My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 3,5% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Portrait
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
Do 3,5% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku
Źródło: strona promocji

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku zostało wprowadzone do oferty we wrześniu 2019 r. Zależnie od promocji, maksymalne oprocentowanie może wynosić od 2,8% w skali roku (w akcji “na nowe środki”) do 3,5% (w promocji “bonus za aktywność”). Warunki prowadzenia tego rachunku są niemal identyczne z tymi, jakie obowiązywały przy dotychczasowym Koncie Oszczędnościowym. Bank dokonał jedynie drobnych zmian w ofercie na plus i na minus.

„Stary” rachunek oszczędnościowy objęty był cyklicznie organizowanymi akcjami promocyjnymi. Skoro Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) zaczyna swoje funkcjonowanie z bonusowym oprocentowaniem, to można mieć nadzieję, że nie będzie to jednorazowy prezent dla klientów, lecz początek „nowej tradycji”. Dodajmy od razu, że do końca 2020 r. przelewy na inne rachunki posiadacza EKO w Getin Banku, bez względu na ich liczbę w miesiącu, będą bezpłatne.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku objęte jest dwoma równolegle trwającymi promocjami oprocentowania. Nie ma absolutnie żadnych przeszkód, byś skorzystał z obu.

„Bonus za aktywność” - 3,5% do 10 000 zł przez rok

Do 30 listopada 2019 r. możesz przystąpić do VI edycji promocji „Bonus za aktywność” adresowanej do nowych klientów i zyskać 3,5% w skali roli przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł. Warunkiem otrzymania tak atrakcyjnego oprocentowanie jest założenie rachunku osobistego w Getin Banku i wykazanie się wymaganą przez bank aktywnością. Zgodnie z regulaminem, musisz zapewnić regularne wpływy na konto osobiste w Getin Banku w minimalnej wysokości 1000 zł. Podkreślmy, że bank nie stawia przy tym specjalnych wymagań co do „wpływu na rachunek”. Wystarczy więc, by był to przelew z rachunku w innym banku lub z konta firmowego w Getin Banku.

Uczestnikiem promocji może zostać każda osoba fizyczna, która od 11 maja 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Ważne, by założyła Konto Proste Zasady lub Konto Noble lub Konto Noble Private Banking oraz wyraziła zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w promocji "Bonus za aktywność"

Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Zysk z odsetek netto

Saldo na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach

1 000 zł

29 zł

1 029 zł

2 500 zł

72 zł

2 572 zł

5 000 zł

143 zł

5 143 zł

7 500 zł

215 zł

7 715 zł

10 000 zł

287 zł

10 287 zł

Oferta „Na nowe środki” - 2,8% przez 4 miesiące do 200 000 zł

Premia za aktywne korzystanie z rachunku osobistego to nie jedyny bonus, jaki oferuje Getin Bank. Cyklicznie jest też organizowana promocja „Na nowe środki”. W jej ramach podwyższonym oprocentowaniem obejmowane są kwoty oszczędności stanowiące nadwyżkę ponad saldo na rachunkach klienta w Getin Banku w określonym dniu.

Warunki oferty

Elastyczne Konto Oszczędnościowe objęte jest takim bonusem od 23 września 2019 r. Do promocji możesz przystąpić, wpłacając pieniądze na EKO do 3 listopada 2019 r. Podwyższone oprocentowanie dla kwot do 200 000 zł wynosi 2,8% w skali roku, natomiast środki z przedziału 200 000 - 400 000 zł są oprocentowane 2,0% w skali roku. Bonusowe oprocentowanie jest naliczane przez 122 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków.

Kto skorzysta z bonusu?

Tak atrakcyjne warunki mogą uzyskać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Getin Banku. Ważne, by posiadali w tym banku rachunek osobisty (np. Konto Proste Zasady), Elastyczne Konto Oszczędnościowe w wersji indywidualnej (dodanie współwłaściciela skutkuje obniżeniem oprocentowania do standardowego) oraz nie mieli wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych.

Z udziału w ofercie wykluczeni są klienci Getin Banku, którym w okresie od 23 września do 3 listopada 2019 r. kończy się promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego uzyskane w poprzednich edycjach akcji „na nowe środki”.

„Nowe środki” – jak bank je oblicza?

„Nowe środki” obliczane są jako nadwyżka ponad stan środków danego klienta w Getin Banku w dniu 17 września 2019 r. na kontach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach przejściowych oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku – 2,8% przez 4 miesiące (promocja "Na nowe środki")

Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Zysk z odsetek netto

Saldo na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym po 4 miesiącach

1 000 zł

8 zł

1 008 zł

5 000 zł

38 zł

5 038 zł

10 000 zł

76 zł

10 076 zł

20 000 zł

152 zł

20 152 zł

50 000 zł

379 zł

50 379 zł

100 000 zł

758 zł

100 758 zł

200 000 zł

1 516 zł

201 516 zł

Oprocentowanie standardowe

Podstawowe oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego, dotyczące wszystkich środków poza promocją oraz dla nadwyżek pod 400 000 zł w okresie promocyjnym, wynika z Tabeli oprocentowania kont osobistych oraz kont oszczędnościowych i wynosi 0,5% w skali roku.

Możesz zmaksymalizować zyski

Jak wspomnieliśmy, Getin Bank nie zabrania uczestniczenia w obu akcjach, wręcz zachęca do tego na swojej stronie internetowej. Ulokowanie 10 000 zł w promocji „Bonus za aktywność” zapewni oprocentowanie 3,5% w skali roku Twoich oszczędności aż przez 12 miesięcy, a dodatkowe środki będą „pracowały” na 2,8% (do 200 000 zł) lub 2,0% (dla kwot z przedziału od 200 000 zł do 400 000 zł). Gdybyś wpłacił na EKO wyższą kwotę, to nadwyżka ponad 400 000 zł będzie oprocentowana 0,5%.

Przypominamy, że w przypadku „nowych środków” podwyższone oprocentowanie naliczane jest przez 122 dni od daty wpływu pieniędzy na EKO.

Gdy będzie się zbliżał koniec okresu promocyjnego, zachęcamy, byś spojrzał na nasz ranking kont oszczędnościowych, w którym zawsze znajdziesz aktualne oferty dostępne na rynku.

Koniec promocyjnego oprocentowania - co dalej?

Patrząc na dotychczasowe działania Getin Banku, można założyć, że akcja "na nowe środki" będzie kontynuowana cyklicznie. Zapewne będzie też obowiązywała zasada, że w danej edycji nie mogą brać udziału Ci, którym w czasie jej trwania kończy się bonusowe oprocentowanie uzyskane w trakcie poprzednich odsłon promocji. Sugerujemy więc korzystanie z promocyjnego oprocentowania do ostatniego dnia jego obowiązywania (przypominamy, że okres 122 dni jego podwyższenia liczony jest od dnia wpływu pierwszych nowych środków do Getin Banku), potem przekazanie pieniędzy do innego banku (w podjęciu decyzji pomoże nasz ranking kont oszczędnościowych), by w momencie startu kolejnej edycji akcji "na nowe środki" móc z nimi wrócić do Getin Banku.

O innych możliwych działaniach w chwili zakończenia promocyjnego oprocentowania pisaliśmy w tym tekście.

Warunki prowadzenia Elastycznego Konta Oszczędnościowego

Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest otwierane i prowadzone za darmo. Standardowo pierwsza wypłata w miesiącu z niego jest bezpłatna, a za każdą następną bank pobiera prowizję w wysokości 9 zł. Do końca 2020 r. trwa promocja, w której wszystkie przelewy internetowe z EKO na inne konto jego posiadacza w Getin Banku są darmowe.

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja, czyli dopisanie należnych posiadaczowi EKO odsetek, następuje na koniec miesiąca. Od tej reguły jest jeden wyjątek. Podwyższone oprocentowanie w ramach promocji „Bonus za aktywność” pojawi się na Twoim rachunku do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki promocji, czyli zapewniłeś wpływ na rachunek osobisty w wysokości min. 1000 zł.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Wpłacając do Getin Banku kwoty do 100 000 euro (ok. 430 000 zł), nie musisz się martwić o bezpieczeństwo pieniędzy. Są one bowiem objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie kłopotów banku odzyskasz swoje oszczędności szybko i w całości.

Szczegółowe informacje na temat gwarancji BFG znajdziecie tutaj.

Jak otworzyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Posiadacze dotychczasowych Kont Oszczędnościowych w Getin Banku mogą je przekształcić w Elastyczne Konto Oszczędnościowe w placówce banku lub dzwoniąc na jego infolinię.

Jeśli nie korzystałeś dotąd z konta oszczędnościowego Getin Banku, ale jesteś klientem tej instytucji, szybko i bezproblemowo otworzysz EKO, składając wniosek w bankowości elektronicznej (w sekcji „Oferty i wnioski”).

Nowi klienci muszą zacząć od założenia w Getin Banku konta osobistego, do czego wystarczy wypełnienie wniosku na stronie internetowej banku. Pamiętaj o konieczności wyrażenia zgód marketingowych i poprawnym wpisaniu danych kontaktowych (numer telefonu, adres e-mail).

Atrakcyjne Konto Proste Zasady

Wiesz już, że z podwyższonego oprocentowania możesz skorzystać w Getin Banku tylko wtedy, gdy założysz w nim rachunek osobisty. Spójrzmy więc na warunki prowadzenia Konta Proste Zasady.

Jego posiadacze w wieku 18-26 lat korzystają z niego bezwarunkowo bezpłatnie. Starsi muszą zapłacić 8 zł/miesiąc, chyba że wykonają w danym okresie choćby jedną transakcję bezgotówkową wydaną do rachunku kartą debetową. Wtedy bank nie pobiera żadnej opłaty.

Wydanie i korzystanie z karty debetowej też jest darmowe, podobnie wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną analizą Konta Proste Zasady.

Propozycja godna rozważenia

Doceniamy, że wprowadzając do swojej oferty Elastyczne Konto Oszczędnościowe, Getin Bank nie obniżył promocyjnego oprocentowania. Aktualna oferta – 2,8% dla kwot do 200 000 zł i 2,0% dla przedziału od 200 000 zł do 400 000 zł - to godne uwagi warunki. Oprocentowanie poza promocją i dla wyższych kwot na poziomie 0,5% w skali roku to mniej więcej rynkowy standard.

Warto też podkreślić, że do końca 2020 r. możesz swobodnie w bankowości elektronicznej przelewać pieniądze z EKO na swoje rachunki w Getin Banku, nie ponosząc za to żadnych opłat. To rzadko stosowane rozwiązanie. Na ogół darmowa jest tylko jedna, dwie wypłaty.

Uwzględniając wszystkie warunki prowadzenia Elastycznego Konta Oszczędnościowego, możemy je polecić wszystkim oszczędzającym, którzy chcą otrzymać wysokie oprocentowanie, a przy tym mieć stały, nieograniczonych dostęp do swoich oszczędności. Konieczność posiadania rachunku osobistego nie jest – naszym zdaniem – istotnym ograniczeniem, gdyż do tego, by był on bezpłatny, wystarczy wykonanie tylko jednej transakcji bezgotówkowej na dowolną kwotę w miesiącu.

Ocena redakcji:

Zalety

  • jedno z najlepiej oprocentowanych kont na rynku (maksymalnie 3,5%)
  • wysoka kwota maksymalna (400 000 zł)
  • Do końca 2020 r. bezpłatne wszystkie przelewy wewnętrzne z rachunku

Wady

  • konieczność posiadania konta osobistego w Getin Banku

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty "Bonus za aktywność"
  2. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym"
  3. Tabela oprocentowania Kont osobistych i Kont oszczędnościowych

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze