My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

30 września 2022 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Banku. Klienci nie mają się czego obawiać, o czym przeczytasz w naszym artykule.

Ocena redakcji:

Do 6,5% w skali roku do 50 000 zł na Lokacie Mobilnej w Getin Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Do 6,5% w skali roku do 50 000 zł na Lokacie Mobilnej w Getin Banku
Źródło: Strona Getin Banku

Jeśli jesteś nowym klientem Getin Banku (bez dostępu do bankowości mobilnej), to masz możliwość skorzystania z niezłej oferty Lokaty Mobilnej na Start. Depozyt zakładany jest na 2 miesiące, a zgromadzone na nim środki oprocentowane są na poziomie nawet 6,5% w skali roku! Prześwietlamy tę ofertę.

Aby założyć Lokatę Mobilną, wystarczy posiadać dostęp do bankowości mobilnej Getin Banku. Aplikacja jest jedyną opcja umożliwiająca otwarcie depozytu. Wniosek jest taki, że musisz być klientem Getin Banku, przy czym nie ma znaczenia, z jakiego konkretnie produktu korzystasz – wpływa to jedynie na parametr dotyczący odnawialności depozytu, ale o tym nieco później.

Lokata dla niewielkich środków

Przypomnijmy: depozyt "Na start" zakładany jest na 2 miesiące. Jego oprocentowanie jest stałe i wynosi do 6,5% w skali roku dla klientów, którzy aktywują swój pierwszy profil w bankowości mobilnej i posiadają wyrażone zgody marketingowe.

Pozostali klienci mogą skorzystać z 6-miesięcznej Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem w wysokości 2,0%.

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić od 1000 zł do 50 tys. zł. Jest to więc idealny depozyt do przechowywania niezbyt wysokich nadwyżek finansowych.

Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu umownego, a w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank wypłaci Ci jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

W danym momencie możesz posiadać tylko jedną Lokatę Mobilną, jednak po jej zakończeniu możesz ponownie założyć ten depozyt.

Z Lokaty Mobilnej na Start możesz skorzystać tylko raz, w ciągu 30 dni od aktywacji profilu w bankowości mobilnej.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe parametry przedstawiamy poniżej.

Ile możesz zyskać na Lokacie Mobilnej na Start w Getin Banku?

Oto, jak przedstawia się zysk z lokaty 6,5% dla poszczególnych kwot. Tabela zawiera wartości netto, co oznacza, że prezentuje zysk „na czysto”, już po uwzględnieniu 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Zysk* z Lokaty Mobilnej 6,5% w Getin Banku
Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 9 zł
2 500 zł 22 zł
5 000 zł 44 zł
7 500 zł 66 zł
10 000 zł 88 zł
12 500 zł 110 zł
15 000 zł 132 zł
17 500 zł 154 zł
20 000 zł 176 zł
25 000 zł 220 zł
30 000 zł 264 zł
40 000 zł 352 zł
50 000 zł 440 zł

Zysk z Lokaty mobilnej w Getin Banku
Kliknij, aby powiększyć

Jak widać, wpłacając na Lokatę Mobilną na Start maksymalną kwotę 50 tys. zł, możesz zyskać na odsetkach ok. 440 zł. Być może nie jest to kwota, która powala na kolana, ale pamiętaj, że założenie lokaty nic Cię przecież nie kosztuje.

Co się stanie z lokatą po okresie umownym?

Kwestia odnawialności lub nieodnawialności lokaty zależy od tego, jaki inny produkt w Getin Banku posiadasz.

  1. Jeśli posiadasz konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy, to depozyt jest domyślnie zakładany jako nieodnawialny. W takiej sytuacji po upływie umownych 2 miesięcy całość zgromadzonego kapitału z odsetkami trafi na wskazany przez Ciebie rachunek w Getin Banku.
  2. Jeśli posiadanym przez Ciebie produktem nie jest ani ROR, ani konto oszczędnościowe, to depozyt zostanie automatycznie odnowiony ze stawką 0,15% w skali roku.

Dyspozycję dotyczącą odnawialności będziesz mógł zmienić w dowolnym okresie trwania lokaty, jednak najpóźniej w dniu poprzedzającym jej zakończenie.

Jak założysz Lokatę Mobilną?

Otwarcia lokaty możesz dokonać wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej Getin Banku. Po zalogowaniu wybierz właściwą ofertę w zakładce „Lokaty”.

Istnieje jeszcze jeden, alternatywny sposób na uzyskanie dostępu do bankowości mobilnej. Wystarczy złożyć wniosek o dowolną lokatę Getin Banku – nie musisz nawet wpłacać na nią żadnych środków, a i tak otrzymasz jednocześnie dostęp do bankowości mobilnej. Jeśli więc wyjątkowo zależy Ci na uniknięciu konieczności otwierania konta osobistego, weź pod uwagę taką opcję. A jaką lokatę warto założyć? Sprawdź aktualny ranking lokat Getin Banku.

Konto Proste Zasady

Jeśli nie korzystasz jeszcze z usług Getin Banku, to nic straconego. Wystarczy, że założysz chociażby konto osobiste. Zyskasz wówczas dostęp do bankowości mobilnej, w której od założenia lokaty dzieli Cię zaledwie kilka ruchów palcem.

Osobom, którym zależy po prostu na skorzystaniu z atrakcyjnej lokaty, polecamy otwarcie Konta Proste Zasady, który jest podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie Getin Banku. Choć standardowo kosztuje ono 9 zł miesięcznie, to wystarczy wykonanie min. 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu, by takiej opłaty uniknąć.

Karta płatnicza kosztuje 5 zł i opłaty za nią można uniknąć, spełniając ten sam warunek. Z Kontem Proste Zasady nie zapłacisz też za wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash.

Wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i lokacie

Chcesz ulokować więcej niż 50 000 zł? Możesz aktualnie skorzystać z dwóch ofert Getin Banku.

Pierwszą z nich jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe podwyższonym oprocentowaniem dla tzw. nowych środków. 

Druga warta rozważenia oferta dotyczy Lokaty na Nowe Środki, która dostępna jest na różne okresy umowne.

Bez względu na to, z jakich produktów Getin Banku skorzystasz, pamiętaj o dobrej zasadzie lokowania w banku środków w zakresie gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (maks. ok. 450 000 zł). Ta zasada zapewni Twoim środkom bezpieczeństwo, nawet w awaryjnych sytuacjach.

Czy warto skorzystać?

Jeśli czytałeś uważnie naszą analizę, pewnie zauważyłeś, że naszym zdaniem oferta Lokaty Mobilnej warta jest rozważenia. Co prawda depozyt z oprocentowaniem 6,5% mogą założyć wyłącznie osoby po raz pierwszy korzystające z bankowości mobilnej Getin Banku (pamiętając o zgodach marketingowych!), ale nie jest to większy problem. Wystarczy otworzyć warunkowo darmowy rachunek osobisty w tym banku lub skorzystać z jednej z ciekawych ofert oszczędnościowych:

Czy to bezpieczne? Tak, jeśli nie przekroczymy kwoty 450 000 zł łącznie na wszystkich rachunkach w Getin Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • brak konieczności posiadania konta osobistego
  • prosty proces zakładania lokaty (aplikacja mobilna)

Wady

  • musisz być klientem banku i mieć dostęp do bankowości mobilnej
  • lokata tylko dla stosunkowo niewielkich kwot (1000 zł – 50 tys. zł)

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze