My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3-miesięczna Lokata Beztroska w Idea Banku: 2,7% w skali roku bez konieczności posiadania konta

Portrait
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
3-miesięczna Lokata Beztroska w Idea Banku: 2,7% w skali roku bez konieczności posiadania konta
Źródło: strona Idea Banku

Lokata BEZTROSKA to obcenie jeden z najwyżej oprocentowanych depozytów, jakie można było założyć bez konieczności posiadania konta. Oferowane przez nią odsetki to aż 2,7% w skali roku. Na lokatę możesz wpłacić dowolną kwotę z przedziału d 500 zł do aż 1 mln zł. 

Szczegóły lokaty

Choć Idea Bank zdążył nas przyzwyczaić do interesującej oferty depozytów, to Lokata BEZTROSKA i tak wyróżnia się na ich tle. W tym tekście przedstawimy jej najważniejsze cechy i parametry.

Zalety Lokaty BEZTROSKIEJ

Nie musisz posiadać konta osobistego

Zacznijmy jednak od podstaw. Lokata BEZTROSKA to 3-miesięczny depozyt, który oferuje posiadaczom stałe oprocentowanie na poziomie 2,7% w skali roku.

Z oferty może skorzystać właściwie każdy – niezależnie od tego, czy obecnie korzysta z jakichkolwiek innych produktów Idea Banku. Co istotne, możliwe jest otwarcie lokaty bez konieczności wnioskowania o rachunek osobisty.

Dla niskich i wysokich kwot

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność depozytu, jest możliwość wpłaty zarówno niewielkich, jak i bardzo wysokich kwot. Na Lokatę BEZTROSKĄ wpłacisz już od 500 do nawet 1 000 000 zł.

Możesz zerwać lokatę bez utraty odsetek

Ogromną zaletą oferty jest fakt, że możesz ją w każdej chwili zerwać bez utraty odsetek. Oznacza to, że w chwili ewentualnego zerwania lokaty otrzymasz nie tylko kwotę wpłaconego kapitału, ale także wypracowane do tego momentu odsetki.

Ile zyskasz na Lokacie BEZTROSKIEJ?

Oprocentowanie 2,7% obowiązujące przez 3 miesiące trwania depozytu daje okazję do solidnego zysku na odsetkach. Sprawdźmy, ile w praktyce możesz zyskać na Lokacie BEZTROSKIEJ.

Podane w tabeli kwoty wynikające z odsetek zostały już pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych. Są to więc liczby przedstawiające czysty zysk z lokaty:

Zysk* z Lokaty BEZTROSKIEJ

Kwota lokaty

Zysk z lokaty

Statystyczna lokata bankowa**

500 zł

3 zł

2 zł

1 000 zł

5 zł

3 zł

2 000 zł

11 zł

6 zł

5 000 zł

27 zł

15 zł

10 000 zł

55 zł

30 zł

15 000 zł

82 zł

45 zł

20 000 zł

109 zł

60 zł

50 000 zł

273 zł

151 zł

75 000 zł

410 zł

226 zł

100 000 zł

547 zł

302 zł

150 000 zł

820  zł

453 zł

200 000 zł

1 094 zł

603 zł

250 000 zł

1 367 zł

754 zł

400 000 zł

2 187zł

1 207 zł

430 000 zł 2 351 zł 1 297 zł

500 000 zł

2 734 zł

1 509 zł

1 000 000 zł

5 468 zł

3 017 zł

Zysk z Lokaty Beztroskiej w Idea Banku
Kliknij, aby powiększyć

Odnawialność lokaty

Po upływie okresu umownego lokata zostanie automatycznie odnowiona na warunkach standardowej lokaty 3-miesięcznej, której oprocentowanie wynosi zaledwie… 0,01%.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że zmiany warunków dotyczące odnawialności depozytu możesz dokonać w każdej chwili trwania lokaty za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub w oddziale. W obliczu bardzo niskiego oprocentowania po okresie umownym zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wypłata całości zgromadzonych środków po 3 miesiącach i rozejrzenie się za inną atrakcyjną ofertą depozytową.

Ochrona BFG tylko do równowartości 100 000 euro!

Zysk z lokaty – zwłaszcza dla wyższych kwot – wygląda całkiem nieźle. Po wpłaceniu na Lokatę BEZTROSKĄ choćby 10 000 zł możesz zyskać „na czysto” prawie 55 złotych. W przypadku ulokowania maksymalnej kwoty zysk po upływie terminu depozytu wyniesie aż 5467,50 zł.

Nim jednak damy się ponieść emocjom, warto zwrócić uwagę na istotny fakt. Depozyty w Idea Banku – podobnie jak lokaty w innych bankach – są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak tylko do kwoty 100 tys. euro. Oznacza to, że wpłata na lokatę wyższej kwoty (obecnie powyżej ok. 430 tys. zł) wiąże się z ryzykiem utraty części wpłaconego kapitału.

Jak otworzyć Lokatę BEZTROSKĄ?

Otwarcia lokaty możesz dokonać wyłącznie przez Internet. Szczegółowa procedura różni się w zależności od tego, czy posiadasz dostęp do bankowości elektronicznej/mobilnej Idea Banku (innymi słowy, czy jesteś już jego klientem). Jeśli tak, to wszelkich formalności dopełnisz po zalogowaniu się do systemu i przejściu do zakładki z lokatami.

Nowi klienci Idea Banku chcący skorzystać z oferty muszą wypełnić internetowy wniosek. Następnym krokiem będzie dokonanie wpłaty kapitału na numer rachunku otrzymany od banku w wiadomości e-mail.

Lokata BEZTROSKA: zysk bez konsekwencji

Lokata BEZTROSKA z pewnością zasługuje na swoją nazwę. Korzystając z oferty nie musisz się martwić tym, że nie posiadasz konta w Idea Banku; jak i tym, że w przypadku zerwania lokaty przed upływem 3 miesięcy stracisz prawo do wcześniej wypracowanych odsetek. Oferta Idea Banku jest przejrzysta i dostępna dla każdego. Możliwość wpłat niskich i bardzo wysokich kwot (500 – 1 000 000 zł) jedynie poszerza grono potencjalnie zainteresowanych klientów.

Jedyny problem stanowi oprocentowanie, które – choć dość wyraźnie przewyższa rynkową średnią – dość znacznie ustępuje czołówce depozytów. Już w ofercie Idea Banku znajdziemy lokaty, które proponują wyższy procent. Mamy tu na myśli następujące depozyty kwartalne:

  • Lokatę Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku (dostępna wyłącznie dla nowych klientów Idea Banku, do tego można na nią wpłacić max. 20 tys. zł).
  • Lokatę Happy Pro z oprocentowaniem 3,0% w skali roku (dostępna wyłącznie dla nowych klientów Idea Banku, do tego można na nią wpłacić od 20 do max. 100 tys. zł).

Sam oceń, która z tych propozycji będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Bogata oferta Idea Banku sprawia, że znalezienie lokaty odpowiadającej indywidualnym potrzebom jest znacznie łatwiejsze. Pełen wykaz lokat Idea Banku znajdziesz tutaj.

Ocena redakcji:

Zalety

  • nie musisz korzystać z innych produktów banku
  • możliwość wpłaty niskich i wysokich kwot (500 – 1 mln zł)
  • możliwość przedterminowego zerwania lokaty bez utraty odsetek

Wady

  • bardzo niskie oprocentowanie standardowe (po upływie okresu umownego)
  • niektóre depozyty w Idea Banku oferują nieco wyższe oprocentowanie

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania lokat
  2. Regulamin lokat w Idea Banku

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze