My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata została wycofana z oferty banku
Ocena redakcji:

4% na Lokacie dla nowych Członków w Kasie Centrum

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
4% na Lokacie dla nowych Członków w Kasie Centrum

Lokaty terminowe to nie tylko domena banków komercyjnych i spółdzielczych. Nasze oszczędności możemy bezpiecznie ulokować także w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych, czyli tzw. SKOK-ach. Dziś prezentujemy jedną z najlepszych tego typu ofert – Lokatę dla nowych Członków w Kasie Centrum.

Oprocentowanie nominalne Lokaty dla nowych Członków w Kasie Centrum to bardzo wysokie 4%. Depozyt założymy na 3-miesięczny okres czasu, a maksymalna kwota wpłaty to aż 20 tys. zł (przy minimum na poziomie zaledwie 300 zł). Do otwarcia lokaty wymagane jest posiadanie rachunku osobistego, przy czym jego otwarcie i prowadzenie są całkowicie darmowe (dowiedz się więcej o kontach w Kasie Centrum). Depozyt ma charakter nieodnawialny – oznacza to, że po upływie 3 miesięcy od jego otwarcia całość zgromadzonych na nim środków wróci na Twój rachunek osobisty.

W porównaniu do swojej bankowej konkurencji lokata prezentuje się nadzwyczaj korzystnie. Aktualnie tylko trzy banki (zobacz ranking) mają w swojej ofercie lokaty charakteryzujące się podobnym oprocentowaniem.

Oferta tylko dla nowych klientów

Z oferty skorzystać mogą wszystkie osoby, które zdecydują się na przystąpienie do Kasy Centrum. Lokata dostępna będzie przez okres 30 dni od tej daty. Każdy nowy członek kasy może założyć tylko jedną lokatę.

Jak zostać członkiem Kasy Centrum?

W odróżnieniu od banków komercyjnych, osoby korzystające z usług SKOK-ów (w tym Kasy Centrum) nie są ich klientami, ale członkami, czyli de facto współwłaścicielami. Aby zostać członkiem kasy, niezbędne jest wypełnienie deklaracji członkowskiej i wniesienie odpowiednich opłat. W przypadku Kasy Centrum wynoszą one odpowiednio:

  • wpisowe – 40 zł;
  • wkład członkowski – 1 zł;
  • co najmniej jeden udział w kasie o wartości 50 zł.

Dokumenty członkowskie możesz podpisać w dowolnej placówce Kasy Centrum (sprawdź lokalizację oddziałów Kasy Centrum).

Choć na pierwszy rzut oka przystąpienie do kasy wydaje się sporym wydatkiem, to powinieneś wiedzieć, że w dowolnym momencie możesz z niej wystąpić. W takiej sytuacji otrzymasz zwrot pieniędzy za Twój wkład członkowski oraz posiadane udziały w kasie.

Ile możesz zarobić?

Poniżej znajduje się tabela oraz wykres, w których wyliczyliśmy, ile możesz zarobić na Lokacie dla nowych Członków w Kasie Centrum.

Zysk netto* z Lokaty dla nowych Członków

kwota lokaty 

zysk netto 

300,00 zł 

2,43 zł 

1 000,00 zł 

8,10 zł 

2 500,00 zł 

20,25 zł 

5 000,00 zł 

40,50 zł 

7 500,00 zł 

60,75 zł 

10 000,00 zł 

81,00 zł 

12 500,00 zł 

101,25 zł 

15 000,00 zł 

121,50 zł 

17 500,00 zł 

141,75 zł 

20 000,00 zł 

162,00 zł 

Zysk z Lokaty dla nowych Członków
Kliknij, aby powiększyć

Bezpieczeństwo lokaty

Wszystkie lokaty oferowane przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, w tym także przez Kasę Centrum, objęte są gwarancjami ze strony BFG do kwoty 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł). Oznacza to, że w przypadku ewentualnego bankructwa kasy wszystkie środki (wraz z należnymi odsetkami) zostaną Ci zwrócone w terminie do 7 dni roboczych od daty ogłoszenia tego faktu.

Naszym zdaniem

Choć w naszym serwisie koncentrujemy się przede wszystkim na ofertach lokat bankowych, to jednak Lokata dla nowych Członków w Kasie Centrum nie mogła nie zwrócić naszej uwagi. Głównym powodem jest bardzo wysokie oprocentowanie, wynoszące aż 4% w skali roku. Do tego reszta parametrów prezentuje się bardzo przyzwoicie – wliczając w to możliwość założenia całkowicie darmowego konta osobistego. A minusy? Dla wielu największym będzie konieczność wejścia w szeregi członków Kasy Centrum oraz związane z tym koszty (91 zł). Jak jednak zaznaczyliśmy w tekście – większość z tych opłat ma charakter zwrotny. 

Chcemy jednocześnie zwrócić uwagę na to, że na Lokacie dla nowych Członków oferta depozytowa Kasy Centrum się nie kończy. Na liście dostępnych produktów znajdziemy np. 36-miesięczną lokatę systematycznego oszczędzania z oprocentowaniem równym 1,3% oraz e-lokatę, na której zyskać można nawet 0,8% w skali roku.

Podsumowując - jeśli zamierzasz przystąpić do Kasy Centrum wyłącznie z myślą o Lokacie dla nowych Członków, a następnie od razu z niej wystąpić - może być to nie do końca opłacalny ruch (z uwagi na wynoszącą 40 zł opłatę wpisową, które nie jest zwracana). Jeśli jednak zamierzasz na dłużej związać się z Kasę Centrum, wówczas nie powinno stanowić to zbyt dużego obciążenia. Wspomniane 40 zł to bowiem bardzo niewielki wydatek, w zamian za możliwość skorzystania z całej gamy atrakcyjnych lokat czy darmowego konta osobistego.

Ocena redakcji:

Zalety

  • bardzo wysokie oprocentowanie
  • szeroki zakres inwestowanych kwot (od 300 zł do 20 tys. zł)

Wady

  • konieczność przystąpienia do Kasy Centrum
  • konieczność posiadania konta osobistego (jest bezpłatne)

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania lokat w Kasie Centrum
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze