My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

1,5% na lokacie Happy PRO w Idea Banku bez konieczności posiadania konta

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
1,5% na lokacie Happy PRO w Idea Banku bez konieczności posiadania konta
Źródło: Strona Idea Banku

Lokata Happy Pro to jedna z lepszych propozycji Idea Banku. Oferowane oprocentowanie to 1,5% w skali roku dla środków do 200 000 zł, a czas trwania inwestycji wynosi 3 miesiące. Co szczególnie istotne, otwarcie lokaty nie wymaga posiadania konta bankowego ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów finansowych.

Lokata Happy Pro oferowana jest dla osób, które do tej pory nigdy nie korzystały z usług Idea Banku ani Lion’s Banku.

Uwaga: w ofercie Idea Banku widnieje również Lokata Happy z oprocentowaniem 1,8% dla kwot od 500 do 20 000 zł. Więcej o tym depozycie piszemy w tym artykule.

Oferta charakteryzuje się sporą elastycznością – minimalna kwota niezbędna do otwarcia depozytu to 20 tys. zł (+ 1 grosz), natomiast maksimum wynosi 200 tys. zł. Od całej tej kwoty naliczane jest oprocentowanie w wysokości 1,5% w skali roku

Lokaty Happy Pro – warunki odnowienia i zerwania

Jak zaznaczyliśmy na wstępie, Lokata Happy Pro zakładana jest na okres trzech miesięcy. Po tym okresie lokata jest automatycznie odnawiana na warunkach kwartalnej Lokaty Standardowej:

Aby dokonać zmiany parametru odnawialności lokaty, zadzwoń na infolinię banku lub udaj się do najbliższego oddziału.

Natomiast jeśli zdecydowałbyś się na przedwczesne zerwanie depozytu, to zatrzymałbyś 100% należnych odsetek za rzeczywisty okres przechowywania środków na lokacie.

Ile można zarobić na Lokacie Happy Pro?

W poniższej tabeli prezentujemy, ile można zarobić na Lokacie Happy Pro w zależności od zainwestowanej kwoty:

Zysk* z Lokaty Happy Pro w Idea Banku

Zainwestowana kwota

Odsetki z Lokaty Happy Pro

20 000,01 zł

61 zł

25 000 zł

76 zł

30 000 zł

91 zł

50 000 zł

152 zł

75 000 zł

228 zł

100 000 zł

304 zł

150 000 zł

456 zł

200 000 zł

608 zł

Zysk z Lokaty Happy PRO
Kliknij, aby powiększyć

W przypadku inwestycji w minimalnej możliwej kwocie (20 000,01 zł) po trzech miesiącach Twój zysk wyniesie ok. 61 zł, natomiast jeśli zdecydujesz się na wpłatę na rachunek Lokaty Happy Pro maksymalnej możliwej kwoty (200 000 zł), wówczas zarobione przez Ciebie odsetki wyniosą 608 zł.

Bezpieczeństwo lokaty

Lokata Happy Pro – podobnie jak wszystkie depozyty oferowane przez Idea Bank - objęta jest gwarancją ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

W razie mało prawdopodobnego bankructwa banku po zdeponowane w nim pieniądze (wraz z wypracowanymi odsetkami) będziesz mógł zgłosić się już w ciągu 7 dni roboczych od daty ogłoszenia tego faktu. Maksymalna kwota gwarancji to równowartość 100 tys. euro (według obecnego kursu jest to ok. 425 tys. zł), zatem więcej niż maksymalny limit tej lokaty. W praktyce oznacza to, że środki wpłacone na lokatę będą w pełni bezpieczne.

Jak założyć Lokatę Happy Pro?

Jedna osoba może założyć wyłącznie jedną Lokatę Happy Pro (1,5% od 20 000 do 200 000 zł) lub Lokatę Happy (1,8% od 500 do 20 000 zł). Warto zatem przeliczyć, która wersja tej lokaty będzie dla Ciebie bardziej korzystna, ponieważ z oferty skorzystasz tylko raz.

Wniosek o Lokatę Happy Pro możesz złożyć na tej stronie Idea Banku.

Niezła oferta dla wyższych kwot

Lokata Happy Pro to całkiem solidna oferta. Na depozyt wpłacić możesz 200 tys. zł i cieszyć się niezłym zyskiem na poziomie 1,5% w skali roku. A w razie potrzeby wcześniejszego wycofania środków możesz to zrobić bez utraty wypracowanych odsetek. Plusem jest także brak konieczności wiązania się z Idea Bankiem jakimikolwiek dodatkowymi umowami jak np. umowa o prowadzenie konta osobistego.

Drobnymi minusami są natomiast niezbyt wysokie oprocentowanie, automatyczne odnowienie lokaty na mniej korzystnych warunkach oraz minimalna kwota lokaty w wysokości 20 tys. zł. To stosunkowo wysokie minimum sprawia, że osoby z nieco chudszym portfelem niestety z oferty nie skorzystają, jednak nic straconego! W ofercie Idea Banku możemy bowiem znaleźć inną, procentowo korzystniejszą ofertę dla nowych klientów banku, czyli 3-miesięczną Lokatę Happy z oprocentowaniem 1,8% dla środków od 500 do 20 000 zł. Z jej dokładną analizą zapoznasz się w tym artykule.

Niemniej w ogólnym rozrachunku Lokata Happy Pro to wciąż niezła oferta, szczególnie dla większych kwot. Szkoda tylko, że można z niej skorzystać wyłącznie jeden raz.

Ocena redakcji:

Zalety

  • dobre oprocentowanie 1,5%
  • brak konieczności posiadania konta osobistego
  • lokata dostępna dla większych kwot (do 200 tys. zł)
  • zachowanie 100% wypracowanych odsetek w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty

Wady

  • lokatę otworzą jedynie nowi klienci Idea Banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania w Idea Banku

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze