My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 2,0% w skali roku do 10 000 zł na Lokacie Mobilnej w Getin Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Do 2,0% w skali roku do 10 000 zł na Lokacie Mobilnej w Getin Banku
Źródło: Strona Getin Banku

Jeśli jesteś klientem Getin Banku, to masz możliwość skorzystania z niezłej oferty Lokaty Mobilnej. Depozyt zakładany jest na 2 miesiące, a zgromadzone na nim środki oprocentowane są na poziomie nawet 2,0% w skali roku! Prześwietlamy tę ofertę.

Aby założyć Lokatę Mobilną, wystarczy posiadać dostęp do bankowości mobilnej Getin Banku. Aplikacja jest jedyną opcja umożliwiająca otwarcie depozytu. Wniosek jest taki, że musisz być klientem Getin Banku, przy czym nie ma znaczenia, z jakiego konkretnie produktu korzystasz – wpływa to jedynie na parametr dotyczący odnawialności depozytu, ale o tym nieco później.

Lokata dla niewielkich środków

Przypomnijmy: depozyt zakładany jest na 2 miesiące. Jego oprocentowanie jest stałe i wynosi do 2,0% w skali roku:

  • 2,0% dla klientów, którzy aktywują swój pierwszy profil w bankowości mobilnej i posiadają wyrażone zgody marketingowe;
  • 0,3% dla pozostałych klientów.

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielką kwotę – od 500 zł do 10 tys. zł. Jest to więc idealny depozyt do przechowywania niezbyt wysokich nadwyżek finansowych.

Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu umownego, a w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank wypłaci Ci jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

W danym momencie możesz posiadać tylko jedną Lokatę Mobilną, jednak po jej zakończeniu możesz ponownie założyć ten depozyt.

Z Lokaty Mobilnej na Start możesz skorzystać tylko raz, w ciągu 30 dni od aktywacji profilu w bankowości mobilnej.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe parametry przedstawiamy poniżej.

Ile możesz zyskać na Lokacie Mobilnej w Getin Banku?

Oto, jak przedstawia się zysk z lokaty 2,0% dla poszczególnych kwot. Tabela zawiera wartości netto, co oznacza, że prezentuje zysk „na czysto”, już po uwzględnieniu 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Zysk* z Lokaty Mobilnej 2,0% w Getin Banku
Kwota lokaty Odsetki netto
500 zł 1 zł
1 000 zł 3 zł
2 500 zł 7 zł
5 000 zł 14 zł
7 500 zł 20 zł
10 000 zł 27 zł

Zysk z Lokaty Mobilnej 2,0% w Getin Banku
Kliknij, aby powiększyć
Jak widać, wpłacając na Lokatę Mobilną na Start maksymalną kwotę 10 tys. zł, możesz zyskać na odsetkach ok. 27 zł. Być może nie jest to kwota, która powala na kolana, ale pamiętaj, że założenie lokaty nic Cię przecież nie kosztuje.

Co się stanie z lokatą po okresie umownym?

Kwestia odnawialności lub nieodnawialności lokaty zależy od tego, jaki inny produkt w Getin Banku posiadasz.

  1. Jeśli posiadasz konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy, to depozyt jest domyślnie zakładany jako nieodnawialny. W takiej sytuacji po upływie umownych 2 miesięcy całość zgromadzonego kapitału z odsetkami trafi na wskazany przez Ciebie rachunek w Getin Banku.
  2. Jeśli posiadanym przez Ciebie produktem nie jest ani ROR, ani konto oszczędnościowe, to depozyt zostanie automatycznie odnowiony ze stawką 0,15% w skali roku.

Dyspozycję dotyczącą odnawialności będziesz mógł zmienić w dowolnym okresie trwania lokaty, jednak najpóźniej w dniu poprzedzającym jej zakończenie.

Jak założysz Lokatę Mobilną?

Otwarcia lokaty możesz dokonać wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej Getin Banku. Po zalogowaniu wybierz właściwą ofertę w zakładce „Lokaty”.

Istnieje jeszcze jeden, alternatywny sposób na uzyskanie dostępu do bankowości mobilnej. Wystarczy złożyć wniosek o dowolną lokatę Getin Banku – nie musisz nawet wpłacać na nią żadnych środków, a i tak otrzymasz jednocześnie dostęp do bankowości mobilnej. Jeśli więc wyjątkowo zależy Ci na uniknięciu konieczności otwierania konta osobistego, weź pod uwagę taką opcję. A jaką lokatę warto założyć? Sprawdź aktualny ranking lokat Getin Banku.

Konto Proste Zasady

Jeśli nie korzystasz jeszcze z usług Getin Banku, to nic straconego. Wystarczy, że założysz chociażby konto osobiste. Zyskasz wówczas dostęp do bankowości mobilnej, w której od założenia lokaty dzieli Cię zaledwie kilka ruchów palcem.

Osobom, którym zależy po prostu na skorzystaniu z atrakcyjnej lokaty, polecamy otwarcie Konta Proste Zasady, który jest podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie Getin Banku. Jak wskazuje nazwa, rachunek cechuje prostota, co przejawia się m.in. w mało wymagającym warunku uniknięcia opłaty za jego prowadzenie. Choć standardowo kosztuje ono 9 zł miesięcznie, to wystarczy wykonanie jednej dowolnej transakcji bezgotówkowej kartą w danym miesiącu, by takiej opłaty uniknąć.

Z kolei bezwarunkowo darmowe jest wydanie oraz użytkowanie karty debetowej do rachunku. Z Kontem Proste Zasady nie zapłacisz też za wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash.

2,0% na koncie oszczędnościowym i 0,5% na lokacie

Chcesz ulokować więcej niż 10 000 zł? Możesz aktualnie skorzystać z dwóch ofert Getin Banku.

Pierwszą z nich jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem zależnym od wpływu wynagrodzenia:

Druga propozycja dotyczy podwyższenia oprocentowania dla tzw. nowych środków. W przypadku tej drugiej oferty bank zbada saldo Twoich produktów depozytowych na dzień 26 września 2021 r. i tylko nadwyżka powyżej tego salda zostanie objęta promocyjnymi warunkami:

Druga warta rozważenia oferta dotyczy Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem 0,5%. Na lokacie możesz ulokować maks. 180 000 zł, a bank daje Ci możliwość założenia trzech takich depozytów.

Bez względu na to, z jakich produktów Getin Banku skorzystasz, pamiętaj o dobrej zasadzie lokowania w banku środków w zakresie gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (maks. ok. 430 000 zł). Ta zasada zapewni Twoim środkom bezpieczeństwo, nawet w awaryjnych sytuacjach.

Czy warto skorzystać?

Jeśli czytałeś uważnie naszą analizę, pewnie zauważyłeś, że naszym zdaniem oferta Lokaty Mobilnej warta jest rozważenia. Co prawda depozyt z oprocentowaniem 2,0% mogą założyć wyłącznie osoby po raz pierwszy korzystające z bankowości mobilnej Getin Banku (pamiętając o zgodach marketingowych!), ale nie jest to większy problem. Wystarczy otworzyć warunkowo darmowy rachunek osobisty w tym banku lub skorzystać z jednej z ciekawych ofert oszczędnościowych:

Czy to bezpieczne? Tak, jeśli nie przekroczymy kwoty 430 000 zł łącznie na wszystkich rachunkach w Getin Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • brak konieczności posiadania konta osobistego
  • prosty proces zakładania lokaty (aplikacja mobilna)

Wady

  • musisz być klientem banku i mieć dostęp do bankowości mobilnej
  • lokata tylko dla stosunkowo niewielkich kwot (500 zł – 10 tys. zł)

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze