My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3% na lokacie Alior Banku i 150 zł premii, czyli efektywnie 4,35% zysku dla 50 000 zł. Jak tego dokonać?

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
3% na lokacie Alior Banku i 150 zł premii, czyli efektywnie 4,35% zysku dla 50 000 zł. Jak tego dokonać?
Źródło: strona promocji

W dobie coraz niższego oprocentowania lokat terminowych warto wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, by zmaksymalizować zysk. Przedstawiamy sposób, jak proponowane przez Alior Bank 3% na lokacie „100 dni” zamienić w dużo wyższe. Dla 1000 zł oprocentowanie przekroczy 70%, a dla 50 000 zł wyniesie 4,35%. Wystarczy tylko nieco aktywności.

Nasz pomysł opiera się na połączeniu promocji Konta Jakże Osobistego z oferty Alior Banku z premią wynoszącą 150 zł, z założeniem oprocentowanej na 3% w skali roku lokaty „100 dni”, na której możesz ulokować od 1000 do 50 000 zł. Czasu na decyzję nie jest wiele, bo promocja wspomnianego rachunku trwa tylko do 22 lipca 2019 r.

Kto może zmaksymalizować zyski?

Regulamin promocji dotyczącej Konta Jakże Osobistego wskazuje dość krótki okres karencji, ale dla nas nie ma to znaczenia. Decydujące są zapisy z Tabeli Oprocentowania, które pozwalają na otwarcie lokaty „100 dni” jedynie absolutnie nowym klientom Alior Banku.

Co ważne, może się to stać tylko w ciągu 14 dni od wygenerowania im Karty Klienta i na dodatek muszą być posiadaczami Konta Jakże Osobistego. Jak wspomnieliśmy, rachunek ten jest objęty promocją jeszcze tylko przez kilka dni. Nie warto zatem zwlekać z decyzją.

Warto dodać, że organizatorem akcji jest firma Bonnier Business Polska sp. z o.o., wydawca popularnego serwisu finansowego Bankier.pl. Pełni on rolę pośrednika i wypłaca premię.

150 zł premii pieniężnej za konto osobiste

Akcja dotycząca Konta Jakże Osobistego trwa do 22 lipca 2019 r. W jej ramach wymagane są następujące działania:

 1. Zarejestruj się do udziału w promocji na specjalnej stronie internetowej. Po poprawnej rejestracji organizator prześle Ci wiadomość, w której znajdziesz login i hasło do panelu. Zaloguj się w nim.
 2. Kliknij w link i złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste i kartę debetową. Zauważ, że składasz go na stronie Alior Banku. Wyraź przy tym zgodę na przekazanie przez bank organizatorowi akcji informacji o wywiązaniu się przez Ciebie z zadań wymaganych do otrzymania nagrody.
 3. W ciągu 30 dni od złożenia wniosku podpisz z Alior Bankiem umowę o Konto Jakże Osobiste wraz z kartą debetową. Termin na ten ruch upływa 21 sierpnia 2019 r.
 4. Teraz czas na aktywność. W ciągu 60 dni od otwarcia rachunku, jednak nie później niż do 20 października 2019 r., wykonaj następujące działania:
  • aktywuj aplikację mobilną Alior Banku;
  • wybierz przynajmniej jedną korzyść przypisaną do Konta Jakże Osobistego (np. podwyższone do 3% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – zwracamy uwagę, że to kolejna możliwość powiększenia zysków; pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów w Polsce lub korzystne przewalutowania przy płatnościach w walutach obcych);
  • zapewnij wpływ na Konto Jakże Osobiste na łączną kwotę co najmniej 1000 zł;
  • zrealizuj przynajmniej trzy płatności bezgotówkowe. Dopuszczalne jest płacenie kartą i Blikiem.

Nie ma znaczenia, czy wykonasz transakcję w punktach stacjonarnych czy sklepach internetowych. Nie mogą to być jednak płatności w placówkach z kodami MCC „zakazanymi” przez regulamin. Chodzi m.in. o kasyna i zakłady bukmacherskie i im podobne, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych i internetowe przekazy pieniężne.

Wpływy nie muszą pochodzić z tytułu wynagrodzenia. Możesz po prostu sobie przelać środki ze swojego konta w innym banku.

Czas na wypłatę premii

Informacja o przyznaniu Ci premii zostanie przesłana przez organizatora e-mailem najpóźniej 30 listopada 2019 r. W ciągu 5 dni roboczych od chwili otrzymania wiadomości musisz przekazać we wskazany w e-mailu sposób numer Konta Jakże Osobistego, na które ma zostać przesłana nagroda.

Jeśli o tym zapomnisz, bezpowrotnie stracisz bonus, czyli 150 zł. Przejdzie Ci on koło nosa także wtedy, gdy prześlesz niepoprawny numer konta lub zamkniesz go, czy zrezygnujesz z karty przed przekazaniem premii.

Należna Ci nagroda nie podlega opodatkowaniu, nie musisz się z niej rozliczać przed fiskusem.

Zyskasz od 4,35% do ponad 70% w skali roku

Jak widzisz, warunki uprawniające do otrzymania 150 zł nagrody są łatwe do zrealizowania przez każdego. Spójrzmy więc, jak wyglądałoby efektywne oprocentowanie lokaty „100 dni” z uwzględnieniem wspomnianego bonusu.

Zysk z lokaty "100 dni" z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego

Kwota Lokaty

Odsetki

Odsetki i premia

Oprocentowanie efektywne

1 000 zł

7 zł

157 zł

70,59%

5 000 zł

33 zł

183 zł

16,52%

10 000 zł

67 zł

217 zł

9,76%

15 000 zł

100 zł

250 zł

7,51%

20 000 zł

133 zł

283 zł

6,38%

30 000 zł

200 zł

350 zł

5,25%

40 000 zł

266 zł

416 zł

4,69%

50 000 zł

333 zł

483 zł

4,35%

Zysk z lokaty "100 dni" z uwzględnieniem promocji Konta Jakże Osobistego
Kliknij, aby powiększyć
Opracowanie własne

Ważne informacje

Wiesz już, ile możesz zarobić, wykorzystując nasz pomysł. Przyjrzyjmy się więc na spokojnie produktom, które są niezbędne do jego realizacji.

Konto Jakże Osobiste

Osoby, które nie ukończyły 26 r.ż., nie poniosą żadnych kosztów w związku z korzystaniem z Konta Jakże Osobistego, nie muszą spełniać jakichkolwiek warunków. Dla pozostałych jego posiadaczy rachunek też może być darmowy, o ile zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł. Niewywiązanie się z tego warunku oznacza pobranie przez bank 10 zł prowizji.

Karta debetowa standardowo kosztuje 5 zł/miesiąc. Opłaty możesz uniknąć, wykonując nią w danym miesiącu transakcje na kwotę przynajmniej 300 zł.

Konto Jakże Osobiste wyróżnia się pakietem 10 bonusów, np. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3% do 20 000 zł), limit na koncie bez odsetek czy korzystne przewalutowania przy płatnościach kartą za granicą. Dwa z nich przysługują Ci za darmo. Za każdy kolejny (opcjonalny) zapłacisz 3,50 zł/miesiąc.

Rachunek wart jest bliższej uwagi, więc dokonaliśmy jego szczegółowej analizy.

Lokata 100 dni

Kombinacja wysokiego oprocentowania (3%) i dość wysokiej kwoty jaką można ulokować (50.000 zł), sprawiają, że jest to aktualnie jedna z najlepszych ofert dostępnych na rynku. Do tego w pełni bezpieczna, bo środki w całości objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przypominamy, że ten depozyt dostępny jest tylko w ciągu 14 dni od chwili nawiązania współpracy z Alior Bankiem dla absolutnie nowych klientów tej instytucji. Lokatę możesz otworzyć w oddziale ze środków, które znajdują się na Koncie Jakże Osobistym.

Jeśli do oddziału Ci nie po drodze, to wciąż masz kilka innych opcji:

 • wybrać korzyść do konta osobistego w postaci podwyższonego do 3% oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł,
 • założyć przez bankowość elektroniczną Alior Banku Konto Mocno Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% do 100 000 zł.

Nasza sugestia? Warto skorzystać z lokaty i jeśli starczy funduszu, dodatkowo otworzyć wspomniane konta. W ten sposób można ulokować nawet 170 000 zł na rozsądny procent. A do tego zgarnąć premię :)

Gwarancje BFG

Środki ulokowane w Alior Banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro, czyli ok. 430 000 zł. Oznacza to, że w przypadku kłopotów banku taką kwotę na pewno odzyskasz i stanie się to w krótkim czasie.

Warto wykorzystać okazję

Oprocentowanie 70% w skali roku może budzić niedowierzanie. To skrajny przypadek, ale ktoś może skorzystać z takiej możliwości. Otwarcie depozytów na wyższe sumy też przynosi bardzo atrakcyjne oprocentowanie efektywne. 4,35% w skali roku dla 50.000 zł wygląda rewelacyjnie na tle rynkowego „standardu” wynoszącego obecnie ok. 1,5%.

Zwracamy przy tym uwagę, że wybierając korzyść do Konta Jakże Osobistego w postaci podwyższonego do 3% oprocentowania Konta Oszczędnościowego, zyskujesz możliwość korzystnego ulokowania kolejnych pieniędzy, maksymalnie 20 000 zł. Możesz także otworzyć dodatkowo Konto Mocno Oszczędnościowe i osiągnąć ponadprzeciętny zysk dla kwoty nawet 170 000 zł.

Zysk (premia i odsetki) jest tu gwarantowany. Musisz jednak spełnić warunki promocji, czyli zasilić konto odpowiednią kwotą i wykonać trzy transakcje bezgotówkowe. W skrócie - po prostu korzystać z rachunku w Alior Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

 • atrakcyjna stopa zwrotu nawet dla najwyższej możliwej kwoty (50.000 zł)
 • niska kwota minimalna (1000 zł)

Wady

 • lokatę mogą założyć tylko absolutnie nowi klienci banku
 • konieczność posiadania konkretnego rachunku (Konta Jakże Osobistego) w Alior Banku
 • dość niska maksymalna kwota depozytu (50.000 zł)

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania lokat w Alior Banku
 2. Regulamin promocji Konta Jakże Osobistego

O banku

Alior Bank funkcjonuje na rynku jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działalność banku jest uniwersalna, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, a depozyty kwartalne i średnioterminowe stanowią kompromis między zyskiem a bezpieczeństwem. Alior Bank systematycznie dostosowuje swoją ofertę do ich oczekiwań i idzie z duchem czasu, co znajduje odbicie w haśle „Wyższa kultura. Bank nowości".

Czytaj więcej

Komentarze