My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 2,0% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
Do 2,0% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku
Źródło: strona banku

Aktualnie trwają dwie atrakcyjne promocje Elastycznego Konta Oszczędnościowego oferowanego przez Getin Bank, w ramach których można uzyskać oprocentowanie 0,5% lub 2% w skali roku. Różna jest też maksymalna kwota i czas obowiązywania podwyższonego oprocentowania: 400 tys. zł, 3 miesiące – w akcji "na nowe środki" lub 10 tys. zł, 12 miesięcy – w promocji "bonus za aktywność".

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) Getin Bank wprowadził do swojej oferty jesienią 2019 r. i od tego czasu rachunek objęty jest nieustannie promocjami. Bank pozostaje wierny tej zasadzie, a oprocentowanie systematycznie dopasowywane jest do sytuacji na rynku finansowym.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku objęte jest dwoma równolegle trwającymi promocjami oprocentowania. Nie ma absolutnie żadnych przeszkód, byś skorzystał z obu.

„Bonus za aktywność” - 2,0% do 10 000 zł przez rok

Do 30 listopada 2021 r. możesz przystąpić do nowej edycji promocji „Bonus za aktywność” adresowanej do nowych klientów i zyskać 2,0% w skali roli przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł. Warunkiem otrzymania tak atrakcyjnego oprocentowanie jest założenie rachunku osobistego w Getin Banku i wykazanie się wymaganą przez bank aktywnością. Zgodnie z regulaminem musisz zapewnić regularne wpływy na konto osobiste w Getin Banku w minimalnej wysokości 2000 zł. Podkreślmy, że bank nie stawia przy tym specjalnych wymagań co do „wpływu na rachunek”. Wystarczy więc, by był to przelew z rachunku w innym banku lub z konta firmowego w Getin Banku.

Uczestnikiem promocji może zostać każda osoba fizyczna, która między 1 września 2019 r. a 31 sierpnia 2021 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Ważne, by założyła Konto Proste Zasady lub Konto Noble lub Konto Noble Private Banking oraz wyraziła zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym. Z naszym kodem 1T5XG6 otrzymasz dodatkowo 50 zł w programie poleceń.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w promocji "Bonus za aktywność"

Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Zysk z odsetek netto

Saldo na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach

1 000 zł

16 zł

1 016 zł

2 500 zł

41 zł

2 541 zł

5 000 zł

81 zł

5 081 zł

7 500 zł

122 zł

7 622 zł

10 000 zł

162 zł

10 162 zł

Oferta „Na nowe środki” - 0,5% przez 3 miesiące do 400 000 zł

Premia za aktywne korzystanie z rachunku osobistego to nie jedyny bonus, jaki oferuje Getin Bank. Cyklicznie jest też organizowana promocja „Na nowe środki”. W jej ramach podwyższonym oprocentowaniem obejmowane są kwoty oszczędności stanowiące nadwyżkę ponad saldo na rachunkach klienta w Getin Banku w określonym dniu.

Warunki oferty

Do aktualnej promocji możesz przystąpić, wpłacając pieniądze na EKO do 28 października 2021 r. Podwyższone oprocentowanie dla kwot do 400 000 zł wynosi 0,5% w skali roku.

Bonusowe oprocentowanie jest naliczane przez 3 miesiące od dnia pierwszej wpłaty nowych środków.

Kto skorzysta z bonusu?

Tak atrakcyjne warunki mogą uzyskać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Getin Banku. Ważne, by posiadali w tym banku rachunek osobisty (np. Konto Proste Zasady), Elastyczne Konto Oszczędnościowe w wersji indywidualnej (dodanie współwłaściciela skutkuje obniżeniem oprocentowania do standardowego) oraz nie mieli wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych.

Z udziału w ofercie wykluczeni są klienci Getin Banku, którym w okresie od 30 września do 28 października 2021 r. skończy się promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego uzyskane w poprzednich edycjach akcji „na nowe środki”.

„Nowe środki” – jak bank je oblicza?

„Nowe środki” obliczane są jako nadwyżka ponad stan środków danego klienta w Getin Banku w dniu 26 września 2021 r. na kontach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach przejściowych oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku – 0,5% przez 3 miesiące (promocja "Na nowe środki")

Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Zysk z odsetek netto

Saldo na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1 000 zł

1 zł

1 001 zł

5 000 zł

5 zł

5 005 zł

10 000 zł

10 zł

10 010 zł

20 000 zł

20 zł

20 020 zł

50 000 zł

51 zł

50 051 zł

100 000 zł

101 zł

100 101 zł

200 000 zł

203 zł

200 203 zł

300 000 zł 304 zł 300 304 zł
400 000 zł 405 zł 400 405 zł

Oprocentowanie standardowe

Podstawowe oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego, dotyczące wszystkich środków poza promocją, wynika z Tabeli oprocentowania kont osobistych oraz kont oszczędnościowych i wynosi 0,15% w skali roku.

Możesz zmaksymalizować zyski

Jak wspomnieliśmy, Getin Bank nie zabrania uczestniczenia w obu akcjach, wręcz zachęca do tego na swojej stronie internetowej. Ulokowanie 10 000 zł w promocji „Bonus za aktywność” zapewni oprocentowanie 2,0% w skali roku Twoich oszczędności aż przez 12 miesięcy, a dodatkowe środki będą „pracowały” na 0,5% (do 400 000 zł).

Przypominamy, że w przypadku „nowych środków” podwyższone oprocentowanie naliczane jest przez 3 miesiące od daty wpływu pieniędzy na EKO.

Gdy będzie się zbliżał koniec okresu promocyjnego, zachęcamy, byś spojrzał na nasz ranking kont oszczędnościowych, w którym zawsze znajdziesz aktualne oferty dostępne na rynku.

Koniec promocyjnego oprocentowania - co dalej?

Patrząc na dotychczasowe działania Getin Banku, można założyć, że akcja "na nowe środki" będzie kontynuowana cyklicznie. Zapewne będzie też obowiązywała zasada, że w danej edycji nie mogą brać udziału Ci, którym w czasie jej trwania kończy się bonusowe oprocentowanie uzyskane w trakcie poprzednich odsłon promocji. Sugerujemy więc korzystanie z promocyjnego oprocentowania do ostatniego dnia jego obowiązywania (przypominamy, że okres 3 miesięcy jego podwyższenia liczony jest od dnia wpływu pierwszych nowych środków do Getin Banku), potem przekazanie pieniędzy do innego banku, by w momencie startu kolejnej edycji akcji "na nowe środki" móc z nimi wrócić do Getin Banku.

O innych możliwych działaniach pisaliśmy w tekście "Co zrobić po zakończeniu promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego?"

Warunki prowadzenia Elastycznego Konta Oszczędnościowego

Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest otwierane i prowadzone za darmo. Pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna, a za każdą następną bank pobiera prowizję w wysokości 9 zł.

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja, czyli dopisanie należnych posiadaczowi EKO odsetek, następuje na koniec miesiąca. Od tej reguły jest jeden wyjątek. Podwyższone oprocentowanie w ramach promocji „Bonus za aktywność” pojawi się na Twoim rachunku do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki promocji, czyli zapewniłeś wpływ na rachunek osobisty w wysokości min. 2000 zł.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Wpłacając do Getin Banku kwoty do 100 000 euro (ok. 440 000 zł), nie musisz się martwić o bezpieczeństwo pieniędzy. Są one bowiem objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie kłopotów banku odzyskasz swoje oszczędności szybko i w całości.

Szczegółowe informacje na temat gwarancji BFG znajdziecie tutaj.

Jak otworzyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Wniosek o Elastyczne Konto Oszczędnościowe możesz złożyć na tej stronie Getin Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • jedno z najlepiej oprocentowanych kont na rynku (maksymalnie 2,0%)
  • wysoka kwota maksymalna (400 000 zł)

Wady

  • konieczność posiadania konta osobistego w Getin Banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania
  2. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" – edycja 15/2021
  3. Regulamin promocji „Bonus za aktywność” – edycja 4/2021

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze