My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 8% w skali roku do 50 000 zł na Lokacie Mobilnej w VeloBanku (dawnym Getin Banku)

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Do 8% w skali roku do 50 000 zł na Lokacie Mobilnej w VeloBanku (dawnym Getin Banku)
Źródło: Strona Getin Banku

Jeśli jesteś nowym klientem VeloBanku (bez dostępu do bankowości mobilnej), to masz możliwość skorzystania z niezłej oferty Lokaty Mobilnej na Start. Depozyt zakładany jest na 2 miesiące, a zgromadzone na nim środki oprocentowane są na poziomie nawet 8% w skali roku! Prześwietlamy tę ofertę.

Aby założyć Lokatę Mobilną, wystarczy posiadać dostęp do bankowości mobilnej VeloBanku (dawniej Getin Banku). Aplikacja jest jedyną opcja umożliwiająca otwarcie depozytu. Wniosek jest taki, że musisz być klientem VeloBanku, przy czym nie ma znaczenia, z jakiego konkretnie produktu korzystasz – wpływa to jedynie na parametr dotyczący odnawialności depozytu, ale o tym nieco później.

Lokata dla niewielkich środków

Przypomnijmy: depozyt "Na start" zakładany jest na 2 miesiące. Jego oprocentowanie jest stałe i wynosi do 8% w skali roku dla klientów, którzy aktywują swój pierwszy profil w bankowości mobilnej i posiadają wyrażone zgody marketingowe.

Pozostali klienci mogą skorzystać z 6-miesięcznej Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem w wysokości 2,0%.

Na Lokatę Mobilną możesz wpłacić od 1000 zł do 50 tys. zł. Jest to więc idealny depozyt do przechowywania niezbyt wysokich nadwyżek finansowych.

Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu umownego, a w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank wypłaci Ci jedynie równowartość wpłaconego kapitału.

W danym momencie możesz posiadać tylko jedną Lokatę Mobilną, jednak po jej zakończeniu możesz ponownie założyć ten depozyt.

Z Lokaty Mobilnej na Start możesz skorzystać tylko raz, w ciągu 30 dni od aktywacji profilu w bankowości mobilnej.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe parametry przedstawiamy poniżej.

Ile możesz zyskać na Lokacie Mobilnej na Start w VeloBanku?

Oto, jak przedstawia się zysk z lokaty 8% dla poszczególnych kwot. Tabela zawiera wartości netto, co oznacza, że prezentuje zysk „na czysto”, już po uwzględnieniu 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Zysk* z Lokaty Mobilnej 8% w VeloBanku
Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 11 zł
2 500 zł 27 zł
5 000 zł 54 zł
7 500 zł 81 zł
10 000 zł 108 zł
12 500 zł 135 zł
15 000 zł 162 zł
17 500 zł 190 zł
20 000 zł 217 zł
25 000 zł 271 zł
30 000 zł 325 zł
40 000 zł 433 zł
50 000 zł 541 zł

Zysk z Lokaty mobilnej w VeloBanku
Kliknij, aby powiększyć

Jak widać, wpłacając na Lokatę Mobilną na Start maksymalną kwotę 50 tys. zł, możesz zyskać na odsetkach ok. 541 zł. Być może nie jest to kwota, która powala na kolana, ale pamiętaj, że założenie lokaty nic Cię przecież nie kosztuje.

Co się stanie z lokatą po okresie umownym?

Kwestia odnawialności lub nieodnawialności lokaty zależy od tego, jaki inny produkt w VeloBanku posiadasz.

  1. Jeśli posiadasz konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy, to depozyt jest domyślnie zakładany jako nieodnawialny. W takiej sytuacji po upływie umownych 2 miesięcy całość zgromadzonego kapitału z odsetkami trafi na wskazany przez Ciebie rachunek w VeloBanku.
  2. Jeśli posiadanym przez Ciebie produktem nie jest ani ROR, ani konto oszczędnościowe, to depozyt zostanie automatycznie odnowiony ze stawką 0,15% w skali roku.

Dyspozycję dotyczącą odnawialności będziesz mógł zmienić w dowolnym okresie trwania lokaty, jednak najpóźniej w dniu poprzedzającym jej zakończenie.

Jak założysz Lokatę Mobilną?

Otwarcia lokaty możesz dokonać wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej VeloBanku. Po zalogowaniu wybierz właściwą ofertę w zakładce „Lokaty”.

Istnieje jeszcze jeden, alternatywny sposób na uzyskanie dostępu do bankowości mobilnej. Wystarczy złożyć wniosek o dowolną lokatę VeloBanku – nie musisz nawet wpłacać na nią żadnych środków, a i tak otrzymasz jednocześnie dostęp do bankowości mobilnej. Jeśli więc wyjątkowo zależy Ci na uniknięciu konieczności otwierania konta osobistego, weź pod uwagę taką opcję. A jaką lokatę warto założyć? Sprawdź aktualny ranking lokat VeloBanku.

VeloKonto

Jeśli nie korzystasz jeszcze z usług VeloBanku (dawniej Getin Banku), to nic straconego. Wystarczy, że założysz chociażby konto osobiste. Zyskasz wówczas dostęp do bankowości mobilnej, w której od założenia lokaty dzieli Cię zaledwie kilka ruchów palcem.

Osobom, którym zależy po prostu na skorzystaniu z atrakcyjnej lokaty, polecamy otwarcie VeloKonta, który jest podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie VeloBanku. Jest prowadzone bezpłatnie.

Karta płatnicza kosztuje 7 zł i aby uniknąć tej opłaty, wystarczy wykonanie min. 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych kartą / Blikiem w danym miesiącu. Z VeloKontem nie zapłacisz też za wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash.

Wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i lokacie

Chcesz ulokować więcej niż 50 000 zł? Oto z jakich ofert możesz aktualnie skorzystać.

Pierwszą z nich jest Elastyczne Konto Oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem dla tzw. nowych środków. 

Druga warta rozważenia oferta dotyczy Lokaty na Nowe Środki, która dostępna jest na różne okresy umowne:

[Bad deposit code: Deposit with slug "lokata-na-nowe-srodki-velobank-2m" does not exist.]

Bez względu na to, z jakich produktów VeloBanku skorzystasz, pamiętaj o dobrej zasadzie lokowania w banku środków w zakresie gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (maks. ok. 450 000 zł). Ta zasada zapewni Twoim środkom bezpieczeństwo, nawet w awaryjnych sytuacjach.

Czy warto skorzystać?

Jeśli czytałeś uważnie naszą analizę, pewnie zauważyłeś, że naszym zdaniem oferta Lokaty Mobilnej warta jest rozważenia. Co prawda depozyt z oprocentowaniem 8% mogą założyć wyłącznie osoby po raz pierwszy korzystające z bankowości mobilnej VeloBanku (pamiętając o zgodach marketingowych!), ale nie jest to większy problem. Wystarczy otworzyć darmowy rachunek osobisty w tym banku lub skorzystać z jednej z ciekawych ofert oszczędnościowych:

Czy to bezpieczne? Tak, jeśli nie przekroczymy kwoty 450 000 zł łącznie na wszystkich rachunkach w VeloBanku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • brak konieczności posiadania konta osobistego
  • prosty proces zakładania lokaty (aplikacja mobilna)

Wady

  • musisz być klientem banku i mieć dostęp do bankowości mobilnej
  • lokata tylko dla stosunkowo niewielkich kwot (1000 zł – 50 tys. zł)

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

VeloBank (dawniej Getin Bank) zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa VeloBanku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze