My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Lokata 5% i 60 zł Premii w Meritum Banku i Comperia Bonus

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Lokata 5% i 60 zł Premii w Meritum Banku i Comperia Bonus

Serwis ComperiaBonus.pl oferuje swoim użytkownikom atrakcyjne premie za założenie Lokaty Start w Meritum Banku. Sama lokata cechuje się stałym, 5% oprocentowaniem. Zyskać można natomiast dużo więcej - bonus w wysokości 60 zł, a dodatkowo jest szansa na wygranie iPhone'a 6, którego wartość wyceniono na 3500 zł.

Warunki są dosyć proste do spełnienia, wystarczy zarejestrować się na stronie Comperii Bonus, podać swoje dane oraz wykonać jedną transakcję za pomocą aplikacji mobilnej banku.

Uczestnictwo w Promocji

Promocja organizowana jest przez spółkę Comperia.pl SA i trwa od 24 września do 31 października 2014 r (choć organizator zastrzega, że oferta może być zakończona wcześniej). Partnerem finansowym akcji jest Meritum Bank – serwis Comperia Bonus pośredniczy tylko w założeniu lokaty i konta, podczas gdy faktycznie są one otwierane w banku. W związku z niniejszym, środki wpłacone na lokatę są w całości gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, które:

 • wyrażą zgodę na marketing produktów banku i przetwarzanie przez bank danych osobowych,
 • zaakceptują regulamin promocji,
 • nie posiadają w Meritum Banku rachunku osobistego na dzień przystąpienia do promocji oraz nie posiadały tego rachunku po 1 października 2013 r.

Dane osobowe przetwarzane są przez spółkę Comperia.pl SA, jednak wykorzystywane są one tylko w ramach promocji i konkursu (nie są udostępniane innym podmiotom).

W ramach promocji można zyskać:

 • odsetki z lokaty oprocentowanej na 5% w skali roku,
 • gwarantowane 55 zł za zarejestrowanie się w promocji,
 • gwarantowane 5 zł za wykonanie co najmniej jednej transakcji przy użyciu aplikacji mobilnej Meritum Banku,
 • dodatkowo można wygrać jednego z pięciu iPhone'ów 6.

Ile Można Zyskać?

Bonus w wysokości 60 zł znacząco podnosi efektywne oprocentowanie lokaty, które w zależności od wpłaconej kwoty wyniesie:

 • 49,4% brutto (40,05% netto) w skali roku - tyle zyskasz, jeżeli wpłacisz 1000 zł: 6,75 zł odsetek + 60 zł premii, czyli łącznie 66,75 zł. Taka kwota uzyskana w 2 miesiące w stosunku do wpłaconego 1000 zł odpowiada właśnie zyskowi 49,4% brutto w skali roku;
 • 13,89% (11,25% netto) w skali roku - tyle wyniesie Twój zysk, jeżeli na lokatę włożysz 5000 zł: 33,75 zł odsetek + 60 zł premii, czyli łącznie 93,75 zł;
 • 9,4% (7,65% netto) w skali roku - tyle zyskasz, jeżeli ulokujesz maksymalną możliwą kwotę (10 000 zł) na tej lokacie: 67,5 zł odsetek + 60 zł premii, czyli łącznie 127,5 zł.

Zauważ, że opisywana promocja jest najbardziej opłacalna dla niższych wkładów. W miarę możliwości warto zatem namówić rodzinę do skorzystania z tej oferty, np. dzieląc docelową kwotę na kilka części. Pamiętaj, że jedna osoba może tylko raz skorzystać z tej promocyjnej oferty. Jeżeli chcesz założyć kilka lokat to musisz: a) posłużyć się różnymi adresami mailowymi dla każdej osoby oraz b) podać dane osoby, która wyrazi na to zgodę i nie posiada ROR-a w Meritum Banku!

55 zł za Założenie Lokaty Start w Comperia Bonus

W ramach promocji użytkownicy serwisu Comperia Bonus mogą zyskać 55 zł premii za założenie Lokaty Start w Meritum Banku.

Oto, co należy zrobić, aby mieć prawo do bonusu:

 1. W okresie promocji – od 24 września do 31 października 2014 r. - zarejestrować się na stronie internetowej www.comperiabonus.pl, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu ORAZ złożyć za pośrednictwem tej strony wniosek o Proste Konto Osobiste w Meritum Banku.
 2. Uwaga: w promocji biorą udział tylko rachunki założone za pośrednictwem strony http://www.comperiabonus.pl/ - jeśli założysz konto bezpośrednio ze strony internetowej banku, nie możesz zyskać premii.
 3. Po zawarciu umowy o rachunek osobisty można założyć Lokatę Start przez bankowość elektroniczną lub mobilną Meritum Banku.
 4. Do 3 grudnia 2014 r. utrzymać saldo w kwocie min. 1000 zł na dowolnym rachunku w Meritum Banku (Prostym Koncie Osobistym, Lokacie Start lub innym koncie).
 5. Organizator promocji do 10 grudnia 2014 r. zawiadomi uczestników o przyznaniu premii poprzez wiadomość e-mail – w terminie 5 dni roboczych od otrzymania tej wiadomości należy kliknąć w podany link oraz podać wymagane dane osobowe (imię i nazwisko, numer Twojego rachunku Prostego Konta Osobistego oraz adres zamieszkania).
 6. Uwaga: brak uzupełnienia powyższych danych skutkuje utratą prawa do premii!
 7. Premia zostanie przelana na Proste Konto Osobiste uczestnika do 24 grudnia 2014 r.

5 zł Dodatkowej Premii za Korzystanie z Aplikacji Mobilnej

Uczestnicy, którzy spełnią opisane powyżej warunki uzyskania premii (punkty 1-3 oraz podanie wymaganych danych), mogą zyskać dodatkowe 5 zł, jeśli pobiorą (w okresie promocji) aplikację na telefon komórkowy Meritum Bank Mobilny oraz do 3 grudnia 2014 r. dokonają za jej pośrednictwem przynajmniej jednego przelewu (wewnętrznego lub zewnętrznego). Ta premia zostanie przelana razem z główną nagrodą na Twoje konto osobiste w Meritum Banku.

Premie przyznane w ramach promocji są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Konkurs na Założenie Lokaty na Czas

Promocja Comperia Bonus obejmuje również konkurs związany z Lokatami na Czas w Meritum Banku. Są to kwartalne depozyty dla posiadaczy Prostego Konta Osobistego (lub Meritum Konta Zarabiającego) zakładane przez bankowość mobilną – oferty pojawiają się co pewien czas, a klienci banku są o tym informowani wiadomością SMS lub poprzez stronę internetową. Na taką lokatę można wpłacić od 1 000 do 10 000 zł, a czas na założenie depozytu to tylko kilka godzin.

W konkursie Comperia Bonus na założenie Lokaty na Czas mogą wziąć udział wszystkie osoby, które spełniają warunki uczestnictwa w głównej promocji (czyli wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zaakceptują regulamin oraz nie posiadają rachunku w Meritum Banku) oraz:

 • założą Lokatę na Czas w aplikacji Meritum Bank Mobilny podczas pierwszego udostępnienia Lokat na Czas w trakcie konkursu, czyli od 17 listopada do 17 grudnia 2014 r.,
 • utrzymają założoną lokatę przez co najmniej miesiąc.

W konkursie zwycięży 5 osób, które najszybciej otworzą Lokatę na Czas. Każdy z wygranych otrzyma iPhone'a 6 o wartości 3500 zł oraz nagrodę dodatkową w kwocie 10% wartości telefonu. Zwycięzcy zostaną zawiadomieni o wygranej do 31 grudnia 2014 r.

Proste Konto Osobiste i Lokata Start w Meritum Banku

Powyższe produkty są ze sobą ściśle powiązane i każdy z nich jest naprawdę atrakcyjny.

Proste Konto Osobiste to jeden z najlepszych  i darmowych rachunków osobistych na rynku. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów na terenie kraju. Korzystanie z karty debetowej również nic nie kosztuje, co obecnie jest coraz rzadziej spotykane.

Lokata Start to 2-miesięczny nieodnawialny depozyt dostępny tylko dla posiadaczy Prostego Konta Osobistego (lokatę można założyć w terminie do 30 dni od otwarcia konta). Na lokatę można wpłacić od 1 tys. do 10 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 5% w skali roku.

Opinia Redakcji

Jak to możliwe, że bank chce zapłacić klientom za założenie lokaty? Powody są dwa. Po pierwsze Meritum Bank, jak każda instytucja finansowa, poszukuje klientów i jest w stanie nawet zapłacić potencjalnym zainteresowanym, żeby skorzystali z usług banku. Klient posiadający środki na koncie pozwala bankowi na wykonywanie operacji finansowych, na których ta instytucja zarabia (np. środki z lokat są w części przeznaczane na zabezpieczenie akcji kredytowej prowadzonej przez bank). Klient przywiązuje się też do rachunku osobistego i do samego banku, korzystając z innych jego usług – a to dla takiej instytucji jest bardzo, bardzo ważne i cenne.

Nie jest również wykluczone, że promocja związana jest z dość skomplikowaną sytuacją na rynku depozytów w Polsce – stopy procentowe są niskie, co przekłada się także na oprocentowanie lokat. Klienci niezbyt przychylnie przyglądają się takim warunkom i zakładają mniej depozytów terminowych, a to z kolei niezbyt korzystna sytuacja dla banków, dlatego opracowują one nowe strategie przyciągnięcia odbiorców, wprowadzając różnego rodzaju premie i konkursy.

Po drugie – podając swoje dane osobowe Comperii i bankowi zgadzasz się, aby w przyszłości te podmioty mogły oferować Ci inne interesujące produkty. Oczywiście nie musisz z nich korzystać, dużo osób jednak tak zrobi (ponieważ oferowane produkty będą prawdopodobnie korzystne). Podsumowując: bank i firma Comperia chcą Cię zachęcić premią do swojej oferty. Nie ma w tym nic złego, dopóki zachęta jest przeprowadzana z klasą. A tak w istocie jest.

Promocja Comperia Bonus to kusząca i atrakcyjna oferta dla osób, które chcą założyć konto osobiste w Meritum Banku oraz dysponują pewnymi środkami finansowymi. Złożenie wniosku o Proste Konto Osobiste w ramach oferty Comperii oraz założenie Lokaty Start oprocentowanej stawką 5% w skali roku umożliwia otrzymanie 55 zł premii, a dla klientów korzystających z aplikacji mobilnej dodatkowo 5 zł. Jeśli spełnimy powyższe warunki, a posiadamy dodatkowe środki, możemy także przystąpić do drugiego konkursu i wygrać cennego iPhone'a 6 – wystarczy szybko założyć Lokatę na Czas i utrzymać ją przynajmniej miesiąc. W całej promocji Comperii Bonus do wygrania jest 60 zł plus szansa na iPhone'a (wartego 3500 zł) – oferta warta jest rozważenia.

Ocena redakcji:

Przeczytaj także

Komentarze