My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata została wycofana z oferty banku
Ocena redakcji:

2,9% do 20 000 zł na Lokacie Happy w Idea Banku bez konieczności posiadania konta

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
2,9% do 20 000 zł na Lokacie Happy w Idea Banku bez konieczności posiadania konta
Źródło: strona Idea Banku

Poszukujesz korzystnej lokaty, ale niekoniecznie jesteś zainteresowany otwieraniem innego konta w tym samym banku? Lokata Happy w Idea Banku może się okazać rozwiązaniem odpowiednim dla Ciebie. Oferta jest skierowana do nowych klientów i nie wymaga korzystania z innych produktów banku. Lokata zasługuje na szczególną uwagę także ze względu na wysokie oprocentowanie – aż 2,9% w skali roku! Możesz ją założyć na okres 3 miesięcy. 

Lokata Happy to interesująca propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają oszczędzanie. Jest to depozyt samodzielny, który założysz bez konieczności korzystania z dodatkowych produktów – nie musisz nawet posiadać konta osobistego w Idea Banku.

2,9% dla kwot do 20 000 zł

Lokata Happy zakładana jest na okres 3 miesięcy. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi aż 2,9% w skali roku. Na lokatę możesz wpłacić od 500 zł do 20 000 zł.

A jeśli chciałbyś ulokować wyższą kwotę, to możesz skorzystać z siostrzanej lokaty Happy Pro w Idea Banku – 2,5% do 400 000 zł. Niestety możesz założyć tylko jedną lokatę – Happy lub Happy Pro, niestety nie można obu.

Co istotne, Idea Bank nie pobiera opłat za zwrot środków z lokaty na rachunek osobisty, także prowadzony w innym banku. Do tego zyskujesz pełną, całodobową kontrolę nad wpłaconymi środkami i naliczonymi odsetkami – parametry lokaty możesz przez cały czas śledzić w bankowości elektronicznej.

Ile możesz zyskać na Lokacie Happy w Idea Banku?

Przed założeniem lokaty warto wiedzieć, jaki zysk netto ona oferuje. Wysokość możliwych do uzyskania odsetek w zależności od zdeponowanej kwoty prezentuje się następująco:

Zysk* na Lokacie Happy w Idea Banku
Kwota lokaty

Wypracowane odsetki

500 zł 3 zł
1 000 zł 6 zł
2 500 zł 15 zł
5 000 zł 29 zł
7 500 zł 44 zł
10 000 zł 59 zł
12 500 zł 73 zł
15 000 zł 88 zł
17 500 zł 103 zł
20 000 zł 117 zł

Zysk z Lokaty Happy w Idea Banku
Kliknij, aby powiększyć

O czym należy pamiętać, decydując się na Lokatę Happy?

Należy mieć świadomość, że oferta Lokaty Happy jest skierowana do osób, które nie zawarły wcześniej z Idea Bankiem żadnej umowy o produkt finansowy. Możesz więc z niej skorzystać wyłącznie pod warunkiem, że jesteś nowym klientem banku. Pamiętaj też, że możesz założyć tylko jedną Lokatę Happy.

Nie musisz za to posiadać konta osobistego w Idea Banku ani otwierać go wraz z lokatą. Samo założenie lokaty jest proste i nie powinno Ci zająć więcej niż 10 minut. Wystarczy wejść na stronę Idea Banku i wypełnić wniosek. Bank prześle do Ciebie w wiadomości mailowej wszystkie niezbędne dokumenty wraz z numerem konta, na które przelejesz środki zasilające lokatę.

Gdy już zdecydujesz się na ofertę Lokaty Happy, pamiętaj, że domyślnie ma ona charakter odnawialny. Oznacza to, że po zakończeniu okresu umownego depozyt jest automatycznie odnawiany na warunkach 3-miesięcznej Lokaty Standardowej.

Zmiany parametru dotyczącego odnawialności lokaty dokonasz wyłącznie w oddziale lub za pośrednictwem infolinii. Możesz także poczekać do zakończenia terminu lokaty, a następnie w dniu jej odnowienia w bankowości elektronicznej przenieść środki na lepszy depozyt.

Pamiętaj również, że jeśli zerwiesz lokatę przed upływem okresu umownego, stracisz wszystkie wypracowane odsetki.

Komentarz redakcji

Lokata Happy w Idea Banku zdecydowanie należy do najkorzystniejszych na rynku ofert typu "pierwsza lokata".

Decydując się na jej założenie, nie musisz otwierać nowego konta osobistego ani korzystać z jakichkolwiek innych produktów banku. Do największych plusów lokaty należy wysokie oprocentowanie (aż 2,9% w skali roku) oraz wygoda związana z jej założeniem – wszystko, czego potrzebujesz (oczywiście poza środkami do ulokowania), to komputer z dostępem do Internetu i kilka minut wolnego czasu.

Ocena redakcji:

Zalety

  • atrakcyjne oprocentowanie: 2,9% w skali roku
  • nie musisz korzystać z innych produktów banku
  • najlepsza lokata dla kwot do 20 tys. zł.
  • bardzo popularna a przez to sprawdzona oferta

Wady

  • możesz założyć tylko jedną taką lokatę

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin lokat w Idea Banku
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej

Komentarze