My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata została wycofana z oferty banku
Ocena redakcji:

3-miesięczna Lokata Beztroska w Idea Banku: 0,3% w skali roku bez konieczności posiadania konta

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
3-miesięczna Lokata Beztroska w Idea Banku: 0,3% w skali roku bez konieczności posiadania konta
Źródło: strona Idea Banku

Lokata BEZTROSKA to interesująca propozycja wśród depozytów, które można założyć bez konieczności posiadania konta. Oferowane przez nią odsetki to 0,3% w skali roku. Na lokatę możesz wpłacić dowolną kwotę z przedziału od 500 zł do aż 1 mln zł. Unikalnym atutem oferty jest możliwość wcześniejszego zerwania lokaty z zachowaniem wypracowanych odsetek.

W analizie przedstawiamy najważniejsze cechy i parametry Lokaty BEZTROSKIEJ.

Zalety Lokaty BEZTROSKIEJ

Nie musisz posiadać konta osobistego

Zacznijmy jednak od podstaw. Lokata BEZTROSKA to 3-miesięczny depozyt, który oferuje posiadaczom stałe oprocentowanie na poziomie 0,3% w skali roku.

Z oferty może skorzystać właściwie każdy – niezależnie od tego, czy obecnie korzysta z jakichkolwiek innych produktów Idea Banku. Co istotne, możliwe jest otwarcie lokaty bez konieczności wnioskowania o rachunek osobisty.

Dla niskich i wysokich kwot

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność depozytu, jest możliwość wpłaty zarówno niewielkich, jak i bardzo wysokich kwot. Na Lokatę BEZTROSKĄ wpłacisz już od 500 do nawet 1 000 000 zł.

Możesz zerwać lokatę bez utraty odsetek

Ogromną zaletą oferty jest fakt, że możesz ją w każdej chwili zerwać bez utraty odsetek. Oznacza to, że w chwili ewentualnego zerwania lokaty otrzymasz nie tylko kwotę wpłaconego kapitału, ale także wypracowane do tego momentu odsetki.

Odnawialność lokaty

Po upływie okresu umownego lokata zostanie automatycznie odnowiona na warunkach standardowej lokaty 3-miesięcznej:

Zmiany warunków dotyczących odnawialności depozytu możesz dokonać w każdej chwili trwania lokaty za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub w oddziale; co gorsza, że nie zmienisz tego parametru w bankowości internetowej.

Ochrona BFG tylko do równowartości 100 000 euro!

Depozyty w Idea Banku – podobnie jak lokaty w innych bankach – są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak tylko do kwoty 100 tys. euro. Oznacza to, że wpłata na lokatę wyższej kwoty (obecnie powyżej ok. 430 tys. zł) wiąże się z ryzykiem utraty części wpłaconego kapitału.

Jak otworzyć Lokatę BEZTROSKĄ?

Otwarcia lokaty możesz dokonać przez Internet. Szczegółowa procedura różni się w zależności od tego, czy posiadasz dostęp do bankowości elektronicznej/mobilnej Idea Banku (innymi słowy, czy jesteś już jego klientem). Jeśli tak, to wszelkich formalności dopełnisz po zalogowaniu się do systemu i przejściu do zakładki z lokatami.

Lokata BEZTROSKA: zysk bez konsekwencji

Lokata BEZTROSKA z pewnością zasługuje na swoją nazwę. Korzystając z oferty, nie musisz się martwić tym, że nie posiadasz konta w Idea Banku; jak i tym, że w przypadku zerwania lokaty przed upływem 3 miesięcy stracisz prawo do wcześniej wypracowanych odsetek. Oferta Idea Banku jest przejrzysta i dostępna dla każdego. Możliwość wpłat niskich i bardzo wysokich kwot (500 – 1 000 000 zł) jedynie poszerza grono potencjalnie zainteresowanych klientów.

Obecne oprocentowanie Lokaty BEZTROSKIEJ nie stanowi już tak dobrej oferty jak kiedyś w Idea Banku. Miejsce Lokaty BEZTROSKIEJ w rankingu lokat Idea Banku znajdziesz poniżej.

Ranking lokat Idea Bank

Ocena redakcji:

Zalety

  • Możliwość przedterminowego zerwania lokaty bez utraty odsetek.
  • Nie musisz korzystać z innych produktów banku.
  • Możliwość wpłaty niskich i wysokich kwot (500 – 1 mln zł).

Wady

  • Brak możliwości zmiany parametru odnawialności lokaty przez bankowość elektroniczną.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania lokat
  2. Regulamin lokat w Idea Banku

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze