My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 0,3% zysku na Lokacie walutowej USD w VeloBanku (dawniej Getin Banku)

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Do 0,3% zysku na Lokacie walutowej USD w VeloBanku (dawniej Getin Banku)
Źródło: Strona VeloBanku

Lokata walutowa w dolarach amerykańskich w VeloBanku (dawniej Getin Banku) to depozyt, który umożliwia ulokowanie pieniędzy na 3-, 6- lub 12-miesięczny okres czasu. Na lokacie można zyskać do 0,3% w skali roku.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, lokata walutowa w dolarach amerykańskich w VeloBanku (dawniej Getin Banku) dostępna jest w trzech różnych wariantach, różniących się między sobą okresem trwania oraz wysokością oprocentowania:

  • Lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem 0,1%,
  • Lokata 6-miesięczna z oprocentowaniem 0,2%,
  • Lokata 12-miesięczna z oprocentowaniem 0,3%.

Jeśli więc nie chcesz „mrozić” swojego kapitału na 12-miesięczny okres czasu, możesz wybrać opcję 3- lub 6-miesięcznego depozytu. Pamiętaj jednak, że wówczas zamiast tytułowego 0,3% zysku, Twój ostateczny zarobek będzie niższy.

Do otwarcia lokaty wystarczy Ci posiadanie zaledwie 100 dolarów, bez ograniczeń co do maksymalnej kwoty depozytu. Lokata kapitalizowana jest na koniec okresu umownego. W praktyce oznacza to, że jeśli zerwiesz ją przed tym terminem, wówczas utracisz całość naliczonych odsetek.

Bez konieczności posiadania konta

Do otwarcia lokaty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego ani walutowego w VeloBanku. Wniosek o założenie depozytu w wygodny i szybki sposób możesz złożyć bezpośrednio na stronie banku.

Opcjonalnie – jeśli już korzystasz z usług „zielonego banku” możesz zalogować się do Twojego systemu bankowości elektronicznej i tam otworzyć depozyt.

Ile możesz zarobić?

Poniżej prezentujemy zysk jaki możesz osiągnąć na Lokacie walutowej w dolarach w VeloBanku. Wyliczenia przygotowaliśmy dla 12-miesięcznego wariantu lokaty.

Zysk z 12-miesięcznej Lokaty walutowej w dolarach w VeloBanku

Kwota lokaty 

Zysk netto* 

$100,00 

$0,24

$500,00 

$1,22

$1 000,00 

$2,43

$5 000,00 

$12,15

$10 000,00 

$24,30

$25 000,00 

$60,75

$50 000,00 

$121,50

$100 000,00 

$243,00

$110 000,00 

$269,73

Bezpieczeństwo lokat w VeloBanku

Zarówno analizowana przez nas lokata dolarowa, jak i wszystkie inne lokaty VeloBank, objęte są 100% gwarancjami ze strony BFG. W praktyce oznacza to, że w przypadku ewentualnego bankructwa banku, fundusz w ciągu 7 dni roboczych zwróci Tobie wszystkie zdeponowane środki.

Pamiętaj jednak, że kwota gwarancji BFG stanowi równowartość 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł) – jeśli będziesz miał ulokowane w banku więcej – o odzyskanie nadwyżki ponad tą kwotę będziesz musiał ubiegać się w inny sposób np. na drodze sądowej.

Najlepsza lokata dolarowa na rynku?

Oprocentowanie lokat dolarowych nie jest obecnie wysokie (sprawdź ranking lokat walutowych), ale mimo to 0,3% w skali roku to mało zachęcająca propozycja, biorąc pod uwagę, że stopy procentowe w USA są na poziomie ok. 4%.

Z plusów? Lokata umożliwia ulokowanie dowolnej kwoty i nie wymaga posiadania konta bankowego, jednak warto posiadać ROR, aby swobodnie korzystać z innych ofert VeloBanku. Radzimy także nie lokować na depozycie więcej niż wynosi kwota gwarancji BFG (ok. 430 tys. zł).

Ocena redakcji:

Zalety

  • duża elastyczność, jeśli chodzi o kwotę lokaty
  • brak konieczności otwierania konta

Wady

  • niskie oprocentowanie

O banku

VeloBank (dawniej Getin Bank) zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa VeloBanku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze