My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3,5% na lokacie Happy Pro w Idea Banku bez konieczności posiadania konta

3,5% na lokacie Happy Pro w Idea Banku bez konieczności posiadania konta
Źródło: Strona Idea Banku

Lokata Happy Pro to depozyt, który już od dłuższego czasu utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych lokat terminowych dostępnych w polskich bankach. Oferowane oprocentowanie to aż 3,50% w skali roku, a czas trwania inwestycji wynosi 3 miesiące. Co szczególnie istotne - otwarcie lokaty nie wymaga posiadania konta bankowego ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów finansowych.

Szczegóły lokaty

Lokata Happy Pro oferowana jest dla osób, które do tej pory nigdy nie korzystały z usług Idea Banku ani Lion’s Banku. Oferta charakteryzuje się sporą elastycznością – minimalna kwota niezbędna do otwarcia depozytu to 10 tys. zł, natomiast maksimum, jakie można na niego wpłacić, wynosi aż 100 tys. zł. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że oprocentowanie w wysokości 3,5% naliczane jest jedynie dla kwot do 25 tys. zł. Jeśli wpłacimy na rachunek lokaty choćby o złotówkę więcej, wówczas cała zdeponowana kwota będzie objęta odsetkami w wysokości zaledwie 2,70%.

W związku z tym rekomendujemy, aby na Lokacie Happy Pro odłożyć maksymalnie 25 tys. zł, a resztę pieniędzy ulokować gdzie indziej.

Założenie Lokaty Happy Pro

Jedna osoba może założyć wyłącznie jedną Lokatę Happy, a z oferty można skorzystać zarówno online (rekomendowany sposób), dzwoniąc na infolinię, jak również udając się od jednego z oddziałów Idea Banku.

Lokaty Happy Pro – warunki odnowienia i zerwania

Jak zaznaczyliśmy na wstępie, Lokata Happy Pro zakładana jest na okres trzech miesięcy. Po tym okresie lokata jest automatycznie odnawiana, ale już na znacznie gorszych warunkach (warunki Lokaty Standardowej z oprocentowaniem 0,01%). Jeśli więc nie chcesz, aby po zakończeniu inwestycji Twoje pieniądze pozostały praktycznie bezproduktywne, po prostu zadzwoń na infolinię banku i wyłącz odnawialność lokaty.

Natomiast jeśli zdecydowałbyś się na przedwczesne zerwanie, musisz liczyć się z utratą całości naliczonych odsetek. Masz natomiast pewność, że wróci do Ciebie cała kwota, którą wpłaciłeś na rachunek lokaty (więcej w sekcji „Bezpieczeństwo lokaty”).

Zobacz ranking najlepszych lokat bankowych

Ile można zarobić na Lokacie Happy Pro?

W poniższej tabeli znajdziesz informację na temat tego, ile można zarobić na Lokacie Happy Pro w zależności od zainwestowanej kwoty. W obliczeniach uwzględniliśmy fakt, że oferta posiada dwa progi oprocentowania: dla kwot od 10 tys. do 25 tys. zł i od 25 tys. zł do 100 tys. zł.

Zainwestowana kwota

Lokata Happy Pro (odsetki netto)

Statystyczna lokata bankowa (odsetki netto)*

10 000

70,88 zł

32,40 zł

15 000

106,31 zł

48,60 zł

20 000

141,75 zł

64,80 zł

25 000

177,19 zł

81,00 zł

30 000

164,03 zł

97,20 zł

50 000

273,38 zł

162,00 zł

75 000

410,06 zł

243,00 zł

100 000

546,75 zł

324,00 zł

Zysk z Lokaty Happy Pro w Idea Banku
Kliknij, aby powiększyć

Zdążyliśmy już wspomnieć, że na Lokatę Happy Pro najlepiej jest wpłacić kwoty z przedziału 10 tys. – 25 tys. zł. Wówczas „wyciśniesz” z tych pieniędzy aż 3,5% odsetek. Przykładowo – z ulokowanych 20 tys. zł po 3 miesiącach oszczędzania zarobisz ponad 140 zł. Dla porównania statystyczna polska lokata oferowana obecnie w polskich bankach zapewniłaby Ci w tym samym czasie zysk wynoszący niespełna 65 zł.

Znacznie gorzej analizowana oferta prezentuje się w przypadku wpłat przekraczających 25 tys. zł. Jeśli przelejesz na Lokatę Happy Pro np. 30 tys. zł, to zarobisz na niej tylko 164 zł. To o kilkanaście złotych mniej, niż gdybyś zdecydował się na wpłacenie o 5 tys. zł niższej kwoty!

Mimo niższego oprocentowania dla wyższych kwot, oferta Idea Banku na tle swojej konkurencji nadal prezentuje się bardzo korzystnie. Dla przykładu – deponując na niej maksymalną możliwą kwotę, czyli 100 tys. zł, Twój zysk po 3 miesiącach wyniesie 546,75 zł. To o ponad 220 zł więcej, niż zapewniłby Ci statystyczny depozyt dostępny obecnie na polskim rynku.

Bezpieczeństwo lokaty

Lokata Happy Pro – podobnie jak wszystkie depozyty oferowane przez Idea Bank - objęta jest gwarancją ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (dowiedz się więcej). W razie mało prawdopodobnego bankructwa banku po zdeponowane w nim pieniądze będziesz mógł zgłosić się już w ciągu 7 dni roboczych od daty ogłoszenia tego faktu. Maksymalna kwota gwarancji to równowartość 100 tys. euro (według obecnego kursu jest to ok. 425 tys. zł).

Naszym zdaniem - ścisła rynkowa czołówka

Lokata Happy Pro to oferta, której ciężko jest wytknąć jakiekolwiek poważniejsze wady. W przypadku kwot do 25 tys. zł depozyt oprocentowany jest na bardzo wysokie 3,5% w skali roku. Plusem jest także brak konieczności wiązania się z Idea Bankiem jakimikolwiek dodatkowymi umowami jak np. umowa o prowadzenie konta osobistego.

Drobnymi minusami są natomiast automatyczne odnowienie lokaty na niekorzystnych warunkach oraz zróżnicowanie oferowanych odsetek w zależności od zdeponowanej kwoty. Niemniej w ogólnym rozrachunku Lokata Happy Pro to naszym zdaniem jedna z najlepszych ofert dostępnych obecnie na rynku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Wysokie oprocentowanie.
  • Brak konieczności posiadania konta osobistego
  • Lokata dostępna już od 10 tys. zł.

Wady

  • Oprocentowanie 3,5% dotyczy wyłącznie kwot do 25 tys. zł
  • Lokatę otworzą jedynie nowi kliencie Idea Banku
  • Domyślnie aktywna odnawialność lokaty na niekorzystnych warunkach

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin lokaty

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze