My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3% w skali roku na dwumiesięcznej Lokacie Mobilnej w Getin Banku

Portrait
Rafał Janik
Aktualnie kończy doktorat z zakresu rynków finansowych. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
3% w skali roku na dwumiesięcznej Lokacie Mobilnej w Getin Banku
Źródło: Strona Getin Banku

Jeśli jesteś klientem Getin Banku, to masz możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Depozyt zakładany jest na 2 miesiące, a zgromadzone na nim środki oprocentowane są na poziomie aż 3% w skali roku.

Szczegóły lokaty

Aby go założyć, wystarczy posiadać dostęp do bankowości mobilnej Getin Banku. Aplikacja jest jedyną opcja umożliwiająca otwarcie lokaty. Wniosek jest taki, że musisz być klientem Getin Banku, przy czym nie ma znaczenia, z jakiego konkretnie produktu korzystasz – wpływa to jedynie na parametr dotyczący odnawialności depozytu, ale o tym nieco później.

Lokata dla niewielkich środków

Przypomnijmy: depozyt zakładany jest na 2 miesiące. Jego oprocentowanie jest stałe i wynosi 3% w skali roku.

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielką kwotę – od 500 zł do 10 tys. zł. Jest to więc idealny depozyt do krótkoterminowego przechowywania niezbyt wysokich nadwyżek finansowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe parametry przedstawiamy poniżej.

Ile możesz zyskać na Lokacie Mobilnej w Getin Banku?

Oto, jak przedstawia się zysk z lokaty dla poszczególnych kwot. Tabela zawiera wartości netto, co oznacza, że prezentuje zysk „na czysto”, już po uwzględnieniu 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Kwota lokaty 

Odsetki z lokaty (netto) 

Kwota lokaty wraz z odsetkami 

500 zł 

2,02 zł 

502,02 zł 

1 000 zł 

4,05 zł 

1 004,05 zł 

2 000 zł 

8,10 zł 

2 008,10 zł 

3 000 zł 

12,15 zł 

3 012,15 zł 

4 000 zł 

16,20 zł 

4 016,20 zł 

5 000 zł 

20,25 zł 

5 020,25 zł 

6 000 zł 

24,30 zł 

6 024,30 zł 

7 000 zł 

28,35 zł 

7 028,35 zł 

8 000 zł 

32,40 zł 

8 032,40 zł 

9 000 zł 

36,45 zł 

9 036,45 zł 

10 000 zł 

40,50 zł 

10 040,50 zł 

Zysk z Lokaty Mobilnej w Getin Banku
Kliknij, aby powiększyć

Jak widać, wpłacając na Lokatę Mobilną maksymalną kwotę 10 tys. zł, możesz zyskać na odsetkach 40,50 zł. Być może nie jest to kwota, która powala na kolana, ale pamiętaj, że założenie lokaty nic Cię przecież nie kosztuje.

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Oto kilka informacji, dzięki którym będziesz mógł podjąć świadomą decyzję o wyborze tej konkretnej oferty.

Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu umownego, a w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank wypłaci Ci jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

Możesz założyć tylko jedną Lokatę Mobilną.

Co się stanie z lokatą po okresie umownym?

Kwestia odnawialności lub nieodnawialności lokaty zależy od tego, jaki inny produkt w Getin Banku posiadasz.

  1. Jeśli posiadasz konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy, to depozyt jest domyślnie zakładany jako nieodnawialny. W takiej sytuacji po upływie umownych 2 miesięcy całość zgromadzonego kapitału z odsetkami trafi na wskazany przez Ciebie rachunek w Getin Banku.
  2. Jeśli posiadanym przez Ciebie produktem nie jest ani ROR, ani konto oszczędnościowe, to depozyt zostanie automatycznie odnowiony na zasadach 2-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem równym stopie referencyjnej NBP pomniejszonej o 0,5 p.p. (aktualnie oprocentowanie lokaty wniosłoby 1,0 %).

Dyspozycję dotyczącą odnawialności będziesz mógł zmienić w dowolnym okresie trwania lokaty, jednak najpóźniej w dniu poprzedzającym jej zakończenie.

Nie jesteś jeszcze klientem Getin Banku? Konto Proste Zasady z 3,5% na koncie oszczędnościowym

Jeśli nie korzystasz jeszcze z usług Getin Banku, to nic straconego. Wystarczy, że założysz chociażby konto osobiste. Zyskasz wówczas dostęp do bankowości mobilnej, w której od założenia lokaty dzieli Cię zaledwie kilka ruchów palcem.

Osobom, którym zależy po prostu na skorzystaniu z atrakcyjnej lokaty, polecamy otwarcie Konta Proste Zasady, który jest podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie Getin banku. Jak wskazuje nazwa, rachunek cechuje prostota, co przejawia się m.in. w mało wymagającym warunku uniknięcia opłaty za jego prowadzenie. Choć standardowo kosztuje ono 8 zł miesięcznie, to wystarczy wykonanie jednej dowolnej transakcji bezgotówkowej kartą w danym miesiącu, by takiej opłaty uniknąć.

Dowiedz się więcej na temat Konta Proste Zasady.

Z kolei bezwarunkowo darmowe jest wydanie oraz użytkowanie karty debetowej do rachunku. Z Kontem Proste Zasady nie zapłacisz też za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce.

Co więcej, nowi posiadacze Konta Proste Zasady, którzy otworzą rachunek do końca listopada, mogą zyskać oprocentowanie na koncie oszczędnościowym na poziomie aż 3,5% w skali roku. Przysługuje ono przez rok dla środków do 10 tys. zł. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest zapewnienie wpływów w łącznej wysokości 1500 zł. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Jak założysz Lokatę Mobilną?

Otwarcia lokaty możesz dokonać wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej Getin Banku. Po zalogowaniu wybierz właściwą ofertę w zakładce „Lokaty”.

Istnieje jeszcze jeden, alternatywny sposób na uzyskanie dostępu do bankowości mobilnej. Wystarczy złożyć wniosek o dowolną lokatę Getin Banku – nie musisz nawet wpłacać na nią żadnych środków, a i tak otrzymasz jednocześnie dostęp do bankowości mobilnej. Jeśli więc wyjątkowo zależy Ci na uniknięciu konieczności otwierania konta osobistego, weź pod uwagę taką opcję. A jaką lokatę warto założyć? Sprawdź aktualny ranking lokat Getin Banku.

Interesująca oferta oszczędnościowa Getin Banku

Lokata Mobilna to dość konkurencyjna propozycja wśród krótkoterminowych depozytów. Z naszego rankingu lokat wynika, że w przypadku depozytów 2-miesięcznych propozycja Getin Banku przegrywa jedynie z Lokatą Happy w Idea Banku. Jej posiadacze nie muszą korzystać z innych produktów banku. Lokata Happy również obejmuje środki w przedziale od 500 do 10 tys. zł, ale oferuje wyższe oprocentowanie (4% w skali roku).

Sprawdź ranking najlepszych depozytów krótkoterminowych 

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś jeszcze klientem Getin Banku, to zakładając rachunek osobisty możesz skorzystać z atrakcyjnego konta oszczędnościowego 3,5% – a taki „mix” produktów pozwala już na naprawdę solidny zysk.

Ocena redakcji:

Zalety

  • atrakcyjne oprocentowanie 3% w skali roku
  • brak konieczności posiadania oprócz lokaty jednego, konkretnego produktu banku
  • prosty proces zakładania lokaty (aplikacja mobilna)

Wady

  • musisz być klientem banku i mieć dostęp do bankowości mobilnej
  • lokata tylko dla stosunkowo niewielkich kwot (500 zł – 10 tys. zł)
  • możesz założyć tylko jedną taką lokatę

Przydatne dokumenty

  1. Karta informacyjna lokaty

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze