My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

6,5% na Lokacie Lojalnej w Inbanku bez konta osobistego!

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
6,5% na Lokacie Lojalnej w Inbanku bez konta osobistego!
Źródło: strona Inbanku

Zasady prowadzenia Lokaty Lojalnej są bardzo proste: depozyt oprocentowany na poziomie aż 6,5% w skali roku zakładasz na pół roku i przez ten czas nie rezygnujesz z żadnych innych lokat, które otworzyłeś w Inbanku.

Inbank zawsze oferował konkurencyjne stawki oprocentowania na swoich lokatach, ponadto depozyty w tej instytucji są dostępne w zasadzie dla wszystkich; nie ma znaczenia, czy jesteś nowym, czy stałym klientem, czy wpłacasz nowe środki itp.

Co więcej, bank nie wymaga otwierania żadnego konta osobistego ani spełniania warunków w rodzaju zapewnienia regularnego wpływu.

6,5% w skali roku na Lokacie Lojalnej

Lokatę Lojalną możesz założyć:

  • na 3 miesiące z oprocentowaniem 6,25%,
  • na 6 miesięcy ze stawką 6,5% w skali roku.

Maksymalna kwota lokaty to 50 tys. zł - być może wydaje się niewysoka, ale dotyczy ona wyłącznie jednego depozytu, a tych możesz założyć dowolną liczbę – aż do 1 mln zł w sumie.

Gdzie jest haczyk?

Zwykle podobnie atrakcyjne oferty wiążą się z jakimiś dodatkowymi warunkami, które musisz spełnić, aby „zasłużyć” na wysoką stawkę oprocentowania. W przypadku Lokaty Lojalnej obostrzenie jest tylko jedno: od daty określonej w umowie do ostatniego dnia obowiązywania Lokaty Lojalnej nie możesz zerwać któregokolwiek ze swoich depozytów prowadzonych w Inbanku. W przeciwnym razie bank obniży oprocentowanie Lokaty Lojalnej do stawki obowiązującej dla Lokaty standardowej (dla danego okresu).

Co ciekawe, warunek ten wcale nie oznacza, że poza Lokatą Lojalną musisz mieć w Inbanku jeszcze inny depozyt. Chodzi tylko o to, byś nie zerwał tych, które już założyłeś. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Lokata Lojalna była Twoim pierwszym (lub obecnie jedynym) depozytem w tej instytucji.

Ile możesz zyskać na Lokacie Lojalnej na 6,5% w skali roku?

Sprawdźmy teraz, ile wyniesie Twój zysk.

Zysk* z Lokaty Lojalnej w Inbanku
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej Odsetki z lokaty 6-miesięcznej
5 000 zł 64 zł 132 zł
7 500 zł 96 zł 198 zł
10 000 zł 128 zł 264 zł
12 500 zł 159 zł 330 zł
15 000 zł 191 zł 396 zł
20 000 zł 255 zł 528 zł
25 000 zł 319 zł 660 zł
30 000 zł 383 zł 792 zł
40 000 zł 510 zł 1 056 zł
50 000 zł 638 zł 1 320 zł

Zysk na Lokacie Lojalnej w Inbanku
Kliknij, aby powiększyć

Jak widzisz, pół roku oszczędzania 50 tys. zł da Ci trochę ponad 1300 zł zysku „na rękę”. Ponadto możesz założyć znacznie więcej lokat i zwielokrotnić swój zysk.

Odnowienie lokaty na lepszych warunkach

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z opcji automatycznego odnowienia lokaty, to odnowi się ona na bardziej korzystnych warunkach niż standardowe.

Tak bank precyzuje warunki odnowienia:

W przypadku wyboru przez Posiadacza rachunku opcji automatycznego odnawiania lokaty, następuje jej automatyczne odnowienie na kolejny, taki sam okres czasu, na standardowych warunkach obowiązujących w Banku w dniu odnowienia lokaty dla tego samego okresu i kwoty lokaty wraz z odsetkami naliczonymi przed odnowieniem.

+ wspomniany bonus:

W przypadku automatycznego odnowienia lokaty bank powiększy oprocentowanie po odnowieniu o bonus w wysokości +0,1%.

Czy Twoje pieniądze są bezpieczne?

Choć Inbank nie podlega polskiej Komisji Nadzoru Finansowego ani Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, nie oznacza to, że Twoje pieniądze nie mają żadnej ochrony; wręcz przeciwnie, gwarancji udziela estoński fundusz Tagatisfond, odpowiednik naszego BFG. Identycznie jak w przypadku depozytów prowadzonych w polskich bankach Twoje oszczędności chronione są do wartości 100 tys. euro, czyli do ok. 450 tys. zł.

Należy jednak wspomnieć, że procedura odzyskania środków ulokowanych w zagranicznym banku może trwać dłużej niż w przypadku banków polskich.

Kto i jak może skorzystać z oferty?

Inbank nie stawia większych ograniczeń chętnym na skorzystanie z jego produktów; Lokata Lojalna może być otwarta zarówno przez nowego, jak i obecnego klienta.

Zakładanie lokaty przebiega całkowicie zdalnie. Po przejściu na tę stronę banku znajdziesz zakładkę „Zostań klientem” lub przycisk „Załóż lokatę”.

Przelanie środków na depozyt odbywa się poprzez szybki przelew pay-by-link – automatycznie wypełnioną koniecznymi danymi bezpieczną formę przekazu internetowego. Jeżeli Twój bank nie realizuje tego rodzaju przelewów, Inbank prześle Ci wszystkie dane potrzebne do wykonania operacji, a Ty będziesz musiał zasilić rachunek Lokaty Lojalnej w ciągu 5 dni od zawarcia umowy.

Atrakcyjne 6,5% w skali roku na Lokacie Lojalnej. Podsumowanie

Stawka 6,5% na depozycie średnioterminowym z możliwością założenia nielimitowanej liczby lokat? W dodatku bez dodatkowych warunków i obostrzeń, w rodzaju otwarcia ROR-u, zapewniania wpływu, transakcji kartą czy statusu nowego klienta? To jest to, co oszczędzający lubią najbardziej.

Jedyne, o czym musisz pamiętać, to to, aby nie zerwać żadnej innej lokaty, którą masz obecnie w Inbanku.

Chcesz sprawdzić, co jeszcze oferuje Inbank? Poniżej przedstawiamy najlepsze depozyty tej instytucji:

Ocena redakcji:

Zalety

  • wysokie oprocentowanie
  • brak konieczności posiadania konta
  • lokata łatwo dostępna przez Internet
  • szerokie spektrum kwot, które możemy zainwestować

Wady

  • w razie ewentualnego bankructwa Inbanku procedura odzyskania pieniędzy może potrwać dłużej niż w przypadku polskich banków

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Inbank jest bankiem z Estonii, którego usługi dostępne są dla klientów na 8 europejskich rynkach (Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Niemcy, Austria, Francja, Holandia). Bank działa online i oferuje polskim klientom: pożyczki, kredyty i lokaty.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze