My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

4% na lokacie w Citibanku + 2000 zł premii w gotówce w promocji rachunku Citigold

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
4% na lokacie w Citibanku + 2000 zł premii w gotówce w promocji rachunku Citigold
Źródło: Strona Citibanku

Choć do niedawna Citibank raczej nie był kojarzony z atrakcyjnymi ofertami depozytowymi, to jednak w ostatnim czasie systematycznie zaczyna się to zmieniać. W swojej najnowszej ofercie dedykowanej klientom z segmentu premium bank pozwala na ulokowanie swoich oszczędności nawet na 4% rocznie, dokładając do tego dodatkowe 2000 zł premii w gotówce.

Osoby zainteresowane ofertą powinny się jednak spieszyć. Promocja jest limitowana, a nagrody otrzyma pierwsze 500 osób, które podpisze umowę o prowadzenie konta Citigold lub Citigold Private Client w Citibanku.

Kto może wziąć udział w promocji?

W ofercie mogą wziąć udział osoby, które po 1 stycznia 2017 roku nie posiadały jakiegokolwiek konta osobistego ani rachunku oszczędnościowego prowadzonego przez Citibank (dotyczy to także współposiadaczy i pełnomocników kont). W promocji nie wezmą za to udziału osoby zawodowo związane z bankiem oraz nierezydenci Polski.

Oferta obowiązuje do 30 września 2018 roku lub do wcześniejszego wyczerpania promocyjnej puli nagród.

Jak założyć lokatę na 4% rocznie?

Możliwość założenia lokaty oprocentowanej na 4% rocznie wymagać będzie od Ciebie spełnienia zaledwie dwóch prostych kroków:

 1. Do końca września 2018 roku otwórz konto osobiste Citigold, a następnie zaakceptuj regulamin promocji i wyraź zgodę na przetwarzanie Twoich danych do celów marketingowych.
 2. Najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia wpłać do Citibanku przynajmniej 450 000 zł.
 3. Po dokonaniu wpłaty będziesz miał dwa miesiące, aby otworzyć 3-miesięczną lokatę terminową z oprocentowaniem 4,0% rocznie. Maksymalna kwota, jaką będziesz mógł na nią wpłacić, to 300 tys. zł. Pozostały kapitał możesz pozostawić na rachunku osobistym, wpłacić na rachunek oszczędnościowy lub na inną lokatę w Citibanku albo po prostu wypłacić ze swojego konta.

Lokata na 3,5% rocznie dla osób z mniejszymi oszczędnościami

Jeśli nie posiadasz lub z różnych względów nie chcesz wpłacać do Citibanku tak dużej kwoty pieniędzy, możesz zdecydować się na drugi z wariantów promocji.

Zgodnie z nim po otwarciu konta Citigold powinieneś przelać na nie minimum 330 tys. zł. Jeśli to zrobisz, otrzymasz możliwość otwarcia 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 3,5% w skali roku, na którą będziesz mógł wpłacić maksymalnie 200 tys. zł.

Jak otrzymać 2000 zł premii gotówkowej?

Poza wysokooprocentowaną lokatą, w promocji Citibanku możesz otrzymać możesz także - bagatela – 2000 zł premii gotówkowej. Aby zdobyć ten cenny bonus, powinieneś jedynie:

 1. Po otwarciu konta Citigold utrzymać przez kolejne pół roku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 300 tys. zł. Do wysokości średniomiesięcznego salda oprócz środków na koncie osobistym wliczają się także pieniądze na lokatach oraz kontach oszczędnościowych.
 2. Przynajmniej raz zaloguj się do systemu bankowości internetowej Citibank Online.

Uwaga – jeśli w którymś z tych sześciu miesięcy łączne saldo Twoich rachunków w Citibanku będzie niższe niż 300 tys. zł, nie tylko utracisz prawo do otrzymania premii, ale także bank naliczy Ci opłatę za prowadzenie konta w kwocie 220 zł miesięcznie.

Przekazanie nagrody

Wszystkie osoby, które wywiążą się z powyższych warunków, otrzymają premię pieniężną w wysokości 2000 zł. Nagroda zostanie wypłacona na rachunek Citigold uczestnika promocji. Przekazanie premii nastąpi nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki dotyczące jej przyznania. Przykładowo, jeśli założymy konto Citigold w czerwcu, wydanie nagrody nastąpi najpóźniej do końca grudnia.

Nagroda zwolniona jest z opodatkowania podatkiem od osób fizycznych w zakresie podanym poniżej:

Nagroda pieniężna przekazana w ramach oferty jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Ile kosztuje konto Citigold?

Citibank wyceniając swoje konto premium, przyjął tradycyjną dla siebie taktykę - rachunek może być całkowicie bezpłatny, ale pod pewnymi warunkami. Jeżeli jednak ich nie spełnimy, automatycznie narażamy się na wysokie koszty.

I tak, prowadzenie konta może być bezpłatne pod warunkiem utrzymania w danym miesiącu średniego salda na wszystkich rachunkach Citibanku na poziomie 300 000 zł. Jeżeli jednak nie uda nam się spełnić tego warunku, bank co miesiąc zainkasuje aż 220 zł.

Na szczęście w przypadku pozostałych usług bankowych jest zdecydowanie taniej:

 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe Elixir,
 • 5 zł za przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir,
 • bezpłatne wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w kraju,
 • bezpłatne wypłaty środków ze wszystkich bankomatów za granicą (uwaga na przewalutowania!).

Z pełnym cennikiem konta Citigold zapoznasz się pod tym adresem.

Czy warto skorzystać z oferty Citibanku?

Jeśli spełnienie warunków stawianych przez organizatora nie stanowi dla Ciebie większego problemu, pora sprawdzić, czy przystąpienie do promocji Citibanku ma w ogóle sens. W naszych kalkulacjach przyjęliśmy następujące założenia:

 • 450 tys. zł – początkowa wpłata na rachunek Citigold
 • 300 tys. zł - średniomiesięczne saldo utrzymywane przez sześć miesięcy;
 • uczestnik promocji otrzymał możliwość otwarcia promocyjnej, 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 4,0% rocznie;
 • uczestnik promocji zdecydował się na założenie lokaty w złotych w kwocie 300 tys. zł (maksymalna możliwa kwota lokaty).

Pierwsze trzy miesiące:

 • 300 tys. zł znajduje się na lokacie bankowej oprocentowanej na 4,0%;
 • Pozostałe środki uczestnik promocji wypłaca ze swojego rachunku Citigold.

Kolejne trzy miesiące:

 • 300 tys. zł + odsetki zarobione na lokacie przenoszone są na konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie do salda 200 tys. zł wynosi 0,8%, natomiast powyżej tej kwoty jest to 0,1%.

Ulokowana kwota

Odsetki netto*

Premia gotówkowa

Odsetki netto + premia

Efektywne oprocentowanie

300 000 zł

2774 zł netto

2000 zł

4774 zł netto

3,93%

Stan konta Citigold
Kliknij, aby powiększyć
Opisany przez nas sposób alokacji swojego kapitału pozwala na zarobienie w ciągu pół roku kwoty 4774 zł netto, co przekłada się na efektywne oprocentowanie wynoszące 3,93% w skali rocznej. Należy zaznaczyć, że jest to wynik aż 2,5-krotnie lepszy niż odsetki na statystycznej lokacie oferowanej obecnie przez polskie banki i zarazem jedna z najlepszych ofert na rynku. Sporym plusem opisanej strategii jest także jej prostota – uzyskanie takiej stopy zwrotu będzie wymagało od Ciebie zaledwie kilku, łatwych do przeprowadzenia operacji bankowych.

Warto także pamiętać, że środki wpłacone do Citibanku objęte są gwarancjami BFG do równowartości 100 tys. euro (ok. 420 tys. zł).

Naszym zdaniem

W naszej opinii oferta Citibanku to ciekawa okazja dla zamożnych osób, aby efektywnie ulokować swój kapitał. Mało jest bowiem na rynku możliwości wpłacenia na lokatę kwot rzędu kilkuset tysięcy złotych i zarobienia przy tym tak wysokich odsetek. Nie należy tu zapominać o dodatkowym plusie, jakim jest dostęp do kompleksowej obsługi z zakresu private bankingu, wliczając w to doradztwo inwestycyjne oraz rozwiązania walutowe.

Tak naprawdę jedynym elementem zniechęcającym do zaangażowania się w promocję Citibanku są wysokie koszty prowadzenia konta Citigold. Co prawda, tak jak pisaliśmy, można ich uniknąć ("wystarczy" średniomiesięczne saldo na poziomie min. 300 tys. zł), ale jeśli przez nieuwagę stan Twojego rachunku spadnie poniżej wymaganej kwoty, wtedy musisz liczyć się z miesięczną opłatą wynoszącą aż 220 zł, a cała oferta znacznie straci na atrakcyjności.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Bardzo wysokie efektywne oprocentowanie inwestycji
 • Możliwość ulokowania bardzo dużych kwot

Wady

 • Konieczność posiadania rachunku osobistego

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin oferty "Lokata na powitanie w Citigold"

O banku

Bank Handlowy - występujący na rynku pod nazwami Citi Handlowy lub Citibank – jest jednym z najstarszych polskich banków, a obecnie należy do międzynarodowej grupy finansowej. Docelowe grupy klientów Handlowego to zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi, jednak o wyższych niż przeciętne dochodach. Oferta depozytowa Citibanku jest dość skromna i obejmuje lokaty internetowe w PLN, EUR, USD i GBP.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze