My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Lokata 2,1% w zestawie z kontem osobistym w mBanku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Lokata 2,1% w zestawie z kontem osobistym w mBanku
Źródło: strona mbanku

Nowi posiadacze konta osobistego w mBanku mogą skorzystać z oferty 3-miesięcznego depozytu z oprocentowaniem 2,1% w skali roku. Tym samym, o ile nigdy wcześniej nie byłeś klientem mBanku, masz szansę zyskać nie tylko korzystny rachunek osobisty, ale także nieźle (jak na obecne warunki) oprocentowaną lokatę.

mBank słynie z produktów dostosowanych do potrzeb klientów indywidualnych. Przykładem jest eKonto, do którego bank oferuje założenie depozytu z podwyższonym oprocentowaniem. Lokatę 2,1% założysz jedynie pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie posiadałeś w mBanku konta osobistego.

Aby skorzystać z takiego zestawu produktów, musisz przede wszystkim wypełnić internetowy wniosek, w którym zadeklarujesz wysokość środków do zdeponowania na lokacie. Jednocześnie będziesz musiał dokonać wyboru spośród kilku oferowanych przez mBank rachunków (eKonto osobiste, eKonto oszczędnościowe, mKonto Intensive). Jeśli jednak interesuje Cię prosta oferta rachunku osobistego, który nie będzie wiązał się z wysokimi kosztami, to zdecydowanie polecamy eKonto osobiste.

Struktura oferty wymaga od nas przedstawienia obu produktów – zarówno lokaty, jak i eKonta. Zacznijmy od tej pierwszej.

Lokata kwartalna dla nowych klientów – 2,1% w skali roku

Depozyt możesz założyć dla kwoty od 500 do 10 000 zł. Oprocentowanie nominalne lokaty jest stałe i wynosi 2,1% brutto w skali roku. Oznacza to, że po upływie terminu (odsetki kapitalizowane są na koniec 3-miesięcznego okresu umownego) Twój zysk netto wyniesie ok. 0,61%.

Oto, jak wygląda zysk dla konkretnych kwot (przy obliczaniu wysokości odsetek wzięliśmy pod uwagę 19-procentowy podatek od zysków kapitałowych):

Zysk na Lokacie dla nowych klientów w mBanku (2,1%, 3 miesiące)

Kwota lokaty

Odsetki po opodatkowaniu

Kwota lokaty wraz z odsetkami

500 zł

2 zł

502 zł

1 000 zł

4 zł

1 004 zł

2 000 zł

9 zł

2 009 zł

3 000 zł

13 zł

3 013 zł

4 000 zł

17 zł

4 017 zł

5 000 zł

21 zł

5 021 zł

6 000 zł

26 zł

6 026 zł

7 000 zł

30 zł

7 030 zł

8 000 zł

34 zł

8 034 zł

9 000 zł

38 zł

9 038 zł

10 000 zł

43 zł

10 043 zł

Zysk z Lokaty 2,1% w mBanku
Kliknij, aby powiększyć

Depozyt odnawia się automatycznie

Po upływie okresu umownego Twoja lokata zostanie automatycznie przedłużona o kolejne 3 miesiące, jednak jej warunki będą znacznie gorsze – oprocentowanie będzie równe oprocentowaniu na standardowej lokacie 3-miesięcznej (obecnie wynosi ono 0,5% w skali roku). Gdy upłynie termin depozytu, warto rozważyć wypłatę zgromadzonego kapitału wraz z odsetkami i założenie innej, korzystniejszej lokaty.

Oczywiście lokatę możesz zerwać w każdej chwili – proponujemy jednak poczekać do końca trwania okresu umownego, gdyż za przedterminowe zamknięcie depozytu bank obniży Twoje oprocentowanie do 0,01%. W praktyce wypłacone przez Ciebie środki będą w zasadzie równe wpłaconemu kapitałowi – zupełnie tak, jakby nigdy nie „zarabiały”. Pamiętaj też, że możesz założyć tylko jedną lokatę z promocyjnym oprocentowaniem.

Środki na lokacie są w całości objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

eKonto osobiste w mBanku

3-miesięczna lokata 2,1% to dla mBanku narzędzie do promowania swojej oferty rachunku osobistego. eKonto osobiste jest rachunkiem, za którego prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Za wypłaty z bankomatów Santander Bank Polska, Planet Cash i Euronet nie poniesiesz opłaty, jeśli pobierzesz min. 100 zł. Opłata za obsługę karty debetowej wyniesie 7 zł, ale możesz uniknąć tego kosztu, wykonując transakcje na min. 350 zł miesięcznie.

Darmowe konto z lokatą

Lokata 2,1% wraz z eKontem tworzą interesujący zestaw produktów dla nowych klientów mBanku. Aktywne korzystanie z konta osobistego jest prawie darmowe, a do tego sam rachunek nowoczesny i wygodny w użytkowaniu.

Jeśli zamierzasz otworzyć eKonto, to szkoda by było nie skorzystać z dodatkowej oferty 3-miesięcznej lokaty. Oprocentowanie na poziomie 2,1% w skali roku nie robi może ogromnego wrażenia, ale i tak prezentuje się nie najgorzej w porównaniu z aktualnymi propozycjami konkurencji.

Mankamentem lokaty jest fakt, że nie możesz na nią wpłacić więcej niż 10 000 zł. Na rynku funkcjonują bowiem depozyty kwartalne, które dają możliwość zdeponowania większych środków. Mimo wszystko lokatę 2,1% z kontem osobistym w mBanku możemy zaliczyć do czołówki lokat 3-miesięcznych dla niższych kwot.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Szeroki wybór kont osobistych z darmowym eKontem na czele.

Wady

  • Lokata tylko dla nowych posiadaczy konta osobistego w mBanku.
  • Możesz założyć tylko jedną taką lokatę.

Przydatne dokumenty

  1. Tabelę oprocentowania depozytów w mBanku
  2. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank to pierwszy w Polsce bank w pełni internetowy, który od lat kojarzony jest z innowacjami i nowoczesnością. Instytucja mieści się w piątce największych banków w kraju i stawia przede wszystkim na zdalne kanały komunikacji z klientami. Oferta depozytowa mBanku obejmuje tradycyjne lokaty w PLN i walutach obcych. Hasło banku to "Ikona mobilności".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze