My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Wskazówka: aby założyć Lokatę Mobilną, musisz posiadać kartotekę klienta Getin Banku. Jak ją otworzyć? Nie musisz zakładać konta osobistego, wystarczy, że założysz np. e-Lokatę na Nowe Środki z oprocentowaniem 2,8% w tym banku.

Ocena redakcji:

4% w skali roku do 20 000 zł na trzymiesięcznej Lokacie Mobilnej w Getin Banku

Aktualizacja:
Portrait
Rafał Janik
Aktualnie kończy doktorat z zakresu rynków finansowych. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
4% w skali roku do 20 000 zł na trzymiesięcznej Lokacie Mobilnej w Getin Banku
Źródło: Strona Getin Banku

Jeśli jesteś klientem Getin Banku, to masz możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Depozyt zakładany jest na 3 miesiące, a zgromadzone na nim środki oprocentowane są na poziomie aż 4% w skali roku.

Szczegóły lokaty

Aby założyć Lokatę Mobilną, wystarczy posiadać dostęp do bankowości mobilnej Getin Banku. Aplikacja jest jedyną opcja umożliwiająca otwarcie depozytu. Wniosek jest taki, że musisz być klientem Getin Banku, przy czym nie ma znaczenia, z jakiego konkretnie produktu korzystasz – wpływa to jedynie na parametr dotyczący odnawialności depozytu, ale o tym nieco później.

Lokata dla niewielkich środków

Przypomnijmy: depozyt zakładany jest na 3 miesiące. Jego oprocentowanie jest stałe i wynosi 4% w skali roku.

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielką kwotę – od 500 zł do 20 tys. zł. Jest to więc idealny depozyt do przechowywania niezbyt wysokich nadwyżek finansowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe parametry przedstawiamy poniżej.

Ile możesz zyskać na Lokacie Mobilnej w Getin Banku?

Oto, jak przedstawia się zysk z lokaty dla poszczególnych kwot. Tabela zawiera wartości netto, co oznacza, że prezentuje zysk „na czysto”, już po uwzględnieniu 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Zysk* z Lokaty Mobilnej Getin Banku

Kwota lokaty 

Odsetki z lokaty (netto) 

Kwota lokaty wraz z odsetkami 

500 zł 

4 zł 

504 zł 

1 000 zł 

8 zł 

1 008 zł 

2 000 zł 

16 zł 

2 016 zł 

3 000 zł 

24 zł 

3 024 zł

4 000 zł 

32 zł 

4 032 zł 

5 000 zł 

41 zł 

5 041 zł 

6 000 zł 

49 zł 

6 049 zł 

7 000 zł 

57 zł 

7 057 zł 

8 000 zł 

65 zł 

8 065 zł 

9 000 zł 

73 zł 

9 073 zł 

10 000 zł 

81 zł 

10 081 zł 

20 000 zł 162 zł 20 162 zł

Zysk z Loktaty Mobilnej Getin Banku
Kliknij, aby powiększyć

Jak widać, wpłacając na Lokatę Mobilną maksymalną kwotę 20 tys. zł, możesz zyskać na odsetkach 162 zł. Być może nie jest to kwota, która powala na kolana, ale pamiętaj, że założenie lokaty nic Cię przecież nie kosztuje.

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Oto kilka informacji, dzięki którym będziesz mógł podjąć świadomą decyzję o wyborze tej konkretnej oferty.

Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu umownego, a w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank wypłaci Ci jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

W danym momencie możesz posiadać tylko jedną Lokatę Mobilną. Po jej zakończeniu możesz założyć ją ponownie.

Co się stanie z lokatą po okresie umownym?

Kwestia odnawialności lub nieodnawialności lokaty zależy od tego, jaki inny produkt w Getin Banku posiadasz.

  1. Jeśli posiadasz konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy, to depozyt jest domyślnie zakładany jako nieodnawialny. W takiej sytuacji po upływie umownych 3 miesięcy całość zgromadzonego kapitału z odsetkami trafi na wskazany przez Ciebie rachunek w Getin Banku.
  2. Jeśli posiadanym przez Ciebie produktem nie jest ani ROR, ani konto oszczędnościowe, to depozyt zostanie automatycznie odnowiony na zasadach 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem równym stopie referencyjnej NBP pomniejszonej o 0,25 p.p. (aktualnie oprocentowanie lokaty wniosłoby 1,0 %).

Dyspozycję dotyczącą odnawialności będziesz mógł zmienić w dowolnym okresie trwania lokaty, jednak najpóźniej w dniu poprzedzającym jej zakończenie.

Konto Proste Zasady

Jeśli nie korzystasz jeszcze z usług Getin Banku, to nic straconego. Wystarczy, że założysz chociażby konto osobiste. Zyskasz wówczas dostęp do bankowości mobilnej, w której od założenia lokaty dzieli Cię zaledwie kilka ruchów palcem.

Osobom, którym zależy po prostu na skorzystaniu z atrakcyjnej lokaty, polecamy otwarcie Konta Proste Zasady, który jest podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie Getin banku. Jak wskazuje nazwa, rachunek cechuje prostota, co przejawia się m.in. w mało wymagającym warunku uniknięcia opłaty za jego prowadzenie. Choć standardowo kosztuje ono 8 zł miesięcznie, to wystarczy wykonanie jednej dowolnej transakcji bezgotówkowej kartą w danym miesiącu, by takiej opłaty uniknąć.

Z kolei bezwarunkowo darmowe jest wydanie oraz użytkowanie karty debetowej do rachunku. Z Kontem Proste Zasady nie zapłacisz też za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

3,5% na koncie oszczędnościowym i 2,6% na lokacie

Chcesz ulokować więcej niż 20 000 zł? Możesz aktualnie skorzystać z dwóch interesujących ofert Getin Banku.

Pierwszą z nich jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,4% dla nowych środków do kwoty 400 000 zł. Bank zbada saldo Twoich produktów depozytowych na dzień 2 kwietnia 2019 r. Nadwyżka powyżej tego salda zostanie oprocentowana na 3,4% na okres 4 miesięcy licząc od pierwszego wpływu "nowych środków". Więcej o tej ofercie piszemy w tym artykule.

Druga warta rozważenia oferta dotyczy lokaty, którą opisywaliśmy kilka dni temu. Chodzi o e-Lokatę Na Nowe Środki z oprocentowaniem 2,6%, gdzie górny limit wpłat wynosi aż 1 mln zł. W tym przypadku bank wyznacza "nowe środki" wg stanu na dzień 5 maja 2019 r.

Co prawda możesz założyć tylko jedno promocyjne konto oszczędnościowe i tylko jedną taką lokatę, ale sam przyznasz, że jest z czego wybierać.

Bez względu na to, z jakich produktów Getin Banku skorzystasz, pamiętaj o dobrej zasadzie lokowania w banku środków w zakresie gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (maks. ok. 430 000 zł). Ta zasada zapewni Twoim środkom bezpieczeństwo, nawet w awaryjnych sytuacjach.

Jak założysz Lokatę Mobilną?

Otwarcia lokaty możesz dokonać wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej Getin Banku. Po zalogowaniu wybierz właściwą ofertę w zakładce „Lokaty”.

Istnieje jeszcze jeden, alternatywny sposób na uzyskanie dostępu do bankowości mobilnej. Wystarczy złożyć wniosek o dowolną lokatę Getin Banku – nie musisz nawet wpłacać na nią żadnych środków, a i tak otrzymasz jednocześnie dostęp do bankowości mobilnej. Jeśli więc wyjątkowo zależy Ci na uniknięciu konieczności otwierania konta osobistego, weź pod uwagę taką opcję. A jaką lokatę warto założyć? Sprawdź aktualny ranking lokat Getin Banku.

Czy warto skorzystać?

Jeśli czytałeś uważnie naszą analizę, pewnie zauważyłeś, że naszym zdaniem ta oferta warta jest rozważenia. 4% do 20 000 zł na 3 miesiące to parametry, które lokują depozyt Getin Banku na czołowym miejscu naszego rankingu kwartalnych lokat bankowych.

Co prawda lokatę mogą założyć wyłącznie osoby posiadające dostęp do bankowości elektronicznej Getin Banku, ale nie jest to większy problem. Wystarczy otworzyć warunkowo darmowy rachunek osobisty w tym banku lub skorzystać z jednej z ciekawych ofert oszczędnościowych:

Czy to bezpieczne? Tak, jeśli nie przekroczymy kwoty 430 000 zł łącznie na wszystkich rachunkach w Getin Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • atrakcyjne oprocentowanie 4% w skali roku
  • brak konieczności posiadania konta osobistego
  • prosty proces zakładania lokaty (aplikacja mobilna)

Wady

  • musisz być klientem banku i mieć dostęp do bankowości mobilnej
  • lokata tylko dla stosunkowo niewielkich kwot (500 zł – 20 tys. zł)

Przydatne dokumenty

  1. Karta informacyjna lokaty

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze