My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ostateczne oprocentowanie Lokaty Kibica w Alior Banku wyniosło 1,9%.

Ocena redakcji:

Lokata Kibica w Alior Banku: 1,7% i dodatkowe 0,1 p.p. za każdego gola Polaków na mundialu

Redakcja
Redakcja
Tworzymy zespół ekonomistów i redaktorów, których łączy pasja do finansów. Nasza misja: propagujemy świadome „bankowanie” i pomagamy w efektywnym oszczędzaniu.
Lokata Kibica w Alior Banku: 1,7% i dodatkowe 0,1 p.p. za każdego gola Polaków na mundialu
Źródło: strona Alior Banku

Załóż Lokatę Kibica w Alior Banku, a zyskasz dodatkowy powód, by kibicować Biało-Czerwonym na mundialu w Rosji. Oprocentowanie 120-dniowego depozytu będzie początkowo wynosiło 1,7% w skali roku, ale wraz z każdym golem Polaków wzrośnie o dodatkowe 0,1 p.p., aż do maksymalnego poziomu 2,7%.

Tak, to prawda – atrakcyjność oferty zależy w tym przypadku od strzeleckiej formy Lewandowskiego i spółki. Oprocentowanie bazowe 1,7% w skali roku nie robi może zbyt wielkiego wrażenia, ale mamy przecież podstawy, by przypuszczać, że polska reprezentacja da nam wszystkim – nie tylko posiadaczom lokaty – wiele powodów do radości. Maksymalne oprocentowanie depozytu może wzrosnąć o cały 1 p.p., czyli aż do 2,7% w skali roku.

Bez konieczności zakładania konta…

Z oferty Alior Banku możesz skorzystać do 1 lipca 2018 r., przy czym konkretny dzień otwarcia lokaty ma tutaj spore znaczenie. Jeśli założysz lokatę do 18 czerwca 2018 r., to uwzględnione zostaną wszystkie bramki zdobyte przez Polaków na rosyjskim mundialu. W innym przypadku bank weźmie pod uwagę bramki zdobyte już po otwarciu depozytu.

Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało już następnego dnia roboczego po meczu, w którym nasza reprezentacja strzeli przynajmniej jedną bramkę.

Na lokatę możesz wpłacić nowe środki od 1 do 50 tys. zł (wysokość nowych środków jest liczona względem stanu salda wszystkich depozytów w PLN w Alior Banku na dzień 20 kwietnia 2018 r.). Co istotne, aby z niej skorzystać, nie musisz wnioskować o żaden inny produkt Alior Banku.

…ale może jednak warto?

Mimo to radzimy przemyśleć kwestię otwarcia wraz z lokatą rachunku osobistego, a konkretnie Konta Jakże Osobistego. Powód jest prosty – w takim przypadku oprocentowanie depozytu wzrośnie o kolejne 0,2 p.p. Konto osobiste będziesz mógł zamknąć po upływie terminu zapadalności lokaty.

Depozyt ma charakter odnawialny. Po 120 dniach zostanie on automatycznie odnowiony, obowiązywać będzie na nim oprocentowanie na poziomie zaledwie 0,15%. Z tego względu najlepiej będzie wypłacić środki tuż po upływie terminu promocyjnego oprocentowania i rozejrzeć się za konkurencyjną ofertą.

Pamiętaj, że jeśli zrezygnujesz z lokaty przed terminem, bank wypłaci Ci jedynie wartość wpłaconego kapitału. Nie otrzymasz zatem wypracowanych do tej pory odsetek.

Jak skorzystać z oferty?

Lokatę możesz założyć wyłącznie w oddziale lub w placówce partnerskiej banku. Podczas wizyty będziesz musiał złożyć podpis pod regulaminem oferty, a następnie podpisać umowę i przelać/ wpłacić środki na nowo otwarty depozyt.

Elastyczne Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Skoro otwarcie konta osobistego może Ci pomóc w uzyskaniu maksymalnego oprocentowania na lokacie (2,7%), warto zapoznać się z jego parametrami.

Konto Jakże Osobiste to rachunek, którego główną cechą jest elastyczność. Z pakietu dostępnych korzyści możesz za darmo wybrać dwie, które uznasz za najkorzystniejsze dla siebie. W katalogu są np. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (lub za granicą), 3% na koncie oszczędnościowym, zwrot 1% za płatności mobilne, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu czy pakiet assistance. Za trzecią i każdą kolejną korzyść zapłacisz tylko 3,50 zł miesięcznie.

Oprócz tego nie poniesiesz opłaty za prowadzenie konta, jeśli zanotujesz w danym miesiącu jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości 1500 zł. W przeciwnym wypadku bank pobiera 10 zł. Osoby poniżej 26. roku życia nie płacą za prowadzenie konta ani złotówki i to bezwarunkowo. Korzystanie z karty także może być bezpłatne – wystarczy dokonanie przy jej pomocy płatności na łączną sumę min. 300 zł, w innym przypadku pobierana jest opłata 5 zł.

Lokata dla poszukiwaczy emocji (nie tylko piłkarskich)

Plusem Lokaty Kibica jest fakt, że zyskujesz dodatkowy powód, by kibicować naszej reprezentacji na mundialu, a minusem – nieprzewidywalność. Nie masz bowiem gwarancji, że uda Ci się osiągnąć maksymalne oprocentowanie 2,7% w skali roku. Aby tak się stało Biało-Czerwoni musieliby strzelić co najmniej od 8 do 10 bramek (w zależności od tego, czy posiadamy konto w Alior Banku).

Zresztą nawet przyjmując optymistyczne założenie, to takie oprocentowanie nie wyróżnia się szczególnie na tle innych ofert na rynku lokat. Pobieżny rzut oka na nasz ranking pozwala stwierdzić, że istnieją propozycje konkurencji oferujące na depozytach kwartalnych i półrocznych nawet od 3 do 4% w skali roku. W ich przypadku barierą jest jednak często możliwość wpłaty relatywnie niskich kwot, a na Lokatę Kibica możesz wpłacić nawet 50 tys. zł.

A może właśnie ta „nieprzewidywalność” jest dla Ciebie atutem oferty Alior Banku? Może chcesz, by trwające mistrzostwa świata przyniosły Ci dodatkowe emocje, nie tylko te czysto piłkarskie? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś skorzystał z oferty. Radzimy jednak nie czekać do kolejnego meczu – im więcej Biało-Czerwoni ich rozegrają, tym większą masz szansę na realny zysk.

Ocena redakcji:

Zalety

  • możliwość zyskania nawet 2,7% dla kwot do 50 000 zł
  • dodatkowe emocje podczas oglądania meczów Biało-Czerwonych

Wady

  • niskie oprocentowanie bazowe (tylko 1,7%)
  • słaba premia procentowa za pojedynczego gola (tylko 0,1 p.p.)
  • możliwość założenia lokaty jedynie w oddziale

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji

O banku

Alior Bank funkcjonuje na rynku jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działalność banku jest uniwersalna, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, a depozyty kwartalne i średnioterminowe stanowią kompromis między zyskiem a bezpieczeństwem. Alior Bank systematycznie dostosowuje swoją ofertę do ich oczekiwań i idzie z duchem czasu, co znajduje odbicie w haśle „Wyższa kultura. Bank nowości".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze