My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3% na 3-miesięcznej lokacie w Citibanku i nawet 360 zł zwrotu moneyback

Redakcja
Redakcja
Tworzymy zespół ekonomistów i redaktorów, których łączy pasja do finansów. Nasza misja: propagujemy świadome „bankowanie” i pomagamy w efektywnym oszczędzaniu.
3% na 3-miesięcznej lokacie w Citibanku i nawet 360 zł zwrotu moneyback
Źródło: Źródło obrazka: strona promocji

Citibank przygotował właśnie atrakcyjną promocję, której uczestnicy mogą założyć wysokooprocentowaną lokatę, a także zyskać do 360 zł premii moneyback. Jedyne stawiane warunki to otwarcie rachunku Citi Priority, zapewnienie salda w wysokości min. 30 tys. zł oraz wykonanie w danym miesiącu przynajmniej trzech przelewów zewnętrznych.

Kto może wziąć udział w promocji?

Uczestnikami promocji mogą być wszystkie pełnoletnie osoby fizyczne, które po 1 stycznia 2016 roku nie posiadały jakiegokolwiek produktu finansowego oferowanego przez Citibank. Warunek ten obejmuje także współposiadaczy oraz pełnomocników rachunków bankowych. Z akcji wyłączone są osoby zawodowo związane z Citibankiem, a także nierezydenci.

Akcja obowiązuje do 31 maja 2018 roku lub do wcześniejszego wyczerpania promocyjnej puli nagród. Nagrody otrzyma pierwsze 2500 osób, które spełni warunki stawiane przez organizatora.

Jak założyć lokatę na 3%?

Aby otrzymać możliwość otwarcia lokaty bankowej na promocyjnych warunkach, należy spełnić następujące warunki:

  1. Do 31 maja 2018 roku zarejestrować się jako uczestnik promocji na stronie promocji.
  2. Do 30 czerwca 2018 roku złożyć wniosek i otworzyć konto osobiste Citi Priority.
  3. Wyrazić zgody na otrzymywanie informacji marketingowych drogą elektroniczną.
  4. Nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarte zostało konto Citi Priority, dokonać wpłat na posiadany rachunek, w wyniku których jego saldo dzienne osiągnie minimum 30 tys. zł.

Pierwsze 2500 osób, które spełni powyższe warunki, otrzyma możliwość założenia 3-miesięcznej lokaty oprocentowanej na 3% w skali roku. Maksymalna kwota depozytu to 20 tys. zł, natomiast minimalna suma pieniędzy, jaką można zdeponować, wynosi 1 tys. zł. Do otwarcia lokaty mogą zostać wykorzystane środki znajdujące się na posiadanym rachunku Citi Priority.

Ile można zyskać na lokacie w Citibanku?

W poniższej tabeli prezentujemy wyliczenie odsetek, jakie można zyskać na promocyjnej lokacie Citibanku w zależności od zdeponowanej kwoty.

Kwota lokaty

Odsetki brutto

Odsetki netto

1 000 zł

7,50 zł

6,08 zł

5 000 zł

37,50 zł

30,38 zł

10 000 zł

75,00 zł

60,75 zł

20 000 zł

150,00 zł

121,50 zł

Jak otrzymać 360 zł zwrotu moneyback?

Osoby, które spełnią warunki opisane w sekcji „Jak założyć lokatę na 3%?”, oprócz wysokooprocentowanego depozytu mają także możliwość zdobycia nawet 360 zł premii moneyback. Aby zyskać te pieniądze, należy w ciągu danego miesiąca wykonać przynajmniej trzy dowolne przelewy z konta Citi Priority na dowolny rachunek zewnętrzny (może być to zarówno rachunek kogoś innego w Citibanku jak i nasz własny w innym banku). Po spełnieniu tego warunku bank zwróci posiadaczowi konta aż 5% kwoty, którą w danym miesiącu wydał za pomocą karty płatniczej (kartę wydaje się bezpłatnie do konta Citi Priority). Miesięczna kwota zwrotu to nawet 30 zł, a ponieważ o nagrodę można ubiegać się przez 12 pełnych miesięcy, oznacza to, że maksymalnie do zdobycia jest aż 360 zł.

Przykład - Jan Kowalski w marcu 2018 roku dokonał trzech przelewów zewnętrznych ze swojego konta w Citi Priority. Łączna suma przelewów wyniosła 1000 zł. W tym samym miesiącu za pomocą posiadanej karty płatniczej rozliczył transakcję w kwocie 500 zł. W związku z tym bank zwróci na konto Jana Kowalskiego 5% pieniędzy wydatkowanych kartą - w tym przypadku będzie to 25 zł.

Uwaga – niespełnienie warunku przyznania premii moneyback w którymś z miesięcy nie powoduje utraty prawa do nagrody w pozostałych miesiącach.

Konto Citi Priority

Citi Priority to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przygotowany przede wszystkim z myślą o zamożniejszych klientach. Jego prowadzenie standardowo kosztuje 30 zł miesięcznie, przy czym utrzymując na nim średniomiesięczne saldo w kwocie 30 tys. zł, opłata nie jest pobierana.

Inny warunek zwolnienia z opłaty za konto to zapewnienie przynajmniej 5 tys. zł wpływu miesięcznie oraz posiadanie aktywnej karty kredytowej. W tym drugim przypadku wyrabiając kartę kredytową np. darmową w użytkowaniu Citi Simplicity, możemy liczyć na atrakcyjną nagrodę np. na bon o wartości 300 zł do wykorzystania na Allegro.

Wszystkie najważniejsze parametry konta Citi Priority wraz z jego szczegółową analizą znaleźć można tutaj.

Zdaniem redakcji

Promocja rachunków Citi Priority domyślnie dedykowana jest osobom z nieco grubszym portfelem. Świadczy o tym m.in. konieczność osiągnięcia salda w wysokości min. 30 tys. zł. Po wywiązaniu się z tego warunku uczestnicy promocji otrzymają możliwość otwarcia promocyjnej, 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 3% rocznie.

Drugą nagrodą w promocji Citibanku jest aż 5-proc. premii moneyback. Aby ją otrzymać, wystarczy wykonać w danym miesiącu trzy dowolne przelewy zewnętrzne, a także aktywnie posługiwać się kartą debetową Citicard. W sumie w ten sposób w ciągu roku zyskać można nawet 360 zł. Przystępując do promocji, warto zwrócić uwagę na koszty związane z prowadzeniem konta Citi Priority. Jeśli przez cały czas utrzymamy na posiadanym rachunku kwotę przynajmniej 30 tys. zł (czyli tyle, ile wynosi początkowa wpłata wymagana przez organizatora), za jego prowadzenie nie zapłacimy ani grosza. Jeśli jednak saldo konta spadnie poniżej tej kwoty, bank naliczy opłatę za prowadzenie konta w wysokości aż 30 zł miesięcznie.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty „Lokata na powitanie w Citi Priority”

O banku

Bank Handlowy - występujący na rynku pod nazwami Citi Handlowy lub Citibank – jest jednym z najstarszych polskich banków, a obecnie należy do międzynarodowej grupy finansowej. Docelowe grupy klientów Handlowego to zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi, jednak o wyższych niż przeciętne dochodach. Oferta depozytowa Citibanku jest dość skromna i obejmuje lokaty internetowe w PLN, EUR, USD i GBP.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze