My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 8% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
Do 8% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)
Źródło: strona banku

W promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego oferowanego przez VeloBank (dawniej Getin Bank) możesz uzyskać oprocentowanie w wysokości 8% dla "nowych środków". Maksymalna kwota i czas obowiązywania podwyższonego oprocentowania to 200 tys. zł i 3 miesiące. Propozycja należy do ścisłej rynkowej czołówki.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) nieustannie objęte jest atrakcyjnymi promocjami. Prowadził je Getin Bank i tradycję tę przejął jego następca, czyli VeloBank. Aktualnie obowiązuje oferta specjalna dotycząca "nowych środków" wpłaconych na ten rachunek.

8% na "nowe środki" przez 3 miesiące do 200 000 zł

Promocja „Na nowe środki” jest organizowana cyklicznie. W jej ramach podwyższonym oprocentowaniem obejmowane są kwoty oszczędności stanowiące nadwyżkę ponad saldo na rachunkach klienta w VeloBanku (dawniej w Getin Banku) w określonym dniu.

Warunki oferty

Do aktualnej promocji możesz przystąpić, wpłacając pieniądze na EKO do 1 czerwca 2023 r.

Bonusowe oprocentowanie jest naliczane przez 3 miesiące od dnia pierwszej wpłaty nowych środków. Dla kwot do 200 000 zł wynosi ono 8%, a dla nadwyżki ponad tę kwotę do 400 tys. zł - 6% w skali roku.

Kto skorzysta z bonusu?

Tak atrakcyjne warunki mogą uzyskać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Getin Banku (obecnie VeloBanku). Ważne, by posiadali w tym banku Elastyczne Konto Oszczędnościowe w wersji indywidualnej (dodanie współwłaściciela skutkuje obniżeniem oprocentowania do standardowego) oraz nie mieli wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych.

Z udziału w ofercie wykluczeni są klienci dawnego Getin Banku, którym w okresie od 7 kwietnia do 1 czerwca 2023 r. skończy się promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego uzyskane w poprzednich edycjach akcji „na nowe środki”.

„Nowe środki” – jak bank je oblicza?

„Nowe środki” obliczane są jako nadwyżka ponad stan środków danego klienta w Getin Banku (obecnie VeloBanku) w dniu 4 kwietnia 2023 r. na kontach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach przejściowych oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Velo Banku (d. Getin Banku) – 8% przez 3 miesiące (promocja "Na nowe środki")

Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Zysk z odsetek netto

Saldo na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1 000 zł

16 zł

1 016 zł

2 500 zł 41 zł 2 541 zł

5 000 zł

82 zł

5 082 zł

10 000 zł

164 zł

10 164 zł

25 000 zł

411 zł

20 411 zł

50 000 zł

821 zł

50 821 zł

75 000 zł 1 232 zł 76 232 zł

100 000 zł

1 643 zł

101 643 zł

125 000 zł 2 053 zł

127 053 zł

150 000 zł 2 464 zł 152 464 zł
175 000 zł 2 875 zł 177 875 zł
200 000 zł 3 286 zł 203 286 zł

Wniosek o Elastyczne Konto Oszczędnościowe złożysz na stronie VeloBanku.

Oprocentowanie standardowe

Podstawowe oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego, dotyczące wszystkich środków poza promocją, wynika z Tabeli oprocentowania kont osobistych oraz kont oszczędnościowych i wynosi w skali roku:

  • 1,5% do 100 tys. zł,
  • 3% dla nadwyżki ponad 100 tys. zł do 400 tys. zł,
  • 6% dla nadwyżki ponad 400 tys. zł do 1 mln zł.

Nadwyżka środków ponad 1 mln zł objęta jest stawką 0%.

Gdy będzie się zbliżał koniec okresu promocyjnego, zachęcamy, byś spojrzał na nasz ranking kont oszczędnościowych, w którym zawsze znajdziesz aktualne oferty dostępne na rynku.

Koniec promocyjnego oprocentowania - co dalej?

Patrząc na dotychczasowe działania promocyjne dotyczące tego rachunku, można założyć, że akcja "na nowe środki" będzie kontynuowana cyklicznie. Zapewne będzie też obowiązywała zasada, że w danej edycji nie mogą brać udziału Ci, którym w czasie jej trwania kończy się bonusowe oprocentowanie uzyskane w trakcie poprzednich odsłon promocji. Sugerujemy więc korzystanie z promocyjnego oprocentowania do ostatniego dnia jego obowiązywania (przypominamy, że okres 3 miesięcy jego podwyższenia liczony jest od dnia wpływu pierwszych nowych środków dna EKO), potem przekazanie pieniędzy do innego banku, by w momencie startu kolejnej edycji akcji "na nowe środki" móc z nimi wrócić do VeloBanku (d.Getin Banku).

O innych możliwych działaniach pisaliśmy w tekście "Co zrobić po zakończeniu promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego?"

Warunki prowadzenia Elastycznego Konta Oszczędnościowego

Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest otwierane i prowadzone za darmo. Bezpłatne są przelewy wewnętrzne dokonywane przez bankowość internetową i mobilną. Jeśli chodzi o pozostałe, to pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna, a za każdą następną bank pobiera prowizję w wysokości 9 zł.

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja, czyli dopisanie należnych posiadaczowi EKO odsetek, następuje na koniec miesiąca.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Wpłacając do VeloBanku (d. Getin Banku) kwoty do 100 000 euro (ok. 450 000 zł), nie musisz się martwić o bezpieczeństwo pieniędzy. Są one bowiem objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie kłopotów banku odzyskasz swoje oszczędności szybko i w całości.

Szczegółowe informacje na temat gwarancji BFG znajdziecie tutaj.

Jak otworzyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Wniosek o Elastyczne Konto Oszczędnościowe możesz złożyć na stronie VeloBanku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • ścisła czołówka rankingu kont oszczędnościowych (maksymalnie 8%)

Wady

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym – edycja 5/2023
  2. Tabela oprocentowania

O banku

VeloBank (dawniej Getin Bank) zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa VeloBanku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze