My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Groupon.pl: 80 zł za założenie Lokaty Bezkompromisowej w BGŻOptima

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Groupon.pl: 80 zł za założenie Lokaty Bezkompromisowej w BGŻOptima
Źródło: strona promocji

Ciekawa promocja dla oszczędzających. Kupując Groupon za jedyne 5 zł, dostajemy możliwość zdobycia premii w wysokości 80 zł oraz osiągnięcie dodatkowych zysków na wysoko oprocentowanej lokacie 2,7%.

Jedyne warunki to otwarcie konta oszczędnościowego SMART oraz Lokaty Bezkompromisowej w banku BGŻ Optima. Oferta jest limitowana, a nagrodę otrzyma tylko 1000 zarejestrowanych uczestników.

Kto może wziąć udział w promocji?

W promocji mogą wziąć wszystkie osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które w ostatnich 12 miesiącach nie były posiadaczami Rachunku Smart ani Rachunku Głównego w banku BGŻ Optima. Dodatkowym warunkiem jest konieczność posiadania konta w serwisie Groupon.

Promocja potrwa do 19 listopada 2017 roku lub do wcześniejszego wyczerpania puli nagród, która liczy łącznie 1000 kodów Groupon.

Co zrobić, aby otrzymać 80 zł premii?

W celu otrzymania nagrody w promocji „Bezkompromisowy bonus”, której organizatorem jest spółka Ad Astra, będziesz musiał wykonać kilka bardzo prostych kroków:

  1. W czasie trwania promocji dokonaj zakupu kodu Groupon. Jego koszt to tylko 5 zł.
  2. Zarejestruj się jako uczestnik promocji na tej stronie: www.bezkompromisowybonus.pl. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, w którym należy podać swoje dane osobowo-kontaktowe oraz wyrazić zgodę na ich przetwarzanie w celach promocji. Uwaga – w formularzu zgłoszeniowym konieczne jest także podanie zakupionego kodu Groupon (otrzymasz go wcześniej na maila). Zgłoszenie do promocji bez jego podawania nie jest możliwe.
  3. Po wysłaniu formularza zostaniesz przekierowany na stronę umożliwiającą założenie i aktywację darmowego w prowadzeniu Konta Smart w banku BGŻ Optima. Uwaga - podczas składania wniosku będziesz musiał wysłać skan swojego dowodu osobistego. Aktywacja konta wiąże się z koniecznością dokonania przelewu z dowolnego rachunku bankowego, którego jesteś posiadaczem (w danych nadawcy przelewu muszą znaleźć się te same dane, które podałeś podczas składania wniosku o konto w BGŻ Optima).
  4. Otwórz 3-miesięczną Lokatę Bezkompromisową i wpłać na nią min. 1 tys. zł. Oprocentowanie lokaty wynosi 2,7%, a maksymalna kwota, którą możesz zdeponować, to 100 tys. zł.
  5. Nie zrywaj lokaty przed 29 stycznia 2018 roku, a po jej zakończeniu jeszcze przez miesiąc - do 28 lutego 2018 r. - pozostaw zdeponowane środki na Koncie Smart.

Celowo wyróżniliśmy fragment o konieczności utrzymania środków z lokaty na koncie oszczędnościowym SMART. Jest to bowiem tzw. haczyk, a zarazem wielka niewiadoma. Aktualne oprocentowanie Konta Smart dla nowych środków wynosi 2,5% do 25 stycznia 2018 r. i jest liczone wg stanu rachunków klienta w banku BGŻOptima na dzień 12 października 2017 r. Nie wiadomo jednak, jakiemu oprocentowaniu i na jakich zasadach będą podlegały środki w lutym. Istnieje przy tym spore ryzyko, że będzie to niska stawka bliska 1,3 - 1,5%.

Przekazanie nagrody

Osoby, które spełnią warunki stawiane przez organizatora, zostaną powiadomione o tym fakcie nie później niż do 15 marca 2018 roku za pośrednictwem wysłanej do nich wiadomości e-mail. Z kolei sama wypłata 80 zł premii nastąpi najpóźniej do końca marca 2018 roku.

Uwaga – aby otrzymać nagrodę do 26 marca 2018 roku musimy zalogować się na stronę podaną przez organizatora (link dostaniemy w wysłanej nam wiadomości e-mail), gdzie należy podać numer naszego konta oszczędnościowego w BGŻ Optima. Jeśli o tym wymogu zapomnimy lub zrobimy to po terminie, nagroda nie zostanie wydana.

Premia zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Ile można zyskać w promocji BGŻ Optima?

W promocji „Bezkompromisowy bonus” najwięcej (kwotowo, nie procentowo) zyskają osoby, które wpłacą na lokatę maksymalną możliwą kwotę, czyli 100 tys. zł. W ich przypadku po 3 miesiącach oszczędzania i potrąceniu podatku „Belki” zysk wyniesie prawie 550 zł, a kiedy do tego doda się oferowaną premię, będzie to aż 626,75 zł.

Kwota lokaty Odsetki netto po zakończeniu lokaty Odsetki netto po zakończeniu lokaty + premia Efektywne oprocentowanie netto w skali roku*
1 000 zł 5,47 zł 85,47 zł 34,2%
3 000 zł 16,40 zł 96,40 zł 12,9%
5 000 zł 27,34 zł 107,34 zł 8,6%
10 000 zł 54,68 zł 134,68 zł 5,4%
20 000 zł 109,35 zł 189,35 zł 3,8%
50 000 zł 273,38 zł 353,38 zł 2,8%
100 000 zł 546,75 zł 626, 75 zł 2,5%

Najwyższe efektywne oprocentowanie osiągną z kolei osoby, które na Lokatę Bezkompromisową wpłacą wymagane minimum w kwocie 1 tys. zł. Po uwzględnieniu zarobionych odsetek i otrzymanej premii ich zysk wyniesie 85,47 zł, czyli 8,54% wpłaconej kwoty.

Komentarz redakcji

Promocja serwisu Groupon.pl i BGŻ Optima to warta rozważenia okazja, aby efektywnie ulokować posiadane oszczędności. Oprócz wysoko oprocentowanej lokaty mamy szansę na zdobycie dodatkowej premii w kwocie 80 zł. To właśnie ta nagroda czyni całą akcję szczególnie atrakcyjną i sprawia, że możliwe do osiągnięcia zyski wielokrotnie przewyższają oferty konkurencji.

Na szczególnie wysoką stopę zwrotu mogą liczyć wpłacający niskie kwoty, takie jak tysiąc, dwa czy pięć tysięcy złotych. Ale na promocji zyskają także zamożniejsi. Jej plusem jest bowiem to, że maksymalna kwota, jaką można ulokować, to aż 100 tys. zł. Warto też dodać, że jeśli z różnych przyczyn zrezygnujemy z udziału w promocji i zerwiemy przedwcześnie lokatę, nie utracimy prawa do naliczonych do tego czasu odsetek.

Potencjalne ryzyka? Widzimy dwa. Po pierwsze, korzystając z promocji tracimy status nowego klienta i możliwość skorzystania z przyszłych promocji depozytowych dla nowych klientów BGŻOptima. Po drugie - w regulaminie promocji widnieje nieco problematyczny warunek utrzymywania środków z lokaty na koncie oszczędnościowym po zakończeniu lokaty.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Bezkompromisowy Bonus"

O banku

BGŻOptima wchodzi w skład BNP Paribas i jest bankiem skoncentrowanym wyłącznie na oszczędzaniu i inwestowaniu. Oferta tej instytucji obejmowała konta oszczędnościowe, lokaty o różnych okresach lokowania środków oraz fundusze inwestycyjne. Depozyty kwartalne Optimy plasują się w czołówce rankingów lokat. Od 14 września 2020 r. bank obsługuje wyłącznie dotychczasowych klientów, a od 4 grudnia 2020 r. działa jako GOoptima.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze