My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata została wycofana z oferty banku
Ocena redakcji:

3,5% na miesięcznej lokacie LOGujesz-LOKujesz w eurobanku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
3,5% na miesięcznej lokacie LOGujesz-LOKujesz w eurobanku
Źródło: Strona eurobanku

3,5% - tyle mogą zarobić posiadacze lokaty LOGujesz-LOKujesz. Jest to jeden z najwyżej oprocentowanych depozytów dostępnych obecnie na rynku. W naszej analizie przyglądamy się mocnym stronom oferty eurobanku, zwracając jednocześnie uwagę na jej wady.

Lokata LOGujesz-LOKujesz już od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce naszego rankingu najlepszych lokat krótkoterminowych. Depozyt oferowany przez eurobank charakteryzuje się bardzo wysokim oprocentowaniem, wynoszącym aż 3,5% rocznie. Lokata zakładana jest na okres 1 miesiąca.

Z oferty skorzystają osoby dysponujące kapitałem od 200 zł do 10 000 zł. Lokata ma charakter nieodnawialny, co oznacza, że po jej zakończeniu zarówno kapitał, jak i odsetki wrócą na Twój rachunek osobisty w eurobanku.

Otwarcie lokaty tylko za pomocą urządzenia mobilnego

Lokatę mogą założyć wszyscy posiadacze rachunków osobistych eurobanku, którzy do tej pory nie korzystali z systemu bankowości mobilnej. W celu otwarcia depozytu należy ściągnąć aplikację eurobank mobile na swój smartfon lub tablet, a następnie dokonać jej aktywacji (dowiedz się więcej tutaj).

Należy jednak pamiętać o tym, że lokata LOGujesz-LOKujesz dostępna będzie jedynie przez 7 dni od daty dokonania aktywacji. Po tym okresie jej otwarcie nie będzie już możliwe.

Ile można zyskać na lokacie LOGujesz-LOKujesz?

W poniższej tabeli znajdziesz informacje na temat zysku, jaki możesz osiągnąć na lokacie LOGujesz-LOKujesz. Potencjalny zarobek porównaliśmy z tym, ile zyskałbyś na statystycznym depozycie oferowanym obecnie w polskich bankach (dowiedz się więcej tutaj).

Zysk* na lokacie LOGujesz-LOKujesz

Kwota lokaty 

Lokata LOGujesz-LOKujesz 

Statystyczna lokata terminowa 

200 

0,47 zł 

0,21 zł 

500 

1,18 zł 

0,53 zł 

1000 

2,36 zł 

1,06 zł 

2500 

5,91 zł 

2,65 zł 

5000 

11,81 zł 

5,30 zł 

7500 

17,72 zł 

7,95 zł 

10000 

23,63 zł 

10,60 zł 

Zysk z lokaty LOGujesz-LOKujesz
Kliknij, aby powiększyć

W przypadku minimalnej kwoty, jaką możesz wpłacić na lokatę, Twój zarobek po miesiącu oszczędzania będzie niewielki i wyniesie jedynie 0,47 zł. Ta kwota pójdzie jednak znacząco w górę, jeśli zdecydujesz się na zdeponowanie większej sumy pieniędzy. Przy maksimum wynoszącym 10 tys. zł lokata LOGujesz-LOKujesz da Ci zarobić prawie 24 zł – to blisko 2,5-razy więcej niż w przypadku statystycznej lokaty terminowej oferowanej obecnie przez polskie banki.

Konto Active – najważniejsze parametry

Konto Active to podstawowy rachunek osobisty z oferty eurobanku. Rachunek można założyć bez jakichkolwiek opłat, a standardowy koszt jego prowadzenia to 9 zł miesięcznie. Jeśli jednak uda Ci się zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia, renty lub emerytury w minimalnej wysokości 1500 zł, wówczas Konto Active będzie całkowicie darmowe.

Pełną analizę Konta Active możesz przeczytać tutaj

Zdaniem redakcji - oferta bez wad?

Choć lokacie LOGujesz-LOKujesz nie można odmówić wielu atutów, to jednak oferta eurobanku nie jest wolna od wad. W naszej opinii podstawową jest konieczność posiadania rachunku osobistego. Standardowy koszt jego prowadzenia to przynajmniej 9 zł miesięcznie (w zależności od wybranego rodzaju konta), przy dość wygórowanych warunkach uniknięcia tej opłaty. To sprawia, że dla osób, które nie chcą aktywnie korzystać z produktów eurobanku, lokata LOGujesz-LOKujesz nie będzie zbyt opłacalnym wyborem – potencjalne koszty mogą bowiem przewyższyć zyski.

Druga sprawa to utrata odsetek w przypadku przedwczesnego zerwania lokaty. Co prawda takie same zasady obowiązują w przypadku większości konkurencyjnych ofert, ale jednak, aby przyznać lokacie LOGujesz-LOKujesz pięć gwiazdek (najwyższa możliwa ocena), przydałoby się trochę łagodniejsze potraktowanie klientów w tym zakresie. Dla niektórych – przede wszystkim bardziej konserwatywnych klientów – dodatkowym mankamentem może być także konieczność korzystania z aplikacji mobilnej, aby założyć lokatę.

Niemniej oferta eurobanku to jeden z najlepszych depozytów, jakie obecnie mogą założyć klienci polskiej bankowości. Wysokie oprocentowanie i niewielkie wymagania co do kwoty lokaty sprawiają, że jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich poważnie myślących o swoich oszczędnościach.

Ocena redakcji:

Zalety

  • bardzo wysokie oprocentowanie
  • łatwa w założeniu

Wady

  • konieczność posiadania konta osobistego
  • utrata odsetek przy zerwaniu lokaty
  • konieczność korzystania z bankowości mobilnej
  • niska maksymalna kwota lokaty

O banku

Eurobank jest instytucją obsługującą tylko klientów indywidualnych. Bank stawia na obsługę online i jest jednym z bardziej innowacyjnych w kraju. W ofercie Eurobanku znajdziemy tradycyjne lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć internetowo lub w oddziale. Mottem przewodnim banku jest hasło "eurobank na co dzień".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze