My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Od 4 lipca 2019 r. oprocentowanie Lokaty Mobilnej wynosi już nie 4%, a 3% w skali roku.

Ocena redakcji:

3% w skali roku do 10 000 zł na trzymiesięcznej Lokacie Mobilnej w Getin Banku

Portrait
Rafał Janik
Doktor nauk ekonomicznych. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
3% w skali roku do 10 000 zł na trzymiesięcznej Lokacie Mobilnej w Getin Banku
Źródło: Strona Getin Banku

Jeśli jesteś klientem Getin Banku, to masz możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Depozyt zakładany jest na 3 miesiące, a zgromadzone na nim środki oprocentowane są na poziomie 3% w skali roku.

Aby założyć Lokatę Mobilną, wystarczy posiadać dostęp do bankowości mobilnej Getin Banku. Aplikacja jest jedyną opcja umożliwiająca otwarcie depozytu. Wniosek jest taki, że musisz być klientem Getin Banku, przy czym nie ma znaczenia, z jakiego konkretnie produktu korzystasz – wpływa to jedynie na parametr dotyczący odnawialności depozytu, ale o tym nieco później.

Lokata dla niewielkich środków

Przypomnijmy: depozyt zakładany jest na 3 miesiące. Jego oprocentowanie jest stałe i wynosi 3% w skali roku.

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić stosunkowo niewielką kwotę – od 500 zł do 10 tys. zł. Jest to więc idealny depozyt do przechowywania niezbyt wysokich nadwyżek finansowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe parametry przedstawiamy poniżej.

Ile możesz zyskać na Lokacie Mobilnej w Getin Banku?

Oto, jak przedstawia się zysk z lokaty dla poszczególnych kwot. Tabela zawiera wartości netto, co oznacza, że prezentuje zysk „na czysto”, już po uwzględnieniu 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Zysk* z Lokaty Mobilnej Getin Banku

Kwota lokaty 

Odsetki z lokaty (netto) 

Kwota lokaty wraz z odsetkami 

500 zł 

3 zł 

503 zł 

1 000 zł 

6 zł 

1 006 zł 

2 000 zł 

12 zł 

2 012 zł 

3 000 zł 

18 zł 

3 018 zł

4 000 zł 

24 zł 

4 024 zł 

5 000 zł 

30 zł 

5 030 zł 

6 000 zł 

36 zł 

6 036 zł 

7 000 zł 

43 zł 

7 043 zł 

8 000 zł 

49 zł 

8 049 zł 

9 000 zł 

55 zł 

9 055 zł 

10 000 zł 

61 zł 

10 061 zł 

Zysk z Lokaty Mobilnej w Getin Banku
Kliknij, aby powiększyć
Jak widać, wpłacając na Lokatę Mobilną maksymalną kwotę 10 tys. zł, możesz zyskać na odsetkach 61 zł. Być może nie jest to kwota, która powala na kolana, ale pamiętaj, że założenie lokaty nic Cię przecież nie kosztuje.

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Oto kilka informacji, dzięki którym będziesz mógł podjąć świadomą decyzję o wyborze tej konkretnej oferty.

Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu umownego, a w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank wypłaci Ci jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

W danym momencie możesz posiadać tylko jedną Lokatę Mobilną. Po zakończeniu lokaty możesz założyć ją ponownie.

Co się stanie z lokatą po okresie umownym?

Kwestia odnawialności lub nieodnawialności lokaty zależy od tego, jaki inny produkt w Getin Banku posiadasz.

  1. Jeśli posiadasz konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy, to depozyt jest domyślnie zakładany jako nieodnawialny. W takiej sytuacji po upływie umownych 3 miesięcy całość zgromadzonego kapitału z odsetkami trafi na wskazany przez Ciebie rachunek w Getin Banku.
  2. Jeśli posiadanym przez Ciebie produktem nie jest ani ROR, ani konto oszczędnościowe, to depozyt zostanie automatycznie odnowiony ze stawką 1,0% w skali roku.

Dyspozycję dotyczącą odnawialności będziesz mógł zmienić w dowolnym okresie trwania lokaty, jednak najpóźniej w dniu poprzedzającym jej zakończenie.

Konto Proste Zasady

Jeśli nie korzystasz jeszcze z usług Getin Banku, to nic straconego. Wystarczy, że założysz chociażby konto osobiste. Zyskasz wówczas dostęp do bankowości mobilnej, w której od założenia lokaty dzieli Cię zaledwie kilka ruchów palcem.

Osobom, którym zależy po prostu na skorzystaniu z atrakcyjnej lokaty, polecamy otwarcie Konta Proste Zasady, który jest podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie Getin banku. Jak wskazuje nazwa, rachunek cechuje prostota, co przejawia się m.in. w mało wymagającym warunku uniknięcia opłaty za jego prowadzenie. Choć standardowo kosztuje ono 8 zł miesięcznie, to wystarczy wykonanie jednej dowolnej transakcji bezgotówkowej kartą w danym miesiącu, by takiej opłaty uniknąć.

Z kolei bezwarunkowo darmowe jest wydanie oraz użytkowanie karty debetowej do rachunku. Z Kontem Proste Zasady nie zapłacisz też za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

3,5% na koncie oszczędnościowym i 2,0% na lokacie

Chcesz ulokować więcej niż 20 000 zł? Możesz aktualnie skorzystać z dwóch interesujących ofert Getin Banku.

Pierwszą z nich jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,5% do 10 tys. zł "na start" pod warunkiem wpływu wynagrodzenia oraz 2,7% dla nowych środków do kwoty 200 000 zł. Bank zbada saldo Twoich produktów depozytowych na dzień 26 listopada 2019 r. Nadwyżka powyżej tego salda zostanie oprocentowana na 2,0% na okres 4 miesięcy licząc od pierwszego wpływu "nowych środków". Więcej o tej ofercie piszemy w tym artykule.

Druga warta rozważenia oferta dotyczy Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem 2,0%. Na lokacie możesz ulokować maks. 300 000 zł, a bank daje Ci możliwość założenia trzech takich depozytów. W tym przypadku "nowe środki" wyznaczane są wg stanu na dzień 12 grudnia 2019 r.

Bez względu na to, z jakich produktów Getin Banku skorzystasz, pamiętaj o dobrej zasadzie lokowania w banku środków w zakresie gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (maks. ok. 430 000 zł). Ta zasada zapewni Twoim środkom bezpieczeństwo, nawet w awaryjnych sytuacjach.

Jak założysz Lokatę Mobilną?

Otwarcia lokaty możesz dokonać wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej Getin Banku. Po zalogowaniu wybierz właściwą ofertę w zakładce „Lokaty”.

Istnieje jeszcze jeden, alternatywny sposób na uzyskanie dostępu do bankowości mobilnej. Wystarczy złożyć wniosek o dowolną lokatę Getin Banku – nie musisz nawet wpłacać na nią żadnych środków, a i tak otrzymasz jednocześnie dostęp do bankowości mobilnej. Jeśli więc wyjątkowo zależy Ci na uniknięciu konieczności otwierania konta osobistego, weź pod uwagę taką opcję. A jaką lokatę warto założyć? Sprawdź aktualny ranking lokat Getin Banku.

Czy warto skorzystać?

Jeśli czytałeś uważnie naszą analizę, pewnie zauważyłeś, że naszym zdaniem oferta Lokaty Mobilnej warta jest rozważenia. Co prawda depozyt mogą założyć wyłącznie osoby posiadające dostęp do bankowości elektronicznej Getin Banku, ale nie jest to większy problem. Wystarczy otworzyć warunkowo darmowy rachunek osobisty w tym banku lub skorzystać z jednej z ciekawych ofert oszczędnościowych:

Czy to bezpieczne? Tak, jeśli nie przekroczymy kwoty 430 000 zł łącznie na wszystkich rachunkach w Getin Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • niezłe oprocentowanie 3% w skali roku
  • brak konieczności posiadania konta osobistego
  • prosty proces zakładania lokaty (aplikacja mobilna)

Wady

  • musisz być klientem banku i mieć dostęp do bankowości mobilnej
  • lokata tylko dla stosunkowo niewielkich kwot (500 zł – 10 tys. zł)

Przydatne dokumenty

  1. Karta informacyjna lokaty

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze