My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

W dniu 24 kwietnia 2014 r. Konto z Lokatą zostało wycofane z oferty Getin Online. Na rynku depozytów nie brakuje jednak okazji do oszczędzania. Sprawdź nasze porównanie lokat terminowych, aby wybrać najlepszą lokatę dla siebie.

Ocena redakcji:

Konto Perfekcyjne z lokatą 6% w Getin Online

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Konto Perfekcyjne z lokatą 6% w Getin Online

Lokata oferowana nowym posiadaczom Konta Perfekcyjnego w Getin Online przyciąga uwagę swoim ponadprzeciętnie wysokim i stałym oprocentowaniem 6% w skali roku. Czy pozostałe parametry tego 3-miesięcznego depozytu są równie korzystne?

Nawet pobieżna analiza rynku depozytów krótkoterminowych doprowadza nas do wniosku, że oprocentowanie na poziomie 6% to obecnie oferta nie tyle rzadka, co wręcz niespotkana. Tym bardziej warto przeanalizować jej szczegóły i poszukać odpowiedzi na pytania: gdzie jest „haczyk” i jakie warunki trzeba spełnić, by założyć lokatę?

Na pierwszy z nich natkniemy się już na wstępnym etapie zainteresowania depozytem. Możesz go bowiem założyć wyłącznie w momencie otwierania rachunku osobistego Konto Perfekcyjne w Getin Online. W praktyce lokata jest dla banku narzędziem marketingowym, służącym do promowania tego konta - narzędziem wyjątkowo skutecznym, gdyż lokata zwróciła także i naszą uwagę.

Skoro mamy do czynienia z zestawem produktów, wypada przedstawić zarówno lokatę 6%, jak i Konto Perfekcyjne. Zacznijmy od krótkiej charakterystyki depozytu.

Lokata 3-miesięczna, 6% w skali roku

Jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie kwartalnego depozytu wynosi aż 6% brutto w skali roku. Po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych oprocentowanie wynosi 4,86%. Oznacza to, że na koniec okresu umownego (wówczas Twoje odsetki są kapitalizowane) zyskasz ok. 1,215%.

Na lokatę możesz wpłacić stosunkowo niewielką kwotę – od 1000 do 5000 zł. Zysk netto dla poszczególnych kwot przedstawiamy poniżej:

Kwota lokaty

Odsetki po opodatkowaniu

Kwota lokaty wraz z odsetkami

1 000 zł

12,15 zł

1 012,15 zł

1 500 zł

18,22 zł

1 518,22 zł

2 000 zł

24,30 zł

2 024,30 zł

2 500 zł

30,37 zł

2 530,37 zł

3 000 zł

36,45 zł

3 036,45 zł

3 500 zł

42,52 zł

3 542,52 zł

4 000 zł

48,60 zł

4 048,60 zł

4 500 zł

54,67 zł

4 554,67 zł

5 000 zł

60,75 zł

5 060,75 zł

Zysk z lokaty 6% Getin Online
Kliknij, aby powiększyć

Możesz podwoić swój zysk, zakładając drugą lokatę

Możliwość wpłaty kwot do 5000 zł sprawia, że nawet przy atrakcyjnym oprocentowaniu zysk z lokaty nie robi wielkiego wrażenia. Wpłacając maksymalną kwotę możesz zyskać nieco ponad 60 zł. Okazuje się jednak, że Getin Bank pozwala na założenie dwóch lokat 6% - jeśli na obu zdeponujesz w sumie 10 000 zł, Twój zysk po 3 miesiącach wyniesie nie 60, a prawie 122 zł. Choć nie ma obowiązku wpłacania na obie lokaty takich samych kwot, to oczywistym jest, że im wyższy kapitał, tym wyższy będzie zysk.

Środki na lokacie (lokatach) są w całości objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Konto Perfekcyjne w Getin Banku

Warunkiem założenia lokaty jest otwarcie Konta Perfekcyjnego, co wcale nie musi okazać się wadą oferty. Wiele zależy od opłat i zasad korzystania z rachunku osobistego. Czy są one korzystne?

Konto Perfekcyjne to nieoprocentowany rachunek stworzony z myślą o klientach odbierający wynagrodzenie za pracę, emeryturę, rentę lub przychody z działalności gospodarczej. Za jego prowadzenie bank pobiera miesięczną opłatę w wysokości 9,99 zł. Sposobem na jej uniknięcie jest zasilenie konta kwotą co najmniej 1000 zł oraz wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę 400 zł.

Warto mieć świadomość, że to właśnie konto, a nie lokata, jest podstawowym składnikiem tego zestawu produktów. Skorzystanie z atrakcyjnego oprocentowania na lokacie jest możliwe wyłącznie pod warunkiem:

  1. aktywacji Konta Perfekcyjnego i zadeklarowania comiesięcznych wpływów na rachunek w wysokości min. 1000 zł przez 30 miesięcy;
  2. podpisania umowy o kartę debetową do rachunku oraz wykonanie przy jej użyciu co najmniej 2 transakcji. Ostatni z warunków musisz spełnić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca trwania lokaty – w przeciwnym wypadku jej oprocentowanie spadnie do poziomu Lokaty Standardowej.

Zamknięcie Konta Perfekcyjnego przed upływem 30 miesięcy będzie skutkowało utratą całości naliczonych na lokacie odsetek.

6% na lokacie tylko po spełnieniu warunków

Oprocentowanie 3-miesięcznego depozytu na poziomie 6% w skali roku to kusząca propozycja. Należy jednak dodać, że atrakcyjne warunki depozytu stanowią jedynie dodatek do oferty Konta Perfekcyjnego – musisz nie tylko je założyć, ale także dość aktywnie z niego korzystać.

Do rozważenia propozycji Getin Banku zachęcamy tych, którzy mają do ulokowania stosunkowo niewielką kwotę (do 10 000 zł), a do tego poszukują rachunku osobistego do odbierania wynagrodzenia lub innych dochodów/przychodów. Jeśli nie spełniasz tych warunków, zapoznaj się z innymi ofertami depozytów. Najciekawsze z nich znajdziesz w naszym rankingu lokat.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Bardzo wysokie oprocentowanie lokaty (6% w skali roku).
  • Możesz założyć dwie lokaty z promocyjnym oprocentowaniem (możliwość podwojenia zysku).

Wady

  • Oferta wyłącznie dla nowych posiadaczy Konta Perfekcyjnego.
  • Możliwość wpłaty jedynie niewielkiej kwoty (do 5 tys. zł na jednej lokacie).

O banku

VeloBank (dawniej Getin Bank) zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa VeloBanku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze