My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 0,3% zysku na Lokacie walutowej USD w Getin Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Do 0,3% zysku na Lokacie walutowej USD w Getin Banku
Źródło: Strona Getin Banku

Lokata walutowa w dolarach amerykańskich w Getin Banku to aktualnie jedna z lepszych ofert tego typu dostępna na polskim rynku bankowym. Depozyt umożliwia ulokowanie pieniędzy na 3-, 6- lub 12-miesięczny okres czasu. Niestety mimo palmy pierwszeństwa w naszym zestawieniu, lokatę ciężko określić mianem atrakcyjnej. Główny powód to niskie oprocentowanie, wynoszące maksymalnie 0,3% w skali roku.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, lokata walutowa w dolarach amerykańskich w Getin Banku dostępna jest w trzech różnych wariantach, różniących się między sobą okresem trwania oraz wysokością oprocentowania:

  • Lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem 0,1%
  • Lokata 6-miesięczna z oprocentowaniem 0,2%
  • Lokata 12-miesięczna z oprocentowaniem 0,3%

Jeśli więc nie chcesz „mrozić” swojego kapitału na 12-miesięczny okres czasu, możesz wybrać opcję 3- lub 6-miesięcznego depozytu. Pamiętaj jednak, że wówczas zamiast tytułowego 0,3% zysku, Twój ostateczny zarobek będzie niższy.

Do otwarcia lokaty wystarczy Ci posiadanie zaledwie 100 dolarów, bez ograniczeń co do maksymalnej kwoty depozytu. Lokata kapitalizowana jest na koniec okresu umownego. W praktyce oznacza to, że jeśli zerwiesz ją przed tym terminem, wówczas utracisz całość naliczonych odsetek.

Bez konieczności posiadania konta

Do otwarcia lokaty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego ani walutowego w Getin Banku. Wniosek o założenie depozytu w wygodny i szybki sposób możesz złożyć bezpośrednio na stronie banku.

Opcjonalnie – jeśli już korzystasz z usług „zielonego banku” możesz zalogować się do Twojego systemu bankowości elektronicznej i tam otworzyć depozyt.

Ile możesz zarobić?

Poniżej prezentujemy zysk jaki możesz osiągnąć na Lokacie walutowej w dolarach w Getin Banku. Wyliczenia przygotowaliśmy dla 12-miesięcznego wariantu lokaty.

Zysk z 12-miesięcznej Lokaty walutowej w dolarach w Getin Banku

Kwota lokaty 

Zysk netto* 

$100,00 

$0,24

$500,00 

$1,22

$1 000,00 

$2,43

$5 000,00 

$12,15

$10 000,00 

$24,30

$25 000,00 

$60,75

$50 000,00 

$121,50

$100 000,00 

$243,00

$110 000,00 

$269,73

Bezpieczeństwo lokat w Getin Banku

Zarówno analizowana przez nas lokata dolarowa, jak i wszystkie inne lokaty Getin Bank, objęte są 100% gwarancjami ze strony BFG. W praktyce oznacza to, że w przypadku ewentualnego bankructwa banku, fundusz w ciągu 7 dni roboczych zwróci Tobie wszystkie zdeponowane środki.

Pamiętaj jednak, że kwota gwarancji BFG stanowi równowartość 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł) – jeśli będziesz miał ulokowane w banku więcej – o odzyskanie nadwyżki ponad tą kwotę będziesz musiał ubiegać się w inny sposób np. na drodze sądowej.

Najlepsza lokata dolarowa na rynku

Lokata w USD od Getin Banku znajduję się w czołówce na rynku, jeśli chodzi o depozyty w tej walucie. Oprocentowanie sięgające 0,3% w skali roku jest całkiem niezłe - stopy procentowe w USA to obecnie ok. 0,25%.

Lokata nie wymaga posiadania konta bankowego, jednak warto posiadać ROR, aby swobodnie korzystać z innych ofert Getin Banku. Radzimy także nie lokować na depozycie więcej niż wynosi kwota gwarancji BFG (ok. 430 tys. zł).

Ocena redakcji:

Zalety

  • duża elastyczność, jeśli chodzi o kwotę lokaty
  • brak konieczności otwierania konta

Wady

  • bardzo niskie oprocentowanie

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze