My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

BIZ Bank podwyższył oprocentowanie lokat

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
BIZ Bank podwyższył oprocentowanie lokat

BIZ Bank wprowadził kosmetyczne zmiany w ofercie lokat terminowych dla klientów indywidualnych. Dotychczasową FM Lokatę PRO zastąpiła BIZ Lokata PRO, natomiast FM Lokata Spinająca od teraz określana jest jako SMART Lokata. Istotną nowością jest przeniesienie procesu zakładania depozytów terminowych na odrębną, specjalną stronę internetową (www.smartlokaty.pl), na której w przystępny sposób wyświetlane są lokaty oferowane przez FM Bank PBP (marką pozostaje BIZ Bank, jednak środki lokowane są w FM Banku i chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 000 EUR).

BIZ Lokata PRO

BIZ Lokata PRO to podstawowy depozyt terminowy BIZ Banku. Założenie takiej lokaty wymaga posiadania konta osobistego w tym banku, dlatego warto wziąć to pod uwagę przed wyborem konkretnego produktu oszczędnościowego. Najbardziej atrakcyjne jest oprocentowanie lokaty 4-miesięcznej, półrocznej, a także lokat długoterminowych (na 12 i 24 miesiące). BIZ Lokata PRO zakładana na 4 miesiące oprocentowana jest na 3,7% w skali roku, co obecnie sytuuje tę lokatę w środku naszego rankingu depozytów terminowych. Oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej wynoszące 3,9% należy do najwyższych w swojej kategorii, zaś BIZ Lokaty na 12 miesięcy (3,75%) oraz 24 miesiące (4,05%) także mogą pochwalić się dość wysoką stopą zwrotu.

SMART Lokata

Klienci, którzy nie zamierzają na dłużej wiązać się z BIZ Bankiem (i FM Bankiem), mogą otworzyć SMART Lokatę bez konieczności zakładania rachunku osobistego. Co do zasady środki gromadzone na tym depozycie oprocentowane są o 0,1 p.p. niżej niż dla BIZ Lokaty PRO dla tego samego okresu lokowania środków (co ma zachęcić klientów do skorzystania z wyżej oprocentowanego depozytu z kontem osobistym). Jak już wspomnieliśmy, SMART Lokatę można otworzyć w sklepie lokat FM Banku PBP.

FM Bank może zaskakiwać zmianami wizerunkowymi i produktowymi. Obecne oprocentowanie depozytów terminowych w tym banku niewątpliwie należy do wyższych na rynku, trudno jednak wyrokować, jak długo zostanie ono utrzymane. Warto zaglądać do naszego rankingu lokat, który aktualizowany jest prawie codziennie, aby na bieżąco śledzić zmiany w lokatach terminowych i wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Przeczytaj także

Komentarze