My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

7 maja 2023 r. Lokata mobilna wróciła do oferty Credit Agricole.

Ocena redakcji:

8,5% w skali roku na Lokacie mobilnej w ramach oferty specjalnej w Credit Agricole

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
8,5% w skali roku na Lokacie mobilnej w ramach oferty specjalnej w Credit Agricole
Źródło: Credit Agricole

Nowi posiadacze konta osobistego w Credit Agricole mogą skorzystać ze specjalnej oferty atrakcyjnego depozytu. Jako nowy klient banku zyskasz 8,5% w skali roku na Lokacie mobilnej i jest to obecnie najwyższe oprocentowanie proponowane przez polskie banki.

Z aktualnej tabeli oprocentowania w Credit Agricole jasno wynika, że otwarcie Konta dla Ciebie daje dostęp do promocyjnej oferty oszczędnościowej. 180-dniowy depozyt oprocentowany jest na poziomie 8,5% w skali roku, a podwyższona stawka obejmuje kwoty z przedziału od 1000 zł do 20 000 zł.

Ile możesz zyskać na Lokacie mobilnej w Credit Agricole?

Sprawdźmy teraz, w jaki sposób te parametry przekładają się na konkretny zysk dla poszczególnych kwot. W tabeli prezentujemy zysk netto (a więc po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych), zaokrąglony do pełnych złotych.

Zysk* na Lokacie mobilnej w ofercie specjalnej w Credit Agricole (po 180 dniach)
Kwota Lokaty Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 34 zł
2 000 zł 68 zł
3 000 zł 102 zł
5 000 zł 170 zł
7 500 zł 255 zł
10 000 zł 340 zł
12 500 zł 424 zł
15 000 zł 509 zł
17 500 zł 594 zł
20 000 zł 679 zł

Lokata mobilna Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć

Jak widzisz, nawet zastosowanie przez bank najmniej korzystnego wariantu kapitalizacji odsetek (na koniec okresu) nie zmienia faktu, że zysk z lokaty może być całkiem pokaźny. Po 180 dniach zyskasz prawie 680 zł, jeśli wpłacisz na depozyt maksymalną kwotę objętą promocyjnym oprocentowaniem.

Tylko z kontem osobistym i tylko w aplikacji

Przypominamy, że oferta dostępna jest wyłącznie dla osób, które otworzyły konto osobiste. Możesz tego dokonać, składając internetowy wniosek na stronie banku.

Co więcej, lokatę należy założyć najpóźniej 14 dni od momentu podpisania umowy o prowadzenie rachunku.

Kolejna ważna informacja – jak wskazuje nazwa depozytu, o jego otwarcie możemy zawnioskować jedynie mobilnie, a więc za pośrednictwem aplikacji CA24 Mobile.

Czy warto odnowić Lokatę mobilną?

Lokata mobilna ma charakter odnawialny – tyle tylko, że po upływie promocyjnego okresu oprocentowanie depozytu spada do poziomu standardowego. Liczy się stawka obowiązująca w chwili odnowienia, ale trudno oczekiwać, by była ona wysoka (obecnie wynosi do 3%). W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wycofanie środków po upływie 180 dni i ulokowanie kapitału gdzie indziej. W wyborze najlepszej oferty pomoże Ci nasz ranking lokat.

Oczywiście w teorii możesz wypłacić środki nawet przed upływem 180 dni, ale wówczas musisz pogodzić się z utratą wypracowanych odsetek.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Wróćmy jeszcze do oferty rachunku osobistego. Zarówno jego prowadzenie, jak i korzystanie z karty może być całkowicie darmowe, o ile w danym miesiącu na konto wpłynie min. 1000 zł, a Ty wykonasz przynajmniej jedną transakcję „plastikiem” lub Blikiem. Standardowo opłaty wynoszą po 9 zł za konto i kartę.

Konto dla Ciebie otwiera dostęp do szerokiego wachlarza płatności mobilnych oraz bogatej oferty oszczędnościowej. Oprócz analizowanej lokaty na uwagę zasługuje Rachunek Oszczędzam oraz możliwość automatycznego oszczędzania z CASaver.

Kolejna dobra informacja jest taka, że Konto dla Ciebie samo w sobie zwykle objęte jest promocją z atrakcyjną premią. Zapoznaj się z analizą tego rachunku, gdzie znajdziesz również informacje o aktualnych ofertach specjalnych dla jego nowych posiadaczy.

Bezpieczeństwo środków w Credit Agricole

Pieniądze ulokowane w Credit Agricole są objęte standardową ochroną środków Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro. Oznacza to, że nawet w przypadku (skrajnie mało prawdopodobnego) upadku banku odzyskasz pieniądze, mu które powierzyłeś do kwoty ok. 450 000 zł.

Propozycja godna rozważenia

Główną zaletą Lokaty mobilnej w Credit Agricole jest atrakcyjne oprocentowanie. W ramach oferty specjalnej nowi posiadacze konta osobistego mogą liczyć na stawkę 8,5% w skali roku.

Jest to zatem dobra propozycja zwłaszcza dla tych, którzy i tak poszukują konta osobistego z dostępem do oferty oszczędnościowej dla średnich kwot. Kolejną potencjalnie zainteresowaną grupą są bierni klienci, którzy zamiast przerzucać pieniądze z jednego banku do drugiego wolą zamrozić je na dłuższy czas i mieć „święty spokój”.

Jeśli jesteś wśród nich, rozważ otwarcie tego depozytu. Pamiętaj jednak, by po upływie 180 dni przenieść środki tam, gdzie również będziesz mógł liczyć na konkurencyjną rynkowo stawkę.

Ocena redakcji:

Zalety

  • atrakcyjne oprocentowanie

Wady

  • oferta tylko dla nowych posiadaczy konta osobistego
  • niska kwota maksymalna lokaty

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze