środki może być depozytem odnawialnym lub nieodnawialnym. Wszystko zależy od tego, czy posiadasz rachunek osobisty w Getin Banku i za pomocą jakiego kanału otwierałeś lokatę. I tak: 

 • e-Lokata zostanie automatycznie depozytem odnawialnym, jeżeli zakładasz ją poprzez stronę internetową Getin Banku lub poprzez bankowość internetową, ale nie posiadasz konta osobistego lub oszczędnościowego w tym banku;

 • jeżeli posiadasz konto w Getin Banku i otwierasz e-Lokatę na Nowe Środki poprzez bankowość internetową, to możesz wybrać, czy chcesz, aby depozyt był odnawialny czy nie. 

e-Lokata na Nowe Środki odnawia się na poniższych warunkach: 

 • oprocentowanie wyliczane na podstawie stopy referencyjnej NBP –0,25 p.p. dla lokaty trzymiesięcznej;

 • oprocentowanie oparte o stopę referencyjną NBP dla lokaty 12-miesięcznej. 

Ile możesz zarobić na e-Lokacie na Nowe Środki? 

A teraz najważniejsze - sprawdźmy, ile możemy zyskać na e-Lokacie. W poniższej tabeli prezentujemy wysokość zysku netto z e-Lokaty na Nowe Środki dla depozytu 3-miesięcznego:

Zysk* z e-Lokaty na Nowe Środki na 3 miesiące
Kwota Lokaty Zysk z lokaty
1 000 zł 6 zł
2 000 zł 11 zł
5 000 zł 28 zł
10 000 zł 57 zł
20 000 zł 113 zł
50 000 zł 284 zł
100 000 zł 567 zł
200 000 zł 1 134 zł
400 000 zł 2 268 zł
430 000 zł 2 438 zł
500 000 zł 2 835 zł
1 000 000 zł 5 670 zł

Zysk z e-Lokaty na Nowe Środki na 3 miesiące
Kliknij, aby powiększyć

Jak widzisz, dla niższych kwot zysk z lokaty jest niewielki; jeśli jednak zdeponujesz wyższą kwotę (np. 200 000 zł) to Twój zysk po 3 miesiącach wyniesie ponad 1 300 zł.

Jak założyć e-Lokatę na Nowe Środki? 

Aby założyć e-Lokatę na Nowe Środki, nie musisz wcale posiadać konta osobistego ani oszczędnościowego w Getin Banku.  

Depozyt otwierasz za pomocą bankowości internetowej (jeśli jesteś klientem Getin Banku) lub za pomocą tej strony internetowej banku (jeśli klientem Getin Banku jeszcze nie jesteś)

Ważne: zakładając e-Lokatę na Nowe Środki, musisz wyrazić zgody marketingowe.

Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet 3,5% 

Obecnie oszczędzający w Getin Banku mogą sporo zyskać: poza ofertą lokat bank proponuje jeszcze Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 3,5% dla kwot do 10 000 zł przez cały rok. Dodatkowo można skorzystać z 3,4% dla nowych środków do 400 000 zł przez 4 miesiące. Więcej o tej ofercie przeczytasz w naszej dokładnej analizie Konta Oszczędnościowego w Getin Banku.

Warto także wspomnieć, że Konto Oszczędnościowe to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku i numer 1 w naszym rankingu rachunków oszczędnościowych.

Getin Bank a gwarancja bezpieczeństwa 

Choć Getin Banku od pewnego czasu przeżywa trudności, to depozyty klientów objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – dla kwot do 100 tys. euro (mniej więcej 430 tys. zł). Jest to kwota ponad dwukrotnie niższa, niż możesz zdeponować na e-Lokacie na Nowe Środki. 

Czy warto zakładać e-Lokatę na Nowe Środki? 

Oferta Getin Banku być może nie jest spektakularna, lecz obecnie i tak stanowi jedną z ciekawszych opcji na rynku lokat. Oprocentowanie na poziomie 2,8% w przypadku lokaty 3-miesięcznej daje dość przyzwoity zysk netto, jeżeli zdeponujesz na niej wyższe kwoty. Nieco gorzej przedstawia się e-Lokata zakładana na 12 miesięcy, gdyż w tym wariancie oprocentowanie depozytu wynosi 2,5%.

Jednak szczególnie w połączeniu z ofertą Konta Oszczędnościowego (3,5%) e-Lokata na Nowe Środki może być naprawdę atrakcyjną formą pomnażania oszczędności. 

Ocena redakcji:

Zalety

 • Brak konieczności posiadania dodatkowych produktów w tym banku.
 • Możliwość ulokowania zarówno niskich, jak i wysokich kwot.

Wady

 • Możesz założyć tylko jedną taką lokatę.

Przydatne dokumenty

 1. Karta produktu e-Lokaty na Nowe Środki
 2. Regulamin e-Lokaty na Nowe Środki

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze