My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3-miesięczna Lokata Beztroska w Idea Banku: 2,5% w skali roku bez konieczności posiadania konta

Aktualizacja:
Portrait
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
3-miesięczna Lokata Beztroska w Idea Banku: 2,5% w skali roku bez konieczności posiadania konta
Źródło: strona Idea Banku

Lokata BEZTROSKA to obecnie jeden z lepiej oprocentowanych depozytów, jakie można założyć bez konieczności posiadania konta. Oferowane przez nią odsetki to niezłe 2,5% w skali roku. Na lokatę możesz wpłacić dowolną kwotę z przedziału od 500 zł do aż 1 mln zł. Unikalnym atutem oferty jest możliwość wcześniejszego zerwania lokaty z zachowaniem wypracowanych odsetek.

Szczegóły lokaty

Choć Idea Bank zdążył nas przyzwyczaić do interesującej oferty depozytów, to Lokata BEZTROSKA i tak wyróżnia się na ich tle. W tym tekście przedstawimy jej najważniejsze cechy i parametry.

Zalety Lokaty BEZTROSKIEJ

Nie musisz posiadać konta osobistego

Zacznijmy jednak od podstaw. Lokata BEZTROSKA to 3-miesięczny depozyt, który oferuje posiadaczom stałe oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku.

Z oferty może skorzystać właściwie każdy – niezależnie od tego, czy obecnie korzysta z jakichkolwiek innych produktów Idea Banku. Co istotne, możliwe jest otwarcie lokaty bez konieczności wnioskowania o rachunek osobisty.

Dla niskich i wysokich kwot

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność depozytu, jest możliwość wpłaty zarówno niewielkich, jak i bardzo wysokich kwot. Na Lokatę BEZTROSKĄ wpłacisz już od 500 do nawet 1 000 000 zł.

Możesz zerwać lokatę bez utraty odsetek

Ogromną zaletą oferty jest fakt, że możesz ją w każdej chwili zerwać bez utraty odsetek. Oznacza to, że w chwili ewentualnego zerwania lokaty otrzymasz nie tylko kwotę wpłaconego kapitału, ale także wypracowane do tego momentu odsetki.

Ile zyskasz na Lokacie BEZTROSKIEJ?

Oprocentowanie 2,5% obowiązujące przez 3 miesiące trwania depozytu daje okazję do niezłego zysku na odsetkach. Sprawdźmy, ile w praktyce możesz zyskać na Lokacie BEZTROSKIEJ.

Podane w tabeli kwoty wynikające z odsetek zostały już pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych. Są to więc liczby przedstawiające czysty zysk z lokaty:

Zysk* z Lokaty BEZTROSKIEJ

Kwota lokaty

Zysk z lokaty

Statystyczna lokata bankowa**

500 zł

3 zł

2 zł

1 000 zł

5 zł

3 zł

2 000 zł

10 zł

6 zł

5 000 zł

25 zł

15 zł

10 000 zł

51 zł

30 zł

20 000 zł

101 zł

60 zł

50 000 zł

253 zł

151 zł

100 000 zł

506 zł

302 zł

200 000 zł

1 013 zł

603 zł

300 000 zł

1 519 zł

754 zł

400 000 zł

2 025 zł

1 207 zł

430 000 zł 2 177 zł 1 297 zł

500 000 zł

2 531 zł

1 509 zł

1 000 000 zł

5 063 zł

3 017 zł

Kliknij, aby powiększyć

Odnawialność lokaty

Po upływie okresu umownego lokata zostanie automatycznie odnowiona na warunkach standardowej lokaty 3-miesięcznej:

Zmiany warunków dotyczących odnawialności depozytu możesz dokonać w każdej chwili trwania lokaty za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub w oddziale; gorsza, że nie zmienisz tego parametru w bankowości internetowej.

Ochrona BFG tylko do równowartości 100 000 euro!

Zysk z lokaty – zwłaszcza dla wyższych kwot – wygląda całkiem nieźle. Po wpłaceniu na Lokatę BEZTROSKĄ choćby 10 000 zł możesz zyskać „na czysto” ok. 51 złotych. W przypadku ulokowania maksymalnej kwoty zysk po upływie terminu depozytu wyniesie aż 5 063 zł.

Nim jednak damy się ponieść emocjom, warto zwrócić uwagę na istotny fakt. Depozyty w Idea Banku – podobnie jak lokaty w innych bankach – są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak tylko do kwoty 100 tys. euro. Oznacza to, że wpłata na lokatę wyższej kwoty (obecnie powyżej ok. 430 tys. zł) wiąże się z ryzykiem utraty części wpłaconego kapitału.

Jak otworzyć Lokatę BEZTROSKĄ?

Otwarcia lokaty możesz dokonać przez Internet. Szczegółowa procedura różni się w zależności od tego, czy posiadasz dostęp do bankowości elektronicznej/mobilnej Idea Banku (innymi słowy, czy jesteś już jego klientem). Jeśli tak, to wszelkich formalności dopełnisz po zalogowaniu się do systemu i przejściu do zakładki z lokatami.

Lokata BEZTROSKA: zysk bez konsekwencji

Lokata BEZTROSKA z pewnością zasługuje na swoją nazwę. Korzystając z oferty nie musisz się martwić tym, że nie posiadasz konta w Idea Banku; jak i tym, że w przypadku zerwania lokaty przed upływem 3 miesięcy stracisz prawo do wcześniej wypracowanych odsetek. Oferta Idea Banku jest przejrzysta i dostępna dla każdego. Możliwość wpłat niskich i bardzo wysokich kwot (500 – 1 000 000 zł) jedynie poszerza grono potencjalnie zainteresowanych klientów.

Obecne oprocentowanie Lokaty BEZTROSKIEJ (2,5%) stanowi jedno z lepszych w obecnej ofercie Idea Banku. Miejsce Lokaty BEZTROSKIEJ w rankingu lokat Idea Banku znajdziesz poniżej.

Ranking lokat Idea Bank

Ocena redakcji:

Zalety

  • Możliwość przedterminowego zerwania lokaty bez utraty odsetek.
  • Nie musisz korzystać z innych produktów banku.
  • Możliwość wpłaty niskich i wysokich kwot (500 – 1 mln zł).

Wady

  • Brak możliwości zmiany parametru odnawialności lokaty przez bankowość elektroniczną.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania lokat
  2. Regulamin lokat w Idea Banku

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze